What's new

Legalizare RO

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
hahahhaha ... droguri pt. saraci:

marijuana: 10-12 euro/ gr. :))))))))))))))))))))))))))

trebuie sa fii sarac ca sa fumezi..
 

boltzar

Member
mamaaaaaaa ce preturi la ciuperci! la vara o sa adun vreo suta de kile sa le dau altora moca, sa stric piata :)
 

Sevz

Member
azi in piata din orasul meu lumea vorbea despre cannabis...si nu erau tineri de 20-25 de ani...erau mosi de 50-60-o basina pana la moarte si ziceau ca e foarte bun cannabis`ul
 

SandalE

Member
azi in piata din orasul meu lumea vorbea despre cannabis...si nu erau tineri de 20-25 de ani...erau mosi de 50-60-o basina pana la moarte si ziceau ca e foarte bun cannabis`ul

Pai si nu leai zis "hades' la un cui mosilor" Chiar ba, sa vezi un grup de mosi dinastea, la 50-60 de ani spartzi razand in parc la table-sah =))) :bump::bump:
 
D

deutza

Eu una nu as vrea sa se legaliseze la noi in tara... tolerata poate ... dar daca ar fi legale cannabisul ar ajunge usor un viciu...

Eu una cresc outdoor... in toamna culeg recolta pana in iarna o fumez apoi pauza... ( nici nu cumpar nici nu fumez pe gratis fumez doar recolta mea)

daca ar fi legal ar fi un viciu .... am fuma in fiecare seara... si unde am ajunge ??? numai intelegi nimic din viata asta... + ca ar fi foarte greu sa te mai opresti...

Nu vreau sa ma cert cu nimeni sau sa ma contrazic am dat doar cu parerea mea despre legalizare...
 
daca ar fi legal ar fi un viciu .... am fuma in fiecare seara... si unde am ajunge ??? numai intelegi nimic din viata asta... + ca ar fi foarte greu sa te mai opresti...

Nu vreau sa ma cert cu nimeni sau sa ma contrazic am dat doar cu parerea mea despre legalizare...

pe forum este macar o pers care fumeaza mai tot timpu... si isi traieste viata si e stapan pe ea. face pauza cand vrea, face si bani ... totul depinde de tine... :tiphat:
 

ganjamind

Member
eu fumez aproape zilnic...intr-o luna nush daca am 5 zile pauza...
pauza pe care nu o resimt in vreun fel...
am un job destul de ok...plus o viata sportiva...marijuana imi afecteaza viata doar prin faptul ca disipa din ingnoranta care altfel m-ar fi acoperit ca si un scut.
Marijuana nu iti este un prieten...pe mine nu ma ajuta sa trec peste viata precum o fac alte droguri sau chiar alcoolul...marijuana ma ajuta sa dau piept cu ce este afara..sa devin constient de mine si sa vad dincolo de corporatism si indoctrinare...
Marijuana te elibereaza prin faptul ca iti arata viata in color pentru restul ramane bicolor...
Binenteles trebuie sa ajungi sa intelegi marijuana si sa o percepi la un alt nivel,sa depasesti stadiul de baluta sau ras convulsiv.
Daca se legalizeaza nu va deveni un viciu,va fi pe aceeasi treapta ca si alcoolul...
macar sa se fumeze la party-uri...nu s-ar mai bate ca idiotii si nici abuzuri nu ar mai fi...
ce e drept de revelion ar fi de 2 ori mai multe cazuri de oameni ce au mancat prea mult....
 

yohji

Member
Eu una nu as vrea sa se legaliseze la noi in tara... tolerata poate ... dar daca ar fi legale cannabisul ar ajunge usor un viciu...

Eu una cresc outdoor... in toamna culeg recolta pana in iarna o fumez apoi pauza... ( nici nu cumpar nici nu fumez pe gratis fumez doar recolta mea)

daca ar fi legal ar fi un viciu .... am fuma in fiecare seara... si unde am ajunge ??? numai intelegi nimic din viata asta... + ca ar fi foarte greu sa te mai opresti...

Nu vreau sa ma cert cu nimeni sau sa ma contrazic am dat doar cu parerea mea despre legalizare...
Eu vreau sa se legalizeze ptr ca in felul asta oamenii ar fuma linistiti si ar fi lumea mai pasnica si mai frumoasa.Dar eu deja fumez de 12 ani si ptr mine e un stil de viata,nu abuzez de ea,o mai las din cand in cand cateva zile ca sa fie joint ul mai dulce cand fumez din nou.
In schimb am observat ce amploare a luat fenomenul "droguri legale" in ro. Toti pustii trageau pe nas mizeriile alea in club sau la orice coltz de bloc. Romanii sunt salbatici,daca legalizezi alt drog in afara de cele existente, de a doua zi vor fi mult prea multi oameni sparti pe strazi dintre care copii care nu vor mai merge la scoala ptr e prea cool sa stai sa fumezi cu prietenii decat sa inveti si sa te tii de scoala. Eu zic k romania nu e pregatita ptr un asemenea pas. sunt prea multi manelisti retardati in tara asta. iarba e buna ptr oamenii cu ceva intelect si cum majoritatea romanilor se uita la otv si pe taraf atunci ptr moment nu stiu ce rost ar avea legalizarea. si pe elodia cum o mai gasim daca fumam iarba? ati vazut si articolul de mai sus din libertatea,aia e realitatea din ro din pacate,mai avem mult pana vom ajunge sa fim pregatiti ptr legalizarea oricarui alt drog decat alcool ul si tutunul.:whistling:
 

ganjamind

Member
daca toti ar deveni constienti de el...
Inclusiv invatatorii si profesorii...sa cunoasca un elev fumat...sa se faca consiliu profesoral si toate cele...la fel cum se intampla cand se gaseste un elev beat (si nu is rare cazurile) prin masurile ce s-ar lua asupra teribilistilor s-ar tine in frau.
In momentul in care devin majori pot face ce doresc pana atunci societatea trebuie sa fie restrictiva cu minorii.
Aceleasi reguli functioneaza atat ptr alcool cat si ptr marijuana...eu personal ash prefera ca copilul meu si fie gasit fumat mai degraba decat beat :) l-ar urechea si sa imi treaca supararea ash aprinde grabnic un j in baie :)
 
Top