What's new

Kérdezz-felelek

Medicropper117

Active member
View Image

valami a leirtak alapjan nincs talan rendben evel a viragfoldel?,mert 10 kis palantombol 1maradt meg a tobbi elsult... vagy esetleg valami toxikus eso esett ra az lehet e a baj?

Ph=neutral
Szerinted ez megfelelo? De amugy nem feltetlen ez volt az oka.
Csak megjegyzésként, én a magoncot 5,5-ös vízbe áztatott grodanba rakom. Ahoz képest a 7es ph mérfőldekre van.
 

GK_420

Active member
Ph=neutral
Szerinted ez megfelelo? De amugy nem feltetlen ez volt az oka.
Csak megjegyzésként, én a magoncot 5,5-ös vízbe áztatott grodanba rakom. Ahoz képest a 7es ph mérfőldekre van.
Meg a magas víztartó képesség se jó kendernek. Közepes víztartó és áteresztő kell. Virágfőőődbe amúgy a B típusú 6.5pH ami "használható". De ha jól tudom hidroban a pH 1el kevesebb mindig.
 

GK_420

Active member
Hát az hogy konkrétan mitől haltak ki és van egy kép egy zsákról nehéz lenne pontos választ adni hacsak nem telejósdás valaki. Növényekről kép már mondhatna valamit...elég sokféle mód tudnad kidögleni. :D
 

Brain.storm

Member
Szóval kaptam is választ, meg nem is. :) Asszem nem kísérletezek semmilyen chronic-al. Marad a jól bevàlt nagy hozamú és potens critical+. 50 nap alatt szedhető és nem kényes. Bár a 2.0 vàltozatra asszem ràmegyek. Dinafem oldalon ódákat zengnek róla.
 

what_can_there

Well-known member
Kérdésem, hogy a kb. 6. - 7. generációs klón mennyire veszít az eredeti potenciálból? Illetve, mennyire károsodhatott a genetika ott az árok szélén több mint egy napig? Tehát lesz még ezekből rendes fű, vagy dobjam ki őket a picsába és vegyek valami normális klónt?

Üdv!
Valakinek volt már serious seeds - Chronic inben? Láttam a youtube-on videókat és ott igen korrekt mennyiségeket hozott. Így van ez a való világban is?
Magból csak regular van. Floweryfieldben viszont van klón. Melyiket javasolnátok?
Köszi.

Nem veszit a potencialbol ha tovabb klonozod, a genetika sem karosodik az arokparton dekkolastol, ha nem csernobilban volt az arok. Nem kell kidobni a picsaba.

Igen, nekem volt mar seriousos chronic inben rengetegszer, skunk1, ak47, blueberry, ugyanazt tudta hozamban, minosegben viszont szerintem jobbak. Ha magot veszel, akkor az biztos chronic, a klonokkal kevernek neha, kaptam mar mast, mint ami a cimken volt.
 

Brain.storm

Member
Nem veszit a potencialbol ha tovabb klonozod, a genetika sem karosodik az arokparton dekkolastol, ha nem csernobilban volt az arok. Nem kell kidobni a picsaba.

Igen, nekem volt mar seriousos chronic inben rengetegszer, skunk1, ak47, blueberry, ugyanazt tudta hozamban, minosegben viszont szerintem jobbak. Ha magot veszel, akkor az biztos chronic, a klonokkal kevernek neha, kaptam mar mast, mint ami a cimken volt.

Köszönöm a választ kolléga. Megtudtam amit akartam. :)
Respect!
 

Sonicc

Member
Hali,
Van egy kis nyomoroncom,betegeskedik,de kezdő lévén fingom sincs mi a baja. Amit látok,hogy az alsó levelek elvesztették a tartásukat,semmi feszesség nincs bennük.Túlöntözhettem?(a közeg 50/20/30% B virágföld/perlit/ kokusz) Sajnos még csak ablakpárkányon van, ha minden jól megy holnap megy 2X55W PL-L alá. Lehetséges,hogy a melegtől ilyen satnya?
picture.php

picture.php
 

Brain.storm

Member
Hali,
Van egy kis nyomoroncom,betegeskedik,de kezdő lévén fingom sincs mi a baja. Amit látok,hogy az alsó levelek elvesztették a tartásukat,semmi feszesség nincs bennük.Túlöntözhettem?(a közeg 50/20/30% B virágföld/perlit/ kokusz) Sajnos még csak ablakpárkányon van, ha minden jól megy holnap megy 2X55W PL-L alá. Lehetséges,hogy a melegtől ilyen satnya?
View Image
View Image

Én is öntöztem már túl növényt. (nem is egyszer) Az nem ilyen volt.
Viszont az biztos, hogy kellene neki az erősebb fény, mert nyúlik a kicsike. Miféle növény ez?
 
S

ShivaDiva

Eleve szar a fold mar bocsi! Plusz kezdoknek nem ajanlott a coco fold kombo,mert mindketto kozegnek mas a phja, itt is tobbek kozt az lehet a baj.. plusz a keves feny vegett elegge megnyulott a szara is.. en atultetnem nagyobb cserepbe,normalis foldbe,a szarabol sem hagynek ennyit a foldbe kerult resze is gyokeret ereszt de nem szabad hogy tocsogjon a viztol
 

Sonicc

Member
Delahaze, Paradise seedstől. Nyúlással tisztában vagyok,outba megy majd ki,szóval kiültetéskor a szárból nem fog ennyi kint lenni, a nagy része megy föld alá. A keveréket többen javasolták ZK-n,azért esett erre a választás. De kezdesz elbizonytalanítani. :)
 

Brain.storm

Member
B virágföld 50l / tőzeg 20l / perlit 10l
Én ezt a kombót használom és eddig bejött. Bár mostanság gondolkozom rajta, hogy perlitből mehetne bele még +10l hogy szellősebb, lazább legyen a közeg.
 

GK_420

Active member
Hali,
Van egy kis nyomoroncom,betegeskedik,de kezdő lévén fingom sincs mi a baja. Amit látok,hogy az alsó levelek elvesztették a tartásukat,semmi feszesség nincs bennük.Túlöntözhettem?(a közeg 50/20/30% B virágföld/perlit/ kokusz) Sajnos még csak ablakpárkányon van, ha minden jól megy holnap megy 2X55W PL-L alá. Lehetséges,hogy a melegtől ilyen satnya?
View Image
View Image

Egyértelműen a fény és táphiánya van. Ehhez a keverékhez tartozik hogy korán el kell kezdeni tápozni. Amúgy semmi baja nincs ennek még könnyen orvosolható. Küld neki a tápot (MOST), fényt meg egy ventit mert ezzel a szárral kint hamar kifekszik.
 

GK_420

Active member
B virágföld 50l / tőzeg 20l / perlit 10l
Én ezt a kombót használom és eddig bejött. Bár mostanság gondolkozom rajta, hogy perlitből mehetne bele még +10l hogy szellősebb, lazább legyen a közeg.

Mondjuk ha azt a tőzeget a tőzeges virágföldhöz kevered mit vársz? :) Cseréld le szerintem kókuszra aztán jó szellős lesz az. Ha kintre használod a több perlit nem ajánlott mert elég hamar a felszínre mossa az eső de bentre se kell igazából több. A kókusz megoldja a szerkezeti problémát és jó lesz a víztartó/áteresztő képesség is.
 

Brain.storm

Member
Mondjuk ha azt a tőzeget a tőzeges virágföldhöz kevered mit vársz? :) Cseréld le szerintem kókuszra aztán jó szellős lesz az. Ha kintre használod a több perlit nem ajánlott mert elég hamar a felszínre mossa az eső de bentre se kell igazából több. A kókusz megoldja a szerkezeti problémát és jó lesz a víztartó/áteresztő képesség is.

Kint nem nyomulok, csak bent.
Ezt a receptet még KF-en kaptam a Berkitől.
De nem vagyok ellene semmi újnak. Hogy csináljam, hogy jó legyen?
Milyen arányban keverjem?
Az tuti, hogy mindig 50 literes B virágföldet veszek alapul. Mennyi kókuszt kell beletennem. Még sosem dolgoztam kókusszal.
Nagyon hálás lennék a segítségedért. :)
 

Sonicc

Member
Egyértelműen a fény és táphiánya van. Ehhez a keverékhez tartozik hogy korán el kell kezdeni tápozni. Amúgy semmi baja nincs ennek még könnyen orvosolható. Küld neki a tápot (MOST), fényt meg egy ventit mert ezzel a szárral kint hamar kifekszik.

Kösz,megnyugtattál. Holnap veszek wuxalt,aztán jól megküldöm. Milyen gyakran menjen neki a lötyi? 1ml/l töménységűt fog kapni.
 

GK_420

Active member
Kint nem nyomulok, csak bent.
Ezt a receptet még KF-en kaptam a Berkitől.
De nem vagyok ellene semmi újnak. Hogy csináljam, hogy jó legyen?
Milyen arányban keverjem?
Az tuti, hogy mindig 50 literes B virágföldet veszek alapul. Mennyi kókuszt kell beletennem. Még sosem dolgoztam kókusszal.
Nagyon hálás lennék a segítségedért. :)

Ugyan úgy kevered csak tőzeg helyett kókuszt raksz bele. A kókusz téglát meleg vízbe beáztatod külön aztán úgy kevered egybe. Ugyan úgy kezeled mint amit most használsz földként. Az öntözésen kell majd valószínű sűrítened kicsit de majd úgyis észreveszed. Ez általában annyi vizet vesz csak fel amennyi szükséges a többi meg gond nélkül átfolyik rajta. Meg tápozást ne próbáld elkerülni mint a fentebbi kolléga akinél hamar előjött a hiány.
Neki még a margóra hogy a sziklevél puhulása azért van mert azt használja tápanyag forrásnak a magonc/palánta ha nincs mit felvennie.
 

GK_420

Active member
Kösz,megnyugtattál. Holnap veszek wuxalt,aztán jól megküldöm. Milyen gyakran menjen neki a lötyi? 1ml/l töménységűt fog kapni.

Az 1ml az mehet neki belőle kezdésnek neki elsőre levéltrágyaként és a közegbe is hogy gyorsan helyre billenjen. Ha majd kiülteted 1 hónap múlva amikorra gyökeret vert rendesen mehet feljebb is akár 3ml-ig is simán nem fogja megégetni. Én akkor dobok nekik töményebb wuxalt amikor már csak heti 1-2x megyek arra hogy maradjon a talajban esők után is. Eddig még nem sikerült vele tápégést csinálnom pedig azt hiszem 5ml-ig is felmentem már párszor...barátságos de jó táp.
 

Latest posts

Latest posts

Top