What's new

RQS - Northern Light - LED - DWC

Tauberbischofs

Active member
A leveleken látható lilás szín nem abból ered, hogy a strain hajlamos liluló phenókat produkálni. Elvileg az rqs nl-je lilul, de ez nem az a lilulás! A leveleken a sötét lilás szín azért keletkezett mert órákon keresztül ~1 centire volt a lámpától! A 24 wattos led pár óra után olyan forró, hogy max 1 secre tudom megfogni. Megkockáztatom, hogy az 50 celsius fölötti értéket is elérte, cirka 1 centi távolságból. Így tehát a hő és a led fényintenzitása vagy nem tudom milye, együtt ezt okozta!

Ha ebből egy szó is igaz lenne akkor az én növényeim lilábbak lennének mint az Újpest köménymag.

Gyönyörű növény. Gratula. Tartsd meg az anyját.
 

Charass

Active member
lol. Akkor hazudok? :D Köszi, mindenképp megtartom! :)

Ha nem ezt láttam volna, nem írom le! Ne magyarázza meg nekem senki, hogy fél nap alatt belilul az egész növény magától! Inkább azért mert közelebb volt a ledhez(más nem változott az alatt a fél nap alatt)...
Ha jobban megnézed, szemmel látható a leveleken, hogy nem egyformán vannak megperzselődve, vagy nevezzük akárhogy... A magas hő hatására váltak ilyenni a levelek, de ez se teljesen igaz, mert ha hps lenne fölöttük akármilyen közel raknám nem lenne ilyen valszeg... Ezek a ledek, leginkább a 2 24W-os ezt műveli ha túl közel kerül hozzá! Nem mondom, hogy nemlehet köze ehez annak, hogy maga a strain is lilul...

Ha faszság lenne amit írok, akkor mivel magyarázod, hogy azok a levelek, amik takarva voltak és nem éghettek meg azok most is szép zöldek mindenhol?! A szerintem megégett levelek, tapintásra is mások mint a zöldek, alig van bennük élet!
 
Last edited:

Charass

Active member
picture.php

View image in gallery

Az előző poszt utáni napon levágtam végül! Maradhatott volna akár még 2 hetet is, de így is elég ütős motyó lett! A szüret is azért történt meg, mert már így is nyesegettem le a füvet szerencsétlenről... Neki se volt jó, meg nekem se, hogy a gyorsszárított szar füvet szívom. Na de, azóta viszont elég faszán kiszáradt, sőt ismét sikerült kicsit túlszárítani! Súlyt eddig nem mértem, hiszen mire megszáradt már több mint a felét elszívtam... :D A csúcs még megvan, ez kiszáradva 13,4g(benne van még a szár is!). Hatásra, az én megítélésem szerint egy hangyányit sativásabb a high mint az előző NL. Talán a korábbi szüret miatt, vagy mert szerintem másik pheno. Sokkal tömörebb a virágszerkezet, pedig kevesebb fény alatt volt! Illetve még mindig fenntartom, hogy a lilulás nagyrészét a túl közeli led okozta, ettől függetlenül ez a fenó is lilul önmagában, bár nem túlzottan! Az anyanövény főszára is sötétlila végig, mióta megvan!

Azt hiszem mindent leírtam róla amit akartam. Szóval akkor jöjjön is egyből a folytás!

___________________________________________________________________________________________________________________________

A tervem ugye egy új rendszer építése! Folyamatban van az összetevők beszerzése! Lassan de biztosan...

Addig is viszont, gondoltam ne menjen kárba a drága idő még nyár előtt! Így még ha ideiglenesen is, de a fenti NL egyik kishúgát elindíttottam ma a DWC-ben!(Van még két ikertesója, de ők akkor kerülnek be a képbe ha már szépen összeszedték magukat, ahogy a nővérük!) Ő már egy jó ideje gyökeres klón, sokáig csak a gyapotkockában volt, 1-2 hete beleraktam egy általam fabrikált ~2 literes mini DWC setupba. Leginkább csak gyökérfejlődés céljából erült bele! ~10 centis klón volt 3-4 darab fél levéllel, minimális gyökérrel. Most itt tartunk:



A nagy lámpa alatt kicsit melegebb van mint ahol eddig volt 1 db led alatt! Látszik is, hogy hirtelen most így melege is van kicsit, de majd megszokja hamar! Igen sttrapabíró jószágok ezek! Nem hiába NL-el kezd a termesztők jó része!

EC=1.5

Ph-t továbbra sem mérek/állítok egészen addig amíg szükségesnek nem látom! Jövő héttől áttérek Dev. csoda elixírjére táp gyanánt. Szóval az agri4-el már esélyes, hogy figyelnem kell a ph-ra is!

Tréningre a terv ismét scrog, ezúttal viszont háló nélkül!
A naplót igyekszem gyakran upolni ahogy eddig, a figyelmeteket meg továbbtra is köszönöm! :tiphat:
 

ZoldOvezet

Active member

Az előző poszt utáni napon levágtam végül! Maradhatott volna akár még 2 hetet is, de így is elég ütős motyó lett! A szüret is azért történt meg, mert már így is nyesegettem le a füvet szerencsétlenről... Neki se volt jó, meg nekem se, hogy a gyorsszárított szar füvet szívom. Na de, azóta viszont elég faszán kiszáradt, sőt ismét sikerült kicsit túlszárítani! Súlyt eddig nem mértem, hiszen mire megszáradt már több mint a felét elszívtam... :D A csúcs még megvan, ez kiszáradva 13,4g(benne van még a szár is!). Hatásra, az én megítélésem szerint egy hangyányit sativásabb a high mint az előző NL. Talán a korábbi szüret miatt, vagy mert szerintem másik pheno. Sokkal tömörebb a virágszerkezet, pedig kevesebb fény alatt volt! Illetve még mindig fenntartom, hogy a lilulás nagyrészét a túl közeli led okozta, ettől függetlenül ez a fenó is lilul önmagában, bár nem túlzottan! Az anyanövény főszára is sötétlila végig, mióta megvan!

Azt hiszem mindent leírtam róla amit akartam. Szóval akkor jöjjön is egyből a folytás!

___________________________________________________________________________________________________________________________

A tervem ugye egy új rendszer építése! Folyamatban van az összetevők beszerzése! Lassan de biztosan...

Addig is viszont, gondoltam ne menjen kárba a drága idő még nyár előtt! Így még ha ideiglenesen is, de a fenti NL egyik kishúgát elindíttottam ma a DWC-ben!(Van még két ikertesója, de ők akkor kerülnek be a képbe ha már szépen összeszedték magukat, ahogy a nővérük!) Ő már egy jó ideje gyökeres klón, sokáig csak a gyapotkockában volt, 1-2 hete beleraktam egy általam fabrikált ~2 literes mini DWC setupba. Leginkább csak gyökérfejlődés céljából erült bele! ~10 centis klón volt 3-4 darab fél levéllel, minimális gyökérrel. Most itt tartunk:



A nagy lámpa alatt kicsit melegebb van mint ahol eddig volt 1 db led alatt! Látszik is, hogy hirtelen most így melege is van kicsit, de majd megszokja hamar! Igen sttrapabíró jószágok ezek! Nem hiába NL-el kezd a termesztők jó része!

EC=1.5

Ph-t továbbra sem mérek/állítok egészen addig amíg szükségesnek nem látom! Jövő héttől áttérek Dev. csoda elixírjére táp gyanánt. Szóval az agri4-el már esélyes, hogy figyelnem kell a ph-ra is!

Tréningre a terv ismét scrog, ezúttal viszont háló nélkül!
A naplót igyekszem gyakran upolni ahogy eddig, a figyelmeteket meg továbbtra is köszönöm! :tiphat:

jó ezt így látni korán reggel :D ss bró
 

Charass

Active member
Megjöttek ma az új barátaim. Remélhetőleg minimum egy évtizedig tartó barátságot kötünk! :D ~5 rongy volt ez így szállítassal.

Dev-nek meg ismét köszönet, hogy a tuti naplóival elindított ezen az úton! ;) :D

 

Charass

Active member
!!!Update!!!

!!!Update!!!

Végre elkészültek a törzsoldatok!
picture.php


Meg is volt a tankcsere, mostmár kizárólag ezekkel a tápokkal mennek!

Agri4:CaN:MgSO4
1:1:0.25
EC : 1.8(Ha sok lenne, higítok majd az oldaton! A bionovával eddig 2.0 oldatban volt, égésnek nyoma sincs!)
Visszatértem a ph méréshez/állításhoz jelenlegi ph érték: ~6.0

Néhány apróbb hajtást levágtam, amire nincs szükség, illetve letakartam felülről a tankot, így máris nyertem minusz 2-3 fokot a tank felső 1/3-ban!

picture.php
picture.php
picture.php


Most már beszáll a buliba a két tesója is! Másik tank, de ugyanolyan oldatban vannak!

picture.php
 

Charass

Active member
Üdv.

Összehasonlítani nem tudom, ugyanis nem volt sensi NL a boxomban, viszont ha ajánlanom kéne a rqs NL-t, bátran megtenném! Iszonyat rezisztens! Most 3. kör megy belőle, de egy rossz szavam nincs rá! Klónozni is elég könnyű! Hatásra meg pontosan hozza az elvárt, indicás fotelbarakós high-ot!
 

Charass

Active member
Nem termesztettem azt sem, viszont szívtam többször GHS superlemonhaze-t, supersilverhaze-t! A lemon-nak elég jó íze volt, viszont nekem túl sativás high-ot adott mindegyik, de hát végülis haze-ek, ez a dolguk!

Ha valaki szereti a sativa domináns straineket, nem hiszem, hogy nagyon mellé nyúlna velük! Viszont outban kérdéses, hogy kész lesznek-e?!
 

Tongpoo

New member
Nalam mindenkeppen out lenne, itthon tabu a tema sajna:(.. Automatakrol van valami tapasztalatod hozam teren?
 

Charass

Active member
Semmi tapasztalatom nincs velük! Nézd meg iwantmorebuds naplóit a beltéri naplók között, valószínűleg választ kapsz a kérdéseidre!
 

Charass

Active member
Up!

Up!

Kicsit megkésve ugyan de itt a frissítés!

Elég új még ez a számolom a saját receptem dolog, eléggé bele is zavarodtam az elmúlt napokban a számolgatásba! Némi segítséggel ugyan, de végül csak sikerült felfogni mindent! :D

A helyzet az, hogy salétromsav és kálium szilikát nélkül kicsit nehézkesen lehet a csapvízemmel pont optimális receptet számolni. Szóval nyár végén valszeg beszerzésre kerül egy RO szűrő, illetve a hiányzó összetevők is! Ez a kör már így fog végigmenni!

Na tehát, a jelenlegi recept a következő:

agri-can-kno3-mgso4
0,5g/l-0,25g/l-0,25g/l-0,25g/l

N - P - K - Ca - Mg - S

Agri4: 40 - 30,8 - 103,7 - 0 - 9 - 0

CaN: 38 - 0 - 0 - 47,3 - 0 - 0

KNO3: 37,5 - 0 - 95,45 - 0 - 0 - 0

MgSO4: 0 - 0 - 0 - 0 - 24 - 30

Összesen: 115,5 - 30,8 - 199,15 - 47,3 - 33 - 30

Csapvízzel+foszforsavval: 123.5 - 41.58 - 199.15 - 117,3 - 63 - 30

Mivel az előző posztba beírt recept, mégsem az volt mert a számolgatás ott még nagyon nem ment és el basztam, ezért volt némi mg hiány, de a jelenlegi oldattal már jónak kell lennie, eddig ennek a ~felét kapták Mg-ből.

EC: 1.8
Ph:~6.0
Hőmérséklet: 26-27
Páratartalom:~30%

Tréningről pár szót: Eredetileg csak és kizárólag supercroppal terveztem egy magasságban tartani a csúcsokat, de ezt még eléggé gyakorolni kell! :D Nem tudom, hogy a led és a hidró együttes hatása-e de vagy csak a fajta ilyen, de rettenet tömzsi, vizzel teli szárakat növeszt már az apró hajtásoknak is, és nehéz úgy croppolni, hogy végül ne toppolás legyen belőle!

Így tehát marad a jólbevált kötözés! Nagyon maximum a hónap végig kapják a 20/4-et, aztán kapcsolok, mert a vége így is belenyúlik a nyárba!

Itt tartunk most:


 
Last edited:

MuLLeR

Active member
rH-t nem tervezed feljebb pattintani? +30-40-et lőnék nekik. Meg mehet több N is nekik, úgy tudom ez az indica megbírkózik a töblettel is.
 

Charass

Active member
Idézek magamtól: "A helyzet az, hogy salétromsav és kálium szilikát nélkül kicsit nehézkesen lehet a csapvízemmel pont optimális receptet számolni."

A magasabb Rh meg megintcsak jó lenne, de párásító nélkül örülök, hogy ennyi is van! Voltak már ~10%-os rh-ban is, azért a 30 annál jóval jobb!

Egyébként a 3:1:4 N:p:K arányt követem, szóval pont jó az N szint! Ami kicsit aggaszt, az inkább az alacsony S tartalom! Itt ott látszik is az újabb leveleken. Viszont nem akarom az egekbe tolni az mg-t, se feleslegesen emelni a plusz mg-vel az EC-t.
 
Last edited:

Charass

Active member
Ez jó kérdés! De remélem tartja ezt a jó szokását a virágzás végénél is! :D

A kiszívó ventim megy folyamatosan mióta megvettem! Most, hogy kicsit márt jobb idő van, az erkélyajtó is nyitva résnyire a nap túlnyomó részében. Kell is mert ~8-10 centire vannak a ledek tőlük, szóval a friss, hűvősebb levegő erre is, illetve az oldat hőmérsékletére nézve is jó hatással van!

A pc venti tolja be alul ezt a friss levegőt, a kiszívó meg folyamatosan nyomja kifelé a meleget, no meg a ledek eléggé meleget csinálnak szerintem, így együttesen ez lehet a titok!

Bár már gondolkodom valami komolyabb kiszívó ventin is a jövőre nézve. Lehet a cooltube-al, 250-es szettel + a szénszűrővel már nem bírkózik meg... Bár fogalmam sincs, mert a cooltube miatt valszeg még kevesebb is lesz a hőmérsékletem, hps ide vagy oda. Fűtenek ezek a ledek is durván! Ugye relatív sok kellett belőlük, a megfelelő teljesítmény elérése miatt!

Hány fokot csökkent(ha csökkent egyáltalán) Nálad a cooltube-al és anélkül a hőmérséklet? Asszem egyszer már kérdeztem, de az má' rég vót! :D
 

Charass

Active member
Up!

Up!

Megvolt a heti tankcsere két napja. A recept ugyanaz még mindig! Szeretik ebben a lében áztatni a lábukat, szóval miért változtatnék?!

Recept:
Agri4-CaN-KNO3-MgSO4
0,5g/l-0,25g/l-0,25g/l-0,25g/l

EC: 1.8

Ph: ~6.0

Hőmérséklet: 27-28 fok Nem a legideálisabb tudom, viszont mivel az arcukba raktam a ledeket, kint meg megint minuszok vannak így az erkélyajtó se lehet nyitva mert megfagyok! De remélhetőleg pár nap aztán ez változik!

Páratartalom: Most hogy már van zöldfelület rendesen már fel-fel megy 45-50-ig is az rh. Jön majd virágzásra egy keverőventi, illetve akkor már a szellőzés is jobb lesz a nyitott ajtó miatt!


Ami érdekes lehet: Most már csak cirka 4-5 liter vizet kap a tankba mindegyik tankcserekor! 2-3 nap múlva visszapótolok 1-2 litert és köszönik szépen jól vannak! A gyökérgombócok alsó 5-10 centije lóg csak vízben, a többi rész pedig a tank teteje és a vízszint között lévő rendkívűl magas páratartalmú légüres térben lógnak!

Nem is értem, hogy gondoltam az első körömnél, hogy a ~1,5 kilós gyökérgombócot 15-17 liter vízben áztatom... Naná, hogy gyökérgondjaim voltak így... Most viszont olyan hófehérek mint a szűzlányok segglyuka! :D

Már nagyon viszket a tenyerem, hogy átkapcsoljam őket... Viszont mivel virágzás ~felénél kb megérkezk föléjük a 250-es szett ezért jó lenne a lehető legjobban megtölteni a boxot! Szóval maradok az eredeti tervnél és a hónap utolsó napján kapcsolok!

Próbáltam olyan képeket csinálni, hogy ne csak az összefüggő bozót látszódjon de nem nagyon sikerült... Pedig van melóm a tréningben! :D


 

Latest posts

Latest posts

Top