What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

Charass

Active member
Ja hát van rajta belül egy pc venti. De hát valami nagyon fing áramerrősséggel van hajtva. Az egyik régi routernek a tápjára van kötve. Tol be némi friss levegőt, de azért nem viszi túlzásba!

Erősebb ventim meg nincs... Illetve van, hegesztő trafóba való 220-as 12cm-es axial venti, de hát annak meg olyan hangja van mikor felpörög, hogy hihetetlen...

Kevés a kiszívás, ez szerintem tuti! 140/160m3/h a kiszívóm ha jól emlékszem. A szekrény meg 90cm széles 55cm mély 220cm magas.

Ennek kell megbírkózni a kb összesen 1-1,5 méter aluflexcsővel, a szándékosan túlméretezett szénszűrővel, a ct-vel, és a hps izzó hőjével. És akkor ehez van egy kb 10x10 centis beömlő alul, rajta a pc ventivel.

Ha nincs vészesen meleg idő akkor nincs nagy para, akkor kb kézmeleg a ct üvege talán kicsit melegebb.

Állítottam tegnap az időzítőn, mostt este fél kilenctől reggel fél kilencig megy a lámpa. Így valamivel barátibb a hőmérséklet... De többnyire még mindig 28 körül vagyunk, néha felette...

Annyira nem is izgatnám magam rajta, de az első körben láthattuk, hogy a strain hajlamos a foxtail-re a meleg hőmérséklet hatására, és nem akarok olyan gusztustalan kinézetű füvet amiket látni a neten... : D
 

Charass

Active member
28. nap

28. nap

Tankcsere volt.

A recept:

Agri4-CaN-KNO3-MgSO4
0,5g/l-0,125g/l-0,25g/l-0,5g/l

Ehez még hozzájön a 12%-os peroxidból 0,5ml/l adagolással. Illetve az 0,2ml/l foszforsav.

EC: 1.7-re belőve.
Ph: Kicsivel 6.0 alá próbálom állítani, már amennyire ez a színskálából megállapítható a cseppteszterrel.
Hőmérséklet: 25-26 amikor sötét van, 28-29 amikor világos van.
Páratartalom: Szerencsére nem változik 40-45% körül mocorog lombszinten.

Az utóbbi 1-2 hétben kicsit "elhanyagoltam" a kertet. Nem nagyon nézegetem őket naponta többször, nem baszogatom, levelezem stb... Egyszerű oknál fogva, nem volt időm rá!
Amit viszont észrevettem így is, az annyi, hogy kezdenek igen durván kiszőrösödni a puncik! Sokkal jobban mint az első körben! Nem tudom, hogy ez annak köszönhető-e, hogy most nem kaptak pollent, vagy a hps, esetleg a más fajta táp/tápozás, mindenesetre örülök neki!

Kicsit túlságosan lecsökkent a vízszint az elmúlt 2 napban, olyannyira, hogy majdnem száraz volt a tank. Ilyen még nem fordult elő, kicsit jobban oda kell figyeljek! Ennek hatására elkezdte elfogyasztani a lentebb lévő nagy fanleveleket, szépen elsárgult néhány és el is dobta őket! Ezen kívűl semmi para, szépen haladnak!

Kezdenek elég szagosak is lenni, főleg a sötét időszakban! Olyan nagyon kellemes édeskés nem tudom mihez hasonlítani "virág" illatot árasztanak magukból! A hirtelenjében összetákolt szekrényeből néha már már ki is szökik némi szag. Kövi kör valszeg már sátorban lesz indítva az ősszel!

picture.php

View image in gallery




 

Charass

Active member
39. nap

39. nap

Változtattam az oldaton. Kivettem a Kálcium nitrátot. Most így fest a recept:

Agri4-KNO3-MgSO4
0,5g/l-0,25g/l-0,5g/l

Plusz a 0,2ml/l foszforsav, és a 0.5ml/l 12%-os peroxid.

N - P - K - Ca - Mg - S
66 - 50 - 199 - 76 - 75 - 60

Hőmérséklet 27-28
Páratartalom 45-50%
EC: 1.9
Ph: ~6.0

Mostmár olyan brutális szaguk van, hogy kicsit átütik a szénszűrőt is, illetve a szekrényem apró résein árad ki a szag. Már minden rést amit tudtam beragasztottam, de az ajtó nem zár valami jól... Az ajtó nyílásaihoz fóliát ragasztottam belülre hátha segít valamit, de csak a szarnak adtam egy pofont kb. Most már néha napközbe annyira megcsap a szag, hogy rá is parázok egyszer kétszer. Veszem a sok illatosító genyót, hogy legalább valamennyire nyomja el a szagot, de nem túl sok sikerrel teszi... Nyitálni már csak az éjszaka közepén merem, mert brutál a szag! Most már alig várom, hogy a következő 1 hónap elteljen aztán kicsit behúzom a féket télig, nem akarok bajt!

A növények nem néznek rosszul szerintem. Kezdenek szépen lassacskán dagadni is! Ennek megfelelően kapják is a káliumban dúskáló oldatot! Hiány/túltáp nem igazán van, kicsit melegük van de ezzel már tudok, meg nem is fogok mit kezdeni!




 

Charass

Active member
Biztos jobban megtolná őket oldalról, viszont melegítene is eléggé! A kiszívóm így is lófasz sajnos... Na meg hely se nagyon van oldalt, bevarázsolni a ledeket. Max úgy, ha hozzáérnének a növények, azt meg láthattuk az első körben, hogy nem túl jó ötlet! De amúgy gondoltam már rá én is. Ez most már így fog végig menni!

Nem ártott volna a szárnyakat felaplikáljam a CT-ra is, hogy jobban terítsen, de át kell fúrni a ct műanyag részét a kis csavarral amivel fel lehet csavarozni a szárnyakat. Na ez csak úgy menne, ha kivenném a szekrényből és az már csak akkor fog megtörténni ha vége a körnek és mindent csomagolok el pihenni szépen! :D
 

GK_420

Active member
Miért parázol a szag miatt? Ha nem a másik szobában élőktől kell rejteni, akkor senki nem érzi rajtad kívül.
 

Pillang

Well-known member
Csodaszép. Ez a napló erősítette meg bennem, hogy ha bent fogok termeszteni egyszer, akkor biztos nem földben.
 

Charass

Active member
GK, nem másik szobában élőktől kell rejteni de kb majdnem ugyanaz a szitu a panelben... van még fölöttem is néhány emelet, és a szagot amit kivisz a szellő az erkélyre, azt a fölöttem lévő lakásokba szépen fújja befelé! Nyilván nincs ráírva a szagra, hogy mi az, és hogy innen jön, de nem nehéz kitalálni egyiket se!

Pillang, köszi, de jó arc vagy! :)

Végső soron jó dolog ez a hidró, csak nem feltétlen ez a formája szerintem. Pontosabban embere válogatja... Nekem így, hogy az életteremben van a box így nem a legidálisabb a légpumpák zaja miatt! Ha javasolnom kéne valamit, akkor inkább egy valami top feed drip rendszert ajánlanék a jövőre nézve! Valami jó nagy tankkal!

De most kezdek egészen megbarátkozni a kókusz-perlit kombóval is! Azt hittem majd megszopat, mert sok naplóban szenvednek vele az emberek, de eddig nem látok különbséget a DWC-vel való összehasonlításban!
 

Handmade

Member
Nagyon szép! Kókusz perlit-tel is van naplód? Vagy valaki linkelne olyat nekem.. Köszi én kókusz perlitben akarom indítani majd a mostani köröm.
 

Charass

Active member
Köszi! :)

Azt nem naplózom. 70/30 kókusz perlit-ben vannak. Pontosan ugyanezt az oldatot kapják kézi locsolással 2-3 naponta. Nem volt gondom eddig! Most már csak 1 db Purple OG van a másikat kivágtam tegnap ugyanis az fiú akart lenni reg magok révén számítottam is rá! Meg van még NL klónom a genetika megtartása végett.

Találsz kókuszos naplót, Dev-nek van olyan köre a benti naplók között!
 

hobbi ur

Well-known member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Nekem így, hogy az életteremben van a box így nem a legidálisabb a légpumpák zaja miatt!

neviccejjé aza legnagyobb fless, akkor legalább tudod, hogy ott értékes életek vannak és haszon ketyeg :)

[/FONT]
 

KovKris

Member
Gratulálok, brutál ez a napló...fasza kis "utad" volt míg eljutottál idáig,végig olvastam és azt konstatáltam hogy Te is az a fajta ember vagy aki iskola példája annak hogy hogyan lehet szépen lassan, nem kapkodva, türelemmel, az adott témát illetően minden információt felhasználva fejlődni. Tisztelet! :tiphat:
 

Charass

Active member
Köszi a kedves szavakat! :)

Ja hát igyekeztem! Mindig is érdekelt a téma, ha meg valami érdekel akkor próbálom kiokosítani magam benne. Bár még mindig van bőven mit tanulni!
Viszont ~1 évvel ezelőtt kb úgy regisztráltam ide a fórumra, hogy nem sokat tudtam a dolgokról. Szerencsére iszonyat mennyiségű infó van itt a fórumon! Meg kaptam is segítséget a jószándékú fickóktól itt! :)
 

KovKris

Member
Dettó...anno szarrá nyálaztam az exkalapot, majd ott találtam egy linket ami átirányított ide, aztán azt itt felhalmozott naplókat olvasgatva nagyjából összeraktam miről is van szó, plusz néha a fórumtársak válaszaira is szükségem volt de összeségében sikerre vittem amit akartam, bár még van mit fejlődni nekem is, én most az optimális tápoldat kiszámolását gyakorlom, van most egy kis Ca, Mg hiányom de nem vészes, sajnos csapvizzel tolom én is...és ugyanabba vagyok mint Te amikor a számolgatásra adtad a fejed :D
Amugy feléd mennyi a csapvíz EC-je? Gondolkodok erősen hogy átállok az "ócsó" kertészeti vízoldékony tápokra. Most az előző körökből megmaradt GHE tápokkal veretem ha az elfogy, váltok Agri és társaira.
 

Charass

Active member
0.45 körül van a vizem ec-je.

Ha van módod eltárolni, megvenni, akkor én inkább a ferti 4-et javaslom! Az agrihoz nagyon sok kiegészítés kell! Macerás oldatot keverni 5-6-7 összetevőből 2-3 naponta visszapótolni a hiányzó részt! Persze lehet ezzel is láthatod, de ha én most vennék fertit vennék!
 
Top