What's new

INDOOR - PYTANIA

Butelka

Member
nie wiecie jakiego zasilacza uzyc do ośmiu wentylatorków 8x8 komputerowych 12v ? bo kupilem taki 12v na bazarze za dyszke i chodza wolniej niz chodzily na takim od nokii co ma 3,7v heh (jak podlacze max 2 to chodza tak jak powinny) nie wiem czy mam racje ale wydaje mi sie ze musi miec odpowiednia moc (W) ten zasilacz ? nie wiem jaka moc maja wentylatorki takie.. pewnie ze 3-5W ? to by wszystko wyjasnialo.. ale jaki zasilacz w takim razie kupic
pozdro

tutaj chodzi o taka wartość jak mAh a nie o woltaż.
sprawdź jaki masz w 3,7 a jaki w 12v i zauważyz różnice :)

pozdro
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
Co Ty tu za glupoty wygadujesz chlopcze ? Wez sie ogarnij !!!
Miliamperogodzina (mAh) jast miarą pojemności ogniw,akumulatorow, określa ona zdolność do zasilania przez ten akumulator obwodu elektrycznego prądem o danym natężeniu przez określony czas.
 

Butelka

Member
sorry świete słowa.. z pośpiechu włączyłem w to czas... chodzi o mA czyli mili amper..

raz jeszcze sorry - chłopcze ;]
 

frether

Member
Veteran
kfjatek myślę że metodo prób i błędów na pewno byś rozwiązał ten problem ewentualnie google
na zasilaczach często napisane jest jakim prądem(mA/A) można go obciążyć, wszystkie wentyle będziesz podłączał równolegle w układzie równoległym prąd dzieli się na poszczególne gałęzie obwodu i wraca do źródła na wentylatorach masz napisane jaki prąd(mA/A) pobierają dodaj wszystkie prądy wtedy wyjdzie ci jaki potrzebujesz zasilacz, jeśli nie masz nic napisane na wentylatorach to wepnij SZEREGOWO!! amperomierz przed wentylatorem i włącz zasilanie wtedy pokarze Ci jaki prąd pobiera Twój wentyl przy danym napięciu(V) czy źle mówię??

masakrator PM
 

Plantator

Active member
Veteran
siema , "na plonie mi tak nie zależy jak na seedsach" święte słowa !!! też tak mam , by uzyskać plon , potrzeba nasion i to właśnie one są ważne , do konkretnego stylu uprawy każdy dojdzie z czasem , i po dobrych radach z forum np.:] Co do tych przegrzanych plantów , spróbuj jakieś wentylatory mocniejsze , wiatrak mieszający powietrze w boxie , czy np świecenie w nocy , nie w dzień . lekka zmiana fotoperiodu w tym momencie nie da im takiego stresu jak ta temperatura. dobrą opcja jeśli by się dało jest wyniesienie tego na out lub w miarę ukryte okno , czy nawet niezbyt oświetlony pokój. Dojrzewający plant nie musi mieć super warunków , byle nie był tak katowany np temperaturą. inna kwestia to zapewnienie im w miarę suchego powietrza co by sionka nie spleśniały , czy nie weszła inna choroba. Powodzenia breederzy!!!! oby nas było jak najwięcej i Polska konopią obrastała hehe

co do tego wpływu chemii na smak / zapach, to co najwyżej pozostałości nawozów mogą go zmieniać trochę. no chyba że dokarmiasz dolistnie i zostanie kilo soli mineralnych na topach heheeh jeśli to rośliny nie zabije to na pewno smak zmieni :] o wpływie chemikaliów na moc zbytnio nie słyszałem , co najwyżej lepiej uprawiana na bogatej w związki min i org ziemi powinny wyrosnąć planty o pełnym potencjale. O rodzaju fazy ogólnie mówiąc decyduje genetyka i która decyduje między innymi o zawartości różnych kanabinoli . bo MOC nie tkwi w jednym prostym thc:] podstawa to wybór odmiany . w telegraficznym skrócie : Sativa o cienkich liściach - wesołe palenie , energia Indica jak np NL to faza kanapowa , duża moc , przybija do fotela , skłania do rozmyślań :] przez osiedlowych palaczy określana jest często chemikiem , skunem i takie tam:]

sukcesów w uprawie życzę !!! pamiętajcie że nikt nie jest alfą i omegą i porównajcie kilka opinii i sami się nad tym zastanówcie , literaturą poczytajcie. tak czy siak uprawa to nie technologia nuklearna , i wszystko da się zrobić bez zbędnych utrudnień.


aha , co do tego wentyla i innych rozwiązań nie konwencjonalnych i daleko odbijających od grow shopów:] popieram takie akcje , sam się was popytam za jakiś czas o kwestię elektryki / elektroniki :] mysle że boxa przy małym wkładzie finansowym , da się zrobić duźo lepiej i funkcjonalniej niż kupować takiego gotowego za kosmiczne pieniądze:]

ogólnie chodzi o to że taki mały wentyl od przysłowiowego malucha jest tańszy od takiego kanałowego wielkiego sprzętu , łatwiej sterować jego obrotami itd , można by go też prościej połączyć z jakimś kontrolerem ...... kompem może?? zna się ktoś na tej magii?? może pomyślmy na ten temat:] bo wiadome jest że są komputery szklarniowe sterujące każdym parametrem uprawy:] , czemu nasz pc nie mógł by tego rozkminić ?? heh
 
C

czaczo

siemanko
spruboj wszystkie dac na wycig.przy tak malym boxie nie trzeba dawac intraktora,zrub jakas dziure nad sama podla i bedzie ockey.a wszystkie wyciagi pod sam sufit.powodzenia
 

Plantator

Active member
Veteran
siema kfiatek , co tam siejesz pod lampą?? co do twoich pytań , dobrze mierzysz temperaturę?? jak takim szklanym termometrem to on skumuluje te ciepło z żarówki i da niedobry wynik. jesli jednak masz dobry wynik to postaraj się przebudować boxa , bo szkoda czasu i prądu jak się planty katują. zrób jakąś tubę , szybę czy cokolwiek w tym stylu , albo wentyl wyciągający podprowadź rurą obok żarówki. pomysłów może być masa , tylko daj jakieś konkretniejsze info. lampę daj taką żeby miała dobre spektrum i dużo lumenów / w:] można by też się pobawić w nowe technologie typu led czy plazma , może to uz wcale nie takie drogie jest , na prądzie się zwróci...

temet jest by pytać , szybciej dojdziemy do sedna , szybciej będzie rosło:]

a co do wentylów , to jakie masz??? mi się ostatnio spodobały wentyle od malucha , pokażę niedługo co tam kminię , jak się uporam z robotami niektórymi:]
 

LDV

Active member
witam

dawał ktoś z was wentylator do cooltuby podpięty na wylocie rury na zewnatrz boxa tak, że przelatywało przez niego ciepłe powietrze?
Zastanawiam się czy gdyby dać na końcówke filtr węglowy i na koniec wentylator to czy wentyl by się czasami nie zjarał.
 

Azzzzzz

Member
Veteran
LDV: caly czas tak lece, nie zauwazylem zadnych problemu, wentyle moga spokojnie pracowac nawet przy 40 st, nie ma sie czego bac, na 100% problemow nie bedzie - a bedzie za to lepsza efektywnosc.


Pozdr:joint:
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Kfjatek: Tylko ten hps 250 to troche malo..., ja uzywam son-t philipsa,


wie moze ktos ile miesiecy swiecenia 12h dziennie wytrzymuje hps zanim traci znaczaco dla plonu skutecznosc ??
 
C

czaczo

siemanko
czy najlepsze?jest duzo firm ktore produkuja boxy do upraw,mi naprzyklad zawsze sie marzyl homebox,ale teraz jest tyle tego ze co jeden to lepsze odbicie swiatla,albo materialy uzyte ,naturalne itd itd.tak samo jest z zarowkami,teraz jest istna rewolucja .ostatnio spotkalem sie z zarowkami dwu palikowymi,jeden palnik hps drugi mh,przejazda.mosisz poszukac zarowki z interesujacym cie spektrum ,,ja na flo uzywam zarowe ktore swieca w tem ponizej 2800 kelvin,na weg i pierwszej fazie flo uzywam 2800-3500 kelvin,ponoc teraz sunmaster wypuscil jakies nowe,ale to sie cigle zmienia,coz technika idzie do przodu.hehe
co do filtra ,ja naprzyklad zawsze sie kierowalem pewna zasado ze filter powinien byc o 30%bardziej wydajnieszy od extraktora.ponoc gwarantuje to prawidlowa prace filtra i dluga zywotnosc,jezeli chodzi o sam granulat,to mniejwiecej co rok uprawy musisz zmieniac.temometry raczej nie oszukuja,moze miec jakas tam roznice o pol stopnia , wporuwnaniu z tymi przespecjalnymi .
powodzonka i licze na to ze jak juz wystartujesz to jakas fotoleracja pokaze sie na naszym forum,hehe.pzdr
 

Plantator

Active member
Veteran
najlepiej kup lampe takż żeby dała maximum światła na taką powierzchnię , a nie podniosła za bardzo temp. przy tubie nie powinno być problemu. co do wypuszczania powietrza przez lampy to też tak miałem , przydał by się tylko filtr przed lampą i trochę rur alu flex , to w ogóle ani zapachu , ani kurzu , który będzie na lampach bez filtra i zasłoni trochę światło . trochę tych rur powinno wygłuszyć . co do wentyla to miałem dospel i nic mu się nie działo , te lampy nie dają wielkiej temp jak cały czas się chłodzą

co do tego wentyla to mi chodziło że jak się mierzy na słońcu czy na mocnym świetle to on się nagrzewa , i nie pokazuje rzeczywistej temperatury , szczególnie chodzi o te stare rtęciowe czy alkoholowe , szklane.
 

masque

Active member
co do namiotów uprawowych, to powiem wam ze ja zakupilem kiedys w promocji na ebay ten namiocik BudBox Silver L firmy Global Hydro (1m2) i jest po prostu pro :D

jeden z userów na ebay.co.uk miewa je czasem tanio, nówki, nie wiem skąd :) jak masz paypal to obczaj sobie.

Po odpaleniu lampy i zamknięciu namiotu swiatlo w ogole nie przedostaje sie na zewnatrz :) chropowata powierzchnia srebrna odbija swiatla z mega skutecznoscia. namiocik z grubasnego materialu ktory nie przepuszcza tez zapachu. po prostu marzenie dla kazdego growera :D

u nas w Polsce sa dostepne namioty secret jardin i homebox ktore nie wydaja sie tez wcale gorsze niz BudBox, ale ja mialem do czynienia tylko z tym i gorąco polecam :D
 

wdr

Active member
Veteran
nie wiem czy 400w, w takim boxie(80x80x160) to nie będzie marnotrawstwo prądu ??

o to się nie martw, te kalkulatory na haszyszu są troche przestarzałe. Obecnie przyjmuje się że na m2 idealnym rozwiązaniem jest 600W, oczywiście mozna dać 400W i tez będzie rosło ale optymalnie jest 600W. Do twojego boxa spokojnie mozesz dac te 400W, nic sie nie zmarnuje a na plonach roznice odczujesz.

pozdro :joint:
 

masque

Active member
kfjatek, tego sie nie pierze tylko czyści :)

i tak jak mówi wdr 600W na 1m2 jest idealnie, więc zarzucaj 400W i podziwiaj jak puchną :D

pozdro
 
M

Mr.TopTop

@kfjatek, napiszę z doświadczenia, miałem hps 400w na powierzchni 1.2 m2 i rośliny urosły piękne, miałem też hps 400w w boxie o wym 80x80cm i rosły bardzo ładnie ( na tej powierzchni rośliny na weg rosły pod 250w, 400w dałem dopiero na flo ), w twoim przypadku można zastosować zarówno hps 250w bo spokojnie da radę jak i 400w ( faktycznie odbije się to pozytywnie na plonie ), nie można zapomnieć o wymianie powietrza rośliny nie lubią starego powietrza, temperatura jest równie ważna, Co2, i wysokość lampy 400w nad roślinami powinna wynosić 50-60cm, jak chcesz kupić sprzęt to zastanów się na lampami z serii agro np. Philips Son T Agro lub Osram Plantastar lub innego producenta, maja one spektrum światła przygotowane do uprawy roślin i są odpowiednie na dwie fazy wzrostu weg i flo, lampy z lini np. Philips Son T, Son T Plus oczywiście też się nadają ale nie będzie tego efektu co pod Agro, a jak już kupować to raz a dobrze, pozdro top :)))
 
Top