What's new

Kérdezz-felelek

Uzsidoboz

Well-known member
Aza helyzet hogy a "Kief" az olyan állagu lessz mint a púder és vagy azért mert sokat raktam vagy nem tudom miért de én se tudtam elszívni rendesen full pazarlás volt
 

4sd1337

Member
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az auto növényeket meddig kell bent előnevelni kiültetés előtt?
Előre is köszönöm!(y)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
nincs olyan, hogy kell. a palánta esélyeit növeled, kirakhatod konkrétan a magot is, ha van sok.. de egy 15-20 centis palántának több esélye van megmaradni, kb 3 hétig neveld 20/4 fénnyel
 

bat939

Active member
Aza helyzet hogy a "Kief" az olyan állagu lessz mint a púder és vagy azért mert sokat raktam vagy nem tudom miért de én se tudtam elszívni rendesen full pazarlás volt
Én azt tapasztaltam, hogy a legjobb fű mellé tenni, vagy tisztán bele egy pipába. Alá meg valami dohány, hogy ne szippantsd le...de egy jó haskás lapcsánkához képest szart sem ér geccó 😆
 

Madara90

New member
Sziasztok. 3 növényt nevelek, eddig. 1 hónaposak. Bent, szekrényben nőnek. Elég lassan fejlődnek szerintem. Milyen fény lenne optimális illetve mennyi vízet plusz tápoldatot szoktatok ebben az időszakban adni? Gyökér erősítőt kaptak. Állott vizet kapnak. Led izzót használok 2 db-ot. A két kép egy hónap különbséggel készült.
IMG_20220406_062233.jpg
IMG_20220503_091456.jpg
 

Uzsidoboz

Well-known member
Auto vagy fotos?
Ha automata akkor ezt majd valaki megmondja melyik kuka mellé dobjad :D

A greenman terméket használta már valaki? (Szabadföldre veteményesbe szeretném )
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
 

foazegyensuly

Well-known member
Sziasztok. 3 növényt nevelek, eddig. 1 hónaposak. Bent, szekrényben nőnek. Elég lassan fejlődnek szerintem. Milyen fény lenne optimális illetve mennyi vízet plusz tápoldatot szoktatok ebben az időszakban adni? Gyökér erősítőt kaptak. Állott vizet kapnak. Led izzót használok 2 db-ot. A két kép egy hónap különbséggel készült. View attachment 18128893 View attachment 18128892
azok a lyukak mi célt szolgálnak?
 

Madara90

New member
Kövi ültetésnél keverjél hozzá kertészeti perlitet , permetezve locsolj és nem fog összetömörödni
Az lesz. Sok mindent rosszul csináltam. Túl is öntöztem sajnos. De a perlit tényleg mindenképp kell. Igazából virágföld, kókusz, tőzeg keveréket csináltam. Csak nem valami jó lég áteresztő.
 

f2obsession

Active member
Pedig a kókusz meg a tőzeg is egész jó talajlazító. Nagyon ócska virágföld lehetett, ha ezekkel felütve is ilyen egy sár lett belőle...

Ilyen megrekedt palántákat én ki szoktam mosni teljesen a rossz közegből, majd úgy átültetve 2-3 nap alatt megindulnak rendesebben. De csak saját felelősségre, nem teljesen kockázatmentes művelet...
 

Uzsidoboz

Well-known member
Szerintem 1hónapos múmia már nem fog helyrejönni mikó vegel ez má soha ezért még én se küzdenék vess ujj magot ha van ha nincs akkor rendelj
hétfőre megvan a bokortól
 

foazegyensuly

Well-known member
a lyukak akkor se hinném hogy jók mivel fényt kap az alsóbb földréteg és a gyökerek azt nem szeretik. talajlazítónak perlit aztán nincs gond a levegőzéssel amint már írták. én mostmár hagynám így de betömném a lyukakat.
 

foazegyensuly

Well-known member
a lyukak akkor se hinném hogy jók mivel fényt kap az alsóbb földréteg és a gyökerek azt nem szeretik. talajlazítónak perlit aztán nincs gond a levegőzéssel amint már írták. én mostmár hagynám így de betömném a lyukakat.
az a gáz azokon a részeken a gyökér se jut el a cserép széléig így lassabb lesz a fejlődés.
 

4sd1337

Member
nincs olyan, hogy kell. a palánta esélyeit növeled, kirakhatod konkrétan a magot is, ha van sok.. de egy 15-20 centis palántának több esélye van megmaradni, kb 3 hétig neveld 20/4 fénnyel
Erre akartam kitérni, csak rosszul fogalmaztam meg az egészet, köszi a javítást! :D Ha 20/4 után ki teszem és nem fog kapni ennyi időn keresztűl napfényt akkor nem lesz probléma vele? Vagy előtte vissza kell állni kevesebbre?
Előre is köszönöm!;)
 
Top