What's new

Els? növesztés - Afghani #1, Hulkberry automaták, 250W HPS - napló és kérdések

v.bence

Member
Sziasztok!

Úgy gondoltam menyitom a saját topicomat így minden kérdésem és képem egy helyen lesz gy?jtve az els? növesztésemmel kapcsolatban. Kezdeném is a részletekkel.

A germinációt 3 napja kezdtem meg. Papírtörl?ben, 2 tányér között, rajta egy lavórral, alulról f?tve, pontosan 25 fokon, 6,5 ph-s vízzel locsolgatva. Egy Sensi Seeds Afghani #1 és egy RQS Hulkberry magot indítottam meg.

A Hulkberryn már tegnap láttam, hogy felszakadt a maghéj és egy kis zöld kukit is kidugott magából. Ma reggelre egy kb. 3 centis gyökeret eresztett, viszont a mag külseje penészedni kezdett. Képen mutatom. Itt is van az els? kérdésem, ez mit?l következhetett be, illetve ezzel a maggal mit lehet kezdeni? Jelenleg elültettem, 6 literes, átfolyással el?locsolt cserépbe, Plagron Lightmixbe. El?tte nagyon óvatosan próbáltam leszedni róla a kis penészt. Ha marad marad, ha nem nem? Ha megmarad attól a penészt?l az elején a növény még lehet egészséges? Értsd..nem lesz mérgez?? Úgy gondolnám nem.

Err?l a magról kép:
attachment.php



A penész látható a kép alján, míg a gyökérke a kép tetejénél jön kifelé a magból.

Az Afghani még meg sem moccant azóta sem, már több, mint 72 óra eltelt.

A sátram egy szekrény 84x50x172 cm, melynek a belsejét mylarral béleltem ki. Befelé egy 85 cfm-es 140mm-es PC venti hozza a leveg?t, kifelé egy Vents TT 125 viszi, egy 300m3-es Can-Lite-ból szívva. A világítás 250W HPS, jelenleg kb. 60 centire a cserepek tetejét?l. A szoba nem f?tött, a h?mérséklet a szobában 21 fok, a páratartalom kb. 35%.

A szekrényben közvetlen a cserép fölött a h?mérséklet 29,5 fok, a szekrény aljában 31 fok, a páratartalom 25%. Jól gondolom, hogy ez tarthatatlan? Cool tube kellene, illetve a szobába ultrahangos párásító? Nem értem egyébként mit?l lehet ilyen meleg, hiszen a szobában h?vös van és rengeteg leveg? áramlik át a szekrényen.

Tehát összegezve jelenleg várom, hogy az egyik mag felhasadjon, illetve a másik kibújjon a földb?l (már ha van erre esély, erre inkább választ várok). Ha alakul valami folytatom a naplót.

A segítséget, válaszokat el?re is köszönöm.
 

Attachments

  • mag_penesz_no.jpg
    mag_penesz_no.jpg
    29.2 KB · Views: 63

Uzsidoboz

Well-known member
Az kajak penész? Vagy már mindenhol azt látok?
Edit:
Bocsánat benéztem a sorokat!
De a szénsz?r?t még minek ?? Nemk?azodamég
 

v.bence

Member
Az kajak penész? Vagy már mindenhol azt látok?
Edit:
Bocsánat benéztem a sorokat!
De a szénsz?r?t még minek ?? Nemk?azodamég


Igen, penész sajnos.
mad.gif
Nem tudom miért vagy mit kezdjek vele, választ várok arra is.


A szénsz?r?t azért röffentettem be, hogy a PC ventin kívül legyen valami légmozgás a szekrényben, de így is majd 30 fok van a föld fölött.. :frown:
 

Uzsidoboz

Well-known member
De more kössed le róla.
Az a penész meg gondolom a dunszt végett van de majd kijavít valaki ugyis :D
 

v.bence

Member
Tegnap vettem egy Cool Tube-ot, nagynehezen beszereltem. Kapott saját csövezést és egy 180 m3-as cs?ventit, nem a sz?r?n keresztül megy. Ebben a felállásban 30.5 fokról nagyjából 27.5-28 fokra csökkent a h?mérséklet. Nem érzem valami nagy javulásnak.


Azóta rányitottam az ablakot amin jön be a hideg téli leveg?, így a szekrény belsejében 26 fok van jelenleg, de ezt sem találom túl jónak. Ez nyáron nem hiszem, hogy tartható lesz. Nem tudom mi nem jó a setupban, miért van ilyen meleg a szekrényben. Esetleg valakinek tipp mit lehetne csinálni vagy miért van ilyen meleg? Közvetlen a cserepek fölött is kellene, hogy fújjon a leveg?? Jelenleg a 140 mm-es PC venti a szekrény aljában hozza be, a 280 m3-as Vents TT 125 pedig a sz?r?n keresztül viszi ki a leveg?t. Úgy gondoltam ez b?ven elég lesz 250W HPS-hez, Cool Tube nélkül is.
 
Z

Zserbo

Szia. Ha jol olvastam van egy "befujo" ventilator.
Szerintem felesleges ha growboxban van. Kiszivo venti +cooltube + ha alul nyitva szellozo nyilas az elvileg boven eleg kellene hogy legyen. Szenszurot szereld le. Amif szag nincs csak hatraltat.
Nekem TT100as kiszivo venti van 70×70×160as boxban es egy szellozo nnyilas van nyitva..mostmar csak minimalisan mert viragzik
Vegbe teljesen nyitva volt.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
nem tudom mit csinálsz meg ugyan milyen hps az 2500 W?? mer nálam a 250 MH val nincs annyi és kooltube sincsen :Damiröl beszélsz az kb 600 W hps leírásának felelne meg
 

v.bence

Member
Köszönöm a válaszokat. Van befújó venti is igen, hogy minél több legyen a leveg?. Gondolom ez rontani nem ronthat a h?mérsékleten, f?leg, mivel a cserepekkel egy szintben van.


?szintén szólva még én sem igazán tudom mit csinálok, de a legjobb tudásom szerint próbáltam megépíteni mindent. A szekrény szimpla farostlemez, belseje mylaros. A 250W HPS pontos típusa Sylvania SHP-TS GroXpress 250W. Hozzá egy Urban Garden 250W ballasztot használok, ami a szekrényen kívül található.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
az jó, nem kötegetés végett ( de igen azééé!4!!!!) de a legjobb tudásod mennyire esik egybe az ajánlott eljárásokkal ? :D


[YOUTUBEIF]WRHEdZmREwI[/YOUTUBEIF]
 

Ephedrine76

New member
Szia!
Talán a 180m3 cs? ventid lehet kevés az adott lámpához. Vagy a lámpát cserélném /mars hydro/ vagy nagyobb teljesítmény? szívó ventit pakolnék be.
 

Solon

Well-known member
Szia!
Talán a 180m3 cs? ventid lehet kevés az adott lámpához. Vagy a lámpát cserélném /mars hydro/ vagy nagyobb teljesítmény? szívó ventit pakolnék be.
Ez nem marshydro lámpa, ha az lenne már szoltunk volna, hogy cserélje.
 

v.bence

Member
Whipedmeat: Annyira esik egybe amennyit itt a fórumról, exkalapalattról, youtube videókból illetve a growweedeasy-r?l kimazsoláztam. De a nyitó posztban nagyjából le van írva mit hogyan csinálok.


Ephedrine: Az egész szettre most ruháztam be, jó lenne, ha legalább 1-2 kör lemenne ebben a felállásban. Egyébként ebben a "hobbiban" mit lehet kezdeni ha van némi "megunt" felszerelésed? Csak a kuka?


Solon: A szoba alapjáraton f?tetlen, amíg nem volt semmi bekapcsolva olyan 20-22 fok volt. Miután benyomtam a szekrényt ez felment kb. 24-re. Miután kinyitottam az ablakot ez lement kb. 20-ra, a szekrény belsejében árnyékban most 24,5 fok van, az ültet? föld fölött 25, a szekrény alján pedig 25,5. Ez egész jó, de nem lenne rossz ha nem kellene egész téleny nyitva lennie az ablaknak, meg lesz még nyár is.
 

Solon

Well-known member
"[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]árnyékban most 24,5 fok van[/FONT]"
Ez kell neked. Ez teljesen jó h?mérséklet.


*vettévónaledet. Így jártál. Ja 20-22 mifelénk már temperáltnak számít.
Hess Chrome, hess, hess!
 
Last edited:

v.bence

Member
El?ször update tegnapra: 96 óra után az Afghani is megmutatta magát, szerencsére benész nélkül, tegnap este el is földeltem.


attachment.php



Az enyhén penészes Hulkberry földjében tegnap este még semmi nem látszott, ma reggelre viszont megszületett a legkisebb növény, de egyb?l hozott egy igazi levélpárt is. Korábban reggel még nem voltak ilyen kókadtak a cotyledonjai, ez a kép most készült. Ez probléma lehet?


attachment.php



Illetve ami még nyitott kérdés, hogy azért mert a mag kicsit megpenészesedett, ha a növény szépen kin? akkor nem lehet az egészségre ártalmas?


-------


Triko Ma Jungle: Ez volt a legkisebb lámpa amit találtam és úgy gondoltam még talán ez is kevés lesz értelmes növesztéshez. Télen/kora tavasszal úgy néz ki megfelel? lesz a h?mérséklet ha mindig nyitva van az ablak.


Solon: Valóban, te "mámegmondtad" el?re, utólag én is azt mondom kezdeni is a LED-del kellett volna, de nem láttam be amíg kész nem lett ez, egyszer?bbnek gondoltam.


Közben az éjszaka során 18-19 fokra esett a szoba h?mérséklete bukón lév? ablakkal, a szekrényben "napon" van így 24 fok stabilan. Vegben ez optimális is ha jól tudom, de jó lenne ha nem kellene, hogy egész télen nyitva legyen az ablak és úgy tudnám tartani a 25 fokot. Félek, hogy a melegre bejönnek a kártev?k vagy poloskák. Esetleg bármi módszer még a h?tésre? A lekonyuló cotyledonok normálisak? Bár még csak kb. 1,5 centi az egész növény sok mindent nem látni bel?le. A földjét el?re átitattam kb. 2 liter 6,5-es vízzel, így volt 10-15% átfolyásom. Elméletileg most nagyjából egy hétig locsolni sem kell. Érdemes lehet ráspriccelni némi vízpárát?
 

Attachments

  • 2 - Copy.jpg
    2 - Copy.jpg
    44.2 KB · Views: 57
  • kisnov - Copy.jpg
    kisnov - Copy.jpg
    114.7 KB · Views: 59

v.bence

Member
Ja igen, még nem tudok editelni, de Solon a "[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Hess Chrome, hess, hess!"-t nem sikerült értelmeznem. :D [/FONT]
 
Igen igen ismer?s a szitu, mindenki azzal f?z amije van. :) En mondjuk szeretem a T5-ös neon csöveket, jol lehet mixelni a spectrumot. Azért kíváncsi leszek a végére, mert ahogy említettem elég lett volna a 125W az értelmes növesztéshez. (szerintem) :)
hajrá kíváncsian várom hogyan alakul. :)



Triko Ma Jungle: Ez volt a legkisebb lámpa amit találtam és úgy gondoltam még talán ez is kevés lesz értelmes növesztéshez. Télen/kora tavasszal úgy néz ki megfelel? lesz a h?mérséklet ha mindig nyitva van az ablak.
 

DTales

Member
Kissé megkésve de érdekelne hogy a mag rendben megérkezett a Buschdoktortól? Hogyan és milyen csomagolásban kaptad végül is kézhez? Posta pontra kérted, vagy házhoz szállították?
 
Z

Zserbo

DTales ettol a 'fosokamagrendelestolmintazallat' hozzaszolasaidrol elojon belolem a szekunder szegyenerzet :D
 

Latest posts

Latest posts

Top