What's new

INDOOR - PYTANIA

kiro

New member
Witam,

Witam,

34dzień flo
pytanie:
1. jeżeli odetne najniższe, gorzej oświetlone gałązki z małymi topkami z dziewczyn 120cm-130cm wys.- czy opóźni to zbiór o kilka dni czy nie?
2. Większość doświadczonych growerów Icmaga radzi aby, nie obcinać liści w celu zwiększenia ilości światła dla kwiatków (trzymam się tego), ale jest post z którego wynika, że od 6 tygodnia flo warto jest to robić. Czy odcinać po 6 tyg. wachlarze od dołu i ile procentowo tych liści odciąć; wszystkie od razu czy stopniowo? (jeżeli w ogóle).
3. Jeżeli chodzi o fundowanie w końcówce kwitnienia 48 godzinnego okresu ciemności, czy robicie to raz tuż przed ścinką, czy też powtarzacie zabieg większą ilość razy w jakichś wyliczonych odstępach czasu?
Dziewczyn nie trenuję.
Podpowiedzcie Koledzy, córy same rosną, nie chciałbym im zaszkodzić przed pierwszą w moim i ich życiu metą.
Pozdro.
 

petn

Member
Jesli obetniesz wysztkie galezie z dolu to zestresujesz na tyle rosline ze zwolni tempo.Najlepiej obcinac stopniowo.Ja obcinalem dolne ale nie widzialem roznicy pomiedzy tymi na ktorych nie obcinalem.Wiec chyba nie warto stresowac.Nie obcinaj lisci bo to nic nie daje jedynie moze zaszkodzic.
A jesli chodzi o zaciemnienie roslina musi przez ostanie ~48 godzin byc nie w calkowitej ciemni tylko zacienionym pomieszczeniu.Osobicie na tej samej odmianie probowalem tego i tez nie widzialem zadnej roznicy.Golilem tez cala rosline pod koniec z lisci i efekt taki sam, praktycznie nie zauwazalny dla mojego oka.
 

kiro

New member
Dzięki, właśnie o taką informacje mi chodziło.
Ograniczę się do niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Pozdro.
 

fastriffs

Member
Z czego mozna zrobic cooltube, i gdzie to mozna u nas w kraju kupic?



E: Co myslicie o zrobieniu jej z plastikowej butelki? Nie przytopi sie(zarowka 100W)?
 

fastriffs

Member
Tez sadze ze z cooltube z butelki to nienajlepszy pomysl, tak mi przelecialo przez mysl takie ghetto rozwiazanie. W ogole nie przypuszczalem nawet ze moge kupic gotowa cooltube w polsce haha. Wracam do uprawy po dlusszej przerwie, pamietam jak w growshopach w polsce to byly lampy i dwa nawozy a teraz widze pelen wypas.
Tak wiec nie bede sie sral i dziadostwa robil tylko kupie gotowa.

Generalnie skladam boxa z obudowy do kompa wiec z gory zakladam ze bedize problem z cieplem, ale moze jak balast wyjebie na zewnatrz i wmontuje cool tube to utrzymam jakos temp.
 
C

czaczo

material na cool tuby,najlepszy ,to duran inaczej pyrex.jest dostepny w kraju .to gdybys chcial budowac jakies koloseum .hehe.
 
O

OrganicShowmen

czyli mowisz przyjacielu ze szyba od cool tube zatrzymuje 1000 lumenow. hmm bardzo ciekawe. Cos w tym musi byc bo rosliny wegowane pod kloszem a bez klosza wygladaly zupelnie inaczej. nie wspominajac juz o tym, ze promieniowanie cieplne jest tez zupelnie inne. Na vega lepiej jest jednak uprawiac przy otwartej uprawie, a dopiero w polowie kwitnienia, kiedy juz rosliny przestana sie wyciagac, zastosowac Cool tube :chin:

Takie moje prywatne przemyslenia.
:) pozdro organic
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Tak wiec nie bede sie sral i dziadostwa robil tylko kupie gotowa.

Generalnie skladam boxa z obudowy do kompa wiec z gory zakladam ze bedize problem z cieplem, ale moze jak balast wyjebie na zewnatrz i wmontuje cool tube to utrzymam jakos temp.


do boxa po kompie chcesz wsadzić kupną cool tube? No to powodzenia - np cooltube z linku Butelki (sam taką właśnie mam) ma rozmiar 48cm x 12,5cm. W polskim sklepie nie widzałem mniejszych cooltub.
 

fastriffs

Member
Kov: wlasnie sie przed chwila zorietowalem ze beda za dlugie. Mam do dyspozycji 38cm a te tuby maja 50cm, a skrucic chyba ich bedzie ciezko bo sa szklane. Skad by tu taka rurke szklana wytrzasnac?
 

Butelka

Member
fastriffs - przy obudowie od kompa moim zdaniem najlepszą opcją są świetlówki + szyba. w prosty sposób mozna wtedy zamontować szybę, masz mniej ciepla niż przy lampie 100w do tego w obudowie montaż szyby jest potrzebny ale megaprosty.
 
K

.Kaya

Mam takie drobne pytanie. Szukałem, lecz nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Gdzie lepiej umieścić wężyk z co2 domowej produkcji - w donicze czy w boxie? A może nawet i tu i tu?
Wydaje mi się, że to chyba i tak nie ma większego znaczenia, lecz chciałbym poznać jakąś fachową opinię na ten temat.
 

Butelka

Member
Kaya opcja jest taka, że co2 jest cięższe od powietrza i opada na dół. w momencie kiedy umieścisz to pod roślinami efekt będzie słaby.
a w przypadku powieszenia wyżej co2 będzie opadać na roślinę i jak pisze czaczo będzie wchłaniane przez nią.
pozdr.
 
K

.Kaya

Dzieki za odpowiedz. Wolalem sie upewnic.
Kolejne pytanie jest jeszcze apropo co2. Zamierzam zmontowac taki bimbrownik, jak mial Mr.Bongowski, w swoim pc boxie, tyle ze w baniaku 5l, bo miejsca wystarczy spokojnie.
Chodzi mi o proporcje, ile mniej wiecej ma tego byc?(jabłka, woda, cukier, drozdze)

Kolejna sprawa - zastanawiam sie nad wyborem doniczki.
Najpierw maly setup boxa. Obudowa komputerowa o wymiarach ok 40x20x63. 100W hps za szyba. Ogolem nie mam problemow z temperatura, na dodatek niebawem dojdzie silniejszy zasilacz do wiatraczka, wiec jestem spokojny.
Od podstawy do szyby jest ok 50cm. Obecnie mam 4l doniczke o wys ok 17-18cm( nie pamietam dokladnie) co daje ok 32cm na rosline. Zastanawiam sie czy moze by nie wlozyc tam 6l doniczki z hemp.pl( wys 25cm). Chodzi mi o to czy to mi sie kalkuluje i nie szkoda wysokosci rosliny, bo moze 4l to wystarczajaca ilosc jak na taka powierzchnie? Mam nadzieje, ze zrozumiecie o co mi chodzi.
 

Silas

Member
Veteran
Ja mam większy box niż twoja PC kasta...i mam donice 6L których rośliny nie wykorzystują w pełni.

Nie wiem jak z proporcjami na jabłka...aczkolwiek
Bitwa Pod Grunwaldem 1410!
1000ml wody
400g cukru
10g drożdży

Ja to z powodzeniem stosuje w akwarium i starcza na jakieś 3 tygodnie około w 1.5L zacieru. Ty robisz wszystko razy 4.5 (nie zalewaj do pełna bo jak się spieni to może się przelać).
 
S

shot-retep

Czy rośliny po pierwszym tyg na flo doznaja mocnego szoku jeżeli lampa nie zapalila sie 2 razy pod rzad kiedy powinna? (48h ciemni):wallbash:
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Przezyja :>, chyba kazdy mial jakas taka sytuacje i watpie zeby w wiekszosci przypadkow cos sie dzialo (hermy), u wiekszosci pewnie tak jak u mnie wszystko bylo KO:abduct::joint:

Pozdr
 

Latest posts

Latest posts

Top