What's new

Modalitati, tehnici, retete.... de fumat si consum al marioarei

snowman.aka

New member
ma gandeam cum ar fii in loc sa folosesti blunt sa rulezi intr-o frunza?
nu e greu delok.iti trebuie doar material si o frunza(verde).pui materialu in frunza,rulezi si il legi cu ceva sa nu se desfaca si il pui la uscat........putina rabdare....
il deslegi si ii dai foc!:)
p.s. distractie placuta si nu uitatzi sa ma tineti la curent dak incercatzi!

PEACE!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
trebuie multe frunze ca sa nu se rupa cand i vei manui uscat.
e ca si cum ti-ai face trabucuri din frunze de tutun..
 

Sevz

Member
arata in "The Joint Rolling Handbook 2 ThePoet" sau in primu ... cum se face doar ca cu un bat de frigarui pe mijloc :)
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
frunzele ar trebui sa fie verzi, si ai putea folosi ata ca sa tii tot aranjamentul la un loc - ca un thai stick ;)
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
frunzele ar trebui sa fie verzi, si ai putea folosi ata ca sa tii tot aranjamentul la un loc - ca un thai stick ;)
Cand rulezi intr-o frunza de tutun, mai intai stropesti frunza cu pulverizatorul (cu apa), si o pui intr-o punga cateva minute (10). Dup-aia devine moale ca o carpa de bumbac si o poti manevra cum vrei, lipirea se face cu albus de ou daca n-ai "guma" speciala pt lipit tabacul.
 
G

green_land

Cand rulezi intr-o frunza de tutun, mai intai stropesti frunza cu pulverizatorul (cu apa), si o pui intr-o punga cateva minute (10). Dup-aia devine moale ca o carpa de bumbac si o poti manevra cum vrei, lipirea se face cu albus de ou daca n-ai "guma" speciala pt lipit tabacul.

fuck that. prea multa bataie de cap :D cel putin pentru mine
 

Sevz

Member
nu merge mai bine "lipiciu" ala de la foite? adica gen iei 1 role ocb si ai destul lipici dinala

nu stiu cum ii zice pe numele de la mama lui
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
nu merge mai bine "lipiciu" ala de la foite? adica gen iei 1 role ocb si ai destul lipici dinala

nu stiu cum ii zice pe numele de la mama lui
Merge cu orice produs care se poate fuma "in siguranta", dar eu folosesc albusul de ou pt ca e ieftin, la indemana, e neutru si la cateva sute de grade cat arde omoara si salmonella. :tiphat: Am luat si folosit pontul de pe site-ul ala de tutun/tigari de foi.
 

MJgrow

Active member
nu ne suparam daca faci o poza cu o tigara facuta prin acest mod, frumos explicat in pasi :)


Macar sa avem si probe :p
 

zappy

Member
Am incercat eu o 'tehnica' de a fuma daca ii pot spune asa care am vazut ca nu a aparut aici. Eram la un smoke party :D la mine cu inca 3 prieteni si unu dintre ei mi-a spus daca vreau sa fumez din galeata (And i said WTF) .

Ok , deci iti trebuie o galeata , o sticla cat mai mare , probabil si un bidon ar fi bun .
Trebuie sa tai sticla in doua , in partea in care are dopul pune in loc de dop staniol pe care il gauresti in vreo 5-10 locuri cu o scobitoare (ai grija sa nu faci gaurile prea mari).

Galeata o umpli cu apa , iar pe suprafata apei pui jumatatea de sticla de sus pe care tu ai taiat-o.Scufunzi sticla pana jos (ti sticla scufundata cat de mult) iar in acest timp pui iarba in staniol perforat care inlocuieste dopul sticlei. Aprinzi iarba din staniol , si tragi sticla incet in sus (in timp ce arzi iarba) pentru a intra fum in sticla , ai grija sa nu tragi sticla pana sus de tot , o ti tot in apa vreo 2-3 cm . Dupa care dar la oparte repede staniolul ,o scoti total din apa dar nu o misti foarte mult, si tragi repede tot fumul .

E un fel de Bong , home made.
Have fun la fumat din galeata :)))) .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Metoda preferata:
___________
Se ia o bucatica din ^asta^ si se pune in bong. Se trage pana cazi pe jos. :dance013:
 

tricky1

Member
Am incercat eu o 'tehnica' de a fuma daca ii pot spune asa care am vazut ca nu a aparut aici. Eram la un smoke party :D la mine cu inca 3 prieteni si unu dintre ei mi-a spus daca vreau sa fumez din galeata (And i said WTF) .

Ok , deci iti trebuie o galeata , o sticla cat mai mare , probabil si un bidon ar fi bun .
Trebuie sa tai sticla in doua , in partea in care are dopul pune in loc de dop staniol pe care il gauresti in vreo 5-10 locuri cu o scobitoare (ai grija sa nu faci gaurile prea mari).

Galeata o umpli cu apa , iar pe suprafata apei pui jumatatea de sticla de sus pe care tu ai taiat-o.Scufunzi sticla pana jos (ti sticla scufundata cat de mult) iar in acest timp pui iarba in staniol perforat care inlocuieste dopul sticlei. Aprinzi iarba din staniol , si tragi sticla incet in sus (in timp ce arzi iarba) pentru a intra fum in sticla , ai grija sa nu tragi sticla pana sus de tot , o ti tot in apa vreo 2-3 cm . Dupa care dar la oparte repede staniolul ,o scoti total din apa dar nu o misti foarte mult, si tragi repede tot fumul .

E un fel de Bong , home made.
Have fun la fumat din galeata :)))) .
Eu stiam altfel finalul. Cand ai terminat de ars iarba si sticla mai are un pic si iese din apa, iei staniolul si pui gura acolo. Incepi si tragi si te lasi in jos (afunzi iar sticla in apa). Si datorita presiunii fumul intra cu viteza pana in "fundul" plamanului; atunci sa vezi efect. Cu cat te lasi mai brusc in apa cu atat fumul prinde viteza mai mare.

Explo ce are staniolul? La bong ce folosesti? sita?
 
Top