What's new

Kérdezz-felelek

Uzsidoboz

Well-known member
@Solon ezt így jól kötöttem?
Másik kérdés tudok erre fordulatszám szabájzót tenni?

Edit: Működik nincs szag
 

Attachments

  • 20220424_155818.jpg
    10.8 MB · Views: 59
  • 20220424_155811.jpg
    10.6 MB · Views: 32
  • 20220424_155758.jpg
    11.1 MB · Views: 44
Last edited:

GrowControl

Well-known member
Másik kérdés tudok erre fordulatszám szabájzót tenni?
VKO ventikre vajon lehet ilyet?
Vagy inkabb timer?


megvalaszoltam magamnak. :D
Lehet.

Speed control is possible through a thyristor speed controller (see Electrical Accessories). Several fans may connected to the same controller. Speed controllers can not be connected to the fans with T, TH, TP, VT, VTH modification.
 
Last edited:

Uzsidoboz

Well-known member
Vakond ellen nem tudtok valamit ?
A kis geci szét bassza a veteményest , mindien reggel kimegyek hátha látom mozogni azt agyonbaszom. Hiába dobálom a golyókat a lukba ötlet ? :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Vakond – eszmei értéke 25 000.-Ft

Erdőszéleken és nyílt vidékeken egyaránt előfordul, a mezőgazdasági területeken és kiskertekben is gyakori. Száraz, homokos talajokban kevés táplálékot talál, ezért az ilyen helyeken csak kis számban fordul elő. Vadászterületén akár 100 méternél is hosszabb járatokat készít, az ásótevékenységről a felszínen nagy számban jelentkező vakondtúrások árulkodnak. A vakond táplálékszerzésében fontos szerep jut a hallásnak. Bár a földalatti járatrendszerben történő mozgás megkönnyítése céljából a fülkagyló hiányzik, a zsákmányállatok által keltett rezgéseket a vakond jól képes lokalizálni. Szinte kizárólag a föld alatt elejtett élőlényekkel táplálkozik, kedvenc zsákmányai a giliszták, cserebogárpajorok, lótücskök, alkalomadtán nem veti meg a dögöt sem. Növényi táplálékot nem fogyaszt.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Köszönöm .
7. osztályos anyag
Vágom védett de a veteményesem is az .
Az ultrahangos vakondriasztó szart se ér , most találtam valami magyar műremeket legalább nem hazudnak 100 meg 500m² lefedettséget ...
Az összes borsóm kipörgette a kis geci , bár nem tudom ezzel a mini földrendés szimuláló csodával a gelesztákat is gondolom elkergetem aztat meg nem kéne

 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
nem nagyon tudsz vele micsinálni...oda megy, ahol sok a kaja.. frissen feltútad a földet gondolom. máskor áss ősszel és tavasszal már ne
ilyen nagyobb dolgokat tudsz ugy védeni, mint monnyuk paradicsom, hogy körbeszurkálod a gyökere körül bambusszal vagy valami kis karókkal
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ősszel még nem volt mit szántani:D
Azért köszi , nincs mese le kell spanoljak vele vagy megfogom azt elviszem jó messzire
 

bat939

Active member
A végén még rájössz, hogy a természet úgy működik, ahogy kell. Kivéve ott, ahol az emberek kiírtanak mindent. 😅

Ha már itt vagyok.. Super sativa seed clubról valami információ? Ezek is túlárazott szarok?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
izgalmas lenne vakodnhálót fektetni borsó meg répa meg miegymás alá, és az se ér sokat, gyepszőnyeg alá szokás tenni nem kultivált területre, kapáltál már vakoondhálót ?
 

Uzsidoboz

Well-known member
A vakondhálótól még feljön sőt reggelente szoktam látni mikor a harmattal bórított gyepen "futkorászik" viszont ahol gyep van oda megéri a ríasztó meg a háló
images.jpeg
 
Last edited:

bat939

Active member
Száraz hasist szeretnék dekarboxilezni. Egy kis mennyiséget, majd belekeverni egy egyszerű ételbe és elfogyasztani. Gondolom egy emberes adagot nem kell 45 percig pirítani és azzal sem akarok vesződni, hogy olajban feloldjam, majd süssek vele. Gyorsan, egyszerűen szeretnék 6 órára kikapcsolni. Valaki próbált már hasonlót?
 

bat939

Active member
Nem . Próbáld ki aztán mondel engemérdekel
0.4 gr száraz hasist elterítettem sütőpapíron és betettem előmelegített sütőbe 120 fokon, 10 percre. Belekevertem zabkásába és megettem. Fél óra múlva már éreztem, hogy van valami. Egy óra múlva kezdett igazán hatni, majd még 2 óráig kb erősödött. 6 órán keresztül élveztem a hatást, majd bealudtam. Nem bírtam.
Így utólag azt mondanám, ilyen kis mennyiségnek még 10 perc sem kell, de az eredményt tekintve pon jó volt.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Nah fasza . Ma épp megcsinálom az utcsó trimm haskát és kipróbálom én is , jólenne már betépni rendesen :D
 

bat939

Active member
Nem tudom eddig miért nem így csináltam. Pazaroltam itt ezt a drága port.. Nem tudom milyen haskád van, de ha ilyen egybegyúrt valami, akkor meg kell porítani, hogy kis idő alatt mindenütt átjárja a hő. Az időt én 5 és 10 p között lőném be. Na de neked a sütő is más. Mindegy. Úgy is ráérzel. 😁
 
Top