What's new

Modalitati, tehnici, retete.... de fumat si consum al marioarei

MJgrow

Active member
nu prea imi place bongul ca te sparge la creier, si in schimb de asta trebuie sa aibe gatul ala lung sau o forma, ca atunci cand iti aprinzi treburile caldura aia de la bricheta sa nu iti bata in fata sau sa mai parleasca parul.

in rest la o salvie e sfant :) cand ai luat botul de acolo ai cazut in cur : ))
 

dalin

Member
io folosesc frunzele la paste cu busuioc si putin usturoi...moama ce gustttttttttt........mmmmmm
 

dalin

Member
ok!pui ulei la incins.....tai bucatele catei de usturoi...ii pui la calit...cand au o tenta rosiatica(ai grija sa nu ii arzi ca strici tot gustul la tot)intre timp pui pastele la fiert cu o jumate de ceapa si sare si putin ulei sa nu se lipeasca...
.si separat dupa ce ai pus si pastele faci intr-un bol suc de rosii cu piper sare,chilli(daca vrei),si condiment de paste daca ai daca nu nu e obligatoriu,pui delikat,le amesteci bine ,si apoi pui sosul respectiv peste usturoi.
dupa ce ai facut asta amesteci cu o lingura d lemn sa nu se arda ,,,cand scade pui o jumate de cescuta de apa si amesteci iara,,,,trebuie sa fiarba
.dupa ce a scazut putin, iei o rosie si o dai pe razatoare acolo in tigaie peste sosul respectiv....amesteci astepti 2-3 minute...si pui busuioc....si peste putin timp 5 min de fiert....pui careva frunze verzi de regula si le mai lasi 5 -6 minute sa fiarba in timpul asta amesteci usor....ptr ca ii da mai mult gust(frunzele batrane si mari nu prea sunt bune).

apoi scazi pastele le speli sub jet de apa si le scurgi iara si apoi torni susul in oala pui capacul si le amesteci ci tot cu oala...nu cu furcuita ca le faci terci.busuiocul sa stii ca nu are nimik daca pui mai mult.

POFTA MARE!
de la mancare asta nu o sa fii high ....e vorba de aroma....
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
am bagat odata un bud verde. mare cat un castravete si proaspat taiat. Avea si seminte.
Gustul nu a fost nemaipomenit dar dupa vreo 15 minute a inceput distractia...si a tinut muuuuult. Dar nu repet experienta ca irosesc aiurea budu si senzatia la stomac de bud verde nu e nemaipomenita.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
puteai sa il bagi macar cu un iaurt ca sa ajuti digestia.. :)

si da, cam 15-30 min. dureaza pana te sui in carusel. poate dura si 6-8 ore, poate chiar mai mult, depinde de cantitati si de sistemul digestiv al fiecaruia.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
cum sunt cyclones? sunt deja rulate, unele sunt si aromate, le umpli repede si foarte usor, iar un ultim bonus este arderea. se pare ca ard diferit, unele chiar mai bine :D
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
nu toate conurile sunt de hartie. unele sunt din tutun, eu nu sunt mare fan al tutunului dar astea sunt fumabile si imi place aroma lor.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
prefer blunturile.

as folosi conuri daca ar exista o masina cat de cat ieftina care sa umple conurile automat.
 

Latest posts

Latest posts

Top