What's new

INDOOR - PYTANIA

BlinD

Active member
szybkie pytanie:
jak myślicie w boxie 120x120 wrzucac 4x4 doniczek (16) po 30cm brzeg zeby na full wypelnily boxa czy lepiej bedzie 3x3 donoczek (9) wrzucic i ladnie potrenowac roslinki ?
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
SOG to jest 36 dziewczyn na 1.44m, mam tak w jednym namiocie bez siatek i jest spoko, doniczki 6.5l doniczki ustawione przy sobie i gęsta okrywa zieleni pozwala ograniczyć częstotliwość podlewania do ok raz na 7 - 10 dni. Tam gdzie mam 16 klonów jak Żelazny brat pisze, na osobnych siatkach praca jest wygodniejsza choć podlewać trzeba nieco częściej i tak też bym polecał. Mój ziom robi w takim namiocie po 4 krzaki i takiego rozwiązania nie polecam bo koszmar przy pielęgnacji, jedyny tego powód jest taki, że tu gdzie żyjemy im wyższa liczba roślin tym gorsze ew. konsekwencje i wielu tu tak uprawia...
Raz widziałem 5 krzaków pod 4 x 1000W, topy jak uda:D

picture.php


picture.php


picture.php


powodzenia !

peace
 

Qdi69

New member
moze to dla niektorych smieszne pytanie ale kto pyta ...:)
Growbox HomeBox Mini
-wymiary: 0,3 x 0,3 x h0,6 metra
-100% skuteczny, gruby i trwały materiał NIE PRZEPUSZCZAJĄCY światła, wilgoci, ze specjalną wewnętrzną warstwą, odbijającą światło -stelaż stalowy, trwały i łatwy do montażu -namiot jest namiotem ekspozycyjnym, posiada dwa rodzaje wewnętrznej powłoki ( biały i srebrny

Oświetlenie Świetlówka kompaktowa 55W e27, 2700k (kwitnienie),żywotność 8000h.

+ oprawka ceramiczna e27 z uchwytem +okablowanie (świetlówka gotowa do podłączenia).

programator czasowy analogowy,

Wentylator osiowy kanałowy 100fi
do układów wentylacyjnych o średnicy78mm -wydajność 78m3/h

zakupilem sobie taki o to bajerek ... mysle dolozyc do tego 2 zarowki energo... 1160lm kazda ... czy ogarne tym swiatlem jakiegos pomidora ???
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Teoretycznie możesz ale i tak imprezy po zbiorach nie zrobisz, a może by tak HPS 70-100W? Na pewno by starczyło na kilka imprez;) Ja lata temu pozbyłem się wszystkich świetlówek, na wegu wisi MH, jedyny magnetyczny balsat jaki mam. Od 3 lat nic przy nim nie robiłem, ta sama 3 letnia lampa.. Lampy wyładowcze mają jeszcze taką zaletę, że nie trzeba ich przytykać kilka cm od szczytów.

pozdrawiam

peace
 

Qdi69

New member
rozumiem... ale tu tez chodzi o koszta. koszta zakupu oraz rachunkow, sam mieszkam sam sie utrzymuje a ziolko hoduje dla przyjemnosci nie na biznes Cos w zyciu trzeba robic dla przyjemnosci :)
 
Czy ktos mial doczynienia z takim sprzetem.

http://www.ebay.com/itm/digigro-Con...908?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7aaba6ec

http://www.ebay.pl/itm/ECOTECHNICS-...arden_PlantsSeedsBulbs_JN&hash=item3f0c0364d1

Rozwazam zakup czegos podobnego. Obecnie lece na butli 5kg z zwyklym reduktorem spawalniczym i dozuje na przyslowiowe oko ilosc co2. Tylko staje sie to niewygodne bo jak wyreguluje zaworem pozadana ilosc, przychodze za kilka h to juz nic nie leci. Ten reduktor sie do tego po prostu nie nadaje. Ten pierwszy zestaw z powyzszego linka ma dodatkowo elektrozawor ktory jes polaczony z czujnikiem Co2. Niezly bajer. Dozuje ktos z was co2? Jesli tak to jak sobie poradzil z wyregulowaniem odpowiedniej ilosci bo przekroczenie pewnych wartosci staje sie toksyczne dla roslin.
 
Dzieki za rozjasnienie tematu. Co do reduktorow. Obecnie mam zwykly z dwoma manometrami. Pod pojeciem spawalniczy mialem na mysli wszystkie te reduktory ktore redukuja cisnienie na wyjsciu do 20 atmosfer czyli te ktore sa uzywane w technice spawalniczej. Do techniki dozowania Co2 np dla roslin w akwarium albo w pieczarkarniach stosuja cos takiego

http://shop.aqua-art.pl/inkontrahent.php?t=652&g=27&q=&r=0&rg=0

Ten reduktor rozni sie tylko tym ze na wyjsciu podaje cisnienie 2 atmosfer. Moze to jest takie kombo z zaworem precyzyjnym ktory ty posiadasz? Musialbym to zobaczyc w akcji. Co do mojego problemu, kupilem ten zestaw z ebaya ale zamienilem kontroler co2 na cos takiego

http://www.ebay.com/itm/ppm3-Co2-Co...201?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7abf9d71

Ten jest o tyle wygodniejszy, ze mozna sterowac wartosciami ppm 600-2000. Ten z kompletu mial na sztywno zaprogramowane poziomy 1300-1500ppm.

Mam jeszcze takei pytanie. Duzo osob zwraca na to uwage aby podczas dozowania co2 wylaczyc albo zmniejszyc do minimum wentylacje. A jesli powietrze ktore wydala wentylator laduje w tym samym szczelnie zamknietym pomieszczeniu w ktorym rozlozony jest namiot i jest znowu zasysane do namitou, to tez powinienem ograniczac sie z wentylacja? Zastanawiam sie tez czy co2 rownomiernie sie wymiesza w calym pomieszczeniu. Bo jednak opada na ziemie, ale rotacja wentylatora powinna chyba wzbic go troche w gore.
 
C

czaczo

hej
ja urzywalem kiedys dlugi czas manoreduktor + elektrozawor,wszystko mi chulalo ,co prawda bylo zuzycie wieksze jak na nowszym aparacie ktory posiadam,ale roznica jest w 5-7 dniach,cale truco polega na odpowiednim uzywaniu tego najtanszego dozownika co2 z butli,czas otwarcia i odpowiednia synchronizacja z extraktorem i intraktorem.
co do twego pytania ,stary musisial bys mieszac powietrze w tym pomieszczeniu poza boxem,lub rure intraktora polozyc w najnizszym miejscu,zapewne wiesz co2 ciezsze od powietrza.powodzenia

przedawkowanie co2 ,ajak to wyglada,hehe,ciezko w pokoju ,domu ,podniesc poziom co2 do 3000ppm
 

SeanPrice

New member
Panowie mam mały problem, dziewczyny są w 11 dniu wega i od młodszych liści zaczynają wyskakiwać żółte przebarwienia. Rosną w mieszance 3/4 ziemi plargon grow mix, 1/4 kokos + dolomit i pożywka mikoryzowa, temp. nie skacze powyżej 28 stopni, PH wody którą podlewam około 6,5 narazie nie lałem żadnych nawozów. Co to może być? Wygląda trochę jak niedobór Mg ale wydaje mi się to dziwne bo dawałem sporo dolomitu do mieszanki. Fotki:

picture.php


Pozdrawiam
 
C

czaczo

hej
a wode jaka uzywasz,

jol.dokladnie iron .N.P.moja kranowka ma prawie ec 1.1 z czego 0.8 to wapno hehe,osmoza ma 0.08-0.12,ale gdy podleje sama taka woda,zaczynaja sie wariacje,kranowka czy osmoza lub destylka,
 

SeanPrice

New member
Używam odstanej (koło 48 godzin) kranówy, PH reguluje kwaskiem cytrynowym. W takim razie co polecacie, flushować ziemię? Generalnie sprawy postępują dość mocno, ale co ciekawe bardzo odbija sie to na wzroście tylko 1 rośliny, pozostałe 3 cisną mimo to całkiem dobrze.
 
C

czaczo

popierwsze odstaw kwasek cytrynowy,uzywaj mniej skomplikowanych substacji,moznesz nawet skrystalizowanych ale nie kwasek .mieszanke sam robiles ,mieszales,wlasnymi rekama/idzmy dalej. genetyka?ta sama ?sprawdzales ph substratu(jak niemasz ph metr do ziemi,to poszukaj na necie jak sprawdzic za pomoca -ph metr do wody)rozumiem ze , ec, ppm metru nie posiadasz?

nie plukaj ziemi

4 rosliny,uzywasz 250w hps?
gdzie mieszkasz,ogolnie satan .hehe/wiesz.oklazachodniopomrska, texaszaglebiogurniczy
 

SeanPrice

New member
Mniej skomplikowanych czyli np. co? Kwasek tani i łatwo dostępny dlatego używam. Mieszałem wszystko sam, w takich proporcjach jak napisalem wcześniej, dolomitu dałem około szklanki na doniczke 11l. Genetyka to Sensi Star od Paradise Seeds, SSSDH, Chem Fields i mix od UltimateSeeds, mocno w dupę dostała panienka SSSDH. PH mierzyłem wody wypływającej z dna doniczki, EC/PMM metru niestety nie mam, HPS 250W
 
C

czaczo

nie stresoj sie,chcemy ci pomoc/
szklanki?
stary nabadz jakies w plynie,ph-.nie musi byc na weg ani na flo,ja jak pamietam uzywalem jakies tam,i nie bylo flo ani veg.lata temu,i dzialalo na veg i na flo.te veg i flo to jakas kosmetyka kosmiczna*soil).
wapn wytraca magnez ,magnez wytraca wapn.

moze ktos inny cos poradzi
powodzenia
 

SeanPrice

New member
Źle to zabrzmiało, stresu zero :biggrin: Ok, kupię ph- ale tak z ciekawości dlaczego kwasku nie można stosować? No 1 szklankę dolomitu na 11l mieszanki, za dużo? Czyli generalnie żaden niedobór to na bank nie jest, nie ma sensu nic lać?
Pozdrawiam i dzięki za odzew
 
C

czaczo

?krotkotrwale dzialanie?
rosliny to organizmy ,niektore sa poza standardami?tak sobie to tlumacz,wydasz mniej kasy.pzdr




zapomnialem dodac
szklanka to jakies 300gram ,taka dawka to na jakies 200-300 litrow ziemi z ph 5.5 -6.5
 

SeanPrice

New member
Całe szczęście mam małe szklanki, zważyłem i wyszło że sypnąłem 100g. Da się to jakoś rozwiązać sensownie czy najlepiej przesadzić do nowej ziemi?
 
D

dEv-9

Witam wszystkich, szybkie pytanie(pewnie juz bylo): na ktorym pietrze lisci robic FIM?

e: i po ilu dniach od wyjscia z ziemi? :D i jakby ktoś mógł jeszcze opisac jak to zrobic lub dac linka (bo pewnie juz to bylo)

pytanie2: czy 11 litrowe doniczki wystarcza dla samiczek? mam boxa o wymiarach 78x52 i by weszlo mi do niego 6 takich

Pozdrawiam wyjadaczy :)
 
Last edited:

SeanPrice

New member
Czaczo: nie chce tu żadnych herezji prawić ani nikomu podnosić ciśnienia, proporcje dolomitu wziąłem ze starych postów z tego tematu, widać nie tych co trzeba ;) planty jakoś rosną więc nie zawracam gitary :) kolorek ode mnie ze starego indoora na rozluźnienie atmosfery:
picture.php

Pokój
 
Top