What's new

INDOOR - PYTANIA

RaStart

Member
@kwiatek dobierz odpowiedni potencjometr mmoze to być przykladowo ściemniacz do żarówek tylko do 10w nie wiem czy jakis dobierze ale raczej
 

57fun

Member
kfiatek ja kiedys uzywałem pokrętła do glosnosci od starego walkmana, działał bardzo dobrze, ale nie radze podlaczac bez znajomosci elektryki...
 
S

shot-retep

@kfjatek, tu sie zda tzw. regulator obrotów silnika elektrycznego. kosztuje kilka groszy na allegro.
 

dark_guardian

New member
Witam
Mam pytanko odnośnie oświetlenia. Czy 17.000 lumenów na 0.15m2 nie zmarnuje mi roślin? Pomijam kwestie zbicia temperatury, bo z tym sobie jakoś poradze.
 

stryju

Member
sluchajcie,... nie wiem gdzie o to zapytac to tu pytam.. mam wiatrak taki 220v 10W S1 1~50Hz ...jest za glosny i za mocny, wiecie jak zmniejszyc te jego obroty ?
pozdro


polecam taki ściemniacz koszt ok 90zł na allegro ale działa od zera a nie od 15w

 

kiro

New member
witam, mam takie pytanie.
znalazłem kilka pestek w dolnych częściach roślin, niestety nie mogę namierzyć nawet jednej fajki. Jest 62 dzień flo. Na dwóch roślinach włoski jeszcze nie zaczeły usychać, a trichomy są już w dużej części bursztynowe. Co mam zrobić? Ścinać, czy zaczekać aż zbrązowieją włoski? Czy zdarzyło się Wam coś podobnego? dojrzałe trichomy na niedojrzałych kwiatach?
 

kiro

New member
Mam jeszcze pytanie.
Sadziłem z indor mixa FS nie mam 100% pewności co mi wyrosło.
Porównując zdjęcia wydaje się, że jedna to NL, ściąłem ją w 62 dniu flo, druga dochodzi bardzo powoli i po samym zapachu nie mogę się rozeznać. Może wiesz co FS wkłada do tego mixa 10fem?

Druga sprawa.
Tego NL jedną dolną gałązkę wysuszyłem na szybko w piekarniku w 40-50'C. Pomijając walory smakowe: sprzęt jest jak dla mnie za mocny. Wchodzi po 15-20 minutach faza jest bardzo pozytywna, eneretyzująca, a działanie nasila się jeszcze przez następną godzinę do momentu, w którym orientuję się, że palenie więcej energii ze mnie wyciąga niż daje w zamian.
Moc ciągnie w kierunku zamulenia po chemii, a nie naturalnego wyluzowania. Czy jest możliwe, że susząc odpowiednio długo i kurując, przeciągnę potęcję na właściwą stronę?
Pytanie może wydawać się głupie, ale czy doprowadzając do mocnego przekwitnięcia tych, które jeszcze rosną mogę pozbyć się, tego nieprzyjemnego efektu zmęczenia, po którym w grę wchodzi tylko parogodzinny sen?
Nawoziłem, serią plagrona do kokosu i mocno przepłukałem wodą 5 dni przed ścięciem.
 

RaStart

Member
5 dni to według mnie troche mało tydzien- dwa było by git ,a suszenie na szybko w piekarniku = gówno nie towar.moze nastepnym razem zainwestuj w 100% organiczne nawozy to nie odczujesz z pewnoscia chemicznych efektów ubocznych a tak wogóle to ja niewiem czemu tylu ludzi leje te chemie czy rosliny chcą czy nie, przeciez tyle kupy do okoła i ciekawych organicznych nawozów a ludzie sie szczycą super kszakami wychowanymi na ogromnych ilosciach chemicznych nawozów dedykowanych

serdecznie pozdrawiam
 

eldo

Member
czy doprowadzając do mocnego przekwitnięcia tych, które jeszcze rosną mogę pozbyć się, tego nieprzyjemnego efektu zmęczenia, po którym w grę wchodzi tylko parogodzinny sen?
gdy za dludo trzymasz to efekt zmeczenia napewno nie zostanie wyeliminowaly, wrecz nasili sie
 

kiro

New member
poszedłem trochę na łatwizne z wyborem nawozów, to fakt. Plagron pisze , że to naturalne nawozy mineralne, a przy moim doświadczeniu wolałem nie głowić się nad niedoborami czegoś potrzebnego.
Mam nadzieję, że to efekt nawozów, które dokładnej wypłucze przed ścinką tych trzech które mi zostały.
Pzdr.
 

Favoritos

Member
Witam, mam małe pytanie, czy w mniej więcej 3 tygodniu flo mogę przesadzić moje kwitnące już od jakiegoś czasu panie ? obecnie rosną w 5 litrowych baniakach(a chce przesadzić w 10l ) ,dziewczyny czują się extra, czego nie można powiedzieć o mnie , gdyż nie daję rady codziennie ich podlewać ponieważ zrobiłem zbyt 'napowietrzoną' mieszankę.. (dużo płukanego piachu z Wisły, sporo keramzytu , +wermikulit i 2 rodzaje gleby<jedna z poprzedniego sezonu i druga nowa>,
(mix odmian: Warsaw Skunk, Norther Light, Jack Herrer, Cindy 99)
odżywki jakie stosuję to Plagron 'Alga bloom', Hesi: 'Complex bloom', 'Phosphorus Plus', 'Power Zyme' 'Super Vit' oraz Biohumus i suszony obornik..
Światło HPS 400W

Drugie moje pytanie brzmi mało precyzyjnie, czyli - jak/jakie podcinacie liście, bo od kilku lat mam ten sam 'problem'.. ;]

Pozdrawiam !
 
V

vod

Możesz przesadzić. Lepiej wcześniej, ale jak się nie dajesz rady z podlewaniem, to przesadzaj.
 

padkontrol

Member
Veteran
Witam. Moje pytanie jest następujące : Ile czasu muszą odleżeć nasionka, żeby były zdatne do uprawy. Gdzieś na zagranicznej sekcji przeczytałem, że 2 miesiące. Czy to prawda ? Ile Wy leżakujecie swoje pestki ?

Pozdro
Pad
 

jahman

Active member
Veteran
Witam. Moje pytanie jest następujące : Ile czasu muszą odleżeć nasionka, żeby były zdatne do uprawy. Gdzieś na zagranicznej sekcji przeczytałem, że 2 miesiące. Czy to prawda ? Ile Wy leżakujecie swoje pestki ?

Pozdro
Pad

:wave:

Nie sądzę żeby było konieczne leżakować pestki aż dwa miesiące no chyba, że się komuś nie spieszy:smile:
Wystarczy żeby skorupka stwardniała wystarczająco. Myślę, że dwa tyg w suchym miejscu powinny wystarczyć. Zrób test z kilkoma pestkami i obadaj:smile:
pozdr
 

orangefreak

Member
hej

mam pytanko. w boxie podczas dnia mam 34 stopnie. Wiem, jest tragicznie ale nie o to chcialem zapytac. Jak mocno to wpłynie na rozwój rośliny? Tak sie składa, że zostwiłem pare pałek z wiekszą ilością pestek i niewiem czy ma to sens ją trzymać w takiej saunie, jeśli ma stać w miejscu a lampa pobierac niepotrzebnie energie. później wrzuce fotki w jakim stadium kwitnienia jest pomidorek, bo nieprowadziłem dzienniczka, niestety..
 
C

czaczo

witam
w sumie zbytnio niewiem jak bedzie przy 34 stopnich,napewno sa w duzym stresie.mialem kilka krotnie temperature 30 + przedewszystkim tracisz na wielkosci zbiorow,i sie pierdoli wszystko.sproboj podniesc lampe ,jezeli trzymasz rosliny wylacznie na nasionka,moze zmniejsz na mniejsza .np z 400w na 250w.musisz cos wymyslec.pzdr
 

orangefreak

Member
potrzymam jeszcze kilka dni, do opadniecia lisci które sa dość ostro poskrecane i widac ze niedają rady w takiej temp. Lampa 250w mało by zmieniła ze względu na miejsce w ktorym znajduje się box. Ale widać już że nasiona w miare dojżewają wiec mysle cos z tego będzie, na plonie mi tak nie zależy jak na seedsach.

pozdro
 
Top