What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

Charass

Active member
Végülis van itthon 1 vagy 2 darab régi cfl izzó. Lehet működnek is, bár a fényerejük a 0-hoz konvergál! :D

Szal azt mondod tekerjem be őket a ledek helyére, és 1-2 napig csak és kizártólag azok menjenek a "nappali" 12 órában?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
valami ilyesmi de nyúlni fog eléggé gyorsan gondolom, úgyhogy nagyon ne robbantsd szét a szerkezetet :D
 

Charass

Active member
Ja, nem terveztem! :D Csak félig kicsavarom a ledeket, ki se veszem. Két üres folglalatom meg amúgy is van a lámpában! Kíváncsi leszek mi lesz, most ugye ráadásul egyből átállítottam az időzítőt is, nem félórákkal álítgattam szóval lehet ettől is megindulnak felfelé kicsit.

Csinálok majd képet este, a jelenlegi helyzetről, meg majd 1 vagy 2 nap múlva is, attól függ mennyire másznak a lámpához!
 

Charass

Active member
12. nap

12. nap

Megvolt a heti tankcsere! A recept változatlan!

Úgydöntöttem átállok a 12-14 naponta történő tankcserére, ugyanis 3-4 nappal csere után már az 1/3-ád vissza kell pótoljam az oldatnak, rá 3-4 nappal ismét. Szóval nem látom értelmét a heti tankcserének ilyen mértékű folyadékpótlás mellett! Ha mégis gond lenne, visszaállok rá!

EC: 1.4
Ph: ~6.0
Hőmérséklet: 24-26 fok
Rh: 40-45%

Whip, cfl-t végül nem találtam itthon, illetve találtam, csak szarok voltak! De azért megpróbáltam valami olyasmi küllemet faragni neki mint amilyen Dev növényeinek van. A 12/12 hatására meg is indult egy kicsit felfelé szóval könnyebb dolgom volt már!

Ha az égiek is úgyakarják jövő hétvégén végre megy be föléjük a 250W HPS!
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

Charass

Active member
Hát olyat nemtudok pontosan mert cseppteszterem van, de akkor lejjebb viszem kicsit, éppenhogy 6 alá kb, köszi Hobbi! ;)
 

Charass

Active member
Épp most tervezem leadni a rendelést, de sajnos ez már nem fér bele. Tervben van amúgy! Kényelmesebb használni mint a csepptesztert, na meg nem utolsó sorban pontosabb is jó esetben! Ennek a körnek már nélküle kell végigmennie!
 

Charass

Active member
Dede, jól látod! De sajnos nem tudok mit csinálni vele... Így is a kelleténél magasabban van a lámpa! Egy dolgot kéne csináljak, a beömlő nyílást megnagyobbítani mert 100% hogy túl kicsi! Viszont be kell szerezzek valami vágó eszközt ehez!

Kicsit hülye dolog a részemről ebben reménykedni, de mégis azt remélem, hogy a cooltube-os szettel kicsit alacsonyabb lesz a hő! Már csak logikusan bele gondolva is, hiszen egyből el lesz szívva a magas hőmérsékletű levegő az izzó környékéről!

Nem gondolná az ember, hogy ezek a ledek ennyire fűtenek de így, hogy 10 darab van belőlük, így már eléggé!
 

VAZSI -RELOADED

New member
Dede, jól látod! De sajnos nem tudok mit csinálni vele... Így is a kelleténél magasabban van a lámpa! Egy dolgot kéne csináljak, a beömlő nyílást megnagyobbítani mert 100% hogy túl kicsi! Viszont be kell szerezzek valami vágó eszközt ehez!

Kicsit hülye dolog a részemről ebben reménykedni, de mégis azt remélem, hogy a cooltube-os szettel kicsit alacsonyabb lesz a hő! Már csak logikusan bele gondolva is, hiszen egyből el lesz szívva a magas hőmérsékletű levegő az izzó környékéről!

Nem gondolná az ember, hogy ezek a ledek ennyire fűtenek de így, hogy 10 darab van belőlük, így már eléggé!

Cooltube jó dolog, de próbáld minél távolabb vezetni a meleg levegőt a boxtól.
 

Charass

Active member
23. nap

23. nap

Sajnos a tervem megbukni látszik, miszerint a ct-vel ellátott hps-el talán jobb hőt tudok tartani...

De ha pontosabban akarok fogalmazni, akkor inkább az következett be amitől tartottam, hogy most így a ct-vel, szénszűrővel, hosszabb aluflexcsövekkel, plusz a hps izzóval már alulméretezett a kis fisz-fasz kiszívó ventim. Szóval a kövi beruházás az lesz. Sejtettem, hogy erre sor kell kerüljön, de azért reménykedtem...

Most este fél héttől, reggel fél hétig megy a pilács. A kora esti időszak az ami igazán para... 28-29 fok néha 30 egészen este 8-9-ig. Ott már hűl az idő kint is, és a boxban is kezd jó lenni! Ezzel csak az a gond, hogy napról napra melegebb van...

A tervem: Azon filózok, hogy el kéne toljam ezt a fényes 12 órát egy kicsit. Mondjuk este 9-től reggel 9-ig világítson. Lesz e nekem ebből bármi parám, ha most megbasztatom az időzítőt? Vagy lényeg, hogy meglegyen a 12 óra fény/sötétség a többi nem számít? Fog e érzékelni bármit is ebből a növény, hogy eltolom 1-2 órával?

Egyébiránt minden szépen halad! A tréninget abbahagytam, nem nyúlik már! A kötéseket megigazítom 1-2 naponta, nehogy belenőjjenek de így ennyi.

Most nincs pakkos magos tököstekés potyautas a szekrényben, szóval remélhetőleg most nem látunk idő előtti pistil barnulást!

Az oldat receptje változatlan, ez is marad a szüretig!

EC: 1.6 Most hogy közel dupla annyi fény került be föléjük, így hétről hétre 0.1 EC növekedést szeretnék beiktatni! Egészen 1.8-1.9-ig felmennék, ameddig a növény engedi égés nélkül!


 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
hagyd ki a világítást, semmi bajuk nem lesz és este meg kapcsoljon
esetleg, ha van valami erős pc ventid, azt implantáld be a beömlő helyére, hogy tolja a másik venti felé valamennyire a lévegőt
 
Last edited:

Charass

Active member
Pont így van megoldva ahogy írod! Pc venti a beömlőnyíláson alul, és ttolja felfelé a venti elé a friss levegőt!

Egy gondom van, hogy egy kis lófasz semmilyen nyílás van beömlőnek, és még csak egy szaros kis fűrészlapom sincs vagy valami amivel megnagyobbíthatnám. De rajta vagyok az ügyön!
 

dev.

Well-known member
Mekkora a venti? Valszeg a kis beömlő a ludas, legalább 2x, de inkább 3x akkora nyílás kell mint a venti átmérője, passzív légbeömlők esetén. Ha nem növeled, a nagyobb venti sem fog látványos javulást eredményezni.
 

Charass

Active member
Na ez igazán hasznos infó! Köszönet érte! Eddig is sejtettem, hogy kicsi de hát így akkor már ezer százalék! Kb egy 10x10 centis beömlő van, ami akkor nevetségesen kicsi!

Valahogy megnagyobbítom akkor!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
na de neked nem passzív a bemenő, hanem van egy venti az elején, ha ráduplázol egy ugyanolyan méretü ventit, nem erősítik egymást egy kicsit ?
 
Top