What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

De unde cumpar seminte?

Bylson

Member
Salut ! Sunt nou pe forum , si mam documentat si am cautat sa cumpar seminte , si nu stiu de unde sa cumpar, imi poate recomanda cineva un site de preferat cu plata in ramburs ( fara card, ca nu pot sa`mi fac card ) , am gasit o gramada de site`uri dar toate cer plata cu cardu ...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
bine ai venit. avand in vedere intamplarile recente cu site-urile de seminte din tara, iti recomand www.seedboutique.com . poti comanda cu banii in plic, super safe si fara dovezi ramase in urma tranzactiei. siteul apartine de forumul asta, si e foarte ok. dureaza mai mult pana ajung banii la ei, dar dupa in maxim o saptamana ai semintele in plic direct in cutia postala, si nu trebuie sa semnezi pentru ele.
 

Bylson

Member
ati putea deschide si un topic cu moduri de crestere de la germinare pana la inflorire , pas cu pas , eu am cautat pe net de 1 sapt tot ma documentez si nu am gasit nimic care sa zica pas cu pas ce trebuie facut , intro parte citeam cv in cealalata alceva si la un moment dat numai intelegeam nimic ... adik ma refer la tot un fel de "oracol" cum faceati cand erati mici :)) cand trebuie stripite cu ce trebuie si etc etc ... v`am zis am gasit dar inprastiate ...
 
P

prelungitor

nu vrei si o omleta cu cartofi prajiti? la pachet ? ceva de baut?
 

Bylson

Member
dece nu ?! faceti schimb de experienta ;) schimb de metode ;) asa pot invata si novicii ce cum ce fel ! dece esti rautacios ?
 

Bylson

Member
explosiv mai am o intrebare :D cu lumina numai inteleg am cautat si pe forum si pe google si parerile sunt inpartite , dupa ce a iesit lastarul , in perioada de vegetat , lumina cat trebuie sa stea 12/12 , 16/8 , 18/6 sau 24/24 ?? ma cam dat peste cap cu multe am citit din mai multe parti si ma derutat foarte tare ... e prima data si incerc sa le invat :D asta cu timpu de lumina nu prea o mai inteleg ! cu stima
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
este bine. dar si 24/24 e corect (24 ore pe zi on).
doar in inflorire treci la 12/12 sau mai corect spus 12/24 (12 ore pe zi on).
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In primul rand linkurile catre site-uri comerciale nu sunt permise. Si apoi, decat sa risti cred ca mai bine iti poti construi un growroom. Ai avantajul ca ti-l faci cum ai nevoie, dupa spatiul disponibil si planurile tale de growing. Alt avantaj e ca il poti modifica pe viitor. Si e foarte posibil sa iesi mai ieftin, sau la aceeasi bani, dar cu un rezultat final mai durabil.

despre semintele alea nu stiu nimic, nu scrie de la ce breeder sunt asa ca e greu sa stii ce e acolo. pot fi seminte cumparate la kil si branduite de coffeshopul respectiv. sau daca nu le iei fix de la sursa ar putea sa fie si fake. desi nu stiu cine ar falsifica un ambalaj si nu ar pune un nume renumit pe el.. dar orice e posibil.
eu as merge pe un breeder de renume cu rezultate bune si pe un seller de incredere.
 

Bylson

Member
da scz nu mi`am dat seama :) Adevarat posibil sa ies mai ieftin . si scz pt multipost . astept sa vine margelele si porma sa vad ce fel trebuie sa`mi fac un plan :) :D ce zici de ele ? is ok ?
 

Bylson

Member
pfu asta nust poate o scrie pe spate ... mi lea luat cnv din olanda direct din magazin ... acum nust ce sa zic mai pus putin pe ganduri ... dar nu cred k cei de la cofeeshop`uri ar face asa ceva sa dea ceva fake sau prostcalitativ ... :|
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ai prea multa incredere in oameni man. chiar si iarba e de proasta calitate la coffeshopuri. si aia o vezi in cateva minute ca e naspa. de ce nu ar fi si niste seminte care Afli ca is naspa de abia peste 4 luni la fel de naspa? desigur, se poate si sa ai noroc. dar nu te duci la curve ca sa manaci bine.. si nu te duci la restaurant ca sa te futa bine.. de ce ai merge la coffeshop pentru seminte? :D
 

Bylson

Member
pai aveam un preten pacolo si am zis na sa profit de situatie :D dekt sa stau sa ma complic sa cumpar online ... :| nu prea ma incanta sa cumpar online ... :| e aiurea risk mare ... si cu bani in plic cum ziceai tu nu prea am inteles vrajeala :D acum sper sa fie bune ... sper sa nu fie vreo teapa is de la roterdam de la pluto coffeshop luam de acolo marfa si era buna la 2 3 zile faceam plinu :)) si mi e sa prut buna fatza de ce gaseam pe la amsterdam ... acum depinde difera .... dar sper sa am norocul sa fie bune mai ales k o sa fie primul grow :D sper sa n`am surprize neplacute :D
 

Bylson

Member
pai aveam un preten pacolo si am zis na sa profit de situatie :D dekt sa stau sa ma complic sa cumpar online ... :| nu prea ma incanta sa cumpar online ... :| e aiurea risk mare ... si cu bani in plic cum ziceai tu nu prea am inteles vrajeala :D acum sper sa fie bune ... sper sa nu fie vreo teapa is de la roterdam de la pluto coffeshop luam de acolo marfa si era buna la 2 3 zile faceam plinu :)) si mi e sa prut buna fatza de ce gaseam pe la amsterdam ... acum depinde difera .... dar sper sa am norocul sa fie bune mai ales k o sa fie primul grow :D sper sa n`am surprize neplacute



sunt de la keraseed am gasit si site`ul lor pe google uite si o poza http://imgur.com/2UsAPwc
 
Top