What's new

OUTDOOR - PYTANIA

cardiel

Member
hehe master :smile:

niezle przygotowania... gdyby nie tytul topica, to pomyslalbym, ze startujesz z indoorem i to przynajmniej 1000 Wat. Uwierz mi, ze konopie sa bardzo wytrzymalymi roslinami i nie musisz sie tak przygotowywac.

Ja wczesna wiosne przekopuje ziemie na miejscowce, dosypuje troche dolomitu i juz... Pozniej nawioze pare razy saletro amonowa i na kwitnienie jakis nawoz z fosforem i potasem... i jest git... w takim ukladzie moge sobie pozwolic na wieksza ilosc roslinek, bo mam mniej pracy i strata mniejsza kiedy miejscowke obrobia zlodzieje ( :bashhead: )

Zreszta mozesz sam sprobowac na jednej miejscowce tego sposobu i porownac go z efektami roslin z donic...

Pozdr Cardiel






 
E

Ergonomic

Takie pytanie do szanownych użytkowników. Wypatrzyłem bardzo fjanąmiejscówkę- z dala od domostw i raczej nie używana ze względu na trudny dostęp ale (bo zawsze musi być jakieś ale...) leży na terenie lekko podmokłym- na gł. ok 40 - 50 cm jest bardzo wilgotno jak nie mokro- gleba żyzna- od groma chwastów, jakieś gigantyczne kępy trawy... Ogólnie moje pytanie brzmi: Czy powinienem użyć patentu z wkopanymi doniczkami czy niech lepiej rośliny rosną free?

Niby to nie problem, ale mam taki głupkowaty dylemat
 
G

Guest

Moje rosliny rosly na ziemi kompletnie nie przygotowanej pod uprawe, wzielem poprostu kijaka, rozdrobnilem troche ziemie na miejscowce, wlozylem wykielkowane nasionko no i sobie roslo tak







Przyznam ze nie urosly mi 2metrowe krzaki no ale przypuszczam ze wczesniej troche dolomitu i regularnie nawoz na weg. i by bylo :) Konopie to chwasty, prawie wszedzie dadza rade hehe

Ergonimic mysle ze daj sobie spokoj z donicami :) takie moje zdanie, ale jak tam chcesz, jak mocno podmokly teren to zrezygnuj z miejscowy a jak lekko to nawet dobrze :) pozdrawiam
 
Last edited:

Cinnamon

Member
@Ergonomic - nie wkopuj donic tylko postaw je na tym terenie, a skoro mówisz, że miejscówka "bez przypałowa" to warto o nią powalczyć ;).
Sam będę w tym roku sadził na podmokłym terenie - 20 l donice/wiadra i niech pokażą co potrafią :) kilka tak dla testowania wysadzę.

@master_virus te pierwsze guano co podałeś to aktywator do kompostowników ;) raczej nie mieszał bym tego z ziemią. Jedyna opcja przy użyciu tego specyfiku to wymieszać ale na jesień po zbiorach ;). Poleży i będzie git :].

Ten nawóz kurzy - ekologiczny nawet nawet ;) pomyślimy o tym ;D.

Obornik - jak najbardziej ;). Najcenniejszy z nawozów :]. Sam się będę za takim rozglądał w okolicy :).

btw. płeć rośliny pokażą dopiero na przełomie lipca i sierpnia (aj hoł soł :)) więc trudno będzie już wtedy je rozsadzać.
Zakładając, że będą trzy panienki w jednej doniczce - 10-13 l - to zdecydowanie za mało a do tego dochodzi walka o pokarm. Słabo to widzę ;).

Peace iG... :kissass:
 
Ok, dzieki za odpowiedzi

A co do kwesti doniczek. Oczywiście, od początku mi o to chodziło, źle po prostu napisałem. Tylko pierwszy tydzień życia spędzą razem, później każdy krzaczek trafi do jednej doniczki ~10 litrowej i w niej już zostanie do końca. Czyli jeśli posadzę krzaki do osobnych trzydziestu doniczek, każda po ~10L i pozwolę im w nich rosnąć, kojarze z czym to sie wiąże np. z podlewaniem w lato, ale czy samo to że korzenie nie będą miały swobodnej przestrzeni do ekspansji, czy to może co kolwiek zaburzyć. Czy lepiej zakopać doniczkę do ziemi, czy postawić na powierzchni ziemi. Ciągne ten temat doniczek ponieważ takie rozwiązanie było by dla mnie najwygodniejsze ale nie chce z kolei czegoś spieprzyć.
 

ineedsmoke

New member
Ja w tym sezonie planuje wysadzic Maroc (FS) i prawdopodobnie PP tez z fs, mysle ewentualnie nad czyms regular z nirvany.

To moj pierwszy out stad mam kilka pytan, ktore spedzaja mi sen z powiek, mianowicie;

- jak wyglada sprawa nawozenia, kiedy nawozic, (planuje tylko naturalne) i czym nawozic? canna? biohumus na sto procent, a jak wyglada sprawa z kurzakami itd? to zmieszac z gleba ze spotu? przed wysadzaniem na dwor tez?

- fim - planuje zastosowac fimowanie i trenowanie lst, kieyd najlepiej przyciac roslinke? jak ma z 4, 5 pieter?

- planuje poletko przekopac, dodac do gleby o (ph 5-6 bedzie dobre? ) troche perlitu 1/3, i zmieszac z torfem, czy dodawac cos jeszcze? nie stosowalem nigdy nawozow typu kurzak itd, jedynie jakas gleba torfowa z dzdzownic californijskich i smigalo dobrze na in. czy na out da tez rade?
 
Last edited:

tomato

Member
Veteran
ineedsmoke, bez padaki hehe widze ze sam sobie odpowiedziales na wiekszosc pytan, ale jak nie mozesz spac, to powiem ci jak ja bym to zobil.

- planuje poletko przekopac, dodac do gleby o (ph 5-6 bedzie dobre? ) troche perlitu 1/3, i zmieszac z torfem, czy dodawac cos jeszcze? nie stosowalem nigdy nawozow typu kurzak itd, jedynie jakas gleba torfowa z dzdzownic californijskich i smigalo dobrze na in. czy na out da tez rade?
ja bym dadal jeszcze ze szklanke dolomitu.nie przesadz z kurzakiem bo moze ci popalic mlode korzonki..


- fim - planuje zastosowac fimowanie i trenowanie lst, kieyd najlepiej przyciac roslinke? jak ma z 4, 5 pieter?
zgadza sie, na 5-6 pietrze jest ponoc najlepiej

- jak wyglada sprawa nawozenia, kiedy nawozic, (planuje tylko naturalne) i czym nawozic? canna? biohumus na sto procent, a jak wyglada sprawa z kurzakami itd? to zmieszac z gleba ze spotu? przed wysadzaniem na dwor tez?
kazdy ma swoje zdanie na ten temat, a moje jest takie ze no out nie ma sensu uzywac drogich markowych nawozow.ja lecialem na poczatku oczywiscie z biohumusem, tak od 4-go tygodnia od wyjscia z ziemi.potem stosowalem jeszcze florovit do paproci (10-4-6). na poczatku flo dawalem florovit do kaktusow i sukulentow (4-8-6) ale tylko dlatego ze nie znalazlem niczego lepszego...a potem niezawodny planton k. jesli znajdziesz u siebie ekolist to bierz bez zastanowienia, roslinki dostaja naprawde niezlego kopa hehe
kazdy z nas ma swoj styl uprawy, wiec nie trzymaj sie na sztywno tego co napisalem..
pozdro :rasta:
 
G

Guest

kiedys mi po pierwszym pietrze lisci stozek wzrostu sie urwal i sie ladnie zfimowalo i roslo hehe powaznie, to zalezy od miejscowki, jezeli krzak musi wybic sie z otoczenia to nie fimuj dopiero jak bedzie mial slonce, a jezeli jest otwarte to fimuj szybko (nie mowie tu o takim przypadku jak mi sie zdazyl ze po 1 pietrze) tak po 3-cim pietrze,

Ja mam pytanko do was.... moze i banalne ale nigdy nie robilem nic z ziemia oprocz wymieszania 50/50 miejscowa/z ogrodniczego. No wiec gdzie kupic dolomit i jak z tym kurzakiem, ogolnie co polecacie wlozyc w glebe tak w marcu/kwietniu by nie musiec donosic ogrodowej a roslo jak szalone hehe. Pozdrawiam:wave:
 

Somelier

Active member
Dolomit kupisz w ogrodniczym nie jest to drogie tylko polecam wziąć jakiś miejszy worek bo wapno jest strasznie ciężkie i taki worek 10 kg to nie tak łatwo na spota zanieść hehe chyba ze na siłke chodzisz... Kurzak to dobry nawóz rosliny sa bardzo zdrowe po nim tylko nie za duzo go bo mocny jest lepiej dac mniej i puzniej w razie jakis niedoborow podsypac pod krzak. Ten dolomit i kurzak wymieszaj z ziemia i będzie dobrze najlepiej jak zrobisz to jakis miesiac przed wysadzeniem tam roslin to wszystko sie ladnie rozlozy i ph powinno sie wyruwnać. Ja tak robilem i roslinki nie narzekały.
Pozdro
 
G

Guest

Somelier said:
Dolomit kupisz w ogrodniczym nie jest to drogie tylko polecam wziąć jakiś miejszy worek bo wapno jest strasznie ciężkie i taki worek 10 kg to nie tak łatwo na spota zanieść hehe chyba ze na siłke chodzisz... Kurzak to dobry nawóz rosliny sa bardzo zdrowe po nim tylko nie za duzo go bo mocny jest lepiej dac mniej i puzniej w razie jakis niedoborow podsypac pod krzak. Ten dolomit i kurzak wymieszaj z ziemia i będzie dobrze najlepiej jak zrobisz to jakis miesiac przed wysadzeniem tam roslin to wszystko sie ladnie rozlozy i ph powinno sie wyruwnać. Ja tak robilem i roslinki nie narzekały.
Pozdro

ok ale zna ktos moze jakies sklepy internetowe bo u mnie w miescie to ogrodnicze sa strasznie do bani, nic nie maja :/ najlepiej taki gdzie znajde kurzaka i dolomit :) Wiem wiem www.google.pl no ale nic nie moge znalezc, wiec... :)
 

ineedsmoke

New member
dzieki za odpowiedzi, no ciezko mi zasnac jak mysle o out 08.

spotkalem sie jeszcze z opinia o konskim nawozie, i krowim, krowi ponoc najlepszy, i ciezko z nim przesadzic, mysle np zeby wziasc tego krowiego troche zmieszac tak w proporcji 1/5 z ziemia i przekopana gleba z miejscowki, dodac do tego perlit/dolomit (lepiej dac zeby dolomit ph wyregulowal? nie bede posiadal raczej zadnych miernikow), i dodac biohumusa w postacji gleby z dzdzownic california. myslicie ze sprawdzi sie to?

Bede tez raczej trenowal ja, i tui moje nastepne pytaie kiedy najlepiej zaczac trenowanie, w fazie weg? po czym poznac ze rosliny sa gotowe do tego?

czesto piszac zadaje pytania retoryczne, bo szukam potwierdzenia albo zaprzeczenia mojego myslenia, mam nadzieje ze nie zlosci to nikogo.
 
G

Guest

ineedsmoke said:
dzieki za odpowiedzi, no ciezko mi zasnac jak mysle o out 08.

spotkalem sie jeszcze z opinia o konskim nawozie, i krowim, krowi ponoc najlepszy, i ciezko z nim przesadzic, mysle np zeby wziasc tego krowiego troche zmieszac tak w proporcji 1/5 z ziemia i przekopana gleba z miejscowki, dodac do tego perlit/dolomit (lepiej dac zeby dolomit ph wyregulowal? nie bede posiadal raczej zadnych miernikow), i dodac biohumusa w postacji gleby z dzdzownic california. myslicie ze sprawdzi sie to?

Bede tez raczej trenowal ja, i tui moje nastepne pytaie kiedy najlepiej zaczac trenowanie, w fazie weg? po czym poznac ze rosliny sa gotowe do tego?

czesto piszac zadaje pytania retoryczne, bo szukam potwierdzenia albo zaprzeczenia mojego myslenia, mam nadzieje ze nie zlosci to nikogo.

Witam!:wave:
Mysle, ze z takim nastawieniem masz szanse dac sobie ladnie rade! Ale pamietaj nic w teorii nie oddaje tego co dzieje sie w praktyce jezeli chodzi o uprawe...Out to dosc specyficzna przygoda!:D Wszystko moze sie zdarzyc!
Do rzeczy...hmmm z tymi krowimi plackami to ja raczej bym uwazal('Co za duzo...') Jedna z wazniejszych rzeczy moim zdaniem jest dokladnie przekopanie gleby...plus perlit, dolomit(wszystko z umierem) wysadz sadzonki(ja kielkuje cos okolo polowy kwietnia i trzymam na parapecie) jak maja juz 5 pieter i pogoda sprzyja wyrzucam je we wlasnie tak przygotowana miejscowke. Wszystko ladnie rosnie. Miedzy czasie laje na weg biohumus plus dolistnie Ekolist S.
Jezeli roslina przekroczy metr zaczynam ja naginac (wczesniej fim RAZ).Trenowanie na wegu oczywiscie im wiecej roslinka wykrztalci odgalezien tym wiecej zbierzesz...To proste...Ja stosuje sznurek i cos w rodzaja sledzi do namiotu z drutu, pamietaj zeby nie byly to sledzie 10 cm bo nie dadza rady utrzymac rosliny, wbijam w ziemie).
Jezeli zapewnisz takie warunki matka Natura reszte zrobi za Ciebie!:yes:
Pozdrawiam!
 
Last edited:

ineedsmoke

New member
dzieki za rade, na pewno sie przyda. Co ten ekolist daje?
A nawozy NPK na flo jakie polecacie?


planuje wysadzic 10 femi, mysle nad 3 spotami w znacznej odleglosci od siebie.
bede przekopywal i mieszal glebe z miejsca, dodam krowiaka, biohumus w glebie, i ziemi ogrodowej zmieszanej z perlitem, z czasem zastosuje biohumus w plynie.

Planuje wybrac miejsce gdzie bedzie naslonecznienie od rana do poludnia-popoludnia, to dobry wybor?

Ciekawe jak w tym roku dopisze pogoda, mam nadzieje ze bedzie rozpieszczac nasze planty. Juz nie moge sie doczekac, pewnie czeka nas sporo pracy. Na pewno zapodam foty moich dam.
 

yyyoopp

Member
lepiej wybieraj miejscówki z nasłonecznieniem od rana do wieczora. no ale jeżeli sie nie da...
a tak na marginesie czołem wszystkim.
Out w PL zapowiada sie naprawdę, naprawdę imponująco.
Powoli stajemy się Potęgą na skale międzynarodową w tym nielegalnym biznesie:D
 
G

Guest

yyyoopp said:
....
Powoli stajemy się Potęgą na skale międzynarodową w tym nielegalnym biznesie:D
Eeee tam, zaraz biznesie... Ale potęgą jesteśmy :D
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Panowie zarzucał z was ktos terra flores i vega na out?
Jesli tak to z jakim skutkiem, w jakich dawkach i czy sa warte swojej ceny?
Pzdr..
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Finger zakupilem tego mnustwo na INDOOR (duzo za duzo) i pomyslalem to outa uruchomie w 2008 i dodam to co mam.Poczytalem i okazalo sie ze , marne efekty , osobiscie kupie tani preparat na jakies rosliny (biohomusa tu nie ma) i czasami tym podleje ,ale licze na matke nature , czyli piekna pogoda i jakis slimak do tego , albo dzik....i dobry naturalny plon.


P.S. a i przeczytalem tam ze NIE KUPUJE SIE DROGICH PREPARATOW NA OUTDOOR-A??? ja juz po sniadaniu


pozdrawiam
 

cardiel

Member
ziel-zielona said:
NIE KUPUJE SIE DROGICH PREPARATOW NA OUTDOOR-A

pozdrawiam


wlasnie wychodze z takiego przekonania... saletra amonowa + pozniej jakis nawoz PK i jest git :smile:
 

Latest posts

Latest posts

Top