What's new

Els? növesztés - Afghani #1, Hulkberry automaták, 250W HPS - napló és kérdések

v.bence

Member
kálcium magnézium hiány

Köszi, kérdeztem a kezd?k topikban is de nem érkezett válasz, hogyan pótoljam a kálciumot, illetve magnéziumot? gRazzy naplóján felindulva melaszt akarnék venni, de láttam, hogy azzal kapcsolatban vannak fenntartásaid. :biggrin: Szétnéztem itthon, de nem igazán láttam, hogy kapható lenne CalMag kiegészít?.

Az Afghanin egyre fakóbbak a fels? levelek és kezdek aggódni.:dance013:
 

Ephedrine76

New member
Köszi, kérdeztem a kezd?k topikban is de nem érkezett válasz, hogyan pótoljam a kálciumot, illetve magnéziumot? gRazzy naplóján felindulva melaszt akarnék venni, de láttam, hogy azzal kapcsolatban vannak fenntartásaid. :biggrin: Szétnéztem itthon, de nem igazán láttam, hogy kapható lenne CalMag kiegészít?.

Az Afghanin egyre fakóbbak a fels? levelek és kezdek aggódni.:dance013:

Magnéziumiot keser?sóval tudsz a legegyszer?bben, amit bármelyik patikában adnak. Kálciumot én kálcium nitráttal pótolok, bár nálam még nem virágzik a paradicsom. :biggrin: Nem tudom, hogy a virágzás azon szakaszában, ahol most jársz mennyire lehet jó, vagy rossz megoldás a plusz nitrogén.
 

v.bence

Member
Reggel néztem a növényt, sajnos még rosszabbul néz ki. Barna foltok is elkezdtek megjelenni több fels? levélen. A fakulás sem csökkent. Én összehasonlítva hiánybetegségekkel még mindig nitrogén hiánynak tartanám, de persze nem biztos... még nincs a növény a virágzás utolsó szakaszában, nem tudom mennyire bírja a nitrogént.

Most sötét van 4-ig, nem akarom megzavarni fénnyel, akkor fogok tudni feltenni képet. Ha magnéziumot kellene pótolni ahhoz vettem keser?sót, a kálciumhoz, ha pedig annyi kell veszek gipszet. Spriccelni még sosem spricceltem a leveleket semmivel és nem is tudom hogyan lehetne úgy megoldani, hogy a bugák ne ázzanak el. Illetve vásároltam organikus, kénmentes melaszt is. Ma van etetésnap egyébként, remélem sikerül itt kitalálni valamit amivel meg lehet gyógyítani.
 

v.bence

Member
Jövök a képekkel, siettem ahogy tudtam. Bármilyen ötletet, kezelést szívesen fogadok, aztán locsolom is vele. Talán az els? képen látszik összességében, hogy mennyivel fakóbbak a fels? levelek az alsóbbaknál. Illetve ezen, az Afghanin sokkal kisebbek és éretlenebbek még a bugák, mint a Hulkberryn, de a pistilek már elkezdtek barnulni, míg a Hulkon még fehér az összes. Ahogy a közelebbi képeken inkább látható, mára több levél elkezdett barnulni és felfelé hajlani, összecsukódni is. H?stressznek nincsenek kitéve, meg az ilyen barnulást az nem is magyarázná, 250W HPS kb. 30 centire, CoolTube-al + közvetlen a bugáknál keringet? ventivel. Igyekeztem nagyobb felbontású képeket szolgáltatni.


1. kép, az egész növény felülr?l:

Afg-felul-02-04-Copy.jpg


2.kép, barnuló és felhajló levelek

Afg-levelek-02-04-Copy.jpg


3.kép, levelek a buga körül közelr?l

Afg-buga-levelek-02-04-Copy.jpg
 

Ephedrine76

New member
Szerintem ez kálcium hiány lesz. El?ször kálciumot pótolnék, majd kés?bb az eredmény függvényében gondolkodnek tovább, ha kell.
 

Ephedrine76

New member
Szerintem ez kálcium hiány lesz. El?ször kálciumot pótolnék, majd kés?bb az eredmény függvényében gondolkodnek tovább, ha kell.

Kálcium nitrát bármelyik kertészetben kapható, szinte forintokért. Nem fogod hazavágni bele a ganjádat. Persze ez csak az én ötletem volt... Sok sikert! :tiphat:
 

v.bence

Member
Tegnap válasz hiányában a növényeket végül a szokásos Advanced Hydroponics of Holland "Bloom", illetve "Micro" m?trágyájával etettem. A Bloom-ból 2ml, Micro-ból 1ml-t adtam literenként. Ezen kívül tettem a vízhez 1ml/l melaszt is.

Ephedrine köszönöm az ötletet, de sajnos nem hiszem, hogy a kálcium a ludas, megnéztem a "Micro" m?trágya összetételét és 12%-a vízoldható kálcium, így azt kap b?ven. :frown:

Ma reggelre ismét rosszabb lett az állapot, a felhajló és barnuló levelek egy része teljesen kiszáradt, törnek, morzsolódnak...nem tudom mit csináljak vele.
 

v.bence

Member
Nèzd átt a naplóm! Ugyanezze szoptam
Milyen távolságra van a pilács?

Skinning:
Köszi a választ! Elolvastam az egész naplódat, a 22. oldal környékén lév? kisebb leveleken lév? nekrózis valóban nagyon hasonló ahhoz, ami nálam látható. A 32. oldal környékére szépen visszahoztad az életbe, a 36-nál pedig már jó volt nézni az óriási bugákat. A rengeteg információból nem tudtam biztosra kihámozni, így a legiobb ha t?led kérdezem, mi volt szerinted végül a megoldás? Miután korán megnyírtad ?ket mint az állat, tényleg nagyon rosszul néztek ki, de végül remekül végz?dött (a penésszel való harctól eltekintve). A lámpa egyébként 30 centire volt, 250W HPS, CoolTube, 2 keringet? venti a fels? bugák fölött. Ma azt is megemeltem 40-re.


Közben foliar feeding-el (nem tudom a magyar nevét) adtam nekik állott csapvíz + epsom só kombót, ez elvileg kalcium-magnézium-szulfát pótlásra jó így (persze ha valamelyik ezek közül a probléma, mert azt nem tudom kitalálni). 2 literbe tettem 7 gramm epsom sót, de talán ha egy decit el tudtam spricnizni a két növényre, pedig alapos voltam, alul-felül is csináltam, ügyelve rá, hogy a bugákat ne vizezzem.


Most várom mit reagálnak. Vasárnap öntözés és újra befújás. Jobbat nem tudok egyel?re.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ph-t mèrsz ? Mert nálam az kurvárvára elvolt mászva aztán hiába adtam neki a kaját baszta megenni mivel volt talán 8is a ph de ilyen 7.7 tuti
Akkor kezdett helyrejönni mikor megkapta a flössöt persze azt is elbasztam párszor ezért lenne jó ect is mèrni aztán ecercsak helyrejött
Èn azt javasolnám hogy mossad átt a közeget
Ha tudsz mèrni azt mèrjed mig fasza nem lessz
Tápot rakj a vízbe!
Remélem tudtam segíteni
 

v.bence

Member
Sziasztok!

Tehát Solon, Ephedrine, Skinning most el?ször egy válasszal kezdeném, utána jönnek új képek...és természetesen új kérdések.

Skinning, Ephedrine kérdezte a ph-t. Mérem minden alkalommal a bemen?t és kimen?t is, ha kicsit visszalapoztok a naplómban van kép amikor át kellett ültetnem a növényeket mert nagyon rosszul néztek ki, ott a ph sem stimmelt. A bemen? akkor is 6,5 volt, de kifelé mindenféle érték jött. Az átültetés óta befelé és kifelé is stabilan 6,5 a ph. A kifolyó esetleg 6,3-6,7 között lassan mászkál, de minimálisak a változások.

Ephedrine mivel anno szövetcserépbe ültettem át a növényt, hogy jobb legyen a gyökérzet oxigénellátása ezért nem tudom megnézni az alja milyen állapotban van, de pont a szövetcserép miatt nem is gondolnám, hogy rohadnának a gyökerei.

Solon, Ephedrine - EC mér?m nincsen sajnos. Kintr?l nem igazán akartam rendelni, lehet ez már túlparázás, de csak saját címre tudnám és esetleg meglátják, a vámon feldobnak, hogy tuti ehhez kell (nem tudom mihez használják még) - bár gondolom túlbecsülöm a vám kapacitását. A másik lehet?ség grósoppos lett volna, de ott meg nem akartam 8-10k-t kiadni az ugyanolyan Aliexpresses mér?re. Mit ajánlotok, honnan vegyek?


Következ? posztban hozom mi történt az elmúlt 3 nap alatt.
 

v.bence

Member
Szóval a következ? update.

Jelenleg a Hulkberry 7,5 hetes, az Afghani 7 hetes.

Úgy gondolom a tanácsok alapján sikerült nagyjából egyenesbe hoznom az Afghanit, a Hulkberry meg elvan, dagadozik, bár némi nutrient burn-t felfedeztem rajta. Az Afghaniról tegnap éjjel levágtam a megbarnult levélvégeket (összesen 10 grammnyit), követtem Solon javaslatát valamilyen naplóból, hogy a maradékok kiváló indikátorok a továbbiakban. Úgy láttam rajta a plusz melasz, illetve epsomos lombtrágyázás jót tett, jobban néz ki, mint el?tte. Mindkét növény kapott 5,5 liter 6,5 ph-s vizet, 1ml/l melasszal (ez volt most szimpla vizes öntözés helyett). Nagyjából 5-7 deci volt a runoff, annak a ph-ja is stabilan 6,5 volt mindkét esetben. A h?mérsékletet, párát nagyon stabilan tudom tartani, "nappal" kb. 23-24 fok van, "éjszaka" 21-22, a relatív páratartalom folyamatosan 35-40%.

A mai nap ismét mindkett? kapott lombtrágyázást, a múltkori epsomos csapvizes kombóval. Ezt közvetlen a sötét szakasz kezdete után csinálom.

Jelenleg két kérdésem lenne ebben a posztban. Az egyik, hogy a tapasztaltabb urak szerint kb. mikor arathatok? Csináltam a trichomeokról is képeket, azok már elég tejesek/m?anyag szer?ek, azt mondanám azok alapján 1-2 hét. Viszont a pistilek még nem igazán barnulnak, így nem teljesen értem mi a helyzet. Szereztem mikroszkópot, majd azzal is csinálok még közelebbi képet, az itt következ?k csak mobillal készültek.


Afghani oldalról:
Afg-oldal-Copy.jpg


Afghani felülr?l:
Afg-felul-Copy.jpg



Afghani bugája:
Afg-buga-Copy.jpg


Afghani trichomejai:
Afg-trichome-Copy.jpg



A következ? posztban hozom a Hulkberryr?l a képeket, mert nem lehet egyszerre annyit betenni.
 

v.bence

Member
F?leg a Hulkberry trichomejain látom, hogy már egészen érettek, mutatom a képeket.

Hulkberry oldalról:
Hulk-oldal-Copy.jpg



Hulkberry bugája:
Hulk-kozel-Copy.jpg



Hulkberry trichomejai:
Hulk-trichome-Copy.jpg





A másik kérdésem pedig az lenne, hogy csinálom ezt a lombtrágyázást...amib?l áll a spricnis permet az állott csapvíz, Epsom só, foszforsav. A foszforsavval állítom be a ph-t, a másik kett? pedig a lényegi része. Bármennyire is ügyel az ember, óhatatlanul biztos kerül néhány csepp permet a bugákra is. F?leg a foszforsav miatt kérdezem, hogy ha szorgalmasan csinálom ezt a spriccelgetést és ez rászárad vagy beivódik a bugákba nem válhatnak mérgez?vé? Tudom, hogy sok élelmiszerben is van foszforsav és minimális mennyiség ez, de azért érdekelne mennyiben befolyásolja az elszívhatóságot, ha bármilyen mértékben.
 

Solon

Well-known member
EC mér?m nincsen sajnos. Kintr?l nem igazán akartam rendelni, lehet ez már túlparázás, de csak saját címre tudnám és esetleg meglátják, a vámon feldobnak, hogy tuti ehhez kell (nem tudom mihez használják még)


o_O

Szerintem ideje pihentetned ezt a szívás, termesztés dolgot.
 

Latest posts

Latest posts

Top