What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

SanLight Q6W Gen. 2 + Dimm

Pillang

Well-known member
Frumos grow, felicitari! Am si eu LED-uri de la ei din prima generatie, parere mea e ca sunt printre cele mai bune. In ultimii 3 ani m-am dedicat mai mult outdoor-ului si nu am facut nimic indoor. La anu in schimb, am zis ca le bag iara la un test, poate fac si eu un grow report :)

Ce fel de lumina ai?
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Frumos grow, felicitari! Am si eu LED-uri de la ei din prima generatie, parere mea e ca sunt printre cele mai bune. In ultimii 3 ani m-am dedicat mai mult outdoor-ului si nu am facut nimic indoor. La anu in schimb, am zis ca le bag iara la un test, poate fac si eu un grow report :)


Sunt leduri top cu o rezistenta foarte mare la temperaturi ridicate. Cand am vrut sa inlocuiesc panoul de la blackdog si am inceput sa caut pe internet lumini bune si am vazut panourile de la sanlight mi s-au parut o gluma cand am vazut ca racirea este pasiva iar modulul este subtire, aproape led pe aluminiu. Dupa am inceput sa caut mai multe informatii, grow reporturi de la primele modele si da, erau foarte laudate. Sunt scumpe dar au o durata de viata mare si asta ar trebui sa compenseze o parte din pretul total. Pe viitor vreau sa mai achizitionez 3 flex-uri de 20 cand o sa le gasesc la un pret putin mai corect!



Calitatea mugurilor este una foarte mare si foarte buna (delicioasa). Greutatea totala se invarte in jur de 720g. Potenta mare. Daca e sa administrez tratamentul in tigara mai mult de 3-4 tigari pe zi nu e necesar. Honey b dupa 2 tigari simti un high cerebral care te pune pe ganduri. Mai tiuie cate o ureche de la el administrat in cantitati mai mari. Peyote critical m-a impresionat mult de aceea vreau sa-l mai fac o data pentru ca iti da o stare de placere greu de gasit. La vape situatia se schimba si devine mult mai placut si high-ul difera (legat de toate). Dupa curring au inceput sa imi placa toate si fac mixuri cand am ocazia :smokeit: high lung si placut timp de multe ore!
 

likemike

Member
@pillang 16 bucati de SanLight M30 LED.

@Zonaverde mi-am adus aminte de ce am renuntat la led-uri, weed prea potent :biglaugh:
 

Pillang

Well-known member
Daca vreti lumina f. buna la pret omenesc, va recomand sa construiti din LED module. Aluminiu si driver trebuie luat. Puterea se misca in jur de 160-190lm/w.
picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Foarte bune rezultatele. Pacat ca nu ai ce face cu temperaturile.. sau poate acusi, iarna, sa reusesti un grow cu temperaturi mai normale? Daca nu cumva esti mult mai la sud decat pare..
Oricum, felicitari si spor la treaba, sper sa mai vedem postari de la tine si altii ca tine ce se tin de treaba.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Daca vreti lumina f. buna la pret omenesc, va recomand sa construiti din LED module. Aluminiu si driver trebuie luat. Puterea se misca in jur de 160-190lm/w.
View Image

Multumesc! Temperaturile in perioada urmatoare vor fi normale. Nu cred ca o sa depasesc 30° cu configuratia asta (sper). Daca ai o pasiune si pui putin interes ar trebui sa termini o recolta cap coada daca reusesti sa le mentii in cea mai buna forma!


Pilang, ce model este bandoul?
 
Last edited:
Top