What's new

Legalizare RO

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
sunt cazuri de viol in care victima era barbat si volatorul era femeie. chiar si cazuri in care nu era doar un singur violator...
Sa zicem ca una mare, urata, imputita si grasa te sechestreaza, scoate un pistol si iti da niste afrodisiace. Apoi, dupa ce ti se scola, ea se dezbraca, iti baga pistolul in fatza si iti spune "Fute-ma sau te omor!" Sau poate ca te leaga si trece ea desupra.
 

MJgrow

Active member
cica unu prin iasi dupa ce a ajuns pe la urgente a zis ca vrea sa depuna plangere penala si pentru cel care i-a dat sa fumeze si magazinului de unde a achizitionat etnobotanicele...

ai mai avea si 29 de ani pe deasupra...

mie unul mi-a fi rusine sa apar cu asa o replica la asa o varsta intr-o lumina atat de deampulea. Dupa ce ca e cel mai prost dintre cei mai prosti si incult pe deasupra mai face si pe cocosul.

Sapai are ce vorbi lumea ... ca uite drogurile si cutare si dinalea nasoale...
 

MakePax

Member
Habar nu am avut:|
respinsă de către Camera Deputaţilor
rezultat vot (pentru respingere): pentru=144, contra=107, abtineri=20, nu au votat=1 (prezenti=272)

încetarea procedurii legislative prin respingere definitiva de catre Camera Deputaţilor
 

MakePax

Member
Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea Legii nr.143/2000 privind combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri, cu modificările şi completările ulterioare.
 

neo_thc

Member
din pacate paff, lumea nu face diferenta intre heroina si iarba.
asta e si ideea de "campanie de informare a populatiei" ca sa aduca lumii la cunostinta ce e una si ce e cealalata sa nu mai fie indusi in eroare.

ontopic: Am avea destul de mari sanse sa sti Paff, aici in spania deja exista partid "PARTIDO CANNABIS". nu vad de ce nu am putea si noi sa facem asa ceva!
 

Paff

Member
asta e si ideea de "campanie de informare a populatiei" ca sa aduca lumii la cunostinta ce e una si ce e cealalata sa nu mai fie indusi in eroare.

ontopic: Am avea destul de mari sanse sa sti Paff, aici in spania deja exista partid "PARTIDO CANNABIS". nu vad de ce nu am putea si noi sa facem asa ceva!
Nu face comparatie de mentalitate intre spania si romania... am fost si eu de cateva ori pe acolo .... inclusiv in insule. Acolo e tolerata iarba... dar la noi... "presa" care ~70% din ei fumeaza iarba, nu au facut nimic pt. o informarea reala a populatiei. Oamenii la noi trebuie in primul rand informati dar nu de mine... de tine... ci de presa scrisa... radio, televizor si abia dupa aceea faci partid... mars pro canabis... etc.:violin:
 

tricky1

Member
ideea e ca nici nu inteleg de ce .. ce au ei de pierdut? in chestiunea asta au de pierdut numai dealarii... ptr ca daca se legalizeaza ii scoate din afaceri.
Mj poate inlocui multe medicamente. Planta poate fi folosita in foarte multe locuri si la foarte multe (haine, ata....ulei...etc....).
Deci sunt destui care ar avea de pierdut daca se legalizeaza cresterea.
 

neo_thc

Member
Mj poate inlocui multe medicamente. Planta poate fi folosita in foarte multe locuri si la foarte multe (haine, ata....ulei...etc....).
Deci sunt destui care ar avea de pierdut daca se legalizeaza cresterea.
dar si mai multi ar avea de castigat sa sti. in primul rand economia romaniei! si'ar reveni brusc daca s'ar legaliza maria. am citit intr'un ziar romanesc de aici ca daca s'ar legaliza maria in spania ar intra la bugetu spaniei peste 9 miliarde de euro anual. Va dati seama ce ar insemna asta in romania?
 

MakePax

Member
dar si dealerii tot ar mai reusi sa vanda pe ici pe colo.nu e chiar asa de rau...astfel vor putea vinde in cantitati mai mari neobservati.ar gasi ei vreo modalitate de a face bani doar suntem romani.
 
Top