What's new

INDOOR - PYTANIA

BlinD

Active member
Biohazard said:
Siema, mam 8 nasionek w wodzie,3 dzień już tam są. Tylko jedna pestka wysunęła korzeń. Nasiona do kitu? Czy potrzebują jeszcze czasu?

nom 3 dni to juz troche jest dobre pestki mieszcza sie w przedziale 1-3 dni ale nie ma co sie lamac jest jeszcze spora szansa na wykielkowanie po 5 albo jak zaczna plesniec mozesz zaczac powazniej sie martwic
 
V

vod

@sunshi

mam podobnego boksa i z zebranych dowiadczen polecam ci zarzucic cos w okolicach 130-150W cfl i dwa planty na scroga.
 

CIECIU

Member
pytanie : jak jest z autoflovem u LR ? jak bedzie stauo na parapecie to bedzie z 5 godz max bezposrednio pod tym sloncem .. wiec istnieje mozliwosc ze nie zakwitnie w takich warunkach ? bonzai calkiem ladne jest takie dzieki za podpowiedzi
 

CIECIU

Member
to jeszcze zapytam odrazu czy jakas konretna odmiane z jakiegos banku ? bo bym se zrobił takie bonzai ozdobne , najbardziej podobało mi sie photo z roślinką wielkosci zapalniczki : P
 
D

dEv-9

36 stopni C - 20 cm od zarowki. Udalo mi sie narazie do tylu zbic.
Mam pytanko ile hps 100 musi byc od roslin cm? 20?:p Pozdrawiam, a i czy te zalecane 28-29 C musi byc wlasnie 20 cm od zarowki czy na dole boxa?? Pozdro



-60 cm lampa nad podloga i podloga osiaga 28 C. Pozdrawiam
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
Dev: Zobacz na to odleglosc od lampy masz tu podana w calach, dla hps'a 100 bedzie kolo 10 cm max, jak mialem klony to trzymalem je caly czas kolo 7 cm od bulba.




Pozdr
 
D

dEv-9

10 cm.. :p hehe widze jeszcze dluga droga przedemna z ta temp :]
:puppydoge

Hmm zaraz bede robil doswiadczenie 10 cm od lampy na bocznej scianie zamontuje termometr.

Mam pytanko, bo box jest zrobiony z starej lodowki... :lurk:
Moze jak termometr polozylem na dnie tej lodowy i lampa byla 20 cm od niego to sie tak nagrzala ta lodowa i temp skoczyla?:p Bo tam sa jakies steropiany ukryte w scianach zeby temp trzymac jak lodowka jeszcze dzialala.
Pozdrawiam.

Lampa juz ruszyla zobaczymy jaka temp bedzie na scianie.
Mam kolejne pytanie co do balastu.
Czy niechlodzony balast (statecznik zaplonik i kondensator moze sie spalic? (statecznik po paru h jest jak ogien) Pozdrawiam.
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
No musisz miec tam super wietrzenie w tej lodowce, wymiane powietrza, pamietaj ze lodowka jest tak zrobiona zeby trzymac temperature, to jest taki termos :>
 
D

dEv-9

Tak, szkoda ze przed wybraniem jej na boxa o tym nie pomyslalem hehe :biglaugh:
Nie myslalem ze bedzie taki problem z temperatura przy hps 100w:)

Mysle ze jeszcze jeden wiatrak zalatwi sprawe Pozdro.



btw. na scianie 10 cm od lampy jest 33 C po 40 min testu, potrzymam jeszcze 45 min Pozdro
 
Last edited:
V

vod

dEv, sorry jesli to pytanie obrazi twoja inteligencje, ale musze je zadac :D
wyciales dziury w scianie lodowki (czym?) i wyciagasz i pompujesz powietrze (jakimi wentylatorami?) czy po prostu w zamknietej lodowce mieszasz powietrze wiatraczkami?
 

Muczaczo

Member
Hello :wave:
Nie mam doświadczenia w ukorzenianiu i proszę o poradę. Trzymam te klony od 7 dni temp. 25 *C spryskuje 3-4 razy dziennie i mają wilgotno. Ogólnie trzymają się zdrowo, ale nie widać żeby rosły korzonki :/. Co mogę robić nie tak? Użyłem ukorzeniacza żelowego. Trzymam pod świetlówkami przy fotoperiodzie 18/6. Spryskuje wodą destylowaną może powinienem zwykłą? Może rozcieńczyć biohumusa trochę? Nie wiem pomóżcie mi z tymi klonikami proszę.





Jeszcze z innej beczki. Moja matka jest dosyć potężna i rozkrzaczona i dosyć wysoka (ok 90cm). No i powiedzmy, żebym ją dał teraz na flow, a boxa mam o wysokości 1,55m i siedzi w nim 400W HPS bez cooltube. Co mogę zrobić żeby się nie wyciągała? Pomyślałem o fim na wszystkich odgałęzieniach przed samym przestawieniem na 12/12. Co się wtedy stanie? Nie będzie mi się wyciągać podczas kwitnienia? Nie popieprzy się przez to flow? Może głupio pytam, ale nie robiłem fim przed samym kwitnieniem nigdy. Coś mi się obiło o uszy, że tak robią niektórzy, ale nie znam szczegółów.

Salute for all growers
 
G

Guest

klonow poprostu nie ruszaj.... jak dobrze pojdzie to za kilka dni cos sie ruszy, ale i tak ich nie ruszaj, nie dawaj nawozu! w wodzie jest wystarczajaco duzo rozpuszczonych soli by mialy co jesc, chyba ze destylka to mozesz troche dac ale malutko, jak przytniesz stozki i dasz na 12/12 to pojdzie w boczne internody wszysko i duzo w gore nie powinna pojsc ale zalezy co to jest... wyglada na mixa z sativa wiec moze wystrzelic.
pozdr

ps:i w czym one siedza? grodan czy ziemia bo nie widac... nie przeginaj z podlewaniem podloza.. jak beda plywac to sie podusza..
 
Last edited:

Muczaczo

Member
Dzięki za szybką odpowiedź. Podłoże to są takie krążki torfowe co się wrzuca do wody i puchną. Nie podlewam podłoża, ale ostro spryskuje klony i w sumie przez to podłoże jest mokre, można z niego wycisnąć trochę wody czy to źle? Dobra to rozumiem, że chyba lepiej użyć odstanej kranówki niż destylowanej? Myślałem o czystości pod kątem jakiś chorób, no ale tak właśnie pomyślałem, że tam nie ma żadnych substancji odżywczych. teraz będę pryskał odstaną kranówką.
Odmianka to Ak48 x Afghani to raczej indyjka, ale może jakieś geny sativkowe w niej drzemią.


Pozdro
 
D

dEv-9

vod said:
dEv, sorry jesli to pytanie obrazi twoja inteligencje, ale musze je zadac :D
wyciales dziury w scianie lodowki (czym?) i wyciagasz i pompujesz powietrze (jakimi wentylatorami?) czy po prostu w zamknietej lodowce mieszasz powietrze wiatraczkami?

Nozycami do metalu.. wyciagam wentylatorkiem 46m3 a wciaga sie samo wlotem pasywnym, do tego wiatrak taki sam czyli 46m3 na zarowke wieje 2 cm od zarowki jest. Vod trzeba bylo przeczytac moje posty wczesniej to bys wiedzial.:p

Kolega blind mi podal pare rzeczy, ktore sprawdzily sie w jego boxie i zbily mi temperature o kilka ladnych stopni:)
 
Last edited:
V

vod

Sory za głupie pytanie :p chyba mi brakuje wiary w ludzi he he. sory ;)

Mam nadzieję, że uda ci się uzyskać odpowiednią temperaturę.

Edit: a lodówkę sam bym kiedyś chętnie przerobił. mówisz, że nożyce dają sobie elegancko radę? jak będę miał lodówkę, to i nożyce się znajdą.
 
Last edited:
B

Biohazard

Moje pytanie może wydawać sie dość dziwne i śmieszne dla niektórych. Mianowicie chodzi mi o to czy wentylacja ma pracować podczas ciemni?
 
Top