What's new

Legalizare RO

tricky1

Member
dar si mai multi ar avea de castigat sa sti. in primul rand economia romaniei! si'ar reveni brusc daca s'ar legaliza maria. am citit intr'un ziar romanesc de aici ca daca s'ar legaliza maria in spania ar intra la bugetu spaniei peste 9 miliarde de euro anual. Va dati seama ce ar insemna asta in romania?
Da, dar pierzi esentialul. Cine conduce Romania? Cine sunt cei care conduc?
Eu nu vb ca pierde omul de rand.
 

neo_thc

Member
da .. asa e.. dar daca ar incepe sa ne intereseze mai mult ce se petrece in tara noastra si am face ceva in legatura cu asta (nu numai sa discutam) poate s'ar schimba lucrurile.. nu crezi? Eu unu sunt intr'o anumita masura de acord cu ce spun baietii de la Truda in melodia "Teoria Lunetistului".
Au o oarecare logica in ce spun... dar frate ce sparti erau cand au facut clipu ala :))
daca e cineva care nu a vazut clipu ... --> http://www.rocktube.us/FVqkNlvlj8D/Truda___Teoria_Lunetistului__New_Video_2010_.html

daca nu iti place cat de cat metalul .. nu o sa iti placa nici clipu asta ;)
 

molotov

New member
o mare piedica in legalizare sunt si cei care traiesc din vicii gen:alcool, tutun, diferite medicamente. (ma refer la producatori si asociatile ce functioneaza pe baza lor).
 
citeam ieri dintr-un ziar de un politist din timis care a plantat 100m2 de iarba, a fost prins si a primit doar o amenda penala de 1000 ron. Baiatu nu a fost acuzat de trafic ci consum personal..
 

MakePax

Member
citeam ieri dintr-un ziar de un politist din timis care a plantat 100m2 de iarba, a fost prins si a primit doar o amenda penala de 1000 ron. Baiatu nu a fost acuzat de trafic ci consum personal..

pe care bineinteles ca nu o sa o plateasca...o platim noi in locul lui.
 

neo_thc

Member
pe care bineinteles ca nu o sa o plateasca...o platim noi in locul lui.
si asta tot din vina noastra ... pentru ca ne conformam. ei ne spun ce sa facem iar noi executam. un pic de initiativa si mai mult interes ar trebui din partea noastra ca sa facem ceva in legatura cu asta. Stiu .. noi nu avem nici o putere... individual... dar daca ne'am unii, macar am avea o sansa.... Asa .. e ca si cum ne legam singuri la ochi.
 

neo_thc

Member
mie nu mi se pare deloc rea o idee ca asta.... dar numai tu si eu .. nu facem nimic ... trebuie sa fim multi, sa ne auzim cand vorbim .. sa nu putem fi cenzurati, intelegi?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
lol si mai avea si cantar la el, care din cate stiu si daca il ai in casa, 90% iti iei trafic...
e ca si cum le-ai avea portionate si direct intentia de a le vinde in cap..

O IDIOTENIE! dar bravo politistului ca s-a descurcat.
 

swimi

Member
Unii oameni au probleme cu cantitatile, sunt fixisiti. Pun pariu ca 70% din grow-erii care cresc pentru consum propriu au un cantar.


Cat despre facut ceva. Eu sincer prefer sa stau in umbra si sa nu fac nimic, tinand cont de activitatile mele extrascolare.
 
Top