What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A bécsi NL5&Haze

mátyás

Active member
Köszi az összefoglalót. Akkor mégse örülök annyira. Leírom mit hogy adok Jelenleg két törzsoldatot használok. Az egyik törzsoldat 200g Ferti IV + 50 g MgSo4 / liter víz a másik pedig 200 g CaN / litet víz. Úgy keverem be, h 5 liter vízhez adok a fertiből 20 ml, a CaN-ből pedig 14 ml. Akkor ha jól számolom igy 1 liter viz tartalmaz 0.8 g Ferti IV-ből + 0.2 g MgSo4-ből és ~ 0.56g a CaN-ből, ez igy kabe 1.9 EC.

szerinted hogy variáljak rajta? Csökkentsem a CaN-t és emeljem a Fertit?

köszi!
 

mátyás

Active member
csökkenteni kéne az N és már ripenezni kéne( PK Mg S) lassacskán
Köszi Whiped. Nagyjából világos, Illetve az első része azt mondom okés. Csökkentem a CaN-t először 0,4 g/l -re mondjuk, vagy legyek bàtrabb és csökkentsem 0,3 g/l-re?

Ami nem teljesen világos az ez a ripenezés. Ez micsoda pontosan? Olvastam most róla egy keveset. Tehát ez annyit jelent, hogy veszek hozzá pk-t és azt adom neki keserűsóval? De ezt a ferti helyett menjen neki mindennap, vagy felváltva, egyik nap Fertivel másik nap még ezzel a ripennel locsoljak?

Egyébként ezt a ripen cuccot nem helyettesíheti a ferti IV magában CaN hozzáadása nélkül szintén kiegészítve egy kis keserűsóval?

Annyi infó még lemaradt, hogy ennél most nem automata a locsolás. Kézzel csinálom, egyszer lámpaoltàskor, a második locsolás pedig a sötét időszak előtt másfél órával megy nekik.
 

mátyás

Active member
Okés. Nagyon köszi a segítséget. Jövő héten beszerzem és hétvégén elkezdem adni. Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Amikor átállok a ripenre, utána mindennap csak azt használom tovább a szüretig? Akkor már nem kell ferti+can?
 

mátyás

Active member
Okés! köszi szépen még egyszer.
Hoztam képeket a kintiről, most két napja naposabb az idő végre.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif(2).jpg
foto_no_exif(3).jpg
 

mátyás

Active member
Üdv! Végre süt a nap, már harmadik napja. Ennek örömére jól meg is tápoztam. Hízik szépen, várok még pár napot és fotózom.
A benti szépen alakul, egyszerűen az összes ág majdnem vízszintbe volt a bugák súlyától, és elvileg még csak most keződik a show. Hétvégén elkezdem Whiped álttal ajánlott ripent, nagyon várom a végét. Ez HPS alatt nem volt ekkora és nem volt ilyen brutál illata. Ez ilyen vegyszeres gázolajos nem tudom behatárolni illat. Muszáj voltam felkötözgetni, ez elég tré lett, de legelább hatásos. Nitorgent csokkentettem, és adtam hozzá plusszban keresűsót.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif(3).jpg
foto_no_exif(1).jpg
foto_no_exif(2).jpg
 

mátyás

Active member
Köszi! Ez Tőled külön megtisztelő.

Most az anyanövény részével azért szopókázom. Azért bőven van itt még mit tanulni. Ami nem is baj, mert erre egyre jobban rácsavarodik az ember. :D

Szóval van két anyanövényem ebből. Legalábbis annak nevelem. 12 literes cserepekbe raktam, kis e27esek mennek felette 9db 6,5w 4000k. Szokásos tápot kapta, F4:CaN 0.8:.0.6, majd átültettem és azóta szívok. Egyszerűen képtelen vagyok betápozni normálisan a közeget és nem tudom mit baszok el.

Előszőr emeletem és adtam neki, 1gF4 és 0.7g CaN-t. Ezzel 1.1 ec lett a kifolyó. Egyébként nő, bivaly szára és ágai vannak, nagyon bokros, tele van hajtással, de valami nem oké. Napi egyszer locsolok, bő 30% runoff. Majdegint emeltem 1.2 g-re a fertit ezzel arányosan a Can-t is, ezután kezdett helyrejönni. Így 2.3 ment be és 1,6 jött ki. Lassan kezdtem visszavenni az oldat töménységét és kezdte
visszaállni az 1:0.7 arányra, mert féltem, hogy megég. De valami nem tetszik neki. Most 2.1 megy be és 1.4 jön ki. Szerintem ez komplex hiány még mindig, de nem vagyok benne biztos. Mindenestre lehet már róla szedni elég sok klónt, de jó lenne azért rednbe tenni.

foto_no_exif(1).jpg
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif(2).jpg
 

mátyás

Active member
És akkor a bibi:
foto_no_exif(3).jpg
foto_no_exif(4).jpg
foto_no_exif(5).jpg

Igazából az is lehet, hogy a méretéből adódóan már bőven mehetne neki a 2.3 ec is, de azért ilyen egyszerű e27 alatt ez engem meglep. Csavarjak ki két égőt?
 

f2obsession

Active member
És akkor a bibi:
View attachment 18765268 View attachment 18765269 View attachment 18765270
Igazából az is lehet, hogy a méretéből adódóan már bőven mehetne neki a 2.3 ec is, de azért ilyen egyszerű e27 alatt ez engem meglep. Csavarjak ki két égőt?
Én a Kálciumnitrát : epsom arányon állítanék a keserűsó javára. Az öregebb legyezők már szinte feketék de a fényhez közelieken meg jól látszik az mg hiány. Ugyanakkor a cakkok csúcsain azok a kis bebarnulások meg szerintem már enyhe tápégés tünetek. Hőmérséklet amúgy nem nyaldossa (vagy haladja meg) a 30 fokot a kanopén?
 

mátyás

Active member
Köszi a tippeket. A wuxalt egyébként is ki akartam már próbálni, ferti II. pedig van maradék.

Ennek a hőmérséklet dolognak lehet, hogy tényleg köze van hozzá, ugyanis, akkor amikor emeltem a lámpán mindig feszesedett és a levelek sem voltak ilyen fakók és mg hiányosak. Köszi megnézem délután. Tegnap este emeltem megint, csak az a baj, hogy már fullon vannak. Ez probléma lesz, mert nincs helyem. Lehet meg kellene metszenem, vagy új hely kéne neki,vagy kiveszem alóla a nagyobb tálcát, csak akkor meg ki be kell pakolni locsolásnál, ami még azért gáz, mert nagyon bokros :D
 

Blekketekk

Active member
Köszi a tippeket. A wuxalt egyébként is ki akartam már próbálni, ferti II. pedig van maradék.

Ennek a hőmérséklet dolognak lehet, hogy tényleg köze van hozzá, ugyanis, akkor amikor emeltem a lámpán mindig feszesedett és a levelek sem voltak ilyen fakók és mg hiányosak. Köszi megnézem délután. Tegnap este emeltem megint, csak az a baj, hogy már fullon vannak. Ez probléma lesz, mert nincs helyem. Lehet meg kellene metszenem, vagy új hely kéne neki,vagy kiveszem alóla a nagyobb tálcát, csak akkor meg ki be kell pakolni locsolásnál, ami még azért gáz, mert nagyon bokros :D
Micsoda problémákkal küzdessz, nagyok bokrosok és nehéz kivenni…😃 baszod nagyon szép kert, tankönyvi! Wow! ✌️
 

mátyás

Active member
Köszi a jó szavakat, de azért ez az attól még nagyon messze van. De rajta vagyok az ügyön.
Akik használnánk vegben ferti II. LED alatt szükséges Ca-val kiegészíteni? Én úgy láttam abba sincs Ca, a csapvízzel pedig nem kap annyit. CaN-nel kiegészítve meg elég sok nitrogént kapna. Mivel szoktátok kiegészíteni, ha egyáltalán szükséges?
 

Blekketekk

Active member
Fitohorm forgalmaz 2 féle Calciumot, keress rá, az egyik azt hiszem N mentes. Deee Whip-et várd meg azé, neki biztosan lesz más ötlete is.✌️
 

mátyás

Active member
Köszi azért Neked is. Ja persze ráérek, még csak számolgatok, ezt meg úgyis tanulnom kell. Igen most megnéztem abból van n-mentes. Kalapon néztem a Ferti II receptjét 1g/l esetén : 240:35:133 ehhez én csak a csapvizem 80 mg Ca tartalmát számoltam. Ehhez azért kéne még 60-70 mg Ca vegben. Legalábbis, ha jól okoskodom, bár ez lehet full hibás logika. Ebben az N mentes Ca fitohormba 17% Cao akkor ebben van 170 mg Ca. Egy elég triviális gyökér kérdésem lenne, hogy ez azt jelenti, h 10ml tartalmaz 170 mg Ca-t? Vagy mennyi? Mert ebből pont a fele kéne és akkor jó lennék a számításaim szerint.
 
Top