What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

OUTDOOR - PYTANIA

white_pony

Member
Czesc Adrianmenyo, wiec jestem bardzo poczatkujacym growerem, znaczy narazie teorie szlifuje zeby byc gotowym na przyszly sezon kiedy to rozpoczne moja pierwsza uprawe, musze zaznaczyc ze na poludniowym krancu norwegii, dlatego nie moge byle czego sasadzic. klimat mam umiarkowany tylko ze przez cale lato dzien korewsko dlugi, boje sie ze niektore odmiany poprostu nie zdaza dojzec, bo np wczoraj w noc przymrozek juz byl (od jakiegos tygodnia sie robi tak ). Co do opadow to sytuacja wyglada bardzo podobnie jak w pl, porownywalem caly wzesien i zbyt wielkiej roznicy nie zauwazylem. Wiec, jesli masz dobry pomysl aby mi podpowiedziec co moge zasiac tutaj to chetnie wyslucham opinii, acha git by bylo jakiegos dobrego staffu narobic bo tez lubie se popalic wiec jakies tam siejki nie dadza rady.

Grunwald, git - ta odmiana powinna mi tutaj ladnie urosnac jak dunczyka rosna to mi tez musi, hm a myslalem ze to cosik z petard ale coz, musze poprobowac co mi urosnie i co pokopie, wiaddomo ze praktyka jest najlepszym nauczycielem wiec wszystko przedema. Aaaaa moze jako doswiadczony rolnik masz opcje co tutaj najlepeij zasiac (tak wiesz, z gornej polki jeslii chodzi o moc) dzieki za odp....
pozdr........
 
White Pony w takim razie polecam roślinke z autoflo Ruderalis Skun, fajna odmiana, indica, jest to mocna odmiana radzi sobie z przyproskami akurat na takie kraje jak Norwegia itp no i daje całkiem fajny plon, moc tez nie jest mala, więc polecam !

Ogolnie to wejdz na dzial Skandynawi i tam poszukaj, ja jak patrzylem to tylko LR;y tam są wychwalane bo u nich wiadomo takie rosliny się sprawdzają.
Bierz Ruderalis Skun...
 

white_pony

Member
No fajnie, teraz to mam cala game odmian, miejsca mi nie starczy he he bede musial jeszcze z hektar dokrecic. Mniejsza z tym wielkie dzieki za rade, napewno sprobuje a jaki bedzie efekt wszyscy sie dowiemy za rok, mam nadzieje ze jaj sobie ze mnie nie robicie chlopaki pozdr.... :rasta: :rasta: :rasta:
 
G

Guest

A czemu mielibyśmy robić sobie jaja hhehe... Czy my robiy sobie jaja ;) ? Przecież tu o bardzo poważnych sprawach sobie rozmawiamy :D
Pozdro1410
 
V

vod

Pytanie do outdoorowców:

Ile dolomitu sypiecie?

I w ogóle jakie przygotowania spota czynicie przed wysiewem?
 
V

vod

Czytam o dosypywaniu kryształków, które zatrzymują wilgoć (na wypadek suszy) i zastanawiam czy można dosypać takich kryształków co się kotom do kuwety sypie.
Ktoś sypał kocie kryształki do gleby na out? Albo ma jakieś opinie na ten temat?
Generalnie siedzę sobie i kombinuję jak tu najlepiej i najmniejszym kosztem spoty na 2008 przygotować. Już nawet przekopałem dwa :)
 

white_pony

Member
ja tez juz mam przekopane z kurzym gownem bo przedtem tam trawa rosla, kurzak powinien urzyznic glebe, ale i tak na wiosne doloze krowiaka, pracuje na farmie wiec gnoju mam kupe hyhyyyhyhyhy, a co do krysztalkow z kuwety to nie wiem. wiem za to ze dolomitu sie dodaje ale proporcji nie znam, chetnie sie dowiem, jak bede wiedzial, to napisze. acha mam pytanko odnosnie nasion, jak najlepij przechowc bo juz zamowilem i musze przez zime przechowc pozdr...
 
V

vod

Ja swoje nasionka w lodówce trzymam. Można też zamrażać.
Dolomitu sypnąłem tyle ile na opakowaniu napisali. 100g/m2 i na wiosnę jeszcze raz to samo.
 
A jak się ma ph o odczynie 6,5 to tez dawaj dolomitu, ile na 8 litrowe wiadro i w jakim celu skoro Ph mam juz ustawione dobre... ?
 
G

Guest

Tam dobry magnez siedzi schowany i wapń. Magnezu zacznie brakować po pewnym czasie. pH spada w przypadku stosownia wielu nawozów, zwłaszcza organicznych.
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
^^^czemu chcesz zmieniac ph 6,5? To jest dobra wartosc dla ziela. Nie potrzebujesz dolomitu.

pozdr, kov
 

white_pony

Member
Witam szanownych kolegow (a od kiedy jestesmy kolegami, ktos by powiedzial) wiec tak bylem w sklepie znaczy na seed.pl, zlozylem zamowienie i git, ale ehh jak dziecko w sklepie z zabawkami, jeszcze to i tamto i wyszlo ze mam 50 nasion hehhheheheheh, a mialo byc gora 30. Teraz musze kolejne pole sobie przygotowac lecz mam pytanie bo nie chce mi sie szukac, a mianowicie: mam poletka okolo 130 na 140cm ile roslinek na takie moge wsadzic?? i jeszcze jedno, bo bede mial femini i zwykle, czy zwyklych moglbym gesciej nasadzic bo wiadomo ze po jakims tam czaie polowa bedzie wysiedlona z miejscowki wiec jak to mozna zrobic, musze cos wymyslec bo miejsca mi sie za malo zrobilo a przeciez nie wyrzuce nowiutkich nasionek. dobra tyle narazie pozdr . . . peace(off)hehe
 
G

Guest

kov said:
^^^czemu chcesz zmieniac ph 6,5? To jest dobra wartosc dla ziela. Nie potrzebujesz dolomitu.

pozdr, kov

Moim zdaniem zastosowanie dolomitu w momencie przygotowywania miejscówki jest prostsze od sypania go pod spore już krzaki, gdy zacznie magnezu brakować. No chyba że tylko ja tak mam, że rośliny po 2-3 miesiącach wega pod chmurką nagle niedobory Mg lubią pokazywać...

Jeśli chodzi zaś o pH to zastosowanie niektórych nawozów zakwasza ziemię. Dolomit jako substancja ciężko rozpuszczająca się, pozostaje długo w soilmixie utrzymując stały w miarę jego odczyn.

Uważam że dolomit to jeden z najważniejszych elementów przygotowywania spota.

Ja na dziurę 100x150x40 cm daję razem z kurzakiem(jeśli spota robię conajmniej 2 miesiące przed wysadzeniem roślin) lub krowiakiem ok 0,5 litra dolomitu i jest git.

pozdro1410
 
Last edited:

rberciol

Member
Kov ja obale Twoj mit co do plesni. Na tydzien mialem spokoj z plesnia po zastosowaniu Amistar, po 10 dniach pojawilo sie ~0,1 g plesni. Fakt ze to juz nie jest czysty natural no ale lepiej go uzyc niz spieprzyc caly outdoor
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
hehe, to powalcze. Slusznie, dawanie dolomitu jest korzystne na naturalnej miejscowce, poniewaz trudno jest znalezc glebe o dobrym ph, z reguly sa lekko zakwaszone. Natomiast pytanie brzmialo czy dac dolomit do ziemi o ph 6,5. Otoz wtedy jest to niewskazane poniewaz przesuwa ph gleby w strone zasady, co jest niekorzystne dla rosliny i powoduje zablokowanie przyswajania niektorych waznych pierwiastkow.

Rberciol, z calym szacunkiem nic nie obalasz, pozostaje przy swoim. Jeszcze raz powtarzam, zaden amistar nie pomoze grubym nabitym szczytom przed zlapaniem plesni. A juz podanie go tuz przed zbiorami uwazam za kompletny nonsens, nigdy bym nie poczestowal nikogo ani siebie tak potraktowanym szczytem.

Zreszta, nie widze w twojej galerii szczytow niestety, na liscie rzeczywiscie amistar i inne srodki przeciw plesni dzialaja, ale mnie liscie nie interesuja.

Zaden szanujacy sie outdoorowy hodowca z moich roznych znajomych z wielu krajow na tym forum nawet nie sprobuje zasugerowac uzycia chemii na plesn na ostatnim etapie hodowli, bo spotka sie z niechecia i obsmianiem. Najwyzej stwierdzi ze zaczyna sie plesn i ze pora scinac rosliny.

Tylko tu na polskim forum czytam z mocnym zdegustowaniem o tych wszystkich chemiach, ktore kto zyw laduje do rosliny bo mu sie wydaje ze lepszy chemiczny niz zaplesnialy - ja obydwu ani nie nabilbym do faji ani nie poczestowal przyjaciela, abstrahujac od tego ze pryskane jest na darmo.

Jedyna szansa na zminimalizowanie plesnienia zbiorow to hodowanie wielu odmian w sezonie, krzyzowanie ich ze soba tak zeby probowac dojsc do takich krzyzowek, ktore sa odporne na plesn

howgh, kov
 

weedsmoker

Active member
ja na nastepny sezon zaopatrze sie chyba w ten specyfik https://sklep.hydroonline.pl/go/_info/?id=626 jest on chyba pochodzenia naturalnego
wiec nie stracimy raczej na smaku i nie bedziemy sie truc chemia. Jeżeli zastosujemy jakieś środki przeciw grzybobójcze to na pewno zmniejszy sie prawdopodobieństwo występowania pleśni ale używanie tego typu środków tuz przed zbiorami i po wystapieniu już pleśni uważam za bezsens
pozdro
 
Mój pierwszy Outdoor, sezon 2008 (0/1)

Co niektórzy stwierdzą iż moje poczynania są zbyt szybkie jednak jest to następstwem mojego wyjazdu do holandi w lutym i jak wróce w połowie kwietnia chce już mieć wszystko przygotowane.

Nasiona będą zamawiane z c.fr.pl

Obsada:

Nirwana:
*Durban poision 10nasion
*shaman 10 nasion

Dutch passion:
*passion #1 10 nasion

Femaleseeds
*purple power 4 nasiona <wahanie
*maroc 4 nasiona
*C99 5 nasion


Startuje z 43 nasionkami. 10 doniczek po 13,5L czy wystarczy 10L? Do jednej doniczki po średnio 3 sztuki przy założeniu, że wykiełkuje około 75% nasionek czyli 30 sztuk. Idąc dalej i zakładając wariant, że z tych 30 nasionek, które wykiełkowały 15-20 to kobietki wrzucam każdego jednego krzaczka do osobnej 13,5L (10L?) doniczki i pozwalam dalej rosnąć. Krzaki wkładam razem z doniczkami do ziemi na określonych spotach, po ~5 krzaków na miejscówkę. Wysadzenie nasionek planuje na 7-15 maja. Kwiaty będą posadzone w ziemi ogrodowej dobrej jakości wymieszanej z perlitem jeszcze nie wiem, w jakim stosunku? Także nie wiem do końca, czego jeszcze mogę dodać do tej mieszanki ziemi. Wiem, że perlit, na razie nie wiem, w jakim stosunku, a co np. z:
*węgiel drzewny aktywny pył http://www.allegro.pl/item290755466_wegiel_drzewny_aktywny_pyl_o_5_kg_czeski_jakosc.html
*siarka mielona http://www.allegro.pl/item291568605_siarka_mielona_0_5kg.html
*azotan sodu (saletra sodowa) http://www.allegro.pl/item288413178_azotan_sodu_nano3_saletra_sodowa_1_kg.html
*saletra potasowa http://www.allegro.pl/item288033240_saletra_potasowa_najlepsza_na_rynku_od_ss_.html
*dolomit
http://www.allegro.pl/item289796120_grys_dolomitowy_tropheus_tanganika_malawi_dolomit.html


Czy mogę ziemie wymieszać z tego rodzaju guanem:
http://www.allegro.pl/item290618267_aktywator_guano_super_okazja_niska_cena_.html

Czy lepiej będzie użyć w późniejszym terminie tego rodzaju guana:
http://www.allegro.pl/item292073481_naturalny_nawoz_guano_dla_wszystkich_roslin_fv.html


Podczas wzrostu będę starał się używać tylko biohumusu i ogólnie środków naturalnych biorąc również pod uwagę to co znajduje się już w ziemi, bo np. saletra potasowa to wysoki współczynnik azotu. Na kwitniecie prawdopodobnie planton K, Florovit do surfinii etc. Może później rozważę kwestie nawozów chemicznych, wolałbym się skupić na naturalnych, np.:
http://www.allegro.pl/item291934827_nawoz_kurzy_ekologiczny.html
http://www.allegro.pl/item287874534_ekologiczny_obornik_konski.html

Szukając w ogrodniczym dobrych nawozów mam pytać sprzedającego o nawóz (właśnie tu moje pytanie, do jakiej roślinki przyrównać gandzie) do pomidorów? Powszechnie się tak twierdzi, mnie jednak podobieństwo nawet już nie biorąc pod uwagę fizyczne, w ogóle nie przekonuje.

z góry wielkie dzięki za pomoc! wszelkie uwagi mile widziane

peace :smoker:
 
Last edited:
Top