What's new

INDOOR - PYTANIA

weedsmoker

Active member
siemka
mam pytanie, aby okreslic plec rosliny moge zerwac mala galazke wrzucic ja do sloiczka z woda i przelaczyc na 12h czy najpierw musze ja ukorzenic aby okazala plec?
pozdr.
 
Moim zdaniem gałązka nie pokaże płci dopóki sie nie ukorzeni...
Ale to tylko moje zdanie rzeczywistość może okazać sie inna :D

I teraz moje pytanko. Czy wie ktoś gdzie dostane w necie doniczki kwadratowe 15l albo większe ?? Pamiętam jak kiedyś ktoś z forum szukał ale nie pamiętam czy znalazł...

Pozdro6oo
Rd
 

Fat Albert

Active member
ReQuIeM dReAm said:
Moim zdaniem gałązka nie pokaże płci dopóki sie nie ukorzeni...
Ale to tylko moje zdanie rzeczywistość może okazać sie inna :D

I teraz moje pytanko. Czy wie ktoś gdzie dostane w necie doniczki kwadratowe 15l albo większe ?? Pamiętam jak kiedyś ktoś z forum szukał ale nie pamiętam czy znalazł...

Pozdro6oo
Rd

Kwadratowe doniczki lub wiadra sie najczesciej znajduje od jakiegos innego produktu. U nas sprzedawaja piach dla kotow w takich kwadratowych wiadrach, w pojemnosci 4 galonow. Swietnie dzialaja skoro mozna umiescic wiecej ziemi/wody w takim samym miejscu jak okragle wiadro.

Takie produkty ktore sa zrobione do ogrodu czesciej sa droszsze od innych rzeczach, bo wiedza ze moga sobie policzyc. Zwykle wiadro w sklepie hydro jest o 2-3 razy drozej niz w innym sklepie....

Czesc!
Fat A :wave:
 

Tonny

Member
a z tą gałązką to mozesz zaryzykowac,(w koncu kiedy się ukorzenia pobiera z wody potrzebne składniki), ale kiedy koncentruje się na korzeniach zwalnia swoj wzrost wiec...(ja stawiam ze pokaze płec) pozostaje ci sprawdzic, zawsze to nowe doswiadczenie. peace
 
D

dEv-9

Mam pytanko a propo filtra weglowego.
Czy do takiego filtra powietrze musi wtlaczac wentylator kanałowy 150zl-200zl(ktos mial na zdjeciach tutaj), czy moze to byc zwykly 100m3/h lub jakis inny czekam na propozycje i pomysly najlepiej brane z wlasnych doswiadczen
 

rberciol

Member
Zwykły starczy :), zależnie od temperatury. Jak jest bardzo du będziesz potrzebował więcej wiatraków, bo taki wentylator wysysa troche mniej powietrza.
 
D

dEv-9

Na temperaturze mi bardzo nie bedzie zalezec, chodzi mi o to czy zwykly 100m3/h dospela za 20-30zl da rade przepchac powietrze od scianki boxa przez rure 0,5 metra do filtra z taka sila ze to powietrze wyjdzie, pozdro i czekam na wyjasnienia.

rbciol bo po tym jak cie zrozumialem to da rade:) tylko zawsze lubie sie upewniac pare razy :p hehe elO
 
Last edited:

rberciol

Member
Wg mnie powinno dać spokojnie rade, ew jak to jest rura, możesz zamieścić po dwóch stronach wiatraki, w celu ubezpeiczenia.
 
D

dEv-9

rberciol said:
Wg mnie powinno dać spokojnie rade, ew jak to jest rura, możesz zamieścić po dwóch stronach wiatraki, w celu ubezpeiczenia.
2 wiatraki to mi ten system bedzie wiecej wpierdalal pradu niz moj hpsik maly hehe:) Ale dzieki za cale info, sprobuje z jednym wiatrakiem Pozdrawiam.





Gruby chce je wyciagac z boxa wentylatorem ktory bedzie wpychal je do filtra :} fajna ta twoja gabka, no wrecz idealna, szkoda ze nie w polskim sklepie:< Pozdrawiam i tez dzieki
 
Last edited:

cardiel

Member
@ dEv-9

Lepszy efekt uzyskasz, jezeli wentylator bedzie przeciagal powietrze przez filtr a nie je wpychal do filtra :smile:

pzdr
 
G

Guest

Witam!:wave:
Mam pytanko do wszystkich szalonych elektrykow!:D A mianowicie chodzi mi o to czy jest jakies cudenko, ktore mozna podlaczyc w uklad hps w celu zmniejszenie poboru pradu?
Drugie pytanko czy ktos probowal w jakis domowy sposob zrobic cooltube? :chin: Jezeli tak to z czego i jak?
Z gory dzieki za odpowiedz! Pozdrawiam wszystkich zapalencow!:wave:

E:
huh dzieki za pomoc! Nie wiedzialem, ze to takie proste. W kwestii elektryki jestem kompletnie zielony. :wave:
 
Last edited:

Yarcio

Member
Mam pytanko do wszystkich szalonych elektrykow! A mianowicie chodzi mi o to czy jest jakies cudenko, ktore mozna podlaczyc w uklad hps w celu zmniejszenie poboru pradu?
Nie pomijac kondensatora mocy biernej przy skladaniu zestawu :D
 
D

dEv-9

Czy niechlodzony statecznik, kondensator, zaplonnik moga ulec spaleniu?

Jesli nie, to czy dobrym rozwiazaniem jest polozenie dachowki na szafce i na niej tych wszystkich bebechow ? Pozdrawiam
 

.:SM:.

New member
nie jest to 'sztandarowe' rozwiazanie ale mozesz. do tego nadaja sie wszystkie nielatwopalne materialy, np jakas blacha albo cus. chodzi tu o to ze gdy zapala sie np kable to zeby nie podpalila sie ta 'podstawa'. nigdy nie uzywajcie jakiegos kawalka drewna ani czegos co sie latwo moze zapalic.
 

orangin

Member
dev, przede wszystkim zajmij sie uziemieniem ukladu zaplonowego. Ja w swoim fabrycznym mam delikatne przebicie, wiec wole nie myslec, jak to wyglada w domowych skladakach :D

Z dachowka to na pewno lepszy pomysl niz z blacha. W kazdym razie nie stosuj kryterium LATWOPALNOSCI ale PRZEWODZENIA przy doborze podstawy. Musisz miec izolator (dachowka doskonale izoluje od napiecia elektrycznego, ale tak jak mowilem: zapewnij odpowiednie uziemienie).
pozdr.
o
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Awiec stalo sie ! 3 Euforie poszly do gleby TerraP.

Juz mam pytanko wsadzac je do osobnych donic ? czy tak jak wczesniej jedna duza i 3 panny ?
-moge zastosowac tak jak wczesniej max 2 tyg weg, oplaca sie fimowac tak po 7 dniach? czy poprostu zostawic ja ? jak przytne gore to moge przelaczyc odrazu na flo.? czytalem ze wszystkie zabiegi kosmetyczne dzieczyna najlepiej robic na wegu , tak tez robie ale chce FIM-owac w 13 dniu wega a nastepny dzien juz na FLO, bo co ja bede mial jak przyfimuje w 7 dniu wega i zostawie ja na 7 dni jeszcze , a potem flo.Musze zdarzyc przed koncem kwietnia!
-naginalem panny co 2-3 dzien bo tak rosly .Pytanie. Czy wyginajac czesto pomidorki przedluzamy im w ten sposub FLO - ajesli tak to o ile?
POZDRAWIAM
 
Last edited:

.:SM:.

New member
orangin said:
dev, przede wszystkim zajmij sie uziemieniem ukladu zaplonowego. Ja w swoim fabrycznym mam delikatne przebicie, wiec wole nie myslec, jak to wyglada w domowych skladakach :D

Z dachowka to na pewno lepszy pomysl niz z blacha. W kazdym razie nie stosuj kryterium LATWOPALNOSCI ale PRZEWODZENIA przy doborze podstawy. Musisz miec izolator (dachowka doskonale izoluje od napiecia elektrycznego, ale tak jak mowilem: zapewnij odpowiednie uziemienie).
pozdr.
o
jezeli chodzi o uziemienie to proponuje je podlaczyc pod odblysnik. przynajmniej ja tak mam, a dokladnie co do tej blachy to spotaklem sie z materialami ktore byly 'obite' blacha i cos takiego mialem na mysli.
 
D

dEv-9

Caly uklad mam uziemiony dzieki chlopaki za rady, kurde same problemy hehe a mialo byc tak pieknie :> Dzisiaj kupilem wentylator 100m3/h ktory wytwarza ladne cisnienie mysle ze idealny do weglowego fitra, ale glosny troche, chcialem do niego dokupic aluflex z welna mineralna(slyszalem ze to dobrze wycisza? ktos potwierdzi?) i doprowadzic ten aluflex do filtra ale za 5m alu flexu bo tylko tyle mozna kupic w castoramie chca 80zl troche duzo. Pozdraiwam.
 
Last edited:

Muczaczo

Member
Siemaszka!
Kurczę chłopaki coś mi nie idzie chyba to klonowanie. Minęły dwa tygodnie i coś marnie to wygląda. Nie wytrzymałem i wyjąłem losowo jednego i w sumie był malutki biały korzonek ale taki 3mm. Może za mokro? Wyciska się woda z korków. Wsadziłem drugą partie tym razem do kubków. Mam otwierać te kubki i spryskiwać? Klonował ktoś tym sposobem? W ogóle to mam farta, bo wszystkie female trafiłem 2 x ak48, 1 x top44 od Nirvany i Ak48 x Ahghani od HC. Wszystko na klonowanie muszę się nauczyć w końcu :D.

Pozdro






 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
klonom nigdy nie bedzie za mokro, ale tez nie przesadzac z polewaniem podloza, wystarczy ze jest wilgotne. Natomiast liscie chetnie lykna 100% wilgotnosci. Kubki otwieraj na chwile ze dwa razy dziennie i obficie spryskuj roslinke.

pozdr, kov
 

Latest posts

Latest posts

Top