What's new

RQS - Northern Light - LED - DWC

Charass

Active member
Ezt miből látod? Csak, hogy tudjam én is!

Ha a levélvégeken látható elszíneződésre gondolsz az szerintem nem burn! Valami más para van, szerintem a kevés S lehet az oka!

Halványzöld/sárgásak a levélvégek! Nem nagyon találtam rá választ, a Kén tudom, hogy kevés az oldatban ezért arra gyanakszom. De lehet valami más mikroelem aránya nincs rendben.

De ha azt mondod sok, akkor higítok rajta!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
7.1 Az ellátottság mértéke

A tápelemeknek a növekedésre gyakorolt hatása szempontjából a levelekben található koncentrációjuk a döntő, mind a mobilis, mind az immobilis (fiziológiailag hatékony) elemek viszonylatában. A tápelemek koncentrációja a levelekben a fő növekedési fázis kezdetén jó mutatója az ellátottsági foknak. Ennek alapján öt ellátottsági fokozatot különböztetünk meg, amelyek egymástól jól elhatárolhatóak:
akut hiány,
nem kielégítő ellátás,
jó ellátottság,
luxus ellátottság,
toxikus ellátottság (tápanyag felesleg).
A legkisebb hiánytünetek legelőször a leveleken ismerhetők fel. A tápanyaghiány és tápanyagtöbblet károsító hatását a környezeti tényezők is befolyásolják. Ezért valamely tápanyag hiányára jellemző tünet megjelenése nem jelenti feltétlenül azt, hogy a talaj az adott tápanyagot nem tartalmazza elegendő mennyiségben és felvehető formában. Lehet, hogy a szárazság, az alacsony hőmérséklet a nem kielégítő fényellátottság egyéb környezeti tényező, vagy valamilyen biológiai tényező a kiváltó ok. Az almafajták levélanalízisével kimutatták, hogy teljesen azonos tápanyagellátás mellett is (edénytenyészetekben) száraz levegőben kisebb volt a nitrogén (N), foszfor (P), kálium (K) tartalom, mint páratelt levegőben, még akkor is, ha a növényeket öntözték. A hőmérséklet és a fény növekedésével négyzetesen növekszik a három tápelem felvett mennyisége.


kopipaszta https://novenyelettan.wordpress.com/2013/01/31/a-novenyek-asvanyi-taplalkozasa/

+ kén


2.2 A kén (S)

A kén a talajban leggyakrabban szulfát és szulfid alakban fordul elő. A növény kén-szükségletének nagy részét így veszi fel. A levélen keresztül felvett kéndioxid (S02) a növényben redukálódik, és kén (S) tartalmú szerves vegyületek építésére használódik fel. A kén (S) fontos alkotóeleme a kéntartalmú aminosavaknak (cisztinnek, ciszteinnek, metioninnak), számos enzimnek, a glutationnak, a ferredoxinnak, penicillinnek, mustárolajoknak, fokhagymaolajoknak. A zöldborsó kén-igényes.
Átmenetileg kénhiányban szenvedő növények az ellátás megjavulásakor fokozott mértékben veszik fel a ként, és először az idősebb növényi részekbe szállítják. Csak ha ezek kellően el vannak látva kénnel, akkor indul meg a fiatalabb szervek felé a szállítás.
A növényben a kén mind organikus, mind anorganikus alakban előfordul. A frakciók között nincs meghatározott arány, inkább úgy tekinthető, hogy a szervetlen komponens, a szulfátok a növény kén-tartalékai.
A fokozódó kén-ellátással főleg a szervetlen kén-tartalom növekszik, és csak kisebb mértékben a szervesen kötött kén mennyisége.
A növényben előforduló heterociklusos kén-tartalmú vegyületek közé tartozik az aneurin (tiamin v. B1 vitamin) és a biotin (H-vitamin). Az aneurin a gabonaszemekben és a pillangósok magvaiban fordul elő. A biotin prosztetikus csoport a széndioxid (C02) átvitelét katalizálja. A kénnek a legnagyobb jelentősége az aminosavak és fehérjék felépítésében van. A kén fontosságát az anyagcserében (trikarbonsav-ciklusban és zsírsavak) létrehozásában emeljük ki.
A kén-hiány tünetei:
az oldható nitrogén (N) vegyületek és a keményítő felhalmozódása
a levelek világoszöldek, majd megsárgulnak
a növény habitusa merev, törékeny, az elfásodás mértéke nő
a keresztesvirágú növények kicsik és satnyák
 

Charass

Active member
Ez hasznos volt! Köszi Whip! ;)

Akkor lemegyek 1.5 köré!

No meg megpróbálom a kövi tankcserére a ként egy kicsit feltúrbózni! Bár ahogy észreveszem szerencsére nem vészesen alacsony a szintje. A receptérték is kb ezt mutatja! De feljebb viszem 10-20mg/l-el!
 

Charass

Active member
Jaja jól festenek! 1.4 EC-n mennek 2 napja. Kicsit toltam bele több mgso4-et!

Kicsit melegük van még mindig, de amíg ilyen rohadt hideg idő van addig a szellőztetés is minimál. Tehetném távolabb a ledeket, de magammal se akarok kibaszni... Most már csak 2-3 hét és jön a 250-es szett cooltube refivel, meg lassan a tavasz is ideér és lehet szellőztetni óldéj!

Amiről talán még nem esett szó csak elvétve azok a ledek. Átépítettem a lámpát ugye 1-2 hónapja, pontosabban a gipszkartonprofilt a felénél elvágtam, és összefordítottam őket. Most egy ~45x45cm területre van szétosztva a 11 led "izzó". A két darab 24W nincs köztük már, nagyon égették a növényeket, azok miatt nem tudtam ilyen közel tenni mint ahogy ennél a körnél van! Most 10 darab 3000K 15W 1500lm led van bent meg egy 17W 2700K 1600lm led.

Ha beférnek a refi mellé és a hőmérséklet engedi, valószínűleg bent hagyom a ledeket is a 250-es szett mellett! Aztán várjuk a csodát! :D

picture.php

View image in gallery
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
látod, megszünt a karmosodás, sokkal jobban néznek ki, színük is jobb lett
 

Charass

Active member
Jaja igazad volt! ;)

Megvolt az utolsó "nagyobb" ritkítás is, muszáj volt! Most aztán majdnem miliméterre pontosan egy szinten van az utolsó levél is! Kötések is valószínűleg átkerültek a végleges helyükre! Most már nagyon nem baszogatom, hagyom hogy jöjjenek kicsit felfelé a maradék 1 hétben a hajtások, aztán indul a buli!

A másik kettőt annyira nem piszkálom, szándékosan. Csak néha igazítok a kötéseken, 1-2 levelet leszedek ami sokkal többet takar ki mint amennyi haszna van és ennyi! Kíváncsi vagyok, hogy lesz e látható különbség a két fajta tréning között. Evégre ugyanarról az anyáról vannak, ugyanaz alatt a fény alatt, ugyanolyan oldatban stb... Szóval talán le lehet vonni némi következtetést majd.
 

Charass

Active member
Up!

Up!

Tankcsere volt! Ph állított csapvizet kaptak, táp nélkül! 3 napig így lesznek most, 31-én kapcsolok! Utána már új receptet kapnak! Kicsit alacsonyabb N szintűt, és magasabb P, K!

Mivel az anyanövény amiről a klónok vannak több mint fél éves, ezért az átállás is remélhetőleg megtörténik majd 5-7 nap alatt reményeim szerint! Most egyből 12/12-be kapcsolok, nem állítgatom az időzítőt mint az első körnél!

A jóidőnek köszönhetően többet szellőztetek napközben, így most már a hőmérséklet sem vészes ha megy a lámpa! 24-26 fok között mozog.

Ma vettem észre, hogy az egyik led feladta a harcot(nemtudom mióta nem mehet). Szóval a továbbiakban csak 150W van fölöttük!


 

Charass

Active member
12/12

12/12

Eljött a nap!

A pár napos koplalás után megkapták ma az új receptet, ami igazából csak annyiban válttozott az előzőhöz képest, hogy lefeleztem a CaN mennyiségét, illetve egy hangyafasznyival megtoltam az MgSO4-et a kevés S miatt! A Ca amúgy is sok volt egy kicsit, csak az N szint miatt kellett belőle annyi!

Most így néz ki a recept:

Agri4-CaN-KNO3-MgSO4
0,5g/l-0,125g/l-0,25g/l-0,3g/l

EC: 1.4
Ph: ~6.0
Hőmérséklet: 24-26
RH: ~40%

Az időzítőt átállítottam! Mától 12 óra fény és 12 óra sötétet kap! Bízom benne, hogy az átállás hamarabb megtörténik, klónok lévén.


 

Charass

Active member
Az a terv, hogy remélhetőleg a következő hétben ha nem is sokat, de néhány centit feljebb jönnek a csúcsok, leginkább a magasabban lévő szélső ágaktól várom ezt! Ha ez megtörtént, akkor lejjebb húzom őket a növény közepén lévő csúcsok szintjére!

A héten még biztosan meg is ritkítom őket kicsit, ha erre gondoltál?!
 

Charass

Active member
Hát igen valami hasonló volt a cél eddig is! De vagy a strain nem képes rá ebben a felállásban, és marad mindig ilyen zömök felépítésű, vagy egész egyszerűen nekem is 4-6 főszárra kellett volna toppolnom, és folyamatosan eltávolítani az alsó hajtásokat, hogy csak felfele menjen!

Ebből az NL-ből folyamatosan futni fog 1-2 tő, még ha lesz mellette más is később! Szóval előbb-utóbb csak rájövök mit kell csináljak vele, hogy ilyesmi végeredményt kapjak!
 

Charass

Active member
Hát én ezt csináltam eddig is! :D

Csak ugye alapból ~25-30 centi magas a növény! Ilyen magassággal nem tudom ennél jobban lekopasztani alulról, mert akkor már nem is az alját, hanem a tetejét nyírbálom! (ezjólmegmondtam! hoolvetteeed :D)

Ha korábban teszem ezt, ismételve hetente, akkor tuti magasabb lenne, és akkor így az alsó harmadot le is lehetne pucolni teljesen hisz ugyse érné fény. De mondom, azért a héten még megkopasztom kicsit, meg egy két kisebb hajtást is levágok, főleg középről a nagyon friss aprókat!

Filóztam rajta 1-2 hete, hogy bedobom a rácsot/hálót amit az első körnél használtam, de rájöttem, hogy nem akarom megint szopatni magam! :D Tiszta fasza így, hogy ki be tudom pakolgatni őket ha épp arra van szükség! Szekrénybe kicsit szopás a háló! Egy több oldalról nyitható sátorba tuti jobb!
 

hobbi ur

Well-known member
Eljött a nap!

A pár napos koplalás után megkapták ma az új receptet, ami igazából csak annyiban válttozott az előzőhöz képest, hogy lefeleztem a CaN mennyiségét, illetve egy hangyafasznyival megtoltam az MgSO4-et a kevés S miatt! A Ca amúgy is sok volt egy kicsit, csak az N szint miatt kellett belőle annyi!

Most így néz ki a recept:

Agri4-CaN-KNO3-MgSO4
0,5g/l-0,125g/l-0,25g/l-0,3g/l

EC: 1.4
Ph: ~6.0
Hőmérséklet: 24-26
RH: ~40%

Az időzítőt átállítottam! Mától 12 óra fény és 12 óra sötétet kap! Bízom benne, hogy az átállás hamarabb megtörténik, klónok lévén.


a középső dróttal egyetértek, de a jobb és baloldali fojtónyakörv sztájl, inkább kampó + igazítás ha kell, mert tuti durván benövi
 

Charass

Active member
Jaja, értem mire gondolsz! Viszont ezek a drótok ilyen majdnem hajszál vékonyak és ilyen lágy gumiva vannak borítva! Na meg naponta-kétnaponta igazítok rajtuk szóval esélye sincs belenőni! De a felvetés jogos! Ha így hagynám és nem igazgatnám az lenne a vége gyorsan!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
van egy tippem mivel ugraszthatod meg kicsit a szárközöket, szerezz be pár fénycsövet, 2 elég azokat bevágod kb 40 centire tőlük egy két nap alatt nyurgulna egy nagyot
 

Charass

Active member
Ja, ez nem hülyeség! Viszont most még azt utolsó 10 forintomat is kuporgatom a hűtőtt refire! :D Nem mintha nagy összeg lenne 2 fénycső, de most még a kis pénz is számít!
 

Latest posts

Latest posts

Top