What's new

INDOOR - PYTANIA

LDV

Active member
nie kasowałem swojej wypowiedzi tylko edytowałem z dobrymi zamiarami i stało się 'niechconcy' jak stało

Napisałem moje spostrzeżenia, mogę powtórzyć w skrócie.

LDV odpowiedział ale później pewnie zobaczył, że pisałeś o mieszaniu powietrza w boxie i skasował swoją wypowiedź. Wiesz co, nie wiem co poradzić. Fajnie by było zobaczyć jak to tam u Ciebie jest na zdjęciu. Ja bym stawiał na zapchany przewód kominowy albo jakąś blokadę na wejściu do tego przewodu kominowego bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ciekawi mnie też to umiejscowienie wlotów względem tac/donic i względem podłogi oraz to gdzie zamontowałeś ten dodatkowy wentylator 80mm.

Przewód kominowy jest wykonany z cegły - jest chropowaty i ma względnie duże opory. Ty masz najtańszy model wentylatora kanałowego. Wniosek nasuwa się sam. Na pewno nie działa on z wydajnością nominalną.

Rozwijając kwestię słabego wentylatora. Idę o zakład, że jeżeli przewód jest ok i nie masz klienta nad sobą, który też go (kanału wentylacyjnego) używa to zimą wszystko działa ci pięknie i masz elegancki przepływ powietrza.
Latem wentylacja grawitacyjna praktycznie nie działa (chyba, że mieszkasz na parterze, a przewód kominowy ma wylot 30 pięter nad tobą) więc twój wentylatorek musi całą pracę wykonywać sam.

Drożność byla sprawdzana a cug sam kręci wyłączonym wentylatorem wyciągowym.
Zdjęć na razie nie będzie, może w wolonej chwili machnę jakąś wizualizację boxa.

cały czas czy tylko od czasu do czasu (jak zawieje wiatr?) ?
Drożność jak znam życie sprawdzał kominiarz i zrobił to pewnie na zasadzie cośtam przyłożył (równie dobrze mógł papierosa) i powiedzial drożny (w sensie niezatkany). W praktyce kominiarze nie ponoszą konsekwencji za fuszere jaką często robią.

Kolejna sprawa jaką poruszyłem wtedy:
jeżeli nie masz w 100% szczelnego boxa (oprócz wlotów i wylotów) to polecam zamontowanie wentylatora nawiewowego.
 

Drzewo

Member
Miał ktoś z was odmiany z genami haze 12/12 od nasionka? Zastanawia mnie ta metoda czy haze zaczną flo po 3 tyg. czy może będą rosły i rosły.. 12/12 jest w okolicach równika więc to raczej ich naturalne oświetlenie. Chciałbym sprobować wrzucić je do boxa ale nie wiem czy zdąrzą dojść na czas (3miechy może troche ponad). Mam mix haze od seedsmana więc zarówno może mi sie trafić 14 tyg flo jak i 10.. ewentualnie gdybym wrzucił je na outa w celu pobrania klonów, które by poszły do boxa od razu 12/12 to czy by ich nie przyśpieszyło? (nie mówię o skróceniu flo tylko o tym, że nie było by tak długiego przechodzenia w kwitnięcie i wega).
 
P

piterr

powiem tak. indukcja zajmuje ok 2-3 tygodni, przynaqjmniej tak bylo jak mialem amnesie haze (f2 fem od oriona) byla tydzien na wegu. zdjecia masz w mojej galerii.
picture.php


tak wyglada amnesia po tygodniu wega, to bedzie gdzies mysle 6-7 tydzien flo.
poszla w gore i to niebywale, po lewej na zdjeciu ak48, kiedy przelaczalismy na flo amnesia byla mniejwiecej postury tego karakana, moze i mniejsza i patrz jak wybila....
pozdros
 

Drzewo

Member
To rozwiałeś moje wątpliwości :) musze wziąć inne odmiany bo te rozjebią mi boxa :) aczkolwiek zawsze marzyłem sprobować haze..
 

Awareness

Member
Jak utrzymac odpowiednia wilgotnosc i temperature w boxie przeznaczonym do suszenia?
Co mi bedzie potrzebne, oprocz wentrylatora i filtru powietrza?
 

korzon3

Member
To może ja odpowiem. Idealnie byłoby zastosować urzadzenie nawilżające powietrze podpięte do higrostatu.
Jak masz możliwość doprowadzenia chłodniejszego powietrza do schłodzenia boxa to zastosuj też wentylację podpiętą do termostatu i utrzymuj temp na poziomie 18-20 stopni C.
Np takie coś 2w1.
http://allegro.pl/rt-2ciwrh-regulator-2in1-do-inkubatora-inkubator-i2368235588.html

W środku boxa dodatkowo jakiś wiatraczek lekko mieszający powietrze, żeby nigdzie nie stało w miejscu. Wymiana całej objętości powietrza jaka jest w boxie kilka razy na dobę. Wentylacja zdecydowanie nie musi chodzić cały czas (mieszanie tak), tylko się włączać dzięki czemu nawilżanie nie będzie chodziło cały czas. Wentylatorem może sterować zwykły włącznik czasowy, ustawiany np na 4 czy 6 włączeń na dobę, trzeba wyprawcować nastawy, żeby wszystko było ok, jak to zwykle bywa). Nie trzeba w boxie robić 20 czy 50 wymian powietrza na dobę podczas suszenia. Do nawilżania powietrza idealnie jak będzie woda demineralizowana, żeby się na topach nalot nie robił a na wlocie jakiś filterek np do odkurzacza, żeby wyłapać kurz i roztocza (oczywiście to można powimąć) :)
Tak będzie blisko ideału. Ja jeszcze do tego nie doszedłem, ale kompletuję graty.
Greenhouse podaje żeby zioło suszyć minimum 2-3 tyg (a im dłużej tym lepiej) i w takich warunkach jak podałem można osiągnąć te 3 tygodnie i materiał nie spleśnieje. Wilgotność podczas suszenia powinna spadać stopniowo. Jak na początku jest 70% to ok ale tu nie jestem pewny od jakiej wartości startować. Może ktoś podpowie?. Jak w 3 tyg dojdziemy do 30-40% to zioło powinno być suche. Zbyt szybkie suszenie psuje matax. GH podaje też, żeby potem robić curing w papierowych torbach w 8 st.C i przez 3-5 miesięcy! ale to już większy kłopot. :)
Tak wysuszony i wykurowany materiał jest najsmaczniejszy i najmocniejszy.
Mam nadzieję, że choć po częsci pomogłem.
pozdro!
 
ja mam zawsze problem z suszeniem. tym razem nie bede mial innej opcji jak box wiec wyproboje to o czym pisales korzon, ale wczesneij warunki pokojowe, wilgotnosc 50-60%, temp 24-26*C i duzo mi plesnialo i w cholere szybko schlo. jeszcze bede probowal innej metody bo to szlak trafic moze; o efektach bede pisal :)
 

Awareness

Member
Tylko problemem nie bedzie zbyt wysoka temperatura, tylko wlasnie zbyt niska. Box w takim miejscu gdzie w deszczowe dni jest wysoka wilgotnosc, a w suche niska. Tak samo w nocy zimnej, w dzien cieplej. Konkretnie taki sprzet:

http://domowauprawa.pl/index.php?pa...ategory_id=54&option=com_virtuemart&Itemid=13

Czego do tego potrzebuje zeby utrzymac wilgotnosc stala 40% i temperature ok. 23*C? Nie zalezy mi na ultra jakosci materialu, wazne zeby zmiescic sie w 10 dni i zachowac jakosc na przyzwoitym poziomie.

Jestem kompletnym poczatkujacym jesli chodzi o indoor, takze prosilbym jakbys byl Ty lub kto inny tak uprzejmy o wprost podlinkowanie tego i owego. Wielkie dzieki, pozdrawiam.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
korzon3, Awareness wszelkie animozje załatwiajcie na privie. Tutaj proszę tylko o konstruktywną dyskusję.

Co do problemu Awar...ja do ogrzania użyłbym kabla grzewczego z termoregulatorem, albo grzałki akwariowej + butla z wodą. Do tego dobry wyciąg wilgotnego powietrza z boxa i załatwione. Żeby osuszyć powietrze zasysane w deszczowe dni musiałbyś użyć jakiegoś osuszacza ale to sie mija z celem, podgrzej boxa i dobrze go wietrz to ładnie ziółko odparuje. Potem docuruj je w papierku i gotowe.
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
To byl sarkazm. Nie probujesz zrozumiec mojego problemu. Po jaki chuj mi informacje na temat jakis kontrolerow, skoro ja nie mam podstawy, czyli ...


uuu Panie ja to bardzo cierpliwy czlowiek jeZZdem ale i to ma pewne granice !!!

od rozumienia to Ty tutaj jestes , a narazie siejesz zamet od kilku tygodni !!!

sam wiesz gdzie jestes , nie masz podstaw czyli zadnej wysianej trawy !!!


UWAGA DO WSZYSTKICH

stara zasada mowi nie karmic TROLLI i tego sie trzymajmy !!!

niech mnie ges kopnie jak sie myle :angrymod:


... to jedyna konstruktywna odpowiedz jaka mi sie nasuwa czytajac kolejny raz to samo puste slowo !


picture.php
 

Awareness

Member
uuu Panie ja to bardzo cierpliwy czlowiek jeZZdem ale i to ma pewne granice !!!

od rozumienia to Ty tutaj jestes , a narazie siejesz zamet od kilku tygodni !!!

sam wiesz gdzie jestes , nie masz podstaw czyli zadnej wysianej trawy !!!


UWAGA DO WSZYSTKICH

stara zasada mowi nie karmic TROLLI i tego sie trzymajmy !!!

niech mnie ges kopnie jak sie myle :angrymod:


... to jedyna konstruktywna odpowiedz jaka mi sie nasuwa czytajac kolejny raz to samo puste slowo !


View Image
Kilka tygodni to mnie tutaj nie bylo ostatnio, ku scislosci. Co do tego co wysiewam, to akurat jest moj interes i nie musze nic tutaj upubliczniac, bo nie mialbym w tym zadnego celu. Po za tym gdybys przeczytal moje wczesniejsze posty, wiedzialbys po co mi ten box ale najlepiej zaprowadzac policyjny porzadek i bic palka na oslep. A jesli chodzi o trolling, to nie wiesz kompletnie co to znaczy. Niekazdy tutaj jest 40latkiem ktory wszystko co jest pisane w internecie z uzyciem wulgaryzmu przyjmuje jako obraze, bo do nikogo braku szacunku tutaj nie probuje przedstawiac tym bardziej, ze moja wiedza na temat indoora jest bardzo znikoma, a rozchodzilo sie o zwykle zrozumienie mojego pytania, a nie ukazanie komus braku wiedzy. Nastepnym razem zamiast po chuj, napisze po co, ku spokojowi, bo myslalem ze ludzie beda na tyle ogarnieci ze zrozumieja kontekst mojej wypowiedzi. Pozdrawiam.
 

Awareness

Member
Czyli widze to tak:

http://domowauprawa.pl/index.php?pa...tegory_id=118&option=com_virtuemart&Itemid=13
http://allegro.pl/komplet-kabel-grzejny-przewod-grzewczy-125w-8m-i2412414604.html
http://domowauprawa.pl/index.php?pa...ategory_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=13

Przewod umieszczam w dolnych rejonach boxa, bo chyba otwory wentylacyjne sa u gory i do gory bedzie cug, czy wyzej? Na strychu zawsze jest wysoka wilgotnosc w nocy, szczegolnie w deszczowe dni, wiec wentylator w nocy jakos inaczej zaprogramowany powinien byc, rozumiem?
Jaki programator / kontroler wentylatora powinienem kupic?

Dziekuje pozdrawiam.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Zara zara bo sie burdel zrobił, wczoraj robiłem tu porządek ale padł mi net i nie zdązyłem do końca posklejac postów itp. Także wyszło zamieszanie. Już to naprawiam do końca. Obecnie zielu udał się na urlop, także jak wróci to ewentualnie cofnie kartkę.
POzdro i make love not war :)
 

mistic

Member
dobry wieczer.

Co myślicie o tym, żeby puścić automaty ostatnie 2 tygi na 12/12 ? Raczej w tym stadium nie powinno to już chyba wpłynąć negatywnie ...cały czas miały 18/6.

pozdro
fire!
mistic
 

korzon3

Member
Ja tak zrobiłem jakiś tydzień temu ze swoimi automazarami ale wróciłem na 20/4.
Chciałem w ten sposób zwiększyć produkcję żywicy (taki mały eksperment) ale po około 6 dniach nie zauważyłem żadnych pozytywnych efektów, wydawało mi się, że możę nawet zwolniły, więc wróciłem na 20/4. Wcześniej od początku miały 24/0.

https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=36537

PS. A jeśli chodzi o jakąś burzliwą wymianę zdań, to szczerze nie pamiętam o co chodziło. Moje posty chyba są wszystkie. Peace
 

korzon3

Member
No dobra, ponieważ kończę moją lekko ponad roczną przygodę z AFami to przyszedł czas wziąć się za coś właściwego. :)
No i są pierwsze dylematy. Co wybrać?
Na tapecie są następujące odmiany:
Skunk1
Super Skunk
Power Plant
Cindrella 99
Super Lemon Haze
Chemdog
Skywalker Kush
Kosher Kush


Pomóżcie proszę coś wybrać.
Cześć chciałbym obsadzić jakimś mocnym klasykiem, a na częśći mogą sobie rosnąć długie odmiany sativkowe.
EDIT:
Kurcze widzę, że jakoś moje pytanie nikogo nie poruszyło.
Będę wdzięczny za Wasze typy, np. nr.1 to, nr.2 to, a nr.3 tamto.
Dzieki
 

korzon3

Member
Nie wiem, wprost to Ci nie odpowiem, ale jak kiedyś tutaj zapytałem czy na zasilaczu "większym" można odpalić "mniejszą" żarówkę to mnie potraktowali jak debila :)
 
Top