What's new

INDOOR - PYTANIA

Ph0en!x

Member
Miałem tą samą sytuacje z Hawai Maui Wowie Skunk, niby zwykły regular, ale od samego początku tak jakoś mało rósł, no i po miesiacu 18/6 pokazało się na nim pełno jaj. Też zdziwienie było moje że w tej odmianie automat się trafił, no ale nie wyrzuce, teraz zbieram z niego pyłek, zapłodni grapefruit'a.
 

satiw

New member
Niestety już jej nie ma. Ale zrobię podobny manewr w przyszłości. Rzeczywiście jakość palenia doskonała ale było jej mało :)
 
B

BajCus

Ostatnio zakupiłem 2 maty grzewcze które docelowo były używane do ogrzewania łóżek wodnych lecz pomyślałem że idealnie nadają się do ogrzewania boxa od samego dołu co wyeliminuje problem zimnych korzeni. Maty mają termostaty. No ale póki co indoora nie robie więc czekają na lepsze czasy :D

Ps. Tak tylko się chwale
 

mistic

Member
Czy może mi ktoś przypomnieć co oznacza takie zawijanie liści na końcówkach? Tak jest tylko na jednej roślinie, a wszystkie są traktowane tak samo.

picture.php


Z góry dzięki.
 

chechlacz

New member
I ja mam prośbe, bo mam problem, w mixie od sensi seeds znalazłem zajebiste feno, obecnie jest w 68 dniu od przełączenia na 12/12 i chcialbym zachować te geny na przyszłość, czy jak po zbiorach zostawie ją i przełączę na 18/h a z odrostów zrobię klona matkę ucierpi coś na tym? czy będzie dokladną kopią z tym samym wyglądem, zawartością thc itd.
kilka fotek sry za jakość ale telefonem robione :canabis:
 

hodowca

Active member
Veteran
czy jak po zbiorach zostawie ją i przełączę na 18/h a z odrostów zrobię klona matkę ucierpi coś na tym? czy będzie dokladną kopią z tym samym wyglądem, zawartością thc itd.

Siema!
Po zbiorach zostaw sam dół rośliny i przełącz na 24/0 i najlepiej jakbyś trzymał ją wtedy pod białymi świetlówkami. wszystko będzie git ;)

pozdro
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Mistic: tez tak widzialem u dwoch zdrowych plantow, z tego co sie doczytalem to moze byc to niedobor Mg spowodowanyu szybkim wzrostem albo ogolne przenawozenie, tak czy inaczej podlanie dolomitem powinno pomoc a napewno nei zaszkodzi :>

Pozdr
 

chechlacz

New member
hodowca dziękować będę trzymał pod power ledem 6500k, bałem się tylko że nie będzie pełno wartościowy plant po takim rewegu :)
A co do planta te fotki nie oddaja jego piękna topy zbite na kamień Malo liści praktycznie kilka dużych takich i cały włochaty jak dywan a jak pachnie normalnie się zakochałem w nim i nie dam mu zginąć :woohoo:
 

mistic

Member
NIe oram się tym raczej w ogóle ale spytam: czy to normalne, że niektóre brązowieją w 22 dniu od pestki ? Skunk#11, 18/6, HPS 250:

picture.php


pozdrawiam
FIre !
mistic
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
bałem się tylko że nie będzie pełno wartościowy plant po takim rewegu :)

bedzie jak najbardziej pelnowartosciowy plant , tylko trzeba prowadzic reveg poprawnie i bedziesz mial to samo . Polecam na vegu pobrac klony , potem mozna pobierac klony z klonow ( c2 - c3 - c4 .... ) powinny byc takie same PELNOWARTOSCIOWE w kolejnych pokoleniach .

NIe oram się tym raczej w ogóle ale spytam: czy to normalne, że niektóre brązowieją w 22 dniu od pestki ? Skunk#11, 18/6, HPS 250:

View Image

pozdrawiam
FIre !
mistic

Bywa i tak :canabis:
faktycznie nie ma sie czym orac :D

poZZdro
 

S.T.W

New member
Witam czy ktoś z forum prowadził uprawę na panelcha led ? prosił bym o jakiekolwiek informacje albo zdjęcia.
 

MeF-U

Member
Witajcie

Potrzebna pomoc.

Box wys100x szer100x gł50cm, w srodku 1xhps150W + 1xhps70W, balasty na zewnątrz
Wloty powietrza 4x fi50mm, pasywne, w podłodze. Na wyjściu went łazienkowy fi100mm ok 100m3/h podpięty bezpośrednio do komina wentylacyjnego.
W środku 6 wentylatorów komputerowych 2x60mm dmuchajace na lampy, 2x80mm dmuchające na rośliny i 2x80mm odsysające powietrze przy roślinach.
Odległość lamp od roślin ok 20cm.
W boxie 1xGrapefruit i 1xWhite Widow z FemaleSeeds. Dopiero wczoraj łebki z ziemi wypuściły a tu już problem z temperaturą.
W sumie po latach oczekiwań w końcu pierwszy "poważny" projekt.
Wydawałoby się, że przy tej konfiguracji powinno być wszystko ok a nie jest.
W dzień przy roślinach 32*C a przy kloszu miedzy wentylatorami dmuchającymi na lampy 26*C :dunno:
Ktoś ma jakieś pomysły, sugestie? Walczyć z temp. bo stanowczo za wysoka czy może dać spokój i pozwolic im rosnąć w takich warunkach?

PS. Może i idiotyczne pytanie ale temp. mierzycie w bezpośrednim świetle lamp czy może w "przycienionym" miejscu?
 

MeF-U

Member
ironCELL dzieki za szybką interwencję.
Piszesz za słaby wentylator, masz na myśli główny wyciągowy?
100m3/h to wymiana powietrza w boxie 200x w ciagu godziny o ile dobrze liczę, za mało?
W takim razie jaka powinna być optymalna skuteczność wentylatora?
Pójdę za Twoją radą i zrobię jeszcze 2 otwory fi 80mm uzbrojone w wentylatory komp i dodatkowo dodam jakieś źródło CO2.
Zobaczymy jak sie takie modyfikacje sprawdzą.
Bo dziś "za dnia" temp przy maluchach 35*C

Edit:

Jeden otwór fi80mm zrobiony i już jest lepiej. Temp 30-32*C
Uzbroję go jeszcze w wentylator fi80mm i najprawdopodobniej 2 otwory fi50mm też uzbroję w went. fi50mm.
Powinno już być ok, zobaczymy.
 

JrDarus

Member
MeF-U, dlaczego trzymasz tak blisko lampe przy maluchach? 35* przy takich maluchach moze miec katastrofalne skutki. Jak podniesiesz lampe max do góry i jak podrosna to etapami bedziesz lampe opuszczal to bedzie git. Jeśli chodzi o pomiar temp. to mierzymy temp powietrza mierzona w cieniu oraz temp. promieniowania ktora mierzymy przy szczytach. Pozdrawiam
 

MeF-U

Member
Nie jest dobrze.
Zrobiłem dodatkowy otwór fi80 z wiatrakiem na wlocie, do dwóch otworów fi50 juz isniejących zamontowałem wentlatorki fi50.
Lampa poszła max do góry, dodałem "drożdżowy generator" CO2 do środka.
I temp dalej utzrymuje się na poziomie 32-35*C :dunno:
Powoli zaczyna mi opcji brakować a pakowanie kolejnych went chyba mija się z celem bo juz jest 9szt, a każdy kolejny daje niewiele.
W miedzy czasie zdąrzył juz mi sie zjarać zapłonnik z HPS 150 ale juz wymieniony.
Jak narazie cały czas pod górkę :cry:
 

MeF-U

Member
Hej.

Po drobnej zabawie z ustawieniem wentylatorów mieszających,
zszedłem w "dzień" do 27-31*C, czyli na razie chyba tak zostawie.
Gdyby coś jednak wpłynęło na podwyższenie temp. to
opcja z dodaniem, na wejściu takiego samego wentylatora dokanałowego,
jaki jest na wyjściu, chyba najbardziej do mnie przemawia.

Dzieki Wam serdeczne za pomoc.

EDIT:
Zapchany przewód kominowy raczej nie wchodzi w grę.
Drożność byla sprawdzana a cug sam kręci wyłączonym wentylatorem wyciągowym.
Zdjęć na razie nie będzie, może w wolonej chwili machnę jakąś wizualizację boxa.
 

JrDarus

Member
Wydaję mi się że warto też spytać o temp w pomieszczeniu, w którym stoi box. Jeżeli panuje skwar np tak jak u mnie 28-29* to nic sie nie zrobi wentylatorkami. Wtedy najlepiej włączyć lampe na noc. Jeżeli u Ciebie temp wynosi załóżmy 22* to trzeba sie nakombinować i przede wszystkim dobry wyciąg zamontować.
 

mistic

Member
@MeF-U

No właśnie, idąc za słowami JrDarus'a, może zrób im w nocy dzień a w dzień noc - to się wydaje chyba najbardziej zasadne przy indoorze w tak ciepłe dni. Ja tak mam, chociaż nie do końca, bo automaty trzymam na 18/6 cały czas. Między 11AM a 4PM i tak często otwieram drzwi boxa, co by kilka stopni zbić....Przy 12/12 nie wyobrażam sobie roślin mających "dzień za dnia" przy takich temperaturach jak u mnie.... U mnie taki właśnie był pierwotny plan noc w dzień a dzień w noc, tyle że teraz auto więc jest inaczej. Kilka upraw zrobiłem już przy zamianie dnia z nocą i wydaje mi się, że było git. Wiadomo, że wtedy trzeba ostro pilnować, co by światło nie wpadało do boxa....

Pozdro i powodzenia
Fire!
mistic
 
Top