What's new

De unde cumpar seminte?

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Seara buna ! Astazi cum vorbeam cu femeia ea imi zice ca a vazut intr-un magazin seminte de canepa magazinul se numea " viata sanatoasa" si mai avea si seminte de astea fara coaja. Etc. Cum sunt la noi magazinele bio. Aici in cehia se numesc altfel avand in vedere ca legea aici in cehia permite sa cresti maxim 5 plante dar acele plante sa nu aiba concentratia de thc mai mare de 0,3% si incazul care are mai mult primesti doar o amenda maricica in lei romanesti cam 2500 ron . si aici in cehia canepa industriala e fffoarte putina credeti ca acele seminte sa fie industriale? Multumesc anticipat!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Clar ii ceva canepa. Nu vad de ce ai cumpara astfel de seminte si nu ceva strain calumea.. Ca na daca vrei sa fii legal, la 0.3% nu prea e iarba de drogat cu ea, mai degraba iarba nonpsihoactiva pentru tratarea unor afectiuni.
 
L

lumion

Am facut si eu asa si Iti pot da doua variante : numarul de telefon al Mamei Omida ....care leaga si dezleaga tot, mai nou face LST si ghiceste in boabe de fasole sau seminte decojite tel: 0745456342 sau a 2-a iti cumperi niste seminte dintr-un magazin de specialitate si ne spui ce scrie pe eticheta. Ce zici ?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Ai dreptate exploziv asa mam gandit si eu. Eu seminte potente am vre-o 300 deci nu asta am vrut.mai mult mam gandit ca se poate nimeri si cateva seminte poate potente dintr-o alta genetica sau ceva de genu.imi place sa fac colectie cu seminte din diferite specii samd.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E foarte putin probabil sa gasesti specimene cu potenta observabila in semintele vandute in magazine naturiste. Si chiar de ar fi asa, tot ilegal esti. Asa ca mai bine cresti ce trebuie. Parerea mea, desigur.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Apreciez raspunsurile tale de fiecare data si multumesc mult ....mult respect din partea mea! Si pentru lumion a fost un raspuns ironic doar am cerut o parere cam ce credeti.... Ca oricum intrun final voi vedea! Respect
 
L

lumion

Nu inteleg ma vasy ... Daca ai 300 de seminte potente la ce mai pui 20 de panarame la germinat. La ce bun ? O sa fiu mai putin ironic iti promit....dar ai si tu rabdare 3 zile si o sa fim cei mai buni prieteni ever. (Cand fumez sunt mai prietenos cand nu fumez nu pot sa ma abtin, mai glumim si noi ...cum si cantecul ...nu nu nu pune la suflet , nu pune la suflet :)
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Stai linistit nu m-am suparat lumion!Deocamdata am 4 plante 2sunt fete si 2 baieti una din fete iam dat polen si acum e in a 3 saptamana de cand face seminte iar cealalta e in perioada de vegetatie inca. De fumat inca mai am deci calm.insa eu sunt cam pe la inceput si multa experienta ca expol de exemplu nu am asa ca ma gandesc ca pot face niste experimente cu ele daca tot le-am pus la germinat.ca tare imi este frica cand tai din ea toping sau cum se numeste!asa ca voi avea destule plante pe care sa vad cum reactioneaza. La mine e poate al 7 grow asa ca mai am multe de invatat,si trebuie sa experientez tot ce imi trece prin mana,intelegi! Si de fumat eu fumez foarte putin pentru ca femeia nu stie ca fumez iarba stie ca doar imi place foarte mult sa o cresc asa ca 5grame imi ajunge 3 saptamani . noroc si multa bafta
 

free gigi

New member
wtf?

Magazinul este inchis definitiv din motive de natura judiciara.

Toate cele bune,

Echipa ## ##
 
Last edited by a moderator:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cred ca asta dovedeste inca odata mai multe lucruri care erau oricum destul de clare:
-Sa cumperi seminte din romania este teapa.. pentru ca romanul e asa intreprinzator ca se gandeste sa le faca el ca sa iasa mai ieftin.
-Si mai grav, aia care vand seminte nu tin nici macar la libertatea lor, ce sa mai zicem atunci de cat de mult le pasa de libertatea clientilor lor. Cum plm sa vinzi seminte de cannabis si sa cresti iarba? Unde se gasesc papagalii astia?
 

free gigi

New member
Procurorii arată că, la începutul anului, Lazăr a procurat seminţe de canabis, iar ulterior înfiinţat o cultură specifică de canabis în Buşteni, judeţul Prahova, pentru vânzarea ulterioară către consumatori.
daca lazar este fratele tipei, de ce ar mai fi cumparat seminte? ori se refera ca dupa ce au luat lotul de seminte pt site-uri s-a apucat si omul de crescut, ori lazar asta este un tip care a cumparat seminte de la ei si apoi s-a apucat de crescut pentru a vinde
ori e de la bere...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pretentii prea mari, dupa cum vezi. Si au avut si un semnal de alarma in urma cand a picat celalalt site. Chiar nu le poti gasi scuza cand ei cresc iarba si vand seminte chiar si dupa ce echipa cealalta isi ia condamnare, intr-o situatie foarte foarte foarte asemanatoare.
Poate de ei nu le pasa, dar macar de clienti AR trebui sa le pese.
 

mike1983

Member
Ei fratilor...exact de pe site-ul lor am comandat eu.si chiar imi aduc aminte ca o fata m-a sunat ca sa confirme comanda.si uite asa mi-a facut mie filaj DIICOT-ul ... Ca na , ei erau filati in tot acest timp.
 

CarpatinZ

Member
Nasol,acum Stai cu morcovul.. Acum un an am vrut si eu sa cumpar seminte din Tara,noroc ca am vazut ce s_a intamplat cu cpc-ul si mi-am luat gandul.Cred ca nici de afara nu mai ai curaj sa comanzi, plm,bagseeds si outdoor rules in Romania.
 
Last edited:
Top