What's new

INDOOR - PYTANIA

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
witam
https://sklep.hydroonline.pl/go/_info/?id=878
moze dokupic takie cacko ???????jestem ciekaw jak dziala taki filtr....wiatrak wyciaga powietrze a filtr oczyszcza spox....to czaje ale szafka ma inne szparki i otwoty ktorymi zapach sie wydostanie???????na jak dlugo wystarcza taki filtr?????wiem o domowych sposobach zrobienia takiego filtru ,i tez niemam pojecia skad wyczasnac wegiel aktywny i jaki????mieszkam w UK moze ktos wie gdzie mozna dostac taki wegiel i czy warto bawic sie w montowanie domowa metoda czy poprostu kupic taki albo INNY filtr??????????
Pozdrawiam WSZYSTKICH ,a szczegulnie milosnikow MJ,,,,,,,,,,,;)))))))
 

orangin

Member
Ziel-zielona, stalem przed dylematem wyboru filtra, az sprawa zrobila sie naglaca. Z moich obserwacji wynika, ze wykonanie fitra byloby dla mnie gra nie warta swieczki. Z samorobnych filtrow najbardziej estetyczny byl ten wykonany z tlumika akustycznego. (Link znajdziesz w temacie 'ICmag DIY Linkorama' w odpowiednim dziale forum). Koszt takiego tlumika to ok 150 zeta, do tego przychodzi wegiel, oczywiscie profesjonalne firmy nie sprzedaja mniej niz 25kg... Dzisiaj zamowilem dedykowany filtr 160m3 za zlotych 200 i bede mial spokoj i czyste rece :D. A czystymi raczkami wlacze moj pierwszy vapo. Pierwszy a od razu elektryczny, to sie nazywa mechanizacja rolnictwa!
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
NEO-ANGIN tutaj jest trudno dostac jakis wyszsczegolniony asortyment w sklepach-hipermarketach?!--a co tam mowa o sklepach z akwariami (napewno sa takie....ale niewiadomo mi o takich -pochodne to sklep zoologiczny) .....mysle kupic taki filtr jak wczesniej pokazalem .....orangin mnie utwierdzil w tym co myslalem ,poprostu wyszlo bymnie to drorzej!!!! (a to nie POLSKA i juz niema takich mozliwosci ani kontaktow typo`````stary potrzebuje,zaltw mi)))))........``````` MUSZE BYC PEWNY ,ZE PO ZAMOTOWANIU FILTRA ZAPACH ZNIKNIE!!!!!!!!!!!!!!(bo nie wierze w to?)
 

orangin

Member
Witam,
jestem w lekkim ataku paniki :D, i bardzo prosze o odpowiedz w trybie pilnym. Sytuacja zapachowa jaka powstala w moim najblizszym otoczeniu stwarza wysokie ryzyko przypalu.
Ziel-zielona, filtr bede mial w tym tygodniu, to Ci powiem czy dziala, czy nie. Jednak to bedzie jutro, lub pojutrze. Natomiast dzis jest dzisiaj. Panowie, potrzebuje doraznego sposobu na znikniecie wiadomego smrodku :D. Najblizej mam do drogerii, macie jakies doswiadczenie z zapachami typu brise electric itp.? Prosze o sprawdzone sposoby, nie chce wydac kasy i miec jakas bombe biologiczna w wyniku mixu (to juz w ogole byloby podejrzane, hehe). Licze na Wasza pomoc.
pzdr
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
orangin ja sie cieszylem z paleczek zapachowych ,porozkladalem je po calym pokoju i palilem na bierzaco ........czy pomagalo ?????hmmm TAK!!!!!!!tylko ze dlanas mieszkancow byl wyczowalny ,ale kiedy wpadali znajomi ktozy jaraja i wiedza jak to pachnie NIC NIE CZULI.........do tego dokupilem kilka zapachow lesnych i porozstawialem po domu ......Polecam i zycze powodzenia.......


p.s Zycze wam milego dnia,ja mam dzisiaj podsumowanie pracownika!!!!!staraja sie upchac wszytko co wiedza o tobie na bialej kartce ----BZDURA----nie ukrywam ze upalilem sie jak BOBR.....
 
G

Guest

z zapachem to wogole jakas lipa jest, u mnie w aero do tej pory (pewnie z 10 strainow) wogole nie walilo, mimo iz zapowiadao mi ze te odmiany walic beda, zas z drugiej strony np WW w ziemi zrobila mi taka masakre ze 30m od domu bylo ja czuc jak kwitla.. co do filtrow to znajomy mowil ze przy komercyjnej uprawie i tak nie wiele daja... nie wiem jak sie spisza w malym boxie. FILTR mozesz sam zrobic, taniej ci wyjdzie musisz tylko wegiel aktywowany kupic i wymodzic jakas tube + materialco by zlozyc z tego calosc. kiedys zona mi przywiozla taki niwelator Zelowy do zapachu konopi, starczyl na 4tygodnie i dzialal bardzo dobrze.. ale nie wiem gdzie to mozna nabyc..

pozdr

A I JESZCZE! Ja zraszalem w dzien rosliny woda i wtedy pyek sie nie uwalnia, mniej smierdza..
 
Last edited:
G

Guest

Panowie, mam pytanko.

Chce kupic Homeboxa S ( 80/80/140 lub 160 )

Pytanie jakiej wydajnosci filtr tam zamontowac??

Jakiej wydajnosci wentylator?? ( mam na mysli taki jak jest na Hydroonline 1szt na wylot)

Nie pytalbym o wentyl ale on nie ma regulacji obrotow a co za tym idzie nie chcialbym zeby bylo za zimno w boxie ( oczywiscie za goraco tez nie )

Pytam tutaj bo w HO slabo sie chyba znaja.

Kiedys koles stamtad na wega polecil mi Ata XL jako pozywke, a tam nawet nie ma makro elementow.

Kupilem CoolTube 250W i mowie ze chcialbym to w namiocie zawiesic jakby sie dalo bo po co ma lezec. Kolo mi odpowiedzial ze CT sa tylko do 400 i 600W zeby nie robic piekarnika. To na jaki ch.uj maja tam zestawy CT 250W ? Moze niech zrobia jeszcze setki... grrrrrrrrrrrrr

pzdr.
 
G

Guest

:wave:
Odnosnie zapachu na flo...
Filtr to jest to... a tu thread dla zainteresowanych
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=48949

A odnosnie odswierzaczy powietrza...nie polecam, swego czasu mialem dwie panny NL od fms (pisza ze maly poziom zapachu na flo, bzdura!) W mieszkaniu calym smierdzialo niesamowicie dorzucilem odswierzacz hmmm lesny oraz pozniej owocowy...co spowodowalo mega bombowa jeszcze wieksza mieszanke smrodu...zrobilem filtr i uszczelnilem boxa...sprawa rozwiazana w 80%...oczywiscie mowie o malych grow bo przy komercyjnej to raczej rzecz zbedna...

pozdrawiam!
 

tomato

Member
Veteran
a skoro mowa o zapachu, ta mam takie lamerskie pytanie:
czy ziolko pachnie bardziej podczas uprawy, czy podczas suszenia ?
pytam, bo planuje (byc moze..) jakas mala uprawe w tym samym pomieszczeniu (pawlacz) w ktorym suszylem zbiory z outa. i w tym przypadku zapach byl wogole niewyczuwalny, dopiero po otwarciu drzwiczek rozchodzil sie pyszny aromat...
pozdro :rasta:
 
Last edited:
G

Guest

no wlasnie mam na myslimaly grow w homeboxie z hydroonline ( namiocik, podobno szczelny o wymiarze 80/80/140 )

@Tomato, moim zdaniem podczas uprawy czuc duzo bardziej niz podczas suszenia, moze to zalezy od odmiany.
 

orangin

Member
Spoko, drogeria byla dobrze zaopatrzona. Kupilem spreja airwick i elektryczka sc johnson do boxa. Oba maja napisane, ze usuwaja, a nie maskuja zapach. I faktycznie, zdaje egzamin, polecam. Na filtr i wentylator czekam wiec na relaksie :D.
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Panowie, no nie ma przebacz, im lepsza odmiana tym mocniej smierdzi w czasie kwitnienia i nie ma ucieczki przed tym

Tym, ktorzy mi powiedza ze sciemniam bo jego rosliny nie pachnialy odpowiadam ze po prostu kiepskie rosliny wychodowali, niech poszukaja dobrej genetyki i wtedy pogadamy.

Generalnie jest tak ze w wegu i pierwszych dwoch tygodniach flo jeszcze daje sie jakos wytrzymac zapach, ale potem te plus-minus poltora miesiaca kwitnienia to bez filtra nie dasz rady hodowac, chyba ze na totalnym bezludziu.

@Tomato - w trakcie suszenia rzeczywiscie bardzo smierdzi ale tylko przez okolo 3-4 dni, potem zapach zanika.

@Cpt. Bigbud - mam boxa mniej wiecej w tych wymiarach o jakich mowisz, na hydroonline sa dwa filtry w zupelnosci wystarczajace do mojego boxa (wlasnie ich uzywam zreszta) - filtry industry ID:712 i ID:715, roznia sie glownie szerokoscia otworu polaczeniowego - jeden ma 10 cm, drugi 12,5cm, co jest wazne bo musisz go przytwierdzic do rury wylotowej, maja 160m3 przepustowosc co w zupelnosci wystarczy. Wiatraki sa na hydroonline, ale sa drogie, zamiast tego mozna np w LiroyMerlinie albo castoramie znalezc "wentylatory osiowo-kanalowe" Dospelu - wystarcza takie co maja 100m3 i kosztuja ok 100zl.

pozdr, kov
 

orangin

Member
kov said:
... co jest wazne bo musisz go przytwierdzic do rury wylotowej,
pozdr, kov

Hej,
filtr, ktory zamowilem to odpowiednik tyle, ze z hempa. w sumie chcialem swoj filtr dac na wlocie (zeby wiatrak zasysal powietrze z boxa przez filtr, zeby na lampe dmuchalo juz czyste powietrze). Stad moje pytanie: czy te filtry sa dwustronne? w sensie, czy moga zasysac powietrze zewnetrzna strona, czy tylko filtruja od srodka na zewnatrz (mam nadzieje, ze zrozumiale napisalem ;o))?
pzdr

o
ps. jaka masz kubature?

edit:
kov said:
filtr musi byc w boxie a wentyl ma wysysac powietrze z boxa przez filtr i wysylac czyste na zewnatrz. Co ty tam kombinujesz Orangin?

Filtry nie sa dwustronne poniewaz powietrze musi być wysysane z nich a nie wtlaczane w nie. na przykład filtr ---->wentyl---->rura wylotowa---->zewnetrze,

kubatura około 1,20m3



To zarabiscie, tak wlasnie sobie koncypowalem, dzieki :). Kombinacje to nie u mnie, u mnie tylko sprawdzone sposoby:


:rasta:
 
Last edited:

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
filtr musi byc w boxie a wentyl ma wysysac powietrze z boxa przez filtr i wysylac czyste na zewnatrz. Co ty tam kombinujesz Orangin?

Filtry nie sa dwustronne poniewaz powietrze musi być wysysane z nich a nie wtlaczane w nie. na przykład filtr ---->wentyl---->rura wylotowa---->zewnetrze,

kubatura około 1,20m3
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
orangin nie tnij glupa (jak to tesciowa moja mowi).....ty chcesz sie pozbyc zapachu ????jesli tak to filtr montoj na wentylatorze WYCIAGAJACYM powitrze!!!!!!!!!!!!!

fajnie ,,,,,,,,,,,,,,ale ,jka ktos nie skumal to mam mozliwosc uruchomienia mojej szafki jeszcze raz ,,,,,prosze, opiszcie wasze doswiadczenia !!!!!!!!!!mam malo czasu ......kov napewno ma racje mowuiac o intensywnym zapachu z doskonalych roslin,szacunek bo to mowia osoby ktore sadza i maja pojecie na ten temate ,,,,ja moja euforie zchwalalem do 4 tg FLO (bylo znosnie)potem paleczki zapachowe i jeszcze raz paleczki zapachowe
 
G

Guest

@Orangin, jezeli poprostu chcesz uniknac uszkodzenia zarowki to wystarczy ponczoszka.

pzdr
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Interesuje mnie jaka roznica w haju by byla gdybym cinnamona skosil kolo 75 dnia a jaka jak normalnie zalecane 90+ ???

Jezeli ktos kosil cinna to nich napisze kiedy i jaki byl

Pozdr

12505P1060012p.jpg
 
D

dEv-9

Witam, mam pytanko na temat wentylacji.
A wiec... :)
Zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy :
http://www.allegro.pl/item294173398_wentylator_dospel_fresh_sr_100_mm_f_vat_tanio.html << Niewiem tylko jaki on glosny ;/ a za glosny lepiej zeby nie byl:) i 15w zre, troche duzo:]

Lub...

Na allegro spotkalem zasilacze z regulowanym napieciem np. http://www.allegro.pl/item289288396_regulowany_zasilacz_3v_4_5v_6v_7_5v_9v_12v_1200ma.html do tego bym dolozyl 2 takie wiatraczki http://www.allegro.pl/item293123224__qoltec_9x9_cichy_wentylator_92mm_silent_line_fv.html
Tylko problem w tym ze zasilacz ma 1200amperow a 1 wiatraczek chodzi na 700 amperow, ogolnie nie za bardzo kumam o co w tym chodzi, jak kto by mi to dobrze wyjasnil bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.
 

GReen dreAM

Active member
Veteran
Azzz nie ma to jak sprawdzic na wlasnej skorze, wiec proponuje sciac jednego soczystego topa wczesniej, a z reszta poczekac do konca..... na pewno poczujesz lekka roznice w dzialaniu...
 

Latest posts

Latest posts

Top