What's new

INDOOR - PYTANIA

LocoMaroco

Member
Właśnie przeglądam sobie SoftSecrets i znalazłem coś takiego:
picture.php

Ciekawe bo myślałem że jest odwrotnie i sam mam lampe MH na vega która sprawuje sie wyśmienicie.
 
C

czaczo

hehe.domyslam sie ze to jest kacik zapytaj eda(rosenthal)lub cos w tym rodzaju
poszukaj a znajdziesz odpowiedz,dlaczego tak ed napisal.pozdrawiam
 
S

smokens

Problem

Problem

Siemanko mam wielki problem,a mianowicie.Po krótkim okresie naświetlania hps 400 zaczeły się problemy z plantami tu macie link do albumu http://www.icmag.com/ic/album.php?u=88943 zobaczcie o co mi chodzi.Wczoraj rosliny zaczely wygladac na "ugotowane"wiec w nocy gdy już skonczyłem naświetlać podlałem je i wystawiłem na zewnątrz z myślą że może jest im za gorąco od lampy i na zewnątrz się troche dotlenią.Niestety dzisiaj z godziny na godzine wyglądały coraz gorzej więc wstawiłem je do mojego chłodnego mieszkanka i zaczołem z powrotem naświetlać świetlówką.Proszę o pomoc i jakieś rady bo niechce stracić moich maleństw.
Pozdrawiam.
 
C

czaczo

witam
a mozesz podac wiecej szczegulow ,najakiej wysokosci lampa, temperatura,wilgotnosc.prawdopodobnie za goroco i lampa za nisko.
 
S

smokens

odleglosc gdzies 50 centow od szczytow a temp 35 wilgostnosci na termometrze nie pokazywalo
 
C

czaczo

to twoje roslinki maja okolo 30.000-40.000 luxow gdy potrzebuja tylko 4.000 lux a gdy beda juz w momecie wegetacji to beda potrzebowaly do 30.000 lux.z temperatura ,no coz to tak troszke sie smaza.zbij temperature do 25 stopni max 27 ,a jak z wymiana powietrza ,masz jakas?
 
C

czaczo

kurcze,to zbyd dobrej wymiany to ty nie posiadasz.musisz zainwestowac w jakis rvk.albo porostu jezeli chcez uzywac okno jako extraktor ,to musi ono znajdowac sie w boxie ,albo odwrotnie hehe.
widze jedyne wyjscie z obecnej sytuacji,i jest one takie :ze podlaczasz tego hps ,ale minimalna odlegosc musi byc nie mniejsza jak 150 cm,albo poprostu podnos do momentu az temperatura w boxie nie bedzie wyzsza jak 27 stopni,jak roslinki wroca do wzrostu mozesz sprobowac obnizac stopniowo lampe,a w miedzy czasie zalatw sobie jakis extraktor.ktory pomoze ci na utrzymawanie prawidlowych warunkow w boxie(tak z 300m3 /h)zadbaj tez o jakis ultradzwiekowy nawilzacz powietrza,na necie znajdziesz takich opor i mysle ze ceny nie przekraczaja 20 zl.powodzenia i pozdrowionka
 
Mam pytanko dotyczące wentylacji jaką musiałbym zastosować w swoim boxie o następujących wymiarach:


Czy dwa wentylatory łazienkowe (firmy dospel) o średnicy 150mm i wydajności 280m3/h wystarczą do utrzymania odpowiedniej temperatury? Dodam jeszcze, że w szafce docelowo ma się znaleźć hps 400w.
Czy ktoś z Was wie może czy przy hałasie emitowanym przez tego typu wentylatory będzie można spokojnie zasnąć? :)
 
Oczywiście jeden wciąga powietrze do boxa, a drugi wyciąga.
A może zastosować jakąś inną, cichszą konfiguracje? Macie jakieś pomysły?
 

przemix

Member
zasysanie mozesz spokojnie zostawic pasywne bez wentylatora powinno zdac egzamin dzieki podcisnieniu
a ciszej to musialbys zainwestowac w wentylator promieniowy.
 
zasysanie mozesz spokojnie zostawic pasywne bez wentylatora powinno zdac egzamin dzieki podcisnieniu
a ciszej to musialbys zainwestowac w wentylator promieniowy.

No to w takim razie, może lepiej zastosować dwa wentylatory o średnicy 100mm i wydajności 100m/3? Powinno być odrobinę ciszej.
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
^^^można zastosować wentyl o wydajności 100m/3 bez problemu. I tylko jeden - słuchaj Przemixa, nie potrzebujesz wentylatora zasysającego, wystarczy tylko wentylator wyciągający powietrze z boxa.

Natomiast co do lokalizacji dziur na wentylację w twojej szafie, dobrze by było żeby dziura wpuszczająca powietrze była po przeciwnej stronie niż dziura wypuszczająca powietrze, tak żeby powietrzu łatwiej było przejść przez całą przestrzeń boxa.

pozdr, kov
 
Zrobię tak jak mówicie, na dole wlot powietrza przysłonięty kratką wentylacyjną, na górze boxa po przeciwnej stronie zamontuje wentylator 120mm i wydajności 150m3/h (zastosuje jednak mocniejszy, aby przepchnął powietrze przez filtr węglowy). Mam nadzieje, że to wystarczy.
 
K

KuBcUsiK

Wie ktoś może gdzie mogę nabyć szybę z której robi się cooltub'y? O ile są takie w ogóle dostępne.
 
K

KuBcUsiK

nie chodzi mi o cooltube tylko o samo szkło z niej. Gdzie mogę takie dostać?
 

kiro

New member
co robić?

co robić?

jestem 13 dzień po przełączeniu 12/12 po 25 dniach 18/6. Jedna z dziewczyn z fs indoor mix poszła w górę - ma prawie 60cm, podczas gdy pozostałe 30 - 35cm. czy nie jest za późno by przyciąć? Jeżeli tak to ile pięter licząc od szczytu? co robić?

250 hps, + świeltówki 2x13w+1x26w białe światło od dołu na 0,36m2 60x60x140wys.
 
Top