What's new

Kérdezz-felelek

what_can_there

Well-known member
Nekem nincs bajom a 12/12-vel, ha nagyobb novenyeket akarok, akkor nagyobb kozeget kapnak. Szedtem mar 65 grammot is 12/12-ben nevelt novenyrol, csak akkor kicsi a hozam, ha kicsi a cserep is. Az elso 3-5 hetet mindenkepp a novekedesre forditja a noveny, rovidebb fenyperiodus mellett is vegelni fog. A 4x23 watt cfl, az tenyleg lerontja a hozamot, kb. 4-5x annyit lehetne szedni egy 250-es hps alol.
 

Smok420

Member
Nekem nincs bajom a 12/12-vel, ha nagyobb novenyeket akarok, akkor nagyobb kozeget kapnak. Szedtem mar 65 grammot is 12/12-ben nevelt novenyrol, csak akkor kicsi a hozam, ha kicsi a cserep is. Az elso 3-5 hetet mindenkepp a novekedesre forditja a noveny, rovidebb fenyperiodus mellett is vegelni fog. A 4x23 watt cfl, az tenyleg lerontja a hozamot, kb. 4-5x annyit lehetne szedni egy 250-es hps alol.[/QUO

Jelenleg rendelkezésre áll 3 csőventilator 10 venti atmèrőjű 30 wattos. Ezekkel megtudom oldani a optimális hőmèrsèkletet 250-300 W hps alatt? Szüksèg esetèn pc ventim is lenne . De elgondolkodtam hogy automata növényt szeretnék. Elsősorban most minél gyorsabb hozamot szeretnék nem a mennyisègre utazom. :) Autó fem kalashnikovát nèztem ki :)
 

Sonicc

Member
Sziasztok!
Van egy problémás magom,elég nehezen akart kicsirázni( 4 napig volt víz alatt, utána nedves zsepiben 3 napig, mire hajlandó volt kicsirázni),elültettem kb 5 nap alatt ki is bújt,de a maghéj még mindig rajta van és a sziklevelek nem tudnak kijönni a héj alól pedig már két napja kint van a földből,olyan mintha nem tudná szétfeszíteni. Kérdés, hogy hagyjam még,hátha megoldja magától, vagy próbáljam meg valahogy leműteni?
 

GK_420

Active member
Sziasztok!
Van egy problémás magom,elég nehezen akart kicsirázni( 4 napig volt víz alatt, utána nedves zsepiben 3 napig, mire hajlandó volt kicsirázni),elültettem kb 5 nap alatt ki is bújt,de a maghéj még mindig rajta van és a sziklevelek nem tudnak kijönni a héj alól pedig már két napja kint van a földből,olyan mintha nem tudná szétfeszíteni. Kérdés, hogy hagyjam még,hátha megoldja magától, vagy próbáljam meg valahogy leműteni?

Le kell róla szedni. Két tűvel szét tudod feszíteni talán az a legkíméletesebb.
 

Kukutyin

Member
Legközelebbre csak, hogy ne legyen másnak baja vele. Ez 100%-ban az alacsony páratartalom miatt van, beszárad a maghéj, merevebb lesz és nem tudja a növény lepattintani. Ha pedig annyira nem sikerül akkor elrohad a fej aztán vége a történetnek.
 

iwantmorebuds

Active member
Legközelebbre csak, hogy ne legyen másnak baja vele. Ez 100%-ban az alacsony páratartalom miatt van, beszárad a maghéj, merevebb lesz és nem tudja a növény lepattintani. Ha pedig annyira nem sikerül akkor elrohad a fej aztán vége a történetnek.

Nekem 60%koruli paratartalomnal maradt rajt ami azert nem kritikusan alacsony...
 

Mz/x

New member
Kókuszrostot szeretnék átmosni kalcium nitráttal. Négy gramm kb. mennyi, ha kávés vagy teáskanál a mérőeszköz?
 

Smok420

Member
Sziasztok lehet hülyesèget kérdezek de ha rendelek magot bècsből mennyire bizalmasan kezelik az adataim? Szóval nem kell ilyentol felnem h kopogtatnak nálama yardok
h miért rendelete vagy valami?
 

GK_420

Active member
Sziasztok lehet hülyesèget kérdezek de ha rendelek magot bècsből mennyire bizalmasan kezelik az adataim? Szóval nem kell ilyentol felnem h kopogtatnak nálama yardok
h miért rendelete vagy valami?
Erre van a legkevesebb esély. Viszont a vásárlásról a nyomokat minimalizáld mert ha esetleg gyanúba keveredsz itthon akkor ne legyen fogható mondjuk bankszámládról.
 

Brain.storm

Member
Csá!
Volt egy kis problémám! De ez itt most lényegtelen. Volt egy kb 5. - 6. generációs anyanövényem ami igen jól teljesített. (fa jellegű ágak és rajtuk millió klón) Őt meg kellett ölnöm. Azaz levágtam az ágakat a főszárról és bele egy nylon zacsiba amit kidobtam egy árok partjára. Kb. 24-26 óra múlva visszaszereztem őket, de akkor már totál lankadtak voltak (plötty).
Egy vödör vízbe tettem a megmaradt lekaszabolt ágakat és elkezdtek magukhoz térni. Ekkor amit lehetett levágtam rólunk és grodan kockába tettem. Most ott tartok pár hét elteltével, hogy 36-ból 9 gyökeret vert és elültettem őket. Ezek már rendben lesznek.
Kérdésem, hogy a kb. 6. - 7. generációs klón mennyire veszít az eredeti potenciálból? Illetve, mennyire károsodhatott a genetika ott az árok szélén több mint egy napig? Tehát lesz még ezekből rendes fű, vagy dobjam ki őket a picsába és vegyek valami normális klónt?
 

Dr Brown

Member
Csá!
Volt egy kis problémám! De ez itt most lényegtelen. Volt egy kb 5. - 6. generációs anyanövényem ami igen jól teljesített. (fa jellegű ágak és rajtuk millió klón) Őt meg kellett ölnöm. Azaz levágtam az ágakat a főszárról és bele egy nylon zacsiba amit kidobtam egy árok partjára. Kb. 24-26 óra múlva visszaszereztem őket, de akkor már totál lankadtak voltak (plötty).
Egy vödör vízbe tettem a megmaradt lekaszabolt ágakat és elkezdtek magukhoz térni. Ekkor amit lehetett levágtam rólunk és grodan kockába tettem. Most ott tartok pár hét elteltével, hogy 36-ból 9 gyökeret vert és elültettem őket. Ezek már rendben lesznek.
Kérdésem, hogy a kb. 6. - 7. generációs klón mennyire veszít az eredeti potenciálból? Illetve, mennyire károsodhatott a genetika ott az árok szélén több mint egy napig? Tehát lesz még ezekből rendes fű, vagy dobjam ki őket a picsába és vegyek valami normális klónt?

Nem nagyon bizonyítható a potenciálvesztés, ami megmaradt és gyökerezik azzal probléma nem lesz.
 
picture.php


valami a leirtak alapjan nincs talan rendben evel a viragfoldel?,mert 10 kis palantombol 1maradt meg a tobbi elsult... vagy esetleg valami toxikus eso esett ra az lehet e a baj?
 

Brain.storm

Member
Üdv!
Valakinek volt már serious seeds - Chronic inben? Láttam a youtube-on videókat és ott igen korrekt mennyiségeket hozott. Így van ez a való világban is?
Magból csak regular van. Floweryfieldben viszont van klón. Melyiket javasolnátok?
Köszi.
 
Top