What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

De unde cumpar seminte?

mike1983

Member
Am stat o perioada cu morcovul.Mai ales atunci cand mi-au facut filaj , cred ca au trecut vreo 4 luni de atunci.Insa mi-am mai revenit putin , sper sa nu imi sparga usa mascatii.Sper sa fie ok.Deci e clar.Toate site-urile din Romania sunt filate iar mai devreme sau mai tarziu cei ce detin aceste site-uri sunt arestati.
 

enricco

Member
du-te la un paypoint si vezi daca te lasa sa trimiti WU fara buletin, intreaba doar ca nu stiu sigur, mai bine pui banii in plic la posta romana cu tracking number si vezi si cand ajunge, nu iti desfac aia plicul
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Din experienta mea punctele de plata care te lasa sa faci chestii fara buletin sunt super monitorizate video. Stiu asta de la povestea cu bitcoinurile, care desi aveam punct de plata in tara care putea elibera pana la 2000 lei fara id card, toata lumea mergea in strainatate cand avea de facut tranzactii. Ca erau atatea camere pe tine la aparatul ala, de ziceai ca esti intr-un studio tv.
 

enricco

Member
Din experienta mea punctele de plata care te lasa sa faci chestii fara buletin sunt super monitorizate video. Stiu asta de la povestea cu bitcoinurile, care desi aveam punct de plata in tara care putea elibera pana la 2000 lei fara id card, toata lumea mergea in strainatate cand avea de facut tranzactii. Ca erau atatea camere pe tine la aparatul ala, de ziceai ca esti intr-un studio tv.

Din experienta mea, ultima oara am vazut un PayPoint la un aprozar, unde vindeau fructe si legume, apoi referitor la monitorizarile video treaba sta in felul urmator : Vine DIICOT-ul si cere inregistrarea video din data de ..... 10 OCT, intre timp HDD-ului omului s-a suprascris cu video-uri, bun cine e inculpatul ? Dinerovich Cat a comandat , ce a comandat, ce frauda a comis ? Pai a comandat 1 pachet de seminte, 5 buc, bun, lasa-ti-o dreq si mergeti la shaworma ca nu merita zise seful operatiuni speciale Liviu Vasilescu.
Frate e gata sezonul, e gata, au dat comunicatul, e cum ar veni s-a terminat serbarea, se baga in barlog oamenii, daca mai prinde pe vreunul care nu e atent asta e, acum fac doar monitorizare pana la noul sezon. Sincer dupa sezonul 2016, n-am vazut decat sa se duca dupa dealeri, deci ne indreptam intr-o directie buna.
 

sandel

Member
Pai a comandat 1 pachet de seminte, 5 buc, bun, lasa-ti-o dreq si mergeti la shaworma ca nu merita zise seful operatiuni speciale Liviu Vasilescu.
.

Din 5seminte feminizate poti scoate doua kile daca stii ce faci.Bani la plic man, dureaza mai mult dar nu merita riscul pentru a comanda niste seminte in graba sau dai o fuga pana in Austria cel mai sigur si mai aproape.
 
Imi recomandati un oras din Austria unde sa imi fac o mica vacanta si cu ocazia asta si ceva cumparaturi?sunt growshopuri aprovizionate frumos ?mai frumos decat in Slovenia?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu am fost doar in Vienna, si da, sunt magazine mai multe, gasesti cam de toate. Prin Slovenia nu am ajuns la vre-un growshop asa ca nu pot compara.
Cand am fost ultima data in Vienna pot zice ca nu era asa dezvoltata ramura asta precum in Olanda, Germania, Spania.. dar de atunci s-au modificat si legile, din ce inteleg ai voie sa ai plante in vegetatie, legal, de aceea clonele sunt legale (PS Gasesti si clone only strains din prin state acolo!), si deci ma astept ca si numarul de magazine si oferta sa fie mai dezvoltata decat ce stiam eu.
 
Foarte tare,numai la noi nu se mai schimba legile...in Slovenia am fost surprins cat se fumeaza,am avut o cunostiinta care a fost angajat vanzator la un growshop si am avut ocazia sa vad un pic depozitul din spatele magazinului(foarte aprovizionat) si cam cat de des intra lumea in magazin.
Oricum cele 2-3 growshopuri de la noi,sa nu le vizitez niciodata nu?:)
 

enricco

Member
Foarte tare,numai la noi nu se mai schimba legile...in Slovenia am fost surprins cat se fumeaza,am avut o cunostiinta care a fost angajat vanzator la un growshop si am avut ocazia sa vad un pic depozitul din spatele magazinului(foarte aprovizionat) si cam cat de des intra lumea in magazin.
Oricum cele 2-3 growshopuri de la noi,sa nu le vizitez niciodata nu?:)


Nu le vizita ca nu are rost, Exploziv are o reteta pentru pamant , el nu foloseste fertilizanti, mai bine mergi pe metoda lui, astia de la magazine ne pun noua libertatea in pericol prin faptul ca nu lupta pentru decriminalizare dar vor sa cumparam de la ei.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu n-as trece nici prin fata lor, sa nu cumva sa fiu prins aiurea in vreo poza. Desi am trecut odata (nu chiar prin fata dar suficient de aproape cat sa vad undercoverii la panda), cand nu credeam ca is supravegheate desi mai multe pers mi-au spus ca sunt, am vrut sa ma conving.
In plus sunt mult mai ieftine in austria. Iar daca ajungi la depozite, cel putin la cel mare din germania, iei la preturi sub jumatatea celor nesimtiye din tara. Si negociabil daca iei tot ce iti trebuie pt un grow. Chiar si la unele growshopuri am primit bonusuri. Mereu, dupa ce se face totalul mai gasesc ceva care imi place si le zic ca as fi vrut si aia. Majoritatea or sa zica ca e din partea casei, mai ales ca nimeni nu vrea bonul de casa la un growshop hahhaha.
 
Ce baieti buni.Despre ce pamant vorbeste enricco???gasesc pe site super-reteta ta?am cautat la search si nimic.
Ma incanta foarte mult ideea,in primul rand ca e BIO:)xm
 

enricco

Member
era la un momentan intr-un post o formula de pamant, dar poti face un thread cu reteta ta de pamant, stiu ca ai zis tu ca ai o reteta bengoasa
 
Top