What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

Dr Brown

Member
Ha pontosabban megfogalmazod a kérdésed legközelebb akkor talán nem értjük félre. Azért mert te tudod mire gondolsz attól még ez nem igaz azokra akik csak a kérdésed olvassák.
A CO2-őt figyelni CO2 supportnál érdemes. Gyanitom ha van szenzorod akkor van CO2 palack is.
Ha a párát és a CO szintet mérve akarod belőni a rendszert akkor elszórakozol majd egy darabig de nem lehetetlen. Mindenesetre a párát ne hagyd fentebb kúszni az ajánlottnál flo-ban es akkor eleg lesz a kiszívás is. Ahogy GK mondta, 5 percenként teljes légcserényi időt kell hogy menjen legalabb

Te nem igazán értelmezed, amit írok.
egy arduino Co2 adat gyűjtőt 6m2 en hat szenzorral

Ennek mi köze a palackhoz ?

Tehát egy egység, ami 6m2 területen 6 egyenlően elosztott szenzorral méri a levegő co2 tartalmát megadott időköziként és azt egy adatbázisba rögzíti amit akár egy grafikonon keresztül ki tudsz értékelni.
 

Medicropper117

Active member
Jah. Szerinted hulyék vagyunk? Értettem eddig is csak nem jó amit csinálsz!
Ha nincs Co support akkor a páratartalom legyen meghatározó abban hogy mikor megy a kiszívásod. Ha van Co2 akkor is a pára a meghatározó. Nah ehez mit szolsz?

Co2 mérés ahoz kell h megállapitsd mennyi ideig kell a palackbol beengedni a naftát és h tartani tudd a szintet
A párád előbb lesz határértéken túl mint a Co2 szint alacsony, ezért a Te esetedben egy masik statisztika az amit jelenleg mérsz/mérhetsz. Az a növény növekedés/fejlodes monitorozására jó max, ha meg lehet a Co felvételből ezt mondani 1általán.
De szólj ha Te már itt tartassz és akkor nem ugatok. Bar akkor itt se tedted volna fel a kérdést gyanítom...
Nah nem leszolni akarom amit csinalsz. Az automatizalas es az állandó körülmények kialakítása az egy nagyon jo irány de ha nem kell hát nem kell. Csak megjegyzem fekszik egy pár relé meg szonda elfekvőben későbbre. Ardunioban majd még kereslek az fix;)
Sok sikert
Ez még lemaradt. Ha nem juttatsz be szendioxidot akkor meg menjen az a kiszivas non stop hacsak nem sporolni akarsz
 

Dr Brown

Member
Jah. Szerinted hulyék vagyunk? Értettem eddig is csak nem jó amit csinálsz!
Ha nincs Co support akkor a páratartalom legyen meghatározó abban hogy mikor megy a kiszívásod. Ha van Co2 akkor is a pára a meghatározó. Nah ehez mit szolsz?

Co2 mérés ahoz kell h megállapitsd mennyi ideig kell a palackbol beengedni a naftát és h tartani tudd a szintet
A párád előbb lesz határértéken túl mint a Co2 szint alacsony, ezért a Te esetedben egy masik statisztika az amit jelenleg mérsz/mérhetsz. Az a növény növekedés/fejlodes monitorozására jó max, ha meg lehet a Co felvételből ezt mondani 1általán.
De szólj ha Te már itt tartassz és akkor nem ugatok. Bar akkor itt se tedted volna fel a kérdést gyanítom...
Nah nem leszolni akarom amit csinalsz. Az automatizalas es az állandó körülmények kialakítása az egy nagyon jo irány de ha nem kell hát nem kell. Csak megjegyzem fekszik egy pár relé meg szonda elfekvőben későbbre. Ardunioban majd még kereslek az fix;)
Sok sikert
Ez még lemaradt. Ha nem juttatsz be szendioxidot akkor meg menjen az a kiszivas non stop hacsak nem sporolni akarsz

Mint korábban megjegyeztem a páratartalmat egyéb kisegítő eszközökkel is tudom szabályozni, Tehát a páratartalom növekedés esetemben nem releváns tényező mivel légcsere nélkül is szinten tartható.
 

Medicropper117

Active member
Akkor meg mi értelme az egésznek? Mérd le kint, mérd le bent amikor esik 50-200ppm-et (pilácsfuggő) mehet a kiszivas. Nézz utána h mennyi co-t adnak a novenyeknek es rajossz h pazarlod az energiad. Azzal a rendszerrel csodat lehetne muvelni sztem ha vennel egy palackot es egy magnesszelepet...csak mondom
Alapozom ezt arra h gondolom klimatizalt a helyiseg ha szabalyozhato minden
 

GK_420

Active member
Mint korábban megjegyeztem a páratartalmat egyéb kisegítő eszközökkel is tudom szabályozni, Tehát a páratartalom növekedés esetemben nem releváns tényező mivel légcsere nélkül is szinten tartható.
Így már én se értem mit akarsz igazából és miért. Ha a párátlanítást megoldod tudod mérni a co2 szintet és van cooltube hát dobj már be egy co2 palackot is könyörgöm! :D:woohoo:
 

Medicropper117

Active member
Köszönöm:)

Edit: azota is gondolkodom hogyan volna ertelme a kerdesnek de csak akkor latnam ertelmét h ilyet kerdezz ha egy szobaban nyomod.
 

Dr Brown

Member
Így már én se értem mit akarsz igazából és miért. Ha a párátlanítást megoldod tudod mérni a co2 szintet és van cooltube hát dobj már be egy co2 palackot is könyörgöm! :D:woohoo:

Talán akad az is
imgc.jpg
 

Son of Soil

Member
Feltételezem több co2 palackod van, mint eszed. Azt hiszem ennyi a véleményem…

-hülye kérdés
-hülye kérdésre nem érkezik megfelelő válasz
-számonkérés, miért nem a kérdésre válaszoltak
-magyarázkodás, hogy az egész rendszer fel van építve és működik (paradox helyzetet okozva, mert a kérdés innentől irreleváns)
-újabb magyarázat, de hogy mire azt már senki se érti
-a kérdések lezárása azzal, hogy amit kérdeztek, miért nincs, az is a kérdező birtokában van.

Konkluzió: te egy retardált fasz vagy, nemtudom miért finomkodnak a többiek, nekem ez a véleményem.
 

GK_420

Active member
Talán akad az is
View Image
De akkor meg miről beszéltél eddig? Teljesen értelmetlen volt az egész de tényleg...így már az 5 perces légcserés válaszom se ér semmit hisz nem erről beszéltél. Na de mindegy szerintem te se tudod mit akartál kérdezni mert a tényleges rendszeredhez semmi se kapcsolódott eddig.
Sajnálom de Soul kommentje a helytálló úgy érzem...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
már eleve a kérdéssel beszopatott mindenkit :D
az sem volt egyértelmű
ez kb a " ha van rajta sapka, azért verem meg, ha nincs akkor azért"
 

Smok420

Member
12/12 first grow kezdetek

12/12 first grow kezdetek

Sziasztok!4-5 növènyt szeretnèk tartani 12/12 be magról indítva egy 70x70 és 120 magas boxba 500 watt hps el Kèrdèsem az lenne hogy a lámpák mekkora hőt termelnek és egy 10cm atmèrőjű kiszivo venti elèg e lesz ? :) + egy ilyen befuvó. A kiszemelt mag special queen #1 valaki próbálta ezt a fajtát? Milyen hozamra számíthatok? Köszönöm előre is ! :) első próbálkozásom lesz
 

iwantmorebuds

Active member
Sziasztok!4-5 növènyt szeretnèk tartani 12/12 be magról indítva egy 70x70 és 120 magas boxba 500 watt hps el Kèrdèsem az lenne hogy a lámpák mekkora hőt termelnek és egy 10cm atmèrőjű kiszivo venti elèg e lesz ? :) + egy ilyen befuvó. A kiszemelt mag special queen #1 valaki próbálta ezt a fajtát? Milyen hozamra számíthatok? Köszönöm előre is ! :) első próbálkozásom lesz

120 cm a tenyleges helyed vagy ebbol lejon a pot plusz a lampa? Szerintem ott elegge izzani fog a levego, jon a meleg is... :D
 
S

ShivaDiva

Uhh,sztem is eleg lenne egy 400as pilacs, min 480as elszivassal.. nem rossz a special queen de van benne skunk is,azt is szamitsd bele..
 

Dr Brown

Member
Feltételezem több co2 palackod van, mint eszed. Azt hiszem ennyi a véleményem…

-hülye kérdés
-hülye kérdésre nem érkezik megfelelő válasz
-számonkérés, miért nem a kérdésre válaszoltak
-magyarázkodás, hogy az egész rendszer fel van építve és működik (paradox helyzetet okozva, mert a kérdés innentől irreleváns)
-újabb magyarázat, de hogy mire azt már senki se érti
-a kérdések lezárása azzal, hogy amit kérdeztek, miért nincs, az is a kérdező birtokában van.

Konkluzió: te egy retardált fasz vagy, nemtudom miért finomkodnak a többiek, nekem ez a véleményem.

Válaszod jellemzi önmagad, szép napot.
 

GK_420

Active member
Sziasztok!4-5 növènyt szeretnèk tartani 12/12 be magról indítva egy 70x70 és 120 magas boxba 500 watt hps el Kèrdèsem az lenne hogy a lámpák mekkora hőt termelnek és egy 10cm atmèrőjű kiszivo venti elèg e lesz ? :) + egy ilyen befuvó. A kiszemelt mag special queen #1 valaki próbálta ezt a fajtát? Milyen hozamra számíthatok? Köszönöm előre is ! :) első próbálkozásom lesz
Hát az így nem fog működni. Ilyen helyre 150w max. 250 amit be tudsz rakni komolyabb hűtés (cooltube) nélkül és ez főleg a magasság miatt van. Ha 2x250et akarsz szeritem 100x100x200 már biztosan jó. Építs egy boxot erre a méretre aztán menni is fog. A ventiket pedig nem centire mérjük hanem teljesítményre. :laughing:A hozamod pedig nem a fajtától fog függeni hiába az adatokat nézed. ;)
 

maki01

New member
Sziasztok)

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Van 4 lányom ,csütörtökön voltak 4 hetesek. 2 nappal ezelőttig semmi gond nem volt velük-most pedig a 4 ből -3 nak az alsó levélpárjaik elkezdtek elsárgulni,2 nap alatt szinte teljesen elszáradni. 2 nap alatt mély zöldből citromsárgák lettek ,a végeik pedig teljesen le is száradtak.
Tápot sosem kaptak még. Négyen kapnak fél liter vizet összesen minden nap.
Első kör,köszönöm a segítséget előre is,képet nem mellékeltem(nem vágom a metaadat dolgot) Sziasztok
 

GK_420

Active member
Sziasztok)

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Van 4 lányom ,csütörtökön voltak 4 hetesek. 2 nappal ezelőttig semmi gond nem volt velük-most pedig a 4 ből -3 nak az alsó levélpárjaik elkezdtek elsárgulni,2 nap alatt szinte teljesen elszáradni. 2 nap alatt mély zöldből citromsárgák lettek ,a végeik pedig teljesen le is száradtak.
Tápot sosem kaptak még. Négyen kapnak fél liter vizet összesen minden nap.
Első kör,köszönöm a segítséget előre is,képet nem mellékeltem(nem vágom a metaadat dolgot) Sziasztok
Hát tápot kéne adni nekik. Ez nitrogénhiány de lesz ott még más is hamarosan...
 

maki01

New member
Szia ,köszönöm a választ.

Abban még kaphatok segítséget-hogy mi az a táp amit megvegyek nekik? Csak az idő sürget ezért szeretnék így segítséget kapni-,de nem vok lusta) míg működött a ZK azt is átolvastam A-tól-Zs-ig és már ezt a fórumot is--csak ha kapnék néhány néhány nevet könnyebben ,gyorsabban rákereshetnék rendelhetnék. Köszönöm
 
Top