What's new

De unde cumpar seminte?

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In mod normal cel mai simplu ar fi prin PM, daca cumva ai alt cont pe aici care are 50 posts. Daca nu, mai astepta ca am intrebat si eu cum ai putea sa-l contactezi si astept raspuns. Ai putea sa incerci si un email la aceea adresa, din ce stiu eu acum s-au redresat treburile.
 

MaryWuara

Member
Merci pentru ajutor, nu am alt cont dar tocmai am mai trimis un e-mail care sper sa ajunga la Clarence. Am folosit aceasi adresa, sper sa fie ok acum :)
 

MaryWuara

Member
Nu am primit niciun raspuns, nici măcar un "stati putin sa verificam". E ca si mail-urile de la adresa mea nu ajung pana la ei. A mai comunicat cineva cu ei in ultima luna? Explo, daca ai auzit ceva de o alta adresa de mail, please share
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Man nici mie nu mi s-a raspuns inca, dar cand aflu ceva iti zic. Sau poate or sa te contacteze direct pe tine, ca le-am zis despre ce e vorba.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Se pare ca pers care se ocupa a lipsit cateva zile. Ar trebui sa fii contactat curand. Sunt de acord, nu-i normal.. Dar vedem cum se rezolva.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Threadul acela este pentru probleme tehnice sau legate de site (sb).. Website support e acelasi lucru, dar pentru icmag. Nu te mai baga degeaba.
 

MaryWuara

Member
Am aruncat un ochi si pe acolo si am lasat un mesaj acum 2 zile pe thread-ul in care e prezentata Asia(moderatorul nu continentul) incat cu ea am discutat ambele comenzi. Niciun raspuns. Cred ca e la plaja cu Clarence :) . Dar in ciuda celui mai prost timp de raspuns, SB are niste seminte calitativ mult peste AMS si culmea la 30-50% din pret. Win some, lose some
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da, nu stiu, eu in ams n-am gasit nici 10% din diversitatea prezenta pe sb. Si asta dupa ce am umblat de fiecare data peste 10 km la toate shopurile de seminte posibile. Evident, cu pauze prin coffeeshopuri.. :D
 

madafaca

New member
pai in ams nu se vand mai bine soiurile cele mai cunoscute? daca se duce un roman de rand in ams pentru seminte, ce soi cumpara? white widow, og kush, bubblegum, lemon haze...asta e genetica preferata a romanilor.
 

madafaca

New member
Scuze, am deviat eu putin,eu vorbeam de romanii care ajung in ams si vor seminte.Oricum ,acolo se vand soiurile cunoscute in mare parte, care au marketing in spate.
 

MaryWuara

Member
Ok, a trecut 1 saptamana de cand am trimis din nou mail catre SeedBotique. M-am convins ca pe mine ma ignora total.

@explo si pe tine la fel?
 

MaryWuara

Member
Merci frumos explo, din pacate tot nu am primit nimic. No', acum dupa 3 luni nu ma mai grabesc dar inca mi-ar placea sa primesc comanda. Imi imaginez ca gypsy a avut multe pe cap in ultimul timp si aceea incercam sa le scriu eu si sa-i ajut sa confirme comanda. Singura informatie care imi lipseste e un e-mail de contact valid( info@seedbotique.com sau formularul de inquiry de pe site fiind total inutile). Pot sa trimit orice detaliu despre comanda, inclusiv copie dupa bank statement ce confirma transferul. Sa incerc sa deschid un thread in sectiunea Seedbotique?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai stai cateva zile, le-am zis si eu ca nu e normal sa se raspunda asa greu, poate misca ceva cumva gypsy ori clarence.
 

MaryWuara

Member
Si radbarea mea a fost rasplatita in final :) Mi-au raspuns! si tocmai am primit confirmare de shipping pentru GN G13 IX si Azucar de la Mosca
A mai avut cineva de pe aici experiente cu ele?
 
Top