What's new

Els? növesztés - Afghani #1, Hulkberry automaták, 250W HPS - napló és kérdések

tejföl

Active member
Nem tudom mennyire aktuális, vagy oldódott meg a h?mérséklet és az ablak kérdése, de szerintem neked jó lehetne egy mobil klíma ablak átvezet?. Közel sem léghatlan megoldás, de annyira nem ver be a hideg/meleg szél, és a bogarak is kint maradnak.
 

v.bence

Member
Tejföl:
Köszönöm a választ, azóta a h?mérséklet problémát sikerült megoldanom csukott ablak mellett is, a szekrényen belüli átfújó ventilátorok nagyban javították a h?mérsékleti értékeket. Így a 140-es befújó ventivel, a szénsz?r? kiszívójával és 2x120-as bels? ventivel stabilan tudom tartani.
 

v.bence

Member
Újabb poszt következik.

Tehát megtörtént az átültetés, 4 nappal kés?bb jelentkezem most. A zöldek 6 literes m?anyag cserépb?l Plagron Lightmixb?l kerültek 15 literes szövet cserepekbe, Plagton Batmixbe. Az egész föld/gyökér labdájukat vittem, így nagyjából 9 liter plusz közeghez jutottak amiben lehet n?ni.

Mindkét növény szépen összeszedte magát, n?dögélnek is, már nem csúnya lógós egyik sem. Még 10-én, átültetéskor vettem észre, hogy mindkett? elkezdett virágozni. Ez sajnos valószín?leg a túlzott stressznek köszönhet?, hiszen az id?sebb akkor még csak 24, a fiatalabb 21 napos volt.

Az azóta eltelt három napban gyorsan halad a virágzás, sok bugahelyet különítettem el mindkét növényen. Az átültetés után minimális LST-t is alkalmaztam, hogy a bugahelyek több fényhez jussanak. A nagyobbiknál, Hulkberrynél ez könnyebben ment, jóval szell?sebb növény, kb. 30 centi a magassága. Az alacsonyabb és fiatalabb Afghaninál ez jóval nagyobb kihívást jelentett, mert 20 centije ellenére a szára nagyon vastag és levelek vannak mindenhol, illetve 5-6 bugahelyet is sikerült felfedezni.

Viszont ami sajnálatos, hogy hiába álltak fel szépen a levelek, a Hulkberry továbbra is fakul, már a fels? levelek is. Az átültetéskor a legalsó leveleit le is szedtem, annyira morzsolódtak már. A levelek szára is üreges volt. Illetve a barna foltosság is egyre több levelén jelentkezik. Ezzel kapcsolatban írtam is ismét a segítségkér? topikba. Az Afghani szép zöld, habár nagyon tömzsi, csak néhány levelén látható egy kis barnulás.

Akkor jöjjenek a képek:

Afghani #1, 25 naposan:






Hulkberry, 28 naposan:


 

Attachments

  • Hulk fako foltos - Copy.jpg
    Hulk fako foltos - Copy.jpg
    58.1 KB · Views: 46
  • Hulk sargas - Copy (2).jpg
    Hulk sargas - Copy (2).jpg
    80.4 KB · Views: 43
  • Afghani felulrol 25 nap - Copy.jpg
    Afghani felulrol 25 nap - Copy.jpg
    91.9 KB · Views: 47
  • Afghani oldalrol 25nap - Copy.jpg
    Afghani oldalrol 25nap - Copy.jpg
    83.5 KB · Views: 42

v.bence

Member
Állott csapvízzel és 6,5 ph-val igen. Mióta átültettem ?ket egyszer locsoltam, akkor a kifolyó víz is majdnem pontosan 6,5-es volt.
 

v.bence

Member
Ez kizárt, hogy 15 literes.


Solon, inkább magas, mint széles és a képben nincs benne az egész cserép. 15-öset kértem, az is van ráírva a címkéjére, igaz le nem mértem. :biggrin: Viszont összehasonlítva a m?anyag hatossal, kb. 2,5x akkorának látom.


Esetleg bármi ötlet a fakulásra és barna pöttyösödésre? Adjak neki több tápot a Batmix ellenére? 4 napja ücsörög abban.
 

v.bence

Member
Bár még egy poszt kell, hogy tudjak szerkeszteni, de igazából az sem világos, hogy túl kicsinek, vagy túl nagynak találod 15 literhez? Ebbe bele sem gondoltam eddig.
 

Solon

Well-known member
V= r négyzet szer pi szer magasság, tartsd az átváltásokat azonos mértékegységen.
 

v.bence

Member
V= r négyzet szer pi szer magasság, tartsd az átváltásokat azonos mértékegységen.


Nevetek magamon, okoskodok itt, hogy hogyan tudnám lemérni, de az alapvet? matematikai formulába nem gondolok bele. :biggrin:


Rögtön lemérem.


Közben adjam a plusz tápot szerinted? Most öntöznék, bekevertem a csúnyábbiknak egy majdnem teljes adag grow, bloom, micro - virágzási id?szakra adott mennyiségeket.
 

v.bence

Member
Akárhogyan mérem ez bizony 15 liter, átmér?je kb. 26 centi, magassága kb. 30. A dm^3=liter még megvan, bár nem mostanában volt.:joint:
 

Solon

Well-known member
Ez nálam is ~16L. Mindegy, ez táphiány, meg kéne tápozni finoman. Aztán meg nem adni neki. Vagy ne adj és levélpermet.
 

v.bence

Member
Sziasztok!

Ismét update következik, nagyjából egy hét után. Solon, bejött a tápozás.

El?ször kezdeném az érdekességgel, úgy fest sokminden el?jön már itt az els? termesztésnél. Ha minden igaz az Afghani #1 hermafroditizmus jeleit mutatja, leszedtem róla egy (szerintem) pollen zsákot. Szerencsére csak egy ilyen nagyot találtam, illetve két kicsi másikat is leszedtem, de az nyugodtan lehetett magház is, inkább biztosra mentem. Mutatom képen.

attachment.php
 

Attachments

  • Afg kuki 01.20. - Copy.jpg
    Afg kuki 01.20. - Copy.jpg
    51.8 KB · Views: 45

v.bence

Member
Tehát, ezt egyel?re letudtam. Vizsgálgatom a növényt minden másnap alaposan, ha találok még ilyet, vagy esetleg banánt, akkor leszedem. Szét nem tudom ?ket választani, amúgy is csak két tövem van. Ha esetleg magos lesz akkor ez van, de igyekszem nagyon szemmel tartani.

A legutóbbi posztolásom óta nagyon beindult a növekedés. Lehet elhamarkodott volt a kijelentésem, miszerint a sok stressz miatt alacsonyak maradnak a növények, inkább fiatalok voltak. A Hulkberry tegnap el?tt este 45 cm volt, az Afghani #1 43 cm. Napi 1-2 centit n?ttek. Ma mikor néztem ?ket, az Afghani már beel?zte a Hulkberryt, de az utóbbi 1-2 napban lassult a növekedés, szerintem 45-50 centi környékén megállnak.

A múlt heti tápozásra a Hulkberry nagyon jól reagált, zöldültek is a levelei, teljes "veg" mixet adtam neki, az Afghaninak "early flower"-t, mindkett?nek teljes ajánlott er?sségen. Az Afghaninak annyira nem tetszett, hirtelen nagyon megpuhultak a szárai, de az utóbbi csak vizes locsolás óta helyrejönni látszik. A levelein, fejl?désében nem volt semmi változás, gyorsan n?tt.

Viszont rengeteg bugahely alakult ki mindkét növényen. A Hulkberryn nagyon jellegzetesen van egy f? szár és több kisebb mellék, összesen kb. 8-10 szárral aminek a végén virág van. Az Afghani is hasonló virágos szár mennyiség tekintetében, viszont ott jóval kiegyensúlyozottabbak a magasságok, a mellékszárak majdnem egyforma magasságban vannak a f?szárral.

Tegnap este minimális mennyiség? legyez?t eltávolítottam róluk, csak azokat amik nagyon fogták a fényt a bugák el?l. EzeN kívül leszedtem az LST drótjaimat is, némelyik kicsit megszorongatta a szárat, a szár kin?tte. A növényeknek mostanra annyi levelük lett, hogy az LST-t már meg tudom úgy oldani, hogy csak a szárakat és leveleket hajtogatom egymás között, hogy a bugákat a legtöbb fény érhesse. Ezek a képek még a felsorolt változtatások el?tt készültek.

A Hulkberryn néhány napja a virágokon és környékükön az els? trichomeokat is felfedeztem, gondolom ez azt jelenti, hogy tényleg belépett a virágzás szakaszába. Az Afghani még csak növeszti a bugákat, gyantásodás nem látható, talán az el?virágzás vége felé járhat.

Remélem, kb. egy hónapon belül arathatok. Nem tudom mennyire fognak az elkövetkez? napokban, hetekben dúsulni a bugák, de egyel?re úgy fest sokkal jobb eredménye lesz az els? termesztésnek, mint amire mondjuk két hete számítottam.

Akkor tehát jöjjenek a várva várt képek:

Afghani #1, 5 hetesen, oldalról:


Afghani #1, 5 hetesen, felülr?l:


Hulkberry, 5 hetesen, oldalról:


Hulkberry, 5 hetesen, felülr?l:


Hulkberry, 5 hetesen, trichomeok:
 

Attachments

  • Hulk tri 01.20. - Copy.jpg
    Hulk tri 01.20. - Copy.jpg
    74.5 KB · Views: 52
  • Hulk oldal 01.20. - Copy.jpg
    Hulk oldal 01.20. - Copy.jpg
    75.5 KB · Views: 45
  • Hulk fent 01.20. - Copy.jpg
    Hulk fent 01.20. - Copy.jpg
    84.9 KB · Views: 46
  • Afg oldal 01.20. - Copy.jpg
    Afg oldal 01.20. - Copy.jpg
    79.6 KB · Views: 48
  • Afg fent 01.20. - Copy.jpg
    Afg fent 01.20. - Copy.jpg
    91.7 KB · Views: 43

Bundi

Member
Én azt mondom légy türelmes.
Szerintem az egy hónapon belüli aratás túlzón optimista, de én is pont ilyen reményekkel indítottam az én autom.
2 hónap alatt le akartam tudni, de kell? tapasztalat nélkül, nyugodtan számolhatsz pár hetet a katalogusban leírtakhoz képest. Az auto G.orilla Glue Barney katalógusában 56 naposan egy szörny, Az enyém 90 nap környékén sehol nincs.
Egyszer?en nem tudjuk nekik biztosítani az megfelel? környezetet.

Apropó környezeti tényez?k.
Mi a h?mérséklet nálad? Nagyon hegyesen állnak azok a föls? levelek.
 

v.bence

Member
ez elég tré, sensi seeds afghan auto herma


Whip, lehet én rontottam el és stresszeltem túl a növényt az elején a nem megfelel? ph-val, átültetéssel, h?mérséklettel, stb.. Bár olyat is olvastam, hogy volt aki direkt sok stressznek tette ki a növényét, hogy hermásodjon, mégsem jött össze. Amennyire látom, megoszlanak a vélemények, hogy f?leg a genetika vagy a környezeti tényez?k játszanak közre. Akárhogy is, nem öröm az az egy sem, de azóta több zacsit nem találtam, remélem nem is tervez többet növeszteni.
 

v.bence

Member
Bundi:


Köszi a meglátásokat. Természetesen mindenképp meg tervezem várni, hogy megfelel? érettség? legyen a növény miel?tt learatnám, a trichome-ok színéb?l és a barnult pistilek mennyiségéb?l tervezem megállapítani. Azért gondolom, hogy egy jó hónap múlvára megérnek, mert az egyik már most csupa gyanta és a felfelé növése is megállni látszik. Most lassan 6 hetes lesz, 10. hétre alatt azért lehet aratáskész. Én mindent próbálok megtenni, hogy a lehet? legjobb körülmények között fejl?dhessenek, így els?re is, kisebb döccen?kkel. :D



A h?mérsékletem "nappal" olyan 21-22 fok árnyékban és 24-25 "napon". "Éjszaka" 19-20 jelenleg. A páratartalmam 40-45%. Most szereztem be egy párátlanítót, ez f?t rendesen, kicsi h?tést is kellett adnom a szobának, hogy egyensúly maradjon. A levelekr?l én azt olvastam ha a növény jól érzi magát akkor normális, hogy "imádkoznak", lámpaoltás el?tt lejjebb vannak, aztán utána megint felállnak. Szerencsére maguk a levelek befelé, össze nem csavarodnak, így nem gondolnám, hogy stressz miatt állnak fel.
 

v.bence

Member
Üdvözlet!

Update id?! Úgy néz ki a gépezet beindul. Mindkét t? szépen növekszik. Szerencsére már nem felfelé, 52-55 centi környékén megálltak. A Hulkberryn már annyi gyanta van, hogy képen szürkésnek látszik, de végre az Afghani is elkezdett termelni, az els? trichomeok már szépen láthatóak rajta. A ventilációt fejlesztettem, a szekrényen belül jelenleg 2 darab 140mm-es irányítható pc venti dolgozik a szell?ztetésen. A relatív páratartalom 35% környékén mozog, míg a h?mérséklet "este"-"napközben" 20-24 fok.

Jelenlegi állapotuk alapján úgy gondolom a Hulkberry fog hamarabb elkészülni, pedig arra 10 hetet írt a gyártó, míg az Afghanira mindössze 6-ot. (Tudom, ezeket alapjáraton érdemes másféllel beszorozni.) Viszont ha a Hulkberry elkészül egy hónapon belül az Afghani meg nem, még nem tudom hol fogom szárítani.:tumbleweed:
A bemutatást kezdem az Afghanival. Jelenleg minden másnap megiszik 5 liter vizet. Minden második öntözésnél tápozok. Az utóbbi 3-4 tápozáskor már nem kapott "Grow" tápot, csak "Bloom"-ot és "Micro"-t. Viszont úgy látom az új cukorlevelek kicsit fakók a tetején, lehet még kellene neki egy kis "Grow" a nitrogén miatt? Képen jól látható amit említek, erre szeretnék tippet kérni. Az els? képen piros vonallal bejelöltem az LST-t amit már virágzás közben kb. egy hete végeztem, szerintem jól reagált rá.

Afghani #1, 40 naposan:





Második a Hulkberry. Ez jóval kevésbé bokorszer?, határozottan van egy f? ága és mellette 8 darab kisebb hajtás körbe. Sajnos a levelekt?l a kisebb bugák nem látszanak szépen, pedig azok is jól fejlettek. Szintén minden második alkalommal tápozok, 3 naponta iszik meg 5 liter vizet. A középs?, f? bugája szépen dagad, remélem a maradék hetekben jó vastagra n?.

Hulkberry, 43 naposan:






(Utólagos kérdés, a feltöltött képek min?ségét nem lehet valahogyan meg?rízni? Így elég gagyi a min?ségük.)
 

Attachments

  • afg oldal 01.29. - Copy.jpg
    afg oldal 01.29. - Copy.jpg
    88.8 KB · Views: 48
  • afg felül 01.29. - Copy.jpg
    afg felül 01.29. - Copy.jpg
    102.2 KB · Views: 52
  • hulk oldal 01.29. - Copy.jpg
    hulk oldal 01.29. - Copy.jpg
    79 KB · Views: 49
  • hulk felül 01.29. - Copy.jpg
    hulk felül 01.29. - Copy.jpg
    121.6 KB · Views: 50

Latest posts

Latest posts

Top