What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Primul grow

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Crescutul de iarba e ca orice in viața. Ai nevoie de experiența ca sa o faci bine.
Daca esti virgin si crezi ca poți satisface o femeie foarte experimentata si capricioasa - te înșeli.
Daca ai zero experiența si vrei sa cresti x cantitate la primul grow - te înșeli.

Semințele,mda,sunt un joc. De aceea am recomandat clone la început. Dar hai ca si asta e greu din prima.

Victorel. Lasă visele. Alege o metoda - oricare. Nimic din ce îți spunem noi aici se va dovedi a fi formula succesului. Si chiar daca am avea asaceva, sun t sigur ca următorul post va fi ceva de genul " da nu pot schimba XYZ ca sa imi iasă de x ori mai multe kg cu y ori mai putina munca sau resurse?"

Hai ca e Iunie. Când vrei sa te apuci? De Crăciun? Chiar daca recoltezi in toamna, toată lumea recoltează in toamna. Oferta mare, prețurile scad.
 
Nu ma intelegeti :))) eu vreau sa inteleg decat daca pun afara ce soi si cam ce numar de flori (cat mai mare prod planta) am nevoie pentru 5k buds ideea out mi a venit dupa ce a zis g cu prod mici indoor ,indoor mam lamurit ca nu e posibil 5kw maxim cu toate si cv pe langa,in plus un generator cu consum bun nu am gasit pana acum..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
N-ai decat sa plantezi si sa vezi daca iti iese. Daca nu, poate la anu. 5k garantat iti vor trebui multe plante in multe spoturi diferite asa incat sa scoti 5k chiar daca ai ghinion la 1-2 dintre spoturi. Ca doar se zice ca trebuie sa plantezi un spot pentru tine, unu pt animalele de pe campii si unil pentru garda. Eu as planta chiar mai mult de 3 spoturi, pentru ca vor fi usor de descoperit daca ai multe plante mari la un loc.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Taci si fa.

La ce sa te aștepți? Sunt numeroase growuri indoor cu becurile menționate. Ia fa-ți temele singur.

Ia sa vedem. Vrei indoor 15 kg, da hai ca outdoor e mai bie. Ce? E scump? Hai 5kg. Da tot vreau ca mine... hai ca fac indoor 4-5 plante sub un 400w. stați așa ca becul se va transforma in un led de 15w si planta in un lowrider...

Ba tu nu ai alte hobbiuri? Ca de irosit timpul altora vad ca esti profesionist.
 
Daca imi dadeati un raspuns clar de la inceput era altceva decat se ne invartim in cerc,si cu alea 4,5 am intrebat asa pentru ca era logic ca as urma modelul la mai multe odata vroiam sa stiu bud aprox da nu am mai zis ca ziceati ca vreau sa imi facei si calcule :)))
Off topic am auzit de fiverr oare fac si modele grow scara mai mare pe 50$ ,100 poate vrun sinistrat din munti pe pakistan :))0
 

Cashroll

Member
Man baietii de aici iti zic eu ca nu sunt rau voitori ca si eu sunt nou aici si l-a inceput am venit cu ghebe in cap, dar cu cat am studiat mai mult cu atat mi-am dat seama ca nu au cu ce sa ma ajute ei in afara de niste sfaturi si indicatii, doar nu vrei sa-ti deschida capu sa-ti toarne informatia cu palnia sa-ti dea mura-n gura ca la autisti sau sa invete ei in locul tau, pentru ca fiecare grow trebuie adaptat la o anumita situatie... De unde plm sa stie ei cu exactitate ce spatiu ai tu la dispozitie ce masuratori ai facut tu si etc... Apuca-te de studiat vezi ce implica, citeste ce zic si altii aici sau pe alte forumuri, urmareste niste jurnale hotaraste-te asupra spatiului, ia-ti o lampa HPS si balast sa fie ambele de aceeasi intensitate un growbox cu peretii vopsiti alb (daca esti copac ca mine si nu poti confectiona unul, cumpara un grow tent) ventilatie si cam aia e de inceput, pune vezi cum iti iese primu grow si dupaia treci la lucruri mai marete, eu asa am in plan sa fac pentru inceput. Succes.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lasa man, el e boss de boss, cumpara paduri, face sere, indoor planteaza la generator, pana una alta la cum se misca nu face nimic. Sau face.. ce-o facut si sandel. Desi la ala mai as avea o speranta. Citea mai mult. Macar atat.
 
Stiu ca sunt baietii bro dar daca pun o intrebare inseamna ca vreau decar un simplu raspuns in cateva cuvinte nimic mai mult nici incurajari nici plm nici etc,cu generatoru se poate daca ai vrun stou cu motorina macar 2-2.5 lei sa dai pe litru deci cade si comu tau explo epic zici ca ai dat cu filtru printre cuvintele mele ciudate de pana acum :))))
 

vasile

Well-known member
Veteran
tu realizezi cum candesc alea 100 plante? ai mirosit vreodata o planta in flower? ai lasat vreodata 10g intr-o camera pentru 2h sa vezi cum se impute in toata casa? 1kg iti muta nasu de la cateva sute de metri distanta daca adie vantul.

E aproape IMPOSIBIL sa scoti 15k de unu singur, nu ai cum sa cari apa pt toate daca le dai afara.

Inauntru e dubios datorita mirosului EXTREM de greu de mascat + consum de curent care bate la ochi.

Treaba ta, imi pare rau sa zic asta insa multi oameni calici au ajuns la stiri.

Oricum esti safe deoarece cel mai probabil nu o sa faci nimic, iti dai seama ca traiesti un vis fals si te gandesti la o alta modalitate de a face bani usor, iti recomand poker.
 
Top