What's new

INDOOR - PYTANIA

D

dEv-9

Witam. Mam kolejny problem, mianowicie z temperatura w boxie.
Tak to wyglada teraz :
3815szafa.JPG


Bez balastu w srodku 20 cm od lampy jest temperatura 37 C na termometrze.
Wiatrak z dolu jest ustawiony pod takim katem ze wieje na lampe.

Z balastem w srodku temperatura dochodzila do 39 C.

Z balastem w srodku + z wiatrakiem nie wiejacym lekko na lampe temperatura dochodzila do 42 C.

Wiec jestem na pułapie 37 C i jak wiemy musze to ostro zbic.
Prosze o propozycje umiejscowienia 3 wentylatora. Pozdrawiam.
 
Last edited:

placjusz12

Member
powiem tak ja przy 250w lampie i wymiarach 60x60x160 mam temp kolo 25 w boxie , rozwiazalem to tym ze zaraz przy lampie jest wiatraczek dospela i caly czas chodzi i dmucha na lampe
 

57fun

Member
zarówke podnies pod sufit i dodaj wiatrak wiejący na zarówe idealnie do wyciągającego powinna temp byc niższa, ja u siebie lapie 25-28 zależnie od temp otoczenia lampa 150W
 
D

dEv-9

Ziomus z 250w hps: tak mysle zeby zrobic, 3 wiatrak wiejacy na zarowke przymocowany do odblysnika:)

57fun: Zarowke pod sufit hmm ale jak mlode planty mi ona oswietli? Ma byc 20 cm od nich no nie?:] elOo
 
Last edited:

tomato

Member
Veteran
szybka pilka:czy do boxa 35x40x110 z lampa cfl 140W styka jeden wiatrak wyciagajacy 94.7 m3/h + drugi mieszajacy w srodku ?
pzdr :rasta:
 
V

vod

joł ziomuś!
ja w boksie 46x53x70 z 150W cfl mam wyciąg 12cm komputerowy i nawiew 8cm komputerowy i jest zajebiście.
 

57fun

Member
dev-9 zawsze mozesz planty podniesc do gory i z czasem je opuszczac..... Ja ci tylko napisałm jak ja mam ja obnizam stopniowo planty i nie narzekam na temp.
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
witam
przeglondam rozne sklepy z box-ami i natrafilem na https://www.growcabinets.co.uk/index2.php ciekawa sprawa
Dostalem paczke z cannabis.fr.pl ten sklep poprostu jest doskonaly !5 eufori ,1 indormix + NL x ICE x PURPLE THAI-regular, oczywiscie gazetka i wszystko szybcitko i z milym slowem na ustach, POZDRAWIAM CANNABIS.FR.PL
dEv-9 a jakie wentylatory tam masz? ja jade na podobnej szafce z 2 lazienkowymi + 1 biurkowy ktory wieje na lampe i nie bylo wesolo 31^C to norma ! szafke postawilem w chlodniejszym miejscu - wiekszy pokuj i okno otwarte - i spadlo na 26^C w zalerznosci od temp. na zewn. (ale jak dalem 400w hps to znowu 34^C)


pozdrawiam
 
D

dEv-9

vod said:
joł ziomuś!
ja w boksie 46x53x70 z 150W cfl mam wyciąg 12cm komputerowy i nawiew 8cm komputerowy i jest zajebiście.
YO ZIOMUS HEHE:)
Ale 150 cfl nie daje tle ciepla co 150 hps?


57fun said:
dev-9 zawsze mozesz planty podniesc do gory i z czasem je opuszczac..... Ja ci tylko napisałm jak ja mam ja obnizam stopniowo planty i nie narzekam na temp.
Rozumiem ze chodzi o ruchoma poleczke, na poczatku mialem taki zamiar ale slyszalem kilka zlych opini na ten temat i zrobilem lampe na lancuchach.


ziel-zielona said:
dEv-9 a jakie wentylatory tam masz? ja jade na podobnej szafce z 2 lazienkowymi + 1 biurkowy ktory wieje na lampe i nie bylo wesolo 31^C to norma ! szafke postawilem w chlodniejszym miejscu - wiekszy pokuj i okno otwarte - i spadlo na 26^C w zalerznosci od temp. na zewn. (ale jak dalem 400w hps to znowu 34^C)


pozdrawiam

Narazie 2 wentylatory 80x80 od kompa silent, 45.5m/h moze dlatego jest tak cieplo:] Ale neichce 40 db w pokoju:[



Dzieki za podpowiedzi, narazie dorzuce wentylator na zarowke i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam
 

orangin

Member
Zaraz mnie odwioza do Tworek

Zaraz mnie odwioza do Tworek

Przepraszam za wyrazenie, ale kurwica mnie wezmie. Chyba z pol godziny produkowalem posta i chjnia z grzybnia. Wcielo.

Wiec teraz w telegraficznym skrocie:
Ziel-zielona, odpowiadam tutaj, na Twa pm, bo moze jeszcze kogos zacheci. Osobiscie uwazam zakupa homeboxa za strzal w 10tke. Trwaly material (z wierzchu cordura, od spodu gruba warstwa bialego pcv), swiatloszczelny, masywne zamki blyskawiczne, otwory wentylacyjne z kolnierzami, solidne wykonanie. Oczywiscie sa jakies minimalne niedorobki (krzywe przeszycie), ale uwazam, ze warto poniesc takie koszty i miec boxa na dobrych pare lat, z mozliwoscia transportu w inne miejsce.

Sprawa nr dwa: caly czas nie uporalem sie jeszcze z zapachem ganji. Wentylator zaciaga przez filtr przez 0,5h i 0,5h stoi - tak przez cala dobe. Czy powinienem zmienic czas wentlacji tak, zeby przypadal na czas oswietlania? Dodam, ze w tej chwili moja wentylacja ma za zadanie eliminowac zapach, a nie temperature. Gadalem z jednym gosciem, ktorego brat ma na zachodzie uprawke na 400 plantow i twierdzil on, ze potrzebne sa dwa filtry, cos w stylu redundancji czy cos takiego (ciezko sie dogadac, jak ktos nie zna holenderskiego).
Mam jeszcze opcje, zeby rure z boxa podlaczyc do kanalu, ktory mam wybity na podworko sasiada, ale tez nie wiem jak w swiezym powietrzu sie bedzie rozprowadzal zapach (no niby juz przefiltrowany). Prosze o pomoc & slowa otuchy
pzdr
o
ps. po nl'e nikt sie nie zglosil, a ze na okolicy posucha straszna, postanowilem wytrzymac z nimi do harvestu, ale wiadomo, decyzja moze sie jeszcz zmienic (i to nagle :D)
 
V

vod

Quote:
Originally Posted by vod
joł ziomuś!
ja w boksie 46x53x70 z 150W cfl mam wyciąg 12cm komputerowy i nawiew 8cm komputerowy i jest zajebiście.

YO ZIOMUS HEHE:)
Ale 150 cfl nie daje tle ciepla co 150 hps?

to był komentarz do posta tomato.
nie wiem ile ciepła daje hps bo nie miałem (tzn. miałem 400W i robił się strasznie gorący). cfl wisi parę centymetrów od roślin i jest ok.
 
D

dEv-9

vod said:
to był komentarz do posta tomato.
nie wiem ile ciepła daje hps bo nie miałem (tzn. miałem 400W i robił się strasznie gorący). cfl wisi parę centymetrów od roślin i jest ok.

To nie bedziemy ziomusiami:(
Powiedz jakie zbiory zbierasz przy tych cfl chyba ze jeszcze nie bylo harvestu pozdro.
 
G

Guest

Serwus

Witam po bardzo długiej kilkumiesięcznej przerwie w pisaniu ale jak sie niema oczym pisać to sie nieodzwywa :)
Pisze bo potrzebuje pomocy w skonstruowaniu nowego boksa :) co jest dlamnie nowym wyzwaniem bo dotyczy zupełnie innego sposobu uprawy jaki dotąd znałem
Dotej pory nie miałem styczności z uprawą miejszą niż 400wat ale chcąc niechcąc nastał taki dzień wmoim życiu gdzie na pewną chwile jest to koniecznośc . Problem Mam do dyspozyci naprawde niewielkiego boksa o powierzchni 0.2296 metra kwadratowego t.j wysokośc 56 cm długość 55cm szerokość 41 cm dobrze by było włożyć doniego przynajmniej 10000 lumenów Jakie dotego oświetlenie zastosować żeby niebyło problemu z ciepłem ?
Uprawa pod HPS niewydaje mi sie realna troszke to wszystko zagłośne i zaciepłe jaki rodzaj światła i marke wybarć pojechał bym dzisiaj do sklepu i to wszystko zakupił :) . Również mam pytanko co do odmiany na takiego małego boksa niechciał bym nic dokupować którą odmiane wybrać mam do dyspozycji w swoim posiadaniu 5xBlueberry 2xMazar 1xCynamon . Ile roślin posadzić do tak małego boksu aby było maximum ?? Żeby było miło dołączam fotke zdawnych pięknych chwil






 
G

Guest

Ok żeby nienamieszać napisze troche modyfikacji bo byłem spalony i tak wyszło pytanie co do odmian nadal jest aktualne co ztych odmian wybarac a może sadzić wszystko ?? .Co do oświetlenia Planowałem kupić Osram 23W dokładnie 8 sztuk czy to dobry wybór ??
 
G

Guest

Osram chyba są 24w i są o róznej barwie na weg i flo, bodajze 1400lm, a philips widzialem tylko barwa wega, 23w 1500lm. Osramy z kolei są duzo drozsze.
Widzialem takze swietlówki polux 40w ale nie pamietam ile maja lumenów.

Najlepszym rozwiazaniem byla by jedna taka swietlówka https://sklep.hydroonline.pl/go/_category/?idc="13_45"&sess_id=5e346b824c2587ee18669543c1b60f33
Mniej zabawy z wszystkim, wcale sie mocno nie nagrzewa i wyjdzie chyba taniej niz pojedynczo kupowac :D
 
Last edited:

kazuya20

Active member
Bonawentury said:
Najlepszym rozwiazaniem byla by jedna taka swietlówka https://sklep.hydroonline.pl/go/_category/?idc="13_45"&sess_id=5e346b824c2587ee18669543c1b60f33
Mniej zabawy z wszystkim, wcale sie mocno nie nagrzewa i wyjdzie chyba taniej niz pojedynczo kupowac :D

nie kupowac nic z hydroo . nie bede sie wypowiadał ale nie maja nawet tego co jest oferowane czekasz 3 tyg bez żadnego emeila itp heeheh

a jak już wyslą to nie to co powinno bo magazynier jest pojebany




:rasta:
 
C

cracker4

kazuya20 ja kupowalem z tego sklepu i wszytko oki wrecz zaje...
jedna lampa zaraz po kupnie mi padla :) ale bez zadnych problemow zostala wymieniona na nowke nie musialem starej odsylac ani nic udowadniac
honorowy czlowiek oby takich wiecej !
ps. ja mam osramowki juz sporo czasu i dalej swieca co prawda ostanio zaczely bardziej sie grzac ale po okolo 1,5 roku maja prawo :badday:
jesli masz zamiar kupowac 8 poszukaj w hurtowniach i kup odrazu 10
ja za 10 zaplacilem okolo 130zl... teraz pewnie kupisz taniej
 
Last edited:

Cinnamon

Member
@cracker4 zdziwisz się jak napisze, że teraz te osramówki, o których mówicie kosztują ponad 30 zł za sztukę ? Niedawno widziałem w castoramie ... w ciągu roku zdrożały o 100 %.

Peace iG... :kissass:
 
C

cracker4

Cinnamon mozliwe ja widzialem takie w sklepie po 20 pare
moze to byla jakas akcja promucjaca te swietlowki niewiem
wiem ze kupil 10 sztuk za 130zl + przesylka zamowilem odrazu dla kumpla wiec wzielem wsumie 20 swietlowek i dostalem bon rabatowy do tej hurtowni ktorego zreszta nigdy nie wykorzystalem
.edit moze to troszke inne bo wtedy mialy inne opakowania ale parametry te same
 
Last edited:
B

Biohazard

Siema, mam 8 nasionek w wodzie,3 dzień już tam są. Tylko jedna pestka wysunęła korzeń. Nasiona do kitu? Czy potrzebują jeszcze czasu?
 
Top