What's new

Legalizare RO

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Nu filajul omule, ci acoperirea. Acum o sa trebuiasca sa intri in programul de protectie a martorilor. Ce alegi: moldovean sau oltean ? :wave:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai da man, daca nu pot sa fac filaju meu, macar sa-l stric pe-al tau! suntem romani, ce dracu! :joint:

si da, mi-e scarba de genu de oameni ca ai din aceea discutie. ai zice ca marijuana le-a omorat familiile, asa suparati sunt pe ea, cand ei probabil nu stiu nici ce e marijuana.
 

MJgrow

Active member
Trebuie sa arunce pisica in curtea cuiva (prosta vorba de american)

Nu o sa zica ca era bine si e prost ca l-a prins politia din prostia interminabila in care se afla sau a inceput sa vanda pe unde a apucat.

Logic nu ? Cine e de vina... iarba.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu stiu ce ai bagat, dar cred ca trebuie sa ne dai si noua ca sa intelegem ce spui acolo! :joint:
 

greenrookie

Member
Hehe , ca tot postase cineva pe acolo un site cu medicamente , am cautat sa vad daca este vreunul care contine THC.
Si am gasit "Sativex" - e un fel de spray cu extract de cannabis , dai 3 fasuri si te sparge :))
Doar ca e 600 de euro 30 de ml
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
reflecta banii investiti in cercetare..
oricum, 30 ml sunt o gramada de fasuri. si din cate stiu, mare parte din cercetare a fost cum sa il faca cat mai putin psihoactiv, pastrand efectele medicale.
asa ca nu e cea mai buna optiune daca vrei sa "te spargi".
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Hehe , ca tot postase cineva pe acolo un site cu medicamente , am cautat sa vad daca este vreunul care contine THC.
Si am gasit "Sativex" - e un fel de spray cu extract de cannabis , dai 3 fasuri si te sparge :))
Doar ca e 600 de euro 30 de ml

Nu mai bine de banii aia iti cresti ditamai tufisul de sativa si bagi cate cuie vrei tu pe urma ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
da-s treburi diferite. ala e pentru oameni bolnavi ce cauta un produs standardizat, pe cand pentru majoritatea consumatorilor, nici nu intra in discutie folosirea lui.

comparam mere cu pere, iar merele sunt naturale si perele sunt sirop. :joint:
 
A

Avaible

Putine cuvinte am pt acest post in 30 ani poate se legalizeaza si la noi
 
D

dragosant

am stat de vorba recent cu cineva din partidele care vor intra la guvernare si mi-a comunicat ca sunt uni parlamentari care vor sa introduca legea legalizarii cum a fost in Olanda ,dar mia zis ca o mare problema este biserica . Cand am auzit mi-a crescut inima . Sa speram ca se va vota si va intra in vigoare
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cum vine asta "legalizare ca in Olanda" ? Pai in Olanda nu a fost si nu este legala productia, detinerea, comercializarea si consumul de cannabis. Municipalitatea din Amsterdam toleareaza insa (deocamdata, pana in ianuarie 2013) comercializarea si consumul in locuri special amenajate si controlate.

Biserica ... biserica sa-si mai tina gura si sa isi vada de perversiunile ei. Prea mult timp si-a batut joc biserica de popor "in numele lui Dumnezeu". Biserica sa fie consultata individual, nu in probleme ce privesc interesul national. La momentul actual este una dintre numeroasele institutii inutile pe care le mai are tata asta.
 
pai in olanda (adevarat inca nu peste tot) dar in sud de la 1 mai nu se mai vinde nimik strainilor. cel putin asa e in maastricht si deja baietasii, marocanii fac bani frumosi dupa urma acestor legi aberante....
iar parerea mea este ca nu se vrea si nici nu se va vrea curand LEGALIZAREA!!! dar sunt locuri pe planeta asta unde se poate rula linistit. Eu Rulez!!!!! :laughing: Pace!
 

MJgrow

Active member
Cand sa vada olandezii aia ca o dat de dracu cu explozia infractionalitatii o sa revina la normal si jumate de lume o sa ii arate cu degetul cat sunt de prosti.

Poate se mai desteapta lumea si vede defapt adevarul la toata marsavia asta.

Iar aia de la PSD si PNL si care partide vor mai fi si au mai fost pe meleagurile astea... sa faca bine sa isi tina gura. Oare cat pot sa minta in fata in halul asta?

Ei nu au facut nimic niciodata decat ca au trecut toate substantele existente si neexistente pe o lista veche de nspe zeci de ani. Ca pe vremea lu' raposatu. Pana si rusii s-au desteptat mai repede ca noi in unele privinte.

Eu pana nu vad FAPTE, nici macar un scuipat nu merita. Nici unul dintre ei. Toti o apa si'un pamant !
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Probabil ca multi se complac in situatia prezenta si se gandesc ca pot rula(si creste) linistiti, uite eu unul nu pot. Cat despre politica, eu cred ca multi uita ca este an electoral... Poate unii se gandesc ca "deh, macar tolerata decat nimic", dar dupa parerea mea, tolerarea nu are nici un fel viitor la noi, legalizarea ar fi mai potrivita in orice context.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cred ca lumea tinde sa aleaga tolerarea, gandind, ca mai degraba va fi tolerata decat legala...

pacat, cred ca am intrebat destul de clar pentru ca cineva care citeste o intrebare inainte sa ofere un raspuns sa inteleaga ce e de facut.
 
Top