What's new

Modalitati, tehnici, retete.... de fumat si consum al marioarei

Nu am stat sa citesc toate paginile sa vad daca s'a folosit tehnica cu mugure invelit in crusta de hash , oare cum e la pipa?

97511821.jpg

97511821.jpg


Arata bine aaaa?:yummy:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
sarumana pt pontu cu gheata in bong, raceste bine fumul si nu mai tusesc!
si o sa fac neaparat rost de bani sa-mi iau un vaporizator d-ala meserias... pana atunci imi fac unu artizanal cu bec sau letcon ;)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
se preseaza o cantitate mica de hash intr-o foita subtire apoi se asezoneaza cu muguri ce au trecut prin curing si se impacheteaza. bon apetit!
 

swimi

Member
Despre blunt-uri.

Din ce e cel mai bine sa faci? tigari in foi de tutun (ieftin), trabuc sau blunt wraps(nu prea se gasesc la noi).
Cancer paper se gaseste la toate cele 3?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
tigarile in foi de tutun ieftine nu au foaie de tutun naturala de obicei. sunt din un carton subtire peste care este aplicat un invelis colorat si aromat.

trabucurile ieftine la fel ca mai sus.
trabucurile bune pentru asa ceva pot fi scumpe sau greu de rulat cu ele.

blunt wraps sunt cea mai simpla varianta, dar ai grija ca unele au niste arome de iti vine sa vomiti. Cu cele din brandul "Blunt Wraps" am avut cea mai buna experienta. incearca sa cauti un bax pe net poate il iei la cateva zeci de dolari, ceea ce inseamna mai bine decat in orice magazin. cauta bax-uri care contin pachete de cate 3, si nu cate 2. (alea de 3 sunt doar cu 5-10% mai scumpe decat cele cu 2)

"cancer paper" gasesti mai mult la cigarillos scumpe sau unele trabucuri. Blunt wrap-ul nu are nimic altceva in afara de foaia din tutun aromat si presat.

sa le savurezi sanatos. (daca se poate spune sanatos in contextul produselor de tutun..)
 
Last edited:

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Despre blunt-uri.

Din ce e cel mai bine sa faci? tigari in foi de tutun (ieftin), trabuc sau blunt raps(nu prea se gasesc la noi).
Cancer paper se gaseste la toate cele 3?

Daca ai timp si rabdare, comanzi seminte de tutun de pe net si le cresti doar ca sa-ti faci blunt-uri :smoker:
Pont: daca usuci tutunul fortat (repede) foaia ramane verde si-ti faci niste blunt-uri cat se poate de sugestive. Prima oara am cumparat asa ceva in Bruxelles in '96.
Seminte de tutun: www.coffinails.com/ unde ai si tutorial de tratat tutunul si rulat tigari de foi (daca te intereseaza)
Avantajul e ca tutunul e legal si-l poti creste chiar si pe balcon, ca nu-ti trebuie decat o planta de 40-50 cm ca sa-ti faci o poala de blunt-uri.
Si mai repede: cauti prin imprejurimi pe cineva care creste tutun si cumperi cateva frunze sau o planta cu doar cativa lei, apoi te apuci de blunt..
 

Latest posts

Latest posts

Top