What's new

Els? növesztés - Afghani #1, Hulkberry automaták, 250W HPS - napló és kérdések

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
akkor csepegtess tömény savat egy levélre és nézzed meg mi marad belöle mire kiszárad. addigra az meg már rég nem foszforsav hanem bomlástermék
 

Solon

Well-known member
Égetésnél tudod hány karcinogén keletkezi a szerves anyagokból? A növény nem foszforsavat tárol, tovább hasznosítja a foszfátokat. Általában egy szerves szénláncban. Mintha azon aggódnál, hogy a doboz cigidet olmozott festékkel dekorálták ki. Amúgy ez szar példa, mert a foszfor nem mérgez? ilyen formában, különben egy bolognai után paradicsommérgezésben meghalnál.
 

Dr_Gonzo

New member
Hi All! Nem értek hozzá, csak elmélkedek, de szerintem "foliar feeding"-nél nem nagyon kell PH-t állítgatni, legyen közel a semlegeshez(7.00,) mert levélen keresztül máshogy történik a tápanyagfelvétel mint a gyökérnél. Persze kövezzetek meg ha rosszul gondolom, abból is tanulok...
 

v.bence

Member
akkor csepegtess tömény savat egy levélre és nézzed meg mi marad belöle mire kiszárad. addigra az meg már rég nem foszforsav hanem bomlástermék


Azt hiszem ez egy kulcs mondat, bele sem gondoltam, hogy elbomolhat valami teljesen másra.

Solon: Azt tudom, hogy rengeteg káros anyag szabadul fel égésnél, talán még cigaretták feliratában is volt hány ezer féle karcinogén. Sejtettem, hogy nem konkrétan foszforsavat tárol, de azt nem tudtam mi lesz bel?le, ezért is néztem másként arra, ha közvetlen a növényen marad a permet, mert gondolom onnan nem kerül bele mind és alakul át. Egyébként nem is dohányzom és ezért is lenne jó valami komolyabb vape, jelenleg csak bongom van, ott legalább papírt nem égetsz - egy szó mint száz, felesleges plusz mérgez? anyagot nem akartam bevinni a rendszerbe.

Dr_Gonzo: Annyira még én sem értek hozzá, 6,5-el nem vagyok olyan messze a semlegest?l, de a sós csapvízzel kb. 8-ról indultam.

---

Vajh körülbelül mikor arathatok? Február vége felé?
 

v.bence

Member
Mini update, nagyjából egy hete már játszottam a gondolattal, hogy beszereljek még két 140-es PC ventit keringetni a leveg?t, de szó volt itt tegnap a rohadásról szóval gyorsan cselekedtem is.

Így tehát most 4 darab 140-es 80 cfm-es venti keringeti a leveg?t a szekrényben, egy ötödik 140-es szívja be a szekrény alján a friss leveg?t, egy 300 m3-es Vents TT 125 pedig szívja kifelé felül, a szénsz?r?n keresztül. Remélem ez elég, hogy ne legyen penész. A relatív pára mindig stabilan 35-40 a komolyabb virágzás óta, a h?mérséklet 22-24 fok.

A szag kezd brutál lenni hiába a bazi sz?r?, lassan nem is tudom mit kezdjek vele, pedig már egy ONA is van a mellette lév? szobában.

Az aratás jelenleg a kérdéses, nem tudom megállapítani mennyire érett a növény, az Afghanin az elmúlt pár napban nagyon bebarnultak a fels? pistilek, de csak a szárak teteje környékén, a többi csupa fehér. A trichomeok nagyjából felh?sek, barnásat még nem láttam, de holnap csinálok képet mikroszkóppal és felpakolom azt is ide.:artist:
 

v.bence

Member
Üdvözlet!

Ahogy tegnap hajnalban írtam, el is készültek a mikroszkópos képek, ezeket szeretném bemutatni. A képek digitális mikroszkóppal, nagyjából 50x-es nagyítás mellett voltak fotózva. Próbáltam nem a leveleknél, hanem a virágokhoz minél közelebb fotózni.

Teszek fel két képet az Afghani bugájáról is, egyet a fels?r?l, ahol szerintem jelenleg nagyjából 50%-ban barnák a pistilek (bár befelé még nem igazán hajlanak), egyet pedig egy alsóbb popcornról, ami csupa fehér, majdnem zöld. Nem tudom, hogy ezeknek a kicsinek az érettségével mennyire kell foglalkozni.

A jelenlegi állás szerint, ha nem kapok jobb javaslatot, akkor úgy gondolom a következ? locsolás után, azaz jöv? kedden flusholok, rá 3-5 napra, a most következ? utáni hétvégén pedig learatom a növényt. Én ezt tudtam megállapítani a trichomeokból, borostyán szín?t még nem láttam rajta, de a legtöbb már tejes, úgy gondolom másfél hét múlva már biztosan készen lesz.

Ahogy mindig, jelenleg is bármilyen javaslatot szívesen fogadok az aratás id?zétésével vagy bármi egyébbel kapcsolatban.


Nagyobb fels? buga:

Afg-nagybuga-Copy.jpg


Kisebb alsó buga:

Afg-kisbuga-Copy.jpg


Afg trichomeok 1:

Afg-trich-1-Copy.jpg


Afg trichomeok 2:

Afg-trich-2-Copy.jpg


Afg trichomeok 3:

Afg-trich-3-Copy.jpg
 

v.bence

Member
Második posztban szeretném a Hulkberryt említeni. Ennek az elmúlt néhány napban kezdtek nagymértékben, minden bugán elszáradni a pistiljei. Úgy veszem észre ezek el?ször behajlanak, majd utána barnulnak meg. Ennél a növénynél most csak a trichomeokról készültek képek. Ahogy látom, talán kicsivel az Afghani mögött van érettségben. Ezen még több trichomeot látok ami csak félig, vagy egyáltalán nem homályos.


Hulkberry trichomeok 1:

Hulk-trich-1-Copy.jpg


Hulkberry trichomeok 2:

Hulk-trich-2-Copy.jpg
 
Top