What's new

INDOOR - PYTANIA

Zathir

Member
wentylator

wentylator

Witajcie :wave:
Kupilem wczoraj w casto wentylator kanałowy. Podłaczyłem go w domu, zadziałał przez 10 sec i padł. Pojechałem go dzis wymienic, podłączylem go w casto w serwisie - działa. Stwierdziłem ze musi byc cos z moim przewodem wiec kupilem nowy. Podłaczylem wszystko w domu od nowa-działa. Po jakis 3 minutach znowu to samo, przestał działc i koniec:bashhead:. Próbowałem 3 róznych przewodów i nic. Jutro jade go oddac albo wymienic. I tu moje pytania:
-wentylator hałasuje jak suszarka do włosów, co mozna zrobic by go wyciszyc?
-teraz przy zamnietym boksie i tylko pasywny wlot powietrza na dole (9x3cm) w srodku mam 32 stopnie, nie dał bym rady tylko z wentylatorem komputerowym na górze obnizyc temperatury do optymalniej?
-mozna by zamontowac wentyl komputerowy do filtra weglowego?

pozdrawiam
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
^^^dalbys rade z wentylem komputerowym na wyciagu, z reguly w boxie taki wentyl wystarczy, do tego nie sa potrzebne wentyle o mocy typu 100m3/h...

ALE do filtra weglowego juz taki wentyl nie wystarczy, bo nie wytwarza wystarczajacego podcisnienia zeby ssac powietrze przez filtr. Co najmniej wentylator kanalowy jest potrzebny do filtra.

Mozna go prowizorycznie wytlumic budujac dla niego jakas obudowe, mysle np. z kartonu i waty albo chociaz gazet napchanych do srodka, musisz pokombinowac.
 
G

Guest

@KOV - mam watpliwosci, u mnie dospel 100m3 nie dawal rady z filtrem, tak na marginesie to .. "przynajmniej moj" zasilajacy lampy ledwo wydmuchuje powietrze z 2m rury ktora jest w zasadzie pusta i nie pozaginana... ale to kwestja konstrukcji.. lepiej wydac troche wiecej na te wentylatory ktore maja ksztalt "UFO" te tworza nardzo dobre podcisnienie... pozdr

do wytlumienia najlepiej nadaje sie przewod wyciszajacy (taki sam jak zwykly aluminiowy tylko z dwiema sciankami i wypelniony wata - taka specjalna, nie wiem czy to welna mineralna czy co) albo mozesz go obwinac takowa i zamotac tasma techniczna... ja mialem taka akcje ze zbiornikami z woda, strasznie mi pluskala w nocy jak szlo na aero, i obudowalem to styropianem 4cm,, w zasadzie nic nie slychac.

niektore wentylatory nie powinny dzialac w innej pozycji niz poziomej (zwlaszcza tyczy sie to konstrukcji plastikowych), moj dospel np. sie wyciera od pracy i wrzuca do wnetrza lamp obierki plastiku z konstrukcji na klosze cooltub... musze je czyscic co tydzien czy dwa bo mi efektywnosc swiatla spada przez te obierki, mozliwe ze twoj went. nie kontaktuje przy szczotkach silnika w tej poz. w jakiej go przyczepiles..

pozdr
 

Zathir

Member
No fakt, za pierwszym razem wyłaczył sie jak go przekreciłem pionowo. Wczoraj w sumie tak samo, przymiezalem go do boxa i trzymalem poziomo... a na pudełku jest napisane ze jest przystosowany do pracy w pionie i poziomie... Jade go zaraz wymienic, kupie tez wełne mineralną czy cos.
pozdrawiam :wave:
 
C

Ca2

Ja mam pytanie z innej beki bo jak dotąd nie uzyskałem jasnej odpowiedzi
Samiec, żeby pylić i wytwarzać kwiaty musi być w ziemi/coco czy mogę go pociąć i wsadzić w słoiczek z wodą?
 
G

Guest

Ca2 said:
Ja mam pytanie z innej beki bo jak dotąd nie uzyskałem jasnej odpowiedzi
Samiec, żeby pylić i wytwarzać kwiaty musi być w ziemi/coco czy mogę go pociąć i wsadzić w słoiczek z wodą?

Vod ma raję. 30 cm kwiat włożony do wody (często zmienianej) i stojący na parapecie pylił mi przez dobre 2 tygodnie na podłożony talerzyk.



Jasne? :D
 
Last edited:

57fun

Member
u mnie dokładnie nie wiem ile pylił bo nie liczyłem ale pyłek mam na łasne potrzeby mi wystarczy, trzymałem w pudełku po maśle w wodzie z nawozami
 
C

Ca2

Mam teraz 3 gałązki HS we wodzie i trochę gałązek Sour Diesel IBL od GreenGirl ;) za co bardzo serdecznie dziękuję ;) Jeszcze pył w wersji zrywanej z dojżałymi kwiatkami..i dziś biorę się za zapylanie kilku gałązek (pierwszych kwiatów).
 
D

dEv-9

Witam, mam pare pytan - jak zwykle. :cuss:

Czy oplaca sie posadzic low rydera(thanks selasie:)) indoor pod hps 100w, chodzi mi glownie o szybki czas od wysiewu do zbioru, zbior nie musi byc ogromny, na wlasne potrzeby:) co by to outdoora 2008 starczylo hehe w sumie troche by sie przydalo:p. I co najwazniejsze - zeby nie capilo jak zakwitnie(300+ mieszkancow w bloku mam:() Pozdrawiam. :badday:
 

cardiel

Member
witam,

forum wlasnie istnieje po to zeby zadwac pytania :smile:

jezeli masz juz w boksie jakies planty, to mozesz wrzucic tam LR zeby wypelnic troche przestrzen, ale jezeli masz zamiar odpalac boksa specjalnie dla LR to wedlug mnie sie nie oplaca...

Jezeli tak bardzo Ci sie spieszy ze zbiorami, to mozesz wrzucic jakis "normalny" strain i odrazu wrzucic na 12/12... Jezeli przewegujesz je chocby z 10 dni to plon bedzie zauwazalnie wiekszy..

Zalozmy.... za tydzien sadzisz kilka roslinek wegujesz 10 dni, jakies 60 dni flo 15 suszenie i wstepny curing, czyli za 3 m-ce masz pierwszoklasowe palenie :smile:

bo szczerze moj LR outdoora nie byl rewalacyjny jezeli chodzi o moc, smak czy zapach ot takie ziolko zeby sobie przykopcic w wolnej chwili

a filtr weglowy tak czy inaczej radzilbym ci skonstruowac

pozdro i powodzenia :smile:
 
D

dEv-9

cardiel said:
witam,

forum wlasnie istnieje po to zeby zadwac pytania :smile:

jezeli masz juz w boksie jakies planty, to mozesz wrzucic tam LR zeby wypelnic troche przestrzen, ale jezeli masz zamiar odpalac boksa specjalnie dla LR to wedlug mnie sie nie oplaca...

Jezeli tak bardzo Ci sie spieszy ze zbiorami, to mozesz wrzucic jakis "normalny" strain i odrazu wrzucic na 12/12... Jezeli przewegujesz je chocby z 10 dni to plon bedzie zauwazalnie wiekszy..

Zalozmy.... za tydzien sadzisz kilka roslinek wegujesz 10 dni, jakies 60 dni flo 15 suszenie i wstepny curing, czyli za 3 m-ce masz pierwszoklasowe palenie :smile:

bo szczerze moj LR outdoora nie byl rewalacyjny jezeli chodzi o moc, smak czy zapach ot takie ziolko zeby sobie przykopcic w wolnej chwili

a filtr weglowy tak czy inaczej radzilbym ci skonstruowac

pozdro i powodzenia :smile:

Ok pomysle nad tym, posadze pare krzakow normalnie dojrzewajacej ganji a reszte miesca zapelnie paroma sztukami low ryder humM:) bardzo niezla mysl
Chociaz jak juz 'normalne' roslinki podrosna to troche lr bedzie mial malo swiatla, trzeba bedzie kombinowac.

Jak ktos ma inne propozycje to chetnie poczytam. :puppydoge
 
Last edited:
G

Guest

@LDV - POWODZENIA!!!! koniecznie zdawaj relacje ;) w polowie lutego bede miec troche klonow PakistanValley i SandStorma..

Pytanie: wiem ze to byl zly pomysl ale teraz za pozno poza tym mialo tak byc z braku miejsca, dwie rosliny w jednej donicy niedobory choc rozne u jednej i drugiej.. ogarniam tylko potrzebuje podpowiedzi ile na oko dawac nawozow.. rozumiem ze absorbcja jest 2krotnie wyzsza ale nie chce przeginac, myslicie ze 150% normalnej dawki czy moze jechac odrazu 200% nie chce ich popalic (nawozy GHE) niech ktos da znac szczegolnie jesli stosowal GHE w ziemi..

pozdr 4all
 

szok

Member
divinorum said:
Pytanie: wiem ze to byl zly pomysl ale teraz za pozno poza tym mialo tak byc z braku miejsca, dwie rosliny w jednej donicy niedobory choc rozne u jednej i drugiej.. ogarniam tylko potrzebuje podpowiedzi ile na oko dawac nawozow.. rozumiem ze absorbcja jest 2krotnie wyzsza ale nie chce przeginac, myslicie ze 150% normalnej dawki czy moze jechac odrazu 200% nie chce ich popalic (nawozy GHE) niech ktos da znac szczegolnie jesli stosowal GHE w ziemi..

pozdr 4all

jesli chodzi o GHE w ziemi to ja je stosuje juz z powodzeniem od ponad pol roku. w zasadzie nie udalo mi sie jesze ich przedawkowac ale daję 125% (około) dawki i to co kazde podlewanie a nie co drugie. jesli chodzi o 2 odmiany to zawsze jedna straci na tym ze druga bedzie juz miala dosc nawozow i tego sie bedziesz musial trzymac bo lepiej jak jedna bedziea miala niedobory niz jak bys mial drugą popalic.

i teraz odpowiedz: moim zdaniem 200% to bedzie za dużo.
 
G

Guest

thx eqipa
gruby a u ciebie co tam w trawie piszczy ;) chyba dawno nic z fotek nie wrzucales ?
fakt z tym pulkaniem... IQ szla na koniec na ripenie i kilka dni na wodzie samej i staff jedzie chemia.. dusi troche.. myslalem zey aero przystosowac do organiki ale troche chyba za wczesnie.. nie ogarniam narazie tego tematu.. wciaz mi cos sie pierdoli w tej technologicznej uprawie wiec nie ma co sie pchac na glebsza wode.. wogole to frustruje mnie to wszystko, kiedys kurde jak jeszcze gnojek bylem to mi wszystko zajebiscie roslo, byla szklarnia, bez zadnych zabiegow wszystko samo roslo.. i stresa czlowiek nie mial bo mlody to co mu tam psy.. ;) a teraz nie dosc ze rosnie srednio to czlowiek caly czas gdzies na progu swiadomosci ma ten ciezar ewentualnego przypalu..
i wez tu zyj w tym kraju hehehehe.. ehh.. pozdro ide krecic porannego lolka hehehhehe
ale mam lenia nic mi sie nie chce.. siedze w domu i bawie sie noktowizorem :) moze ktos potrzebuje bo kumpel mi z jednostki przywiozl a mi to do niczego w domu nie potrzebne :D dobry sprzet jednostek specjalnych jak ktos ma taka zajawe to na PM heheh
pozdr
 

Apage

Member
Mam przypał i musiałem ściąć grapefruit x nevilles haze po 63 dniach od przełączenia na flo - tylko 40% włosków jest brązowa czyli brakuje mu jeszcze jakieś 2 - 3 tygodnie . Jak sądzicie czy moc będzie o wiele słabsza niż z rośliny uprawianej 3 tygodnie dłużej ?
 
G

Guest

powinno yc nie najgorzej... u mnie haze byla redy po 75dniach chyba wiec jest szansa ze nie wiele stracilo, sativy mocne luie ciac wczesniej.. nie sa takie psychodeliczne pozniej.
 

urban

Active member
Powiem tylko ze to twoje haze napewno nie mialo duzo wspolnego z oryginalnym haze od haze brohers hehe :wink:
 
Top