What's new

Legalizare RO

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Am facut si eu sapaturi si am gasit cate una alta, chiar diverse siteuri de pe la noi care au preluat informatia (si cu atat s-a ramas).

Ceva informatii interesante, dar oarecum utile doar pentru 'ei', nu si pentru 'noi' se gasesc si pe pagina de facebook (nu-s fan facebook, dar google m-a dus acolo) : http://www.facebook.com/mjnainc
 

eska

Member

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
E acelasi articol preluat de multe siteuri. Insa nici un ecou. Sunt prea ocupati cu suspendari si mancat de cacat ca sa mai dea atentie si unor astfel de subiecte.

Probabil doar ca baietii plini de elan de la DIICOT (sau cine se mai ocupa cu asuprirea) au strambat din nas cand le-a returnat Goagal informatia asta.
 

eska

Member
Stii care e treaba? Baietii astia de la mjnainc au o autoritate data de altii si mai mari ca noi. Deci e ceva serios. Daca U.E. accepta acest proiect, mai mult ca sigur n-o sa o intereseze parerea Romaniei, mai ales ca suntem de f multe ori pe ultimile locuri cand vine vorba despre topuri. Fix pix, cum zice romanu. Asa ca va trebui sa ne aliniem si noi la standarde U.E. Si ca o paranteza: daca politicienii de atunci nu or sa profite de acest lucru, inseamna ca avem cei mai prosti politicieni care au existat vreodata!

Deci, teoretic, sunt sanse mari ca marihuana medicinala sa fie introdusa si la noi.

Pana la noi informatii pastram legatura!


Care mai preluati bai legatura?:joint:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Stii care e treaba? Baietii astia de la mjnainc au o autoritate data de altii si mai mari ca noi. Deci e ceva serios. Daca U.E. accepta acest proiect, mai mult ca sigur n-o sa o intereseze parerea Romaniei, mai ales ca suntem de f multe ori pe ultimile locuri cand vine vorba despre topuri. Fix pix, cum zice romanu. Asa ca va trebui sa ne aliniem si noi la standarde U.E. Si ca o paranteza: daca politicienii de atunci nu or sa profite de acest lucru, inseamna ca avem cei mai prosti politicieni care au existat vreodata!

Deci, teoretic, sunt sanse mari ca marihuana medicinala sa fie introdusa si la noi.

Pana la noi informatii pastram legatura!


Care mai preluati bai legatura?:joint:


Am preluat leagatura ! (de leustean Cosmin)


Te-ai indoit vreodata de lipsa de inteligenta a politicienilor nostrii ?

Si tocmai la asta ma refeream, mai ales daca vine de sus, de la UE : adica ceea ce va aduce compania asta (sub forma de medicamente - iar dam in teoria conspiratiei) va fi legal, iar iarba noastra cea de toate zilele ramane la fel de ilegala ca si violul sau pedofilia ... :chin:

Predau legatura. 1 leu bucata :joint:
 

eska

Member
Am preluat leagatura ! (de leustean Cosmin)


Te-ai indoit vreodata de lipsa de inteligenta a politicienilor nostrii ?

.........................................................


N-am nicio culoare politica, dar daca astia de pana acu au fost batuti in cap, atunci sper ca cea care a venit acum sa fie de partea cealalta. Nu stiu, ma gandesc ca sunt mai tineri...


Am preluat leagatura ! (de leustean Cosmin)



...................................................................................

Si tocmai la asta ma refeream, mai ales daca vine de sus, de la UE : adica ceea ce va aduce compania asta (sub forma de medicamente - iar dam in teoria conspiratiei) va fi legal, iar iarba noastra cea de toate zilele ramane la fel de ilegala ca si violul sau pedofilia ... :chin:

Predau legatura. 1 leu bucata :joint:

Spanac... sub forma de pastile si plasturi de pus pe sfarcuri... fii serios ! costuri mari, iar pe prafu asta numai de ridicat costurile nu or sa le arda.


Deci asta mi s-ar parea mie logic sa se intample. Logic in sensul ca si profitabil.:huggg:
 

Drackon

Active member
Hmm, acum cateva zile, cand ma implimbam pe ulitele patriei mi-a venit o idee, o idee care ar putea promova marijuana, ar putea micsora pretul gramului de iarba, am avea mult mai multa iarba de fumat, si ar transforma Romania intr-o mica Jamaica.
Ok, toata lumea stie (sper), ca Romania la timpul ei a fost cel mai mare exportator de fibre de canepa dupa China, si pe meleagurile patriei inca cresc in voie plante de canepa, din care, adolescentii de la tara/ sau de la oras au fumat macar o data in viata lor cu speranta ca o sa fie high, dar ce ar fii daca aceasta canepa ar avea procentul de THC mai ridicat, sau daca noi, cu ajutorul polenului de la masculi de orice strain potent am ridica acest procent de THC, cum bine stiti, canepa se poate incrucisa cu orice straind de canabis si rezulta un strain nou cu un procent mai slab de THC, dar, la fel de usor un mascul de marijuana polenizand canepa din jurul sau ar creea noi strainuri cu un potential de high, si asa, in cativa ani in Romania nu o sa mai creasca doar canepa, ci o canepa noua, buna de fumat, care i-ar face pe dealeri sa se lase de meserie, ar convinge pt toti adolescentii ce o fumeaza (viitori adulti, cu drept de vot ) ca nu este deloc diabolica, si ar putea aduce mai aproape de noi mult dorita LEGALIZARE :artist:

Asa ca propun, sa ne punem pe treaba, sa nu mai cumparam doar seminte feminizate, sa nu mai omoram masculii pentru ca si ei ne pot fii folositori, si sa aducem ceva nou in OUTDOORUL din 2013 :thank you: :dance013:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Hmm, acum cateva zile, cand ma implimbam pe ulitele patriei mi-a venit o idee, o idee care ar putea promova marijuana, ar putea micsora pretul gramului de iarba, am avea mult mai multa iarba de fumat, si ar transforma Romania intr-o mica Jamaica.
Ok, toata lumea stie (sper), ca Romania la timpul ei a fost cel mai mare exportator de fibre de canepa dupa China, si pe meleagurile patriei inca cresc in voie plante de canepa, din care, adolescentii de la tara/ sau de la oras au fumat macar o data in viata lor cu speranta ca o sa fie high, dar ce ar fii daca aceasta canepa ar avea procentul de THC mai ridicat, sau daca noi, cu ajutorul polenului de la masculi de orice strain potent am ridica acest procent de THC, cum bine stiti, canepa se poate incrucisa cu orice straind de canabis si rezulta un strain nou cu un procent mai slab de THC, dar, la fel de usor un mascul de marijuana polenizand canepa din jurul sau ar creea noi strainuri cu un potential de high, si asa, in cativa ani in Romania nu o sa mai creasca doar canepa, ci o canepa noua, buna de fumat, care i-ar face pe dealeri sa se lase de meserie, ar convinge pt toti adolescentii ce o fumeaza (viitori adulti, cu drept de vot ) ca nu este deloc diabolica, si ar putea aduce mai aproape de noi mult dorita LEGALIZARE :artist:

Asa ca propun, sa ne punem pe treaba, sa nu mai cumparam doar seminte feminizate, sa nu mai omoram masculii pentru ca si ei ne pot fii folositori, si sa aducem ceva nou in OUTDOORUL din 2013 :thank you: :dance013:

Erai cumva spart ?

Sansele ca strainul pe care il scoti in natura sa domine deja mult incercatii hibrizi spontani sunt foarte mici, iar selectia naturala va face sa perpetueze acele plante care produc seminte multe si sanatoase cu cat mai putine resurse.

Strainurile bogate in THC sunt rodul selectionarii de-a lungul anilor, si pe cat de greu este sa obtii un strain potent, pe atat de usor este sa-l pierzi.

Ceea ce creste acum pe marginea drumurilor nu este nici canepa de samanta, nici canepa de fibra, ci derivati din hibrizi industriali care s-au adaptat , iar singurul lor scop este acela de a perpetua specia.

Asta vara, trecand pe langa un lan spontan de canepa m-am oprit un pic si l-am studiat si m-a frapat faptul ca desi erau crescute la gramada, plantele respective nu prea semanau intre ele: unele erau mai inalte, altele mai mici si mai indesate, unele aveau o singura tulpina, altele erau foarte ramificate, altele aveau muguri razleti si saracaciosi, altele erau incovoiate de muguri.

Cum ar putea omul sa concureze cu asa ceva ? Daca ai scoate cateva tone de seminte de strainuri cu productie mare de THC si le-ai planta acolo unde creste spontan canepa poate ca ar fi ceva sanse sa 'ai ultimul cuvant' (prin sufocarea plantelor autohtone).

Mai trebuie tinut cont si de faptul ca nu orice strain termina la noi, iar canepa salbatica are avantajul ca infloreste atunci cand a crescut suficient de mare si conditiile ii permit, spre deosebire de dragile noastre plante care isi arata sexul doar cand se scurteaza programul de lumina, adica toamna tarziu, cand canepa este deja de mult coapta iar samanta s-a scuturat deja in tarana.

L.E. Nici canepa salbatica nu-i legala, asa ca nu prea ar fi o cale spre legalizare :biggrin:
 

proxenetu

New member
S-ar putea sa asistam in curand la decriminalizarea tuturor drogurilor.Cautati pe youtube: " Breaking the taboo-film ".
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
S-ar putea sa asistam in curand la decriminalizarea tuturor drogurilor.Cautati pe youtube: " Breaking the taboo-film ".

Vreau si io din ce fumezi acolo! Ca vad ca te face foarte foarte... visator... Ai putintica rabdare pana diseara cand se inchid urnele si sa vezi atuncea contact cu realitatea... e de rau, baieti... sa nu ziceti ca nu v-am spus :badday:
 
X

xplodbleu

Vreau si io din ce fumezi acolo! Ca vad ca te face foarte foarte... visator... Ai putintica rabdare pana diseara cand se inchid urnele si sa vezi atuncea contact cu realitatea... e de rau, baieti... sa nu ziceti ca nu v-am spus :badday:

De ce crezi asa ceva?
 

proxenetu

New member
Io oricum nu ma asteptam la o schimbare venita de la noi din tara da oricum "cand fumez si visez i-mi da aripi".Oricum e clar ca prohibitia " drogurilor" nu da randament societatii.Da randament baietilor " destepti".Deci sa nu imbatam cu apa rece.Fu tare ce mai.Pace
 

Latest posts

Latest posts

Top