What's new

INDOOR - PYTANIA

LesnyElf

Member
Mam Pytanko co zrobić ;>
Gdy przybylem na spota zauważyłem ze jeden z meszczaków którego mialem zlikwidować został już usunięty przez jakoś istote na spocie znalazłem tez puszke bo HEinekenie xd i co mam poradzić na to roślinki są już za duże aby je przesadzić a szkoda mi moich pięknych krzaczków. Nie wiem czy ktoś jest tak opiekuńczy i dogląduję mi moich malutkich czy tez ma zamiar pozbawić mnie ich ;/ A wiec słucham waszych rad odnośnie tego wydarzenia ;>
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Żelazny rozjebałeś mnie po bardzo ciężkim i smutnym dniu, boki urywam ze śmiechu lol

ten gif wygląda jak tortury akumulatorem albo telefonem polowym hahaha

btw. to jest bardziej do działu outdoor-pytania temat... chyba, że masz ogród indoor gdzie mogą wejść obcy, grzebać przy krzakach i bezczelnie śmiecić? Jak chłopaki z letargu wstaną to posprzątają ten elficki haos.

....... ja miałem kiedyś taką przygodę nawiązując do Twojego pytania: Spacerując a włąściwie trippując kiedyś po pewnym sporym, poprzecinanym małymi rzeczkami parku namierzyłem zoomem mojego aparatu coś co wydało mi się znajome... przez pole pokrzyw a właściwie moje szorty odpuściłem sobie bliższe oględziny i rozbiłem się nad rzeczką jakieś 50m od tych krzaczków i cyknąłem im kilka fotek:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Co na zdjęciach jest sami widzicie, kiedy poszedłem tam następnego dnia, odziany odpowiednio do pokonania pokrzyw zastałem tylko siłowo wyszarpane kikuty po krzakach, jakieś gałęzie i pojedyncze liście, ogólnie to spot był zadbany i rośliny rosły w dołku ze sklepową ziemią. Nie nadawały się jeszcze do palenia... nie wiem jak to się stało, czy właściciel mnie zobaczył jak sobie jaram na kocyku przy jego spocie przez cały dzień czy zwykły zbieg okoliczności i ktoś opiedolił biedakowy spota tuż po tym jak tam byłem. Tego nie wiem ale puenta jest taka, że ja nie miałem złych intencji...ew. zostawiłbym karteczkę "nice bush bro, check www.icmag.com to learn more" albo coś w tym stylu... choć nie powinienneś raczej liczyć, że wszyscy okaża tyle zrozumienia. Skoro roślin przesadzić nie możesz to tylko czas pokaże czy to słodziej czy dobra istota... napisz list, zabezpiecz folią i zostaw na krzaku, może ta istota ma spota za górką i nie chciała by Twój męski krzak mu wszystko zapylił hehe

peace!
 

Giet

Member
dałoby rade w szafce pod zwykłą żarówką ale 100w w akwarium 10l pod lampką biórkową wychować jakieś lrki na nasiona? może do duzego gwintu dałoby się wkręcić świetlówke o podobnej mocy?
 

mil0

New member
witam:tiphat:
używał ktoś może lamp MH phytolite 400w 30.000lm,lub MH 400w BEMKO 34.000lm?
cena obydwu lamp są niskie i chce sprobować poleciec wega pod MH,
czy mocno się nagrzewają lampy MH(bardziej niż HPS)?
jaki powinien być dystans takiej lampy od roślin?
może ktoś ma jakies inne opcje lamp MH godne polecenia(w rozsądnej cenie).
i jeszcze pytanie o barwe bo widze ze lampy MH mają barwy od 3200k do 5300k,jaka bedzie najlepsza na weg.
 

Giet

Member
jak juz to imo cfl 125w np. phytolite... ale taniej zawsze pcboxa sklepac na seedruna :)
ale czy taka świetlówka pasuje do lampki biórkowej z zwykłym duzym gwintem?
Znalazłem tylko taką 20w równowartość zwykłej 100w, czyli to pewnie jak ta niebieska terrarystyczna światła dziennego jaką kupiłem tylko nic nie spali...
Więc jak wystarczy jak w akwarium 10l dam do połowy ziemi wsadze do szafki i wysiele dookoła lrki i jakieś automaty jeszcze na out?
Więc jak w szafce albo pc na lipe automaty na nasiona da rade pod tym co kupiłem?
http://allegro.pl/show_item.php?item=2411055963

czy kupić coś z tego bo 100w świetlówek nie moge znaleść są 22v pisze że odpowiadają zwykłej 120w
http://allegro.pl/100w-zarowka-energooszczedna-swietlowka-20w-micro-i2514555583.html
http://allegro.pl/osram-swietlowka-energooszczedna-22w-2500k-120w-i2512488649.html
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
phytolite 125w jest na e40.. wiec bedzie pasowac, aczkolwiek jak na male akwarium to raczej nie warto, imo lepiej dac 1x 32w jakis philips czy cos, te 2200lumenow zawsze cos... czuje ze chcesz to zrobic "super stealth" wiec dalej bede obstawial na swoim i rob jakiegos pc boxa gdzie wrzucisz chociaz 2 takie swietlowki a efekt bedzie bankowo lepszy. Zawsze mozesz zaryzykowac i na outcie pozapylac, do pazdziernika(polowy?) by ladnie Ci popylilo i dojrzalo raczej.
 

Giet

Member
Tak zrobie pisze że ta 32w odpowiada żarówce 150w, ale narazie zamówiłem za 5zł niebieską światła dziennego zwykłą neodymną 100w i musze zapłacić, złapałem jaszczurki juz je wypuściłem ale mam 2 biało różowe jaja, moge je mieć w ziemi z konopiami pod tą 100w? wyrosną pod tą zwykłą 100w terrarystyczną jakieś lrk z nlxmarazxskunk11 tylko na nasiona? jak bedzie dobrze to kupie to phytolite 125w do kompa, tyle że chciałbym przenieść dyski cd itp na samą góre, myśle że miałbym jakieś 50cm powierzchni+ jakieś powyginane blachy z dziurkami na lst, jaki automat dałby rade pod czymś takim w jakiejś podłużnej doniczce, najlepiej nie czysta indyja? jaki byłby dobry auto cindi na 24/24 dałaby rade? ak, co byście polecili, chodzi o miejsce w pc po przełożeniu dysków cd na samą góre w tym miejscu...
 

Giet

Member
lepiej dac 1x 32w jakis philips czy cos, te 2200lumenow zawsze cos... czuje ze chcesz to zrobic "super stealth" wiec dalej bede obstawial na swoim i rob jakiegos pc boxa gdzie wrzucisz chociaz 2 takie swietlowki a efekt bedzie bankowo lepszy. Zawsze mozesz zaryzykowac i na outcie pozapylac, do pazdziernika(polowy?) by ladnie Ci popylilo i dojrzalo raczej.
Właśnie coś w tym stylu planuje, zamówiłem już 2takie philipsy 32w zastanawiam się czy dałoby się je w jakieś sposób połączyć i podpiąć przez zasilacz pc? są jakieś jeszcze jakieś instrukcje jak to zrobić bez znajomosci elektryki?
a tak wogule te większe obudowy są dość do tego przygotowane, zanim dokupie jeszcze ze 2 chciałbym je umieścić w działającym pc, na wysokości 30cm mam srebrną pułeczke prawie na otwór i odbłyśnik do tej lampki, przestawiając dysk po prostu pod grafike wycinając tą pułeczke miałbym pod tymi 2świetlówkami 50cm, mam płytką podłużną doniczke możnaby to jescze lekko zabudować i mieć tod tym chyba ze 3automaty?
Tylko czy jest możliwość żeby podpiąć te 2świetlówki w jakiś łatwy sposób pod zasilacz? bez zadnego wyłącznika
 

Giet

Member
Do zasilenia świetlówek kompaktowych potrzebujesz źródła prądu przemiennego AC o napięciu 230V czyli takiego jak masz w gniazdku. Można rozkręcić obudowę zasilacza i wyprowadzić sobie dodatkową parę kabelków z gniazda przyłączeniowego.
Pisze jak pisze może to przez to że odkąd nie mam na skuna zbyt nadużywam benzodiazepin
Co do tego prądu to myśle że najprościej by było zrobić coś z lampką biórkową jest na 230v właśnie, tylko czy w jakiś prosty sposób możnaby ją podzielić na 2świetlówki 32w piszą że odpowiadają żarówką 150w, możnaby poprostu dolutować do niej wejście na drógą?

Towera mam ale z tych większych starych obudów, są 4otwory na wentylatory mam 2sprawne nawet ich nie podłanczam, miałbym 60cm powieżchni pod tymi świetlówkami, chciałbym narazie jakomś prowizorke uszczelniłbym folią aluminiową jakby wypaliło zmieniłbym obudowe na mniejszą a tą całą przerobiłbym na boxa
Tą blaszaną półeczke wyciołbym i przerobił na odbłyśnik tylko nie bardzo rozumie instrukcji na haszu jak najprościej połączyć świetlówki

ożna też o ile masz zasilacz z dwoma gniazdami ♂ i ♀. Przyłączając przewód (stosowany głównie do zasilania monitorów) wejść z powrotem do obudowy poprzez dziurkę w śledziu (zaślepka slotu kart rozszerzeń PCI,AGP,PCIx...). Wtedy nie będzie trzeba nic lutować i jakoś strasznie kombinować. Taki kabel można też podłączyć do listwy zasilającej zamontowanej pinowo w jednym z rogów która dostarczy nam prądu nie tylko do żarówek ale i zasilacza wiatraków czy innych rzeczy (np. pompka akwariowa w uprawie DWC). Jeśli projekt ma spełniać wymogi klasy stealth. Będziesz musiał uszczelnić obudowę. Pomyśleć o pułapkach prześwitowych. Jakimś małym filtrze i wydajnej wentylacji.
Mam te przewody z starego monitora i grafiki ale nie bardzo rozumie, ma 2wentylatory, dokupie jeszcze 1 podepne prosto do zasilacza pc a co do tego przewodu to myśle że byłoby najlepiej, chyba że jest jakiś sposół żeby z tej lampki 230v zrobić coś z włącznikiem na 2świetlówki na prowizorke?
Co do tego przewodu od monitora to kompletnie nie rozumie, kabel do listwy potem jak podpiąć te świetlówki przez przejściówke agp/pci? nie bardzo rozumie ale myśle że można by tak zrobić dodatkowe wejście obok zintegrowanej agp
 

Giet

Member
Doszła mi ta świetlówka 32w spiralna, próbowałem ją wkręcić do lampki biłrkowej ale z łatwością pękła, po rozebraniu idą tam po 2przewody dałobysie przez nie wkręcić jakieś 2 słabsze przez oprawki ok 20w i wkręcić do zwykłej oprawki na tą świetlówke podpinając narazie na prowizorke na styk tym kablem od monitora albo przerobić tom lampke 230w?
picture.php

chodzi o te 4kabelki można przez nie podpiąć 2 słabsze świetlówki i przerobić lampke biórkową 230v albo wkręcić do oprawki na styk?
picture.php


Do zasilenia świetlówek kompaktowych potrzebujesz źródła prądu przemiennego AC o napięciu 230V czyli takiego jak masz w gniazdku. Można rozkręcić obudowę zasilacza i wyprowadzić sobie dodatkową parę kabelków z gniazda przyłączeniowego. Jednak wymaga to lutowania i odrobinę wiedzy. Można też o ile masz zasilacz z dwoma gniazdami ♂ i ♀. Przyłączając przewód (stosowany głównie do zasilania monitorów) wejść z powrotem do obudowy poprzez dziurkę w śledziu (zaślepka slotu kart rozszerzeń PCI,AGP,PCIx...). Wtedy nie będzie trzeba nic lutować i jakoś strasznie kombinować.

Co do tego prądu to myśle że najprościej by było zrobić coś z lampką biórkową jest na 230v właśnie, tylko czy w jakiś prosty sposób możnaby ją podzielić na 2świetlówki 32w piszą że odpowiadają żarówką 150w, możnaby poprostu dolutować do niej wejście na drógą?

Towera mam ale z tych większych starych obudów, są 4otwory na wentylatory mam 2sprawne nawet ich nie podłanczam, miałbym 60cm powieżchni pod tymi świetlówkami, chciałbym narazie jakomś prowizorke uszczelniłbym folią aluminiową jakby wypaliło zmieniłbym obudowe na mniejszą a tą całą przerobiłbym na boxa
Tą blaszaną półeczke wyciołbym i przerobił na odbłyśnik tylko nie bardzo rozumie instrukcji na haszu jak najprościej połączyć świetlówki
Do zasilenia świetlówek kompaktowych potrzebujesz źródła prądu przemiennego AC o napięciu 230V czyli takiego jak masz w gniazdku. Można rozkręcić obudowę zasilacza i wyprowadzić sobie dodatkową parę kabelków z gniazda przyłączeniowego. Jednak wymaga to lutowania i odrobinę wiedzy. Można też o ile masz zasilacz z dwoma gniazdami ♂ i ♀. Przyłączając przewód (stosowany głównie do zasilania monitorów) wejść z powrotem do obudowy poprzez dziurkę w śledziu (zaślepka slotu kart rozszerzeń PCI,AGP,PCIx...). Wtedy nie będzie trzeba nic lutować i jakoś strasznie kombinować.
Mam te przewody z starego monitora i grafiki ale nie bardzo rozumie, ma 2wentylatory, dokupie jeszcze 1 podepne prosto do zasilacza pc a co do tego przewodu to myśle że byłoby najlepiej, chyba że jest jakiś sposół żeby z tej lampki 230v zrobić coś z włącznikiem na 2świetlówki na prowizorke?
Co do tego przewodu od monitora to kompletnie nie rozumie, kabel do listwy potem jak podpiąć te świetlówki przez przejściówke agp/pci? nie bardzo rozumie ale myśle że można by tak zrobić dodatkowe wejście obok zintegrowanej agp

Więc jak wydaje się że ta świetlówka jest przygotowana żeby przez te styki podpiąć jakieś słabsze? jak fachowo nazywa się gwint do niej bo wkręcając do lampki pękła a wydaje się dokładnie taki...
nadaje się do tego czy jest do wyzucenia, a dawałaby sporo lm, jakby wypalił projekt z automatami na sionka z tej świetlówki dokupiłbym jeszcze ze 3 takie na microboxa
 

Chirurg

Member
hej panowie diabelnie oszalały ze strachu pytam się was co się stało jeżeli moja lampa zgasła a kostka z hpsa dziwnie brzęczy -żarówka ledwo emituje niebieską poświatę jak dioda

panika
 

uho667

Active member
a wylaczyles , kabel z balastu an kilka minut i podlaczyles spowrotem>? mi tak sie dzieje na starym magnetyku jak przez chwilke nie ma pradu , i wtedy brzeczy jak by nie potrafil wystartowac , wiec wylacz na kilka minut i zalacz spowrotem
 

Chirurg

Member
a wylaczyles , kabel z balastu an kilka minut i podlaczyles spowrotem>? mi tak sie dzieje na starym magnetyku jak przez chwilke nie ma pradu , i wtedy brzeczy jak by nie potrafil wystartowac , wiec wylacz na kilka minut i zalacz spowrotem

brzęczy trochę inaczej wręcz bzyczy. zrobiłem jak napisałeś właśnie i dalej kapa . najgorsze jest to ze jak go dotknąłem palcem w rękawiczce to zmieniał bzyczenie to nie wiadomo czy może wali prądem przez obudowę. szkoda ze tak lipnie się znam na prądzie i kablach zjarany na maxa do tego
 

uho667

Active member
a daj minimum 10 minut zeby ochlonal , jak nie zadziala to moze cos sie spalilo moze pokaz jaki to masz sprzet
 

uho667

Active member
w sumie na bank mozna sprawdzic co wysiadlo i zmienic to, ale ja tego nigdy nie robilem , jak brzeczy a zarowka sie nie zapala to zepsuty jest statecznik innaczej starter,a masz jakas inna zarowke zeby sprawdzic czy aby ta nie jest zepsuta juz>?
 

Chirurg

Member
mam 400w ale chyba nie mogę jej wsadzić bo balast jest na 600w. żarówka ma napięcie mi się wydaje bo widać małą niebieską poświatę z rdzenia żarówki
 

uho667

Active member
nie wiem jak na magnetyku, ale ja na cyfrowym podlaczalem i nic sie zlego niestalo , swiecilo normalnie , ale odradzam !
 
Top