What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

S

ShivaDiva

Sok mindentol fugg,lehet bio, kemikal akar vegyes xD de itthonrol sz.rt sem lehet most rendelni, linkelni itt pediglen nemszaba, growgo pont eu
Herbalist kizarolag eloreutalassal vagy online fizetessel lehetseges barhol,foleg a mai vilagban :)
 
S

ShivaDiva

Nekem is lenne egy kerdesem! :D miert nem tudok tallozva kepet tolteni,miert csak urles lehetoseg van?!
 
C

chromegamix

szerintem töltsd fel a képeket az albumodba, majd a képet megnyitva, másold ki a második sort,
és ezt a hozzászólásodba beillesztve, nagyban jelenik meg a kép. ez így elég egyszerű szerintem.
 

Mz/x

New member
Akkor a tt 125 ventire rakhatok 360/480 szűrőt simán? Így már nem lesz gondom a szagokkal és a szellőzés is jónak mondható? Én is akarok később cooltubeot, de most csak gyorsan összeraknék egy alap szettet, hogy indulni tudjak. A venti hangján sokat lehet fogni hangszigetelő dobozzal?
 

Smok420

Member
Uhh,sztem is eleg lenne egy 400as pilacs, min 480as elszivassal.. nem rossz a special queen de van benne skunk is,azt is szamitsd bele..

Gondolom a skunk miatt elèg szagos lesz :D 400 watt akkor bőven elég ? Nem termel akkora hőt? Low budget program lesz elsőre sajnos anyagi problèma miatt nem tudok komolyabb hűtèst venni .
 

Smok420

Member
120 cm a tenyleges helyed vagy ebbol lejon a pot plusz a lampa? Szerintem ott elegge izzani fog a levego, jon a meleg is... :D

120 magas a komplett box. Úgy olvastam 12/12 be indítva 60 cm körül megáll a növekedès. Tehát elmèletbe lenne mèg 60-50 venti hely a növény és a lámpa közt és nem ègetnè szèt. Az egyik befuvó ventilátort pedig a lámpára szeretèm irányítani így talán nem generál akkora hőt.
 

Smok420

Member
Hát az így nem fog működni. Ilyen helyre 150w max. 250 amit be tudsz rakni komolyabb hűtés (cooltube) nélkül és ez főleg a magasság miatt van. Ha 2x250et akarsz szeritem 100x100x200 már biztosan jó. Építs egy boxot erre a méretre aztán menni is fog. A ventiket pedig nem centire mérjük hanem teljesítményre. :laughing:A hozamod pedig nem a fajtától fog függeni hiába az adatokat nézed. ;)

Ès 250 watt is elèg lenne nekik ? Gondolom a hozama igy gyengèbb lenne .vLow budget program lesz sajnos komolyabb hűtő rendszert nem tudok vásárolni. Sajnos a box mèreten sem tudok változtatni.
 

what_can_there

Well-known member
Megbizható magbankot tudtok (gyors,safe,legyen)? Ti hogyan vásároltok magokat ? Van e olyan esetleg,ahol utánvételnél fizetek?

Utanvet nincs sehol, az felejtos. Megbizhato magot sok helyrol lehet rendelni, itt az oldalon is hirdetnek joparan. Az a kerdes, hogy milyen korulmenyek koze kell a mag, meg milyen hatast akarsz?

Gondolom a skunk miatt elèg szagos lesz
biggrin.gif
400 watt akkor bőven elég ? Nem termel akkora hőt? Low budget program lesz elsőre sajnos anyagi problèma miatt nem tudok komolyabb hűtèst venni .

Szerintem a 400 is sok, a 250 jobb, gondolom kb. julius vegere fogod befejezni, meleg lesz ott. A legmagasabb skunkok 80 centin alltak meg nalam, az atlag 60 volt (12/12).
 
Last edited:

Smok420

Member
Utanvet nincs sehol, az felejtos. Megbizhato magot sok helyrol lehet rendelni, itt az oldalon is hirdetnek joparan. Az a kerdes, hogy milyen korulmenyek koze kell a mag, meg milyen hatast akarsz?



Szerintem a 400 is sok, a 250 jobb, gondolom kb. julius vegere fogod befejezni, meleg lesz ott. A legmagasabb skunkok 80 centin alltak meg nalam, az atlag 60 volt (12/12).
.

4-5 növènynek nem lesz kevès a 250? :) valoszinu hogy akkor 250 lesz a vege vagy 2x150. :D szerintetek több izzobol álljon ès több irányból kapja a fènyt vagy megteszi 1 is?
 
Utanvet nincs sehol, az felejtos. Megbizhato magot sok helyrol lehet rendelni, itt az oldalon is hirdetnek joparan. Az a kerdes, hogy milyen korulmenyek koze kell a mag, meg milyen hatast akarsz? (12/12).

Hát Outban lenne eltéve,egy olyan strain kellene ami nem igényel sok törödést,és jó lenne ha bírná az enyhén agyagos talajt,és mi hamarébb hozza a termést(minél többet :biggrin: )
 

what_can_there

Well-known member
Hát Outban lenne eltéve,egy olyan strain kellene ami nem igényel sok törödést,és jó lenne ha bírná az enyhén agyagos talajt,és mi hamarébb hozza a termést(minél többet
biggrin.gif
)

A leggyorsabbak az autok, de azok keveset hoznak, 50 g atlag. A szeptemberi eresu fajtak magosodni szoktak az orszag legnagyobb reszen, de a hozamuk jobb, mint az autoke. Az oktoberi eresu fajtaval tudod a legjobb hozamot es minoseget elerni.

. 4-5 növènynek nem lesz kevès a 250?
smile.gif
valoszinu hogy akkor 250 lesz a vege vagy 2x150.
biggrin.gif
szerintetek több izzobol álljon ès több irányból kapja a fènyt vagy megteszi 1 is?

Nem keves, az elozo forumon is volt tobb kert ilyen felallassal, 4 to 250 watt, ez teljesen bevett dolog, autokkal is mukodik, meg fotosokkal is.
 
Last edited:

Smok420

Member
A leggyorsabbak az autok, de azok keveset hoznak, 50 g atlag. A szeptemberi eresu fajtak magosodni szoktak az orszag legnagyobb reszen, de a hozamuk jobb, mint az autoke. Az oktoberi eresu fajtaval tudod a legjobb hozamot es minoseget elerni.



Nem keves, az elozo forumon is volt tobb kert ilyen felallassal, 4 to 250 watt, ez teljesen bevett dolog, autokkal is mukodik, meg fotosokkal is.

Köszönöm a válaszokat :) pár dolog világos már :) 30 wattos ventilátor elèg lesz neki ? Be ès kiszivo is ilyen teljesítményű lenne :)
 

iwantmorebuds

Active member
Köszönöm a válaszokat :) pár dolog világos már :) 30 wattos ventilátor elèg lesz neki ? Be ès kiszivo is ilyen teljesítményű lenne :)

Csekkold a naplom enis 250w-al megyek 4 auto lany, de most mondom hogy nekem mar a 200-as CFL-el is meleg volt 60x60x200ban
Ct-t megtod oldani 15e kb, nekem a helyhiany miatt nincs kulon koron, igy egy gegecso egy pc venti es a ct eleg(persze ha van egy normalis kiszivo ventid) ha azt veszed ez egy otos pakk mag arabol megvan, es ezzel legalabb mar nincs gond ;)

A venti teljesitmenyenel ne wattot adj meg, hanem m3/h-t igy konnyebb lesz, legalabb is a kiszivasnal konnyebb szamolni sztem

A magassagnal az oke hogy kiszamolod h 60-70 cm a noveny igy marad 50 cm, de a potok magassaga legyen csak 20 cm plusz a lampanak szamolj csak 20cm-t es maris csak 10cm helyed van ezeket sokan nem szamoljak amugy bele nemtom miert :D
 
Last edited:

ferre1124

New member
Sziasztok kezdő vagyok, olyan kérdésem lenne hogy átlag 30c fok az sok? kb sz43- h100 - m160. 250w shp lámpa egy 15w os ventilátor rá állítva alul felül 2500 fordulatszámos Pc ventillátor szekrény fehérre festve
 

Smok420

Member
Csekkold a naplom enis 250w-al megyek 4 auto lany, de most mondom hogy nekem mar a 200-as CFL-el is meleg volt 60x60x200ban
Ct-t megtod oldani 15e kb, nekem a helyhiany miatt nincs kulon koron, igy egy gegecso egy pc venti es a ct eleg(persze ha van egy normalis kiszivo ventid) ha azt veszed ez egy otos pakk mag arabol megvan, es ezzel legalabb mar nincs gond ;)

A venti teljesitmenyenel ne wattot adj meg, hanem m3/h-t igy konnyebb lesz, legalabb is a kiszivasnal konnyebb szamolni sztem

A magassagnal az oke hogy kiszamolod h 60-70 cm a noveny igy marad 50 cm, de a potok magassaga legyen csak 20 cm plusz a lampanak szamolj csak 20cm-t es maris csak 10cm helyed van ezeket sokan nem szamoljak amugy bele nemtom miert :D

De a cfl úgy tudom nem jó a virágzashoz èn pedig magról rögtön 12/12 be szeretnèm indítani. Ezért szeretném a hps-t mindenkèpp. :)
 

Kukutyin

Member
Van 2700K-es CFL is, csak az rohadtul nem jó vegre. És hiába indítod 12/12-ben két-három hétig akkor is vegelni fog ha nem szeretnéd. Szóval ezzel a mókával nézve hacsak nem akarsz szexálni outba vagy valami, akkor kicsit butaságnak tartom a 12/12t végig. Mindenképp a mennyiség rovására megy. Adj nekik 16/8-at egy két hétig (ne aggódj lófasz se lesz még akkor sem belőlük, de sokat számít, hogy addig mennyit nő) - aztán egy óra/nappal, bár erre kérdez meg valaki mást is.. szóval egy óra/nappal vedd le 12/12re és kész. Ha nem akarsz szerelni sokat akkor mindenképp cfl-t javasolnék kezdőkörnek. Nem fogod kisütni a lányokat, és legalább lesz később viszonyítási alapod, hogy mennyivel kevesebbet dob le úgy. Vegyél 4 x 23watt (2700 lumen - 6500k) cfl-t... ezeket csak faszán valami kis burával közvetlen mehet 8-10 centire a növény fölé, aztán a két hét utánig meg szerezz be 2700 Kelvines CFL-t azt meg addig kiokoskodod, hogy mennyit hova meg hogyan szerelsz be. És akkor így a ventikkel se kell gondolkoznod, mert a hővel nem lesz baj, csak levegőcsere miattra, arra meg valami pc venti is jó. Persze nem akarom a low budget dolgot rádsózni, de próbakörnek tanulni jobb így talán :)
 

Latest posts

Latest posts

Top