What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A bécsi NL5&Haze

mátyás

Active member
Te @mátyás, mi lett a tripszgenyókkal az indoor kertedben? Találtál megoldást?
Lekezeltem múlt héten. A leveleit átmostam mospilanos permettel ( itt kint nem kaptam mást), tettem hozzá egy kis tapadásfokozót is. Ügyeltem, hogy a virágokba ne csorogjon be. Tekintve, hogy november elején szedem bőven van ideje lebomlani. Egyelőre nem terjed tovább. Ez a fenó tavasszal még hps alatt volt, LED alatt még durvább szerintem. Este hozok róla képet. Két klónom volt még róla, majdnem odalettek annyit voltak a propagátorba, de sikerült feltámasztani őket, hihetlen erős és mindent túl él ez a fenó. Ezekből szeretnék anyanövényt csinálni.
 

Blekketekk

Active member
Lekezeltem múlt héten. A leveleit átmostam mospilanos permettel ( itt kint nem kaptam mást), tettem hozzá egy kis tapadásfokozót is. Ügyeltem, hogy a virágokba ne csorogjon be. Tekintve, hogy november elején szedem bőven van ideje lebomlani. Egyelőre nem terjed tovább. Ez a fenó tavasszal még hps alatt volt, LED alatt még durvább szerintem. Este hozok róla képet. Két klónom volt még róla, majdnem odalettek annyit voltak a propagátorba, de sikerült feltámasztani őket, hihetlen erős és mindent túl él ez a fenó. Ezekből szeretnék anyanövényt csinálni.
Örülök hogy jól alakulnak a virágaid, nagyon szorítok a barátságos időért, nekem is 10. körül kezdett virágozni a Blueberrym, itt most nagyon gyász idő van, pedig csóri virág annyira akarna virágozni, hajnalban 5-7 C volt…
 

mátyás

Active member
Köszi Májsztró! Hasonló jókat kívánok én is. Itt nálunk egy hete ilyen fos hideg és esős. Este is 8 fok körül van. Ez van. Bízzunk a legjobbakban. Mindenesetre én addig összerakom a másik lámpát és lassan indítom a következő két alanyt
 

mátyás

Active member
Az idő, na az full szar. Azért még bírja valahogy, és remélem picit fog még melegedni is.
k1.jpg
k2-jpg.18761253

k3.jpg
 

Attachments

  • k2.jpg
    k2.jpg
    1.3 MB · Views: 237

mátyás

Active member
Egyelőre nem hoztam új képeket. Nagyon tré idő van. Nem tudom odahaza milyen az idő, de itt két hete mindennap esik az eső. Ha ez így nem fog berohadni, akkor sehogy. És legalább másfél hónap hátravan neki. Elvileg holnaptól már jó időt ír, eső nélkül, nagyon bízom benne. Azért a nap is sütött néha valamennyit, de láthatóan lassabban híznak így a virágok. Ez van.
 

Blekketekk

Active member
Egyelőre nem hoztam új képeket. Nagyon tré idő van. Nem tudom odahaza milyen az idő, de itt két hete mindennap esik az eső. Ha ez így nem fog berohadni, akkor sehogy. És legalább másfél hónap hátravan neki. Elvileg holnaptól már jó időt ír, eső nélkül, nagyon bízom benne. Azért a nap is sütött néha valamennyit, de láthatóan lassabban híznak így a virágok. Ez van.
Itt is nagyon tré az idő, ez ne szegje kedved, van még ideje bőven beérni. Ha úgy van időd és épp nem esik, néha lerázod a vizet a virágról azt jó napot! Nehéz okosnak lenni a Te virágaiddal kapcsolatban, mivel hogy szabadföldben vannak. Nekem nagy a pofám mert potban… én azért bízom még benne látjuk a napot pár hétig. Kitartás, nincsen má sok hátra! ✌️
 

mátyás

Active member

Ez a kálcium nitrát egy az egyben használható a yara calcinit helyett?
 

f2obsession

Active member

Ez a kálcium nitrát egy az egyben használható a yara calcinit helyett?
Én egészen pontosan ezt használom DWC-ben, nekem bevált. Bár úgy rémlik, egy hangyányit eltér a Ca:N aránya a Yarás verziótól...

A csomagolása kicsit rosszul bírja a gyűrődést, arra vigyázni kell, mert durván magába veszi a vizet a levegőből, ha nincs totál légmentesen tárolva, és úgy rémlik attól elbaszódik. De legalábbis a vízzel bővült tömegével mindenképp elcseszi a "receptet" (kevesebb N, meg Ca lesz egy grammban, vagy hogyakarjam magának kifejezni)
 

mátyás

Active member
Én egészen pontosan ezt használom DWC-ben, nekem bevált. Bár úgy rémlik, egy hangyányit eltér a Ca:N aránya a Yarás verziótól...

A csomagolása kicsit rosszul bírja a gyűrődést, arra vigyázni kell, mert durván magába veszi a vizet a levegőből, ha nincs totál légmentesen tárolva, és úgy rémlik attól elbaszódik. De legalábbis a vízzel bővült tömegével mindenképp elcseszi a "receptet" (kevesebb N, meg Ca lesz egy grammban, vagy hogyakarjam magának kifejezni)
Nézegettem az arányokat, azok valóban hasonlók. Most fogyott el a calcinitem, az utolsó törzsoldatot kevertem be. Elég hanyagul tàroltam, a vége felé már rohadtul nem volt légmentesen lezárva, akkor valószínű ez az oka annak, hogy picit alacsonyabbak a mostani ec-k amiket keverek. Hétfőn le is cserélem. Köszi ezt is !
 

mátyás

Active member
Addig hoztam pár képet a bentiről, hogy valami content is legyen. 5. hét. Azt vettem észre, hogy klónról hamarbb virágzik, szerintem egy héttel tart előrébb, mint a tavalyi magról indított anya. Ez létezik, vagy csak be voltam szívva és sütizve aztán szokás szerint valamit elszámoltam?
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif(1).jpg
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a lilulás/pirosodás meg P hiány a szárakon levélnyeleken mielőtt barnulnának, Mg hiány a rügyek lilulása pirosodása.
ritkán genetika.
lehet még túlöntözéstől, hidegtől stb környezeti tényezők. stressz levéltépkedés istenfasza
 
Top