What's new

Kérdezz-felelek

what_can_there

Well-known member
Jo lenne tobbet tudni, pl. outban lesznek vagy indoorban, hany to/nm, mekkora cserepek, stb. Amugy mindegyik fajta tartalmaz boven sativat, ezert 9-10 het viragzassal szamolnek.
 

Kukutyin

Member
Furcsa kérdés, csak elméleti... Magról 12/12-ben van Reg Mapple Leaf Indicám meg Reg Durban Poisonöm. A nemüket most kb a 24. nap van már szép sorban mutatják meg. Mi történne akkor ha 4 hétig hagynám 12/12ben virágozni és, hogy beporozzák egymást, aztán pedig kivenném őket és kiraknám outba?

Degradálná a növény a magok fejlesztését vagy a növény visszaállna vegbe de a magokat befejezné? (lemaradt... igen, magot akarok róluk, de kéne másra a sátor, és amúgy is kíváncsi vagyok a dologra)
 

jepjep

Member
Erdekes kerdes Kukutyin.
Nem hinnem,hogy barmi bajuk lenne a megindult magoknak,hacsak nem a madarak csipegetik le.Azert a hermasodastol tarthatsz.Mondjuk ha pont Magot akarsz,akkor mindegy. :)
 
G

GuerillaUser

Jo lenne tobbet tudni, pl. outban lesznek vagy indoorban, hany to/nm, mekkora cserepek, stb. Amugy mindegyik fajta tartalmaz boven sativat, ezert 9-10 het viragzassal szamolnek.


outban lesznek
Jelenleg is outban vannak egy minigreenhouseban
később kiültetem őket ha már elég erősek lesznek

A jelenlegi föld amiben vannak:
 

what_can_there

Well-known member
Furcsa kérdés, csak elméleti... Magról 12/12-ben van Reg Mapple Leaf Indicám meg Reg Durban Poisonöm. A nemüket most kb a 24. nap van már szép sorban mutatják meg. Mi történne akkor ha 4 hétig hagynám 12/12ben virágozni és, hogy beporozzák egymást, aztán pedig kivenném őket és kiraknám outba?

Degradálná a növény a magok fejlesztését vagy a növény visszaállna vegbe de a magokat befejezné? (lemaradt... igen, magot akarok róluk, de kéne másra a sátor, és amúgy is kíváncsi vagyok a dologra)

En nem varnek a negyedik hetig a pollinacioval, mert akkor nehezebben allnak vissza vegbe. 1-2 hetig hagynam a fiukat az elejen, aztan az anyak mehetnek ki a szabadba, ha szerencsed van par het alatt visszajonnek vegbe es a magot is beerlelik.

outban lesznek
Jelenleg is outban vannak egy minigreenhouseban
később kiültetem őket ha már elég erősek lesznek

A jelenlegi föld amiben vannak:View Image View Image

Kint oktober vegeig kesz lesznek, optimalis korulmenyek kozott fel kilos hozammal.
 

Dr.RaulDuke

New member
Kókuszban vannak a virágaim, de most úgy alakult, hogy nemsokára magukra kell hagynom őket egy hétre. Szeretném megoldani erre az időre az automata locsolást, de nem szeretnék túl sokat költeni rá. Gondolom fog kelleni egy időzítő, egy akváriumi szivattyúra gondoltam ami majd mozgatja a tápoldatot. Plusz kellene fog még néhány T elosztó, hogy a csöveket elágaztassam. A csövek végére kell valami vagy elég ha csak bele lógatom őket a cserépbe? Minden tanácsot szívesen fogadok pl a szivattyú méretére vagy az egyéb alkatrészekre vonatkozóan, hogy miket használjak.
 

Medicropper117

Active member
Ez így kicsit nehéz de megpróbálkozom vele.
100l/h-s pumpa/3-5 cseréphez. Tehat ha van 9 csereped akkor az 300l/h-s pumpa MINIMUM
Az emelési magasság igazából még fontosabb is mint a l/h mérőszámú teljesitmeny.
70 centi és felette és akkor van akkora nyomas h elvigyen mindent.
Szükséged lesz még elosztókra, csepegtetőkre vagy csapokra ami állítható. A legjobb a kör alakú locsoló de ahoz már nyomás is kell ha több van belőle....ezért kell az emelés.
A kör alakú locsolohoz minendkepp kell csap. Ha profin akarod csinalni minden locsoló elé kötsz egyet h tudd allitani a megfelelő mennyiseget a noveny meretehez kepest. Ha van ilyen. Ha egymind1 akkor 1 csap is elég (ami amugy mindenkepp kell) de a pumpan ne sporolj.
A 250l/h-ás 50cm emelés 8as átmérőn alig vitt el 1 ebb n flow-t. Bar igaz arra ott nehezedett a nyomas ahol felnyomta mivel a tálca kozepe volt a mélypont.
Majdhogynem azt mondhatnám h túl kell tervezni 20-30%al az egeszet es akkor nem szopod meg.
Jah meg egy rakás cső és toldó elosztó is kell. Valamint azt se akarod h a tápod szétessen ezért egy levegozteto is kell az oldatba.
Ugye nem recirkulalos hidrot akarsz?:p
 

GK_420

Active member
Nem lenne egyszerűbb egy tálcába tenni a cserepeket és azt tölteni a pumpával ami aztán leereszti magát? Kókusz eleget szív fel csak hát tesztelni kell az egészet mégis hogy mennyit.
 

Dr.RaulDuke

New member
Kör alakú locsolót hol lehet venni? Nem találok sehol, de lehet csak rosszul keresem. Úgy gondoltam, hogy egy garland tálcát rakok alájuk és az elfolyó vizet felfogom egy másik edényben.
Egy másik oldalon ezt olvastam: “Kalcium tartalmú monó nem lehet egy oldatban a foszforral és kénnel” Ha mindent össze keverek egy hétig kibírják együtt, vagy erre való a levegőztető amit írtál?
 

Medicropper117

Active member
Hát sztem ez a monokomponenses tápkeverésre vonatkozik amit sztem otthoni korulmenyek kozott senki nem csinál. Az oldat viszont akkor is széteshet ha nem monokomponensekből lett összerakva. Ha csak áll és nincs keverve. Kör alakú locsolókat a servovendi-ről is tudsz sztem rendelni meg egy rakás helyről. Arra azért figyelj h a kör alaku locsolonal tenyleg kell a nagy nyomas. Tehat amit irtam 100l/h/3-5 cserép az ténylegesen a legalja a dolgoknak. Még akkor is ha nagyot emel a pumpa. 800l/h kapacitast vennék amugy 70es emeléssel és az biztos h kiszolgál majd
 
S

ShivaDiva

Dutch Passion eleg jo minosegu,meg akkor is ha paran fikazzak.. Frisian Dew, Durban Poison kivalo outdoor fajta..
 

Supreme123

New member
Illetve ilyen erdős részen termeszteném, 1 pakkot szeretnék rendelni ami 3 magot tartalmaz olyat is hallottam hogy ebből az is lehet hogy csak 1 fog kikelni.
És mivel első termesztésem lenne nekem egy ellenallóbb fajta kellene.
Amiket felsoroltál frisian dew illetve durban ezeket mikor lenne az ideális ültetni?
 

GK_420

Active member
Illetve ilyen erdős részen termeszteném, 1 pakkot szeretnék rendelni ami 3 magot tartalmaz olyat is hallottam hogy ebből az is lehet hogy csak 1 fog kikelni.
És mivel első termesztésem lenne nekem egy ellenallóbb fajta kellene.
Amiket felsoroltál frisian dew illetve durban ezeket mikor lenne az ideális ültetni?

Mondjuk most is ültetheted már. ;) Erdős területtel azért vigyázz mert ha megül a pára ősszel akkor jön a penést. A white widowjukat termesztettem pár évig kint is azt tudom ajánlani penész álló bitang mód.
 

Supreme123

New member
:DDDD

:DDDD

A napokban már rendelem is.
Kezdetben a magokat vizes vattába rakjam amig kinem csiráznak, ezután elültetem egy kisebb cserépbe, virágföld jó alá? illetve ebben az időszakban milyen időközönként locsoljam? Ja és mondjuk nyáron a nagy melegben és tűző napsütésben sőt már most is legyen a napon vagy árnyékban a növény? gondolom ez is sokban befolyásolja..
előre is kösziDDD
 
S

ShivaDiva

Hu.. xD
4-6 orara aztasd egy pihar vizben, majd nedves papirtorlobe,esetleg illatmentes zsebibe rakd dvd tokban,vagy ket tanyer koze,a vatta semmi esetre nem jo! A viragfold gagyi! Marmint a florimo Bs viragfold meg elmegy,de mkepp vegyitsd perlittel, legjobban akkor jarnal ha vennel biobizz vagy plagron foldet.. mehetnek a feny ala egybol,hadd fejlodjenek! Az elso 4 hetben kb nem szabad tocsognia a foldnek a viztol,mert ilyenkor meg a gyokeret fejleszti, ha tul locsolod legrosszabb esetben berohad es dobhatod ki,tehat az elejen ovatosan..
 
S

ShivaDiva

Nekem egy olyan kerdesem lenne hogy 2 plant elferne egy 10les potban? Persze ellentetes szelekre kotoznem majd oket,mert az egyiket elegge szerencsetlenul ultettem el,es biztosra vettem megfullad,es elultettem uabba megegyet,s nincs szivem kitepni.. :D
 

Medicropper117

Active member
Ha mákod van mindkettő ugyanugy fejlodik es nem fojtja meg egyik a másikat. Blind 2-3 klont is berakott asszem 1 cserepbe de az klon es nemtom mekkora cserep volt
 

iwantmorebuds

Active member
A napokban már rendelem is.
Kezdetben a magokat vizes vattába rakjam amig kinem csiráznak, ezután elültetem egy kisebb cserépbe, virágföld jó alá? illetve ebben az időszakban milyen időközönként locsoljam? Ja és mondjuk nyáron a nagy melegben és tűző napsütésben sőt már most is legyen a napon vagy árnyékban a növény? gondolom ez is sokban befolyásolja..
előre is kösziDDD

Vatta azert nem ajanlatos mert belefog noni es az eletbe ki nem veszed plusz sztem konnyebben peneszesedik. Ahogy Shiva mondta dobd egy pohar vizbe, 6ora mulva mozgasd meg a poharat ha elsullyedt az azt jelenti h megrepedt a maghaz es felszivott eleg nedvesseget majd mehet nedves papirtorlore :) viszont ha betakarod vele ovatosan h menjen ala levego, nekem ezert rohadt be ket mazar. 3/1 kikelesi arany sztem akkor van ha elbaszol vmit, kifognak kelni sztem azon nemkell aggodnod foleg ha dp-tol rendeled valoszinusitem frisebb magok is...
 

Latest posts

Latest posts

Top