What's new

INDOOR - PYTANIA

Masz zdjęcia? Z tego co piszesz wydaje mi się, że rośliny mogą być głodne. Biobloom jest słabym nawozem, producent zaleca żeby go stosować razem z biogrow (ich nawozem na fazę wzrostu) w proporcji 1:1, to nie jest nawóz który sam wystarczy podczas kwitnienia. Nie bój się dać więcej biohumusa, w tej fazie trochę więcej azotu nie zaszkodzi kwitnieniu. Ile teraz lejesz nawozu (pełna dawka/pół dawki?)

PH bym się nie przejmował, przy takiej dawce dolomitu ziemia nadal powinna być lekko kwaśna.
 

bamboleeo

New member
Lałem zalecaną dawkę biobloom i trochę mniej niż pół dawki biohumusa. Jutro zaleję więcej bihumusa i zobaczę co będzie. Na zdj które mam teraz w galerii nie za dużo widać. Ogólnie rośliny są bladozielone, przy czym najmłodsze pędy wyglądają dużo zdrowiej, są ciemnozielne, dolne liście wiatrakowe żółkną jak przy niedoborze azotu i postępuje to w górę. Poza tym rośliny znacząco przystopowały na wzroście od ok tygodnia.
 
Lałem zalecaną dawkę biobloom i trochę mniej niż pół dawki biohumusa. Jutro zaleję więcej bihumusa i zobaczę co będzie. Na zdj które mam teraz w galerii nie za dużo widać. Ogólnie rośliny są bladozielone, przy czym najmłodsze pędy wyglądają dużo zdrowiej, są ciemnozielne, dolne liście wiatrakowe żółkną jak przy niedoborze azotu i postępuje to w górę. Poza tym rośliny znacząco przystopowały na wzroście od ok tygodnia.

Powinno być ok, rośliny nie wyglądają źle. Zahamowanie wzrostu w 3 tyg. to normalna sprawa - przestają się wyciągać. Pełna dawka biohumusa + biobloom bo to prawdopodobnie niedobór azotu. Możesz im podać siarczan magnezu (do kupienia w aptece jako środek na przeczyszczenie ;) ), łyżeczka na 5 litrów.
 

Chirurg

Member
może ktoś mi wyjaśnić dlaczego taka padaka z plantem mi sie dzieje ? :thank you:

picture.php
 

mistic

Member
Witam.

Cooltuba podłączona tak, że: z jednej strony wlot powietrza z wiatrakiem wdmuchującym powietrze [z boxa], z drugiej strony tuby odprowadzenie przewodem wentylacyjnym na zewnątrz boxa, na dwór, rura fi 110. Do boxa wpada powietrze z dworu rura fi 110. W boxie chodzi nawilżacz. Wiele osób ma tak podłączoną tube .. wolałbym wlot do tuby z dworu i wyjście na dwór [czyli tak klasycznie, żeby tuba miała swój obieg, wtedy wilgoć nie wbija do tuby]- nie ma jednak takiej opcji, bo nie miałbym wtedy skąd podłączyć powietrza do boxa [dla roślin]. Pytanie dotyczy nawilżacza - po prostu martwie się o ewentualną zworę. Czy miał ktoś z was takie podłączenie ? [Do tuby zasysane mocno wilgotne powietrze z boxa]. Przy wiatraku są krople wody. Niby, żeby zwarło nie ma opcji, bieguny na oprawce są daleko od siebie...Hm sam nie wiem. Niby wygląda safety...
 

mistic

Member
joł Iron.

Nawilżacz jest na ziemi - wiadomo. Sauny nie ma, wilgotnośc na poziomie 60 %... A z tym wiatrakiem nad tubą pomyśle - musiałbym pokombinować z kolankiem albo rurą spiro i na jej końcu dać wiatrak - jest to jakaś myśl... Gorzej będzie później jak rośliny porosną i CT pójdzie do góry...ale w sumie wtedy nie będę już utrzymywał takiej wilgotności. W każdym bądź razie dzięks Iron.
 

mistic

Member
Witam.

Box ma u mnie bezpośredni wlot powietrza z dworu przez co w nocy [ dla roślin to i tak na razie i przez najbliższe kilka tygodni - dzień] minimalna temperatura to dzisiaj w nocy 18,7 wczoraj 17,8- wygląda na to że różnica temp. na dworze a w boxie to jakieś 7 stopni. Myślę, że taka temp utrzymuje się nie za długo, tylko wtedy kiedy jest najzimniej na dworze. Moje pytanie kieruje do doświadczonych, zaprawionych w sytuacjach temperaturowych; orać się tym ? Zmieniać coś kombinować czy zostawić jak jest ?

peace &fire
 

bamboleeo

New member
Elo
Zjebałem pH gleby :wallbash: i panny mają widocznie zablokowany magnez i azot, poza tym niektóre dolne liście mają brązowe plamy no i po kilku dniach cały liść robi się brązowy zwija w rulonik. Straciły już ok 1/4 liści.
Dziewczyny są w ok 4 tyg flo. Mimo nieprzyswajania składników kwiaty kwitną w miarę ok. I tu moje pytanie: Co zrobić? Wykonać flush? Przesadzić je? Czy po prostu lać wodę z odpowiednim pH i czekać , aż się poprawi? Już ok. 3 razy podlewałem samą wodą z ph 6 i to obsychanie liści trochę się spowolniło. Jaka opcja będzie najlepsza? Nie chcę ich już dodatkowo męczyć, bo i tak dużo ze mną przeszły :/ Zastanawiałem się też czy dobrym wyjściem dopóki pH się nie zmniejszy będzie nawożenie dolistne. Jeśli ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry nawóz, albo nawozy z N i Mg do nawożenia dolistnego to byłoby zajebiście.
Pozdro
 
Jakie jest teraz pH gleby?
Flush kwaśną wodą nic nie da - poprawi się na dzień - dwa i wróci do początkowego stanu. Przesadzenie to lepsza opcja.

Masz jakies zdjęcia tych liści?
 

bamboleeo

New member
Wielkie dzięki, byłbym zajebiście wdzięczny jeśli wyjaśniłbyś mi co mam zrobić. Rośliny rosną w 2óch 30litrowych pojemnikach. W jednym dwie, a w drugim trzy.
 

bamboleeo

New member
Dzięki jeszcze raz. Niestety jak zawsze pierwszy raz nie jest doskonały i rośliny straciły część korzeni :/ mam nadzieje, że nie obije się to na nich za bardzo... O Ile przesadzanie może wydłużyć kwitnienie, szczególnie takie gdzie uszkodziłem trochę korzeni? Pierwszy indoor to jednak poważny projekt i uczy wiele pokory :) ironCELL zajebiste wielkie dzieki za pomoc i jak już będzie karma to jesteś pierwszy w kolejce heh
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Do coco najlepsze będą nawozy do hydro, najlepsze efekty widziałem przy użyciu "lucas formula"(poszukaj co i jak w serczu), cała metoda polega na mieszaniu 2 składników, prościej się już chyba nie da... biohumus i inne organiczne dodatki zostawiłbym do ziemi, zwłąszcza jeśli masz system nawadniania to ograniczne nawozy go momentalnie pozatyakją...

peace
 

satiw

New member
Elo.
Nurtuje mnie ostatnio jedno pytanie. Swego czasu wrzuciłem do boxa w tym samym czasie AK47xDR AF od nasion oraz DELAHAZE (NO AF) z nasiona które dostałem w gratisie od seedbanku . Jako że był to mój pierwszy raz z automatami pomyślałem że potrzymam je wszystkie na 24/0, po miesiącu przestawię na 20/4 i automaty będą mi śmigać już do starości a DELAHAZE na tym fotoperiodzie będzię trzymać się dzielnie na wegu i zostanie pocięta na klony w czasie ścinki AK. Jak wielkie oczy miałem, kiedy po przełączeniu na 20/4 (praktycznie od razu) wszystkie jak jeden mąż w tym samym czasie pokazały preflowery i wszyskie panny doszły w tym samym czasie (ok 2 miechów) praktycznie. Różnica tygodnia. I teraz zastanawiam się jak to wytłumaczyć. macie pomysły?
 
Elo.
Nurtuje mnie ostatnio jedno pytanie. Swego czasu wrzuciłem do boxa w tym samym czasie AK47xDR AF od nasion oraz DELAHAZE (NO AF) z nasiona które dostałem w gratisie od seedbanku . Jako że był to mój pierwszy raz z automatami pomyślałem że potrzymam je wszystkie na 24/0, po miesiącu przestawię na 20/4 i automaty będą mi śmigać już do starości a DELAHAZE na tym fotoperiodzie będzię trzymać się dzielnie na wegu i zostanie pocięta na klony w czasie ścinki AK. Jak wielkie oczy miałem, kiedy po przełączeniu na 20/4 (praktycznie od razu) wszystkie jak jeden mąż w tym samym czasie pokazały preflowery i wszyskie panny doszły w tym samym czasie (ok 2 miechów) praktycznie. Różnica tygodnia. I teraz zastanawiam się jak to wytłumaczyć. macie pomysły?


Cześć, hodowalem delahaze i nie zauważyłem żadnych tendencji do AF, trzymałem je 2 miesiące na 18/6. Może uzywasz świetlówek zamiast hps/mh? Pod CFL niektóre odmiany kwitną same.
 

satiw

New member
To jest trop :) 24/0 było pod dwoma kompaktami 18W 2700K :) Muszę ten eksperyment powtórzyć chyba.Preflowery pokazały się jednak już po wrzuceniu pod hps 250W 20/4 i to po jakimś tygodniu... dopiero wtedy dostały nawozy na FLO. początek kwitnienia miały intensywniejszy ale w połowie drogi do kosy AK nadrobił w znacznym stopniu i było go o ok 1/3 więcej z rośliny.
 
Top