What's new

Една "тъпа" тема

gwan

Member
Аха. Да но маиката вобще не беше предцъфтеж. Това беше много отдавна,в края на пролетта може би. Чудя се почвата ли да е по хубава,на какво друго може да се дължи? Може би по добри грижи,макар че горе долу еднакви полагаме с човека. Неговите са на 10ина километра от моите,обаче в нива,а моите са на някво никво,шубрак. Иначе това което казваш изглежда е вярно,защото ми се случва няколко пъти клонингите съвсем малки да цъфнат като са отрязани от почти цъфнало. Значи ставаме 3ма които гледат тази Непалка. Всички са клонинги от моята,единия гледа индор,аз и дугия аутдор. На мен и на индора не ни цъфти,макар че неговата е в наи добро състояние. А 3тия човек твърди че му цъфти.

сортовете от този географски раьон цъфтят доста късно,поради особеностите на климата там,за да предизвикаш цъфтежа иди в някой екарисаж(място за изгаряне на животински трупове) и помоли за малко косно брашно,ако имаш време направи чай или директно третирай почвата с него,това е по-изгодния вариант,иначе знаеш тор с повече фосфор и калий.но без снимка мога само да гадая,ако имаш фото ще е по лесно да се постави диагноза.
 

Dr_Tre

Member
И аз да питам:
върховете на някои глави изсъхват и стават кафяви, а отдолу са си нормални.Откъснах това кафявото от една глава и вътре имаше розова тънка гъсеница.:yoinks:Няма снимки, сори, ама много ме гони параноята.Ако някои знае как да се избавя от гадовете ще съм благодарен.Не искам да пръскам с инсектициди, особено сега, когато наближава брането.
 

gwan

Member
И аз да питам:
върховете на някои глави изсъхват и стават кафяви, а отдолу са си нормални.Откъснах това кафявото от една глава и вътре имаше розова тънка гъсеница.:yoinks:Няма снимки, сори, ама много ме гони параноята.Ако някои знае как да се избавя от гадовете ще съм благодарен.Не искам да пръскам с инсектициди, особено сега, когато наближава брането.

мойте съчувствия,приятелю тази гадна ларва се среща главно по дивия коноп,биват снасяни в стъблата и след като се излюпят,преди метаморфозата се храни с младите образувания(главите) и листенцата,някои градинари сеят между коприва именно поради тази напаст,но и там гаранция няма,други сеят по-рано от предвидената дата с надеждата че стъблата ще са доста по корави и здрави преди насекомото да достигне полова зрялост за да снася,но и тук няма гаранция.след като не искаш да ползваш химия,провери щателно стъблата под засегнатите глави и ако откриеш странни удебелявания по стъблата(прилича на вътрешна пъпка не по-голямо от 0,5-1,5см) просто се налага да отстраниш част от растението,ако са повече от едно растение провери и другите,знам много боли но без химия незнам,надявам се засегнатите глави да са само 2-3.
 

focktor

Member
И аз да питам:
върховете на някои глави изсъхват и стават кафяви, а отдолу са си нормални.Откъснах това кафявото от една глава и вътре имаше розова тънка гъсеница.:yoinks:Няма снимки, сори, ама много ме гони параноята.Ако някои знае как да се избавя от гадовете ще съм благодарен.Не искам да пръскам с инсектициди, особено сега, когато наближава брането.
На мене преди няколко години ми се случи нещо подобно.Само кадето гъсеницата беше зелена.Разкарах ги,и до там.Нямаше особено големи щети.Но при тебе може да е друг случая.
Разгледай дали не са в стеблата,или само хапват листа.До колкото помня гъсениците като другите инсекти които хапват от растениицата,се трепат с канела,чесън и сапунче.Нийм-а незнам до колко може да се ползва на този етап....За Спиносад-а е супер добро, но и за него незнам дали не е късно.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Инжектирай вътре при ларвата вода с чесън, може и да помогне :)
Кофти тръпка са тия ларви, и избират все върхове да се загнездят и съсипят..
 

_Ina_

Active member
Veteran
Има снимки в темата за разсада. Да,и аз гледам да им слагам повече фофор и калии. Къде ще търся такова дето изгарят животни... Да,явно цъфтят доста късно...Иначе са много добре развити и доста големи. почвам ги в къщи да видим,макар че не изглеждат хич подходящи.
 

obione

Active member
И аз да питам:
върховете на някои глави изсъхват и стават кафяви, а отдолу са си нормални.Откъснах това кафявото от една глава и вътре имаше розова тънка гъсеница.:yoinks:Няма снимки, сори, ама много ме гони параноята.Ако някои знае как да се избавя от гадовете ще съм благодарен.Не искам да пръскам с инсектициди, особено сега, когато наближава брането.
Намирал ли си такива мушички по растенията си? Преди около 1.5 месеца имах червеи в стъблата на някои растения, но си мислех, че съм се оттървал от тях, а сега ги намирам в някои връхни глави. Гледах в една енциклопедия, че въпросната мушичка е виновника, като си снася яйцата и плъзват червейчета из коза. Grapholita delineana това е името на малката гадина, не лети като обикновена пеперуда, а като я побутнеш с пръст отскача като бълха. И мисълта ми е, че и аз незнам как да се справя със проблема. Казвайте някоя химия дето ще ни свърши работа. Знам само за нуреле ама е доста силно за посредата на цъвтежа, нали?
 

_Ina_

Active member
Veteran
Aз бих ги напръскала с нещо,независимо че са по средата на цъфтежа. и бих махнала наи засегнатите глави. На мен ми се е случвало подобно нещо,но ми се стори че просто изгниват главите без червеи. Въпреки това ги обрах ,изсуших и после ми мухлясаха в пакета.
 

gwan

Member
Намирал ли си такива мушички по растенията си? Преди около 1.5 месеца имах червеи в стъблата на някои растения, но си мислех, че съм се оттървал от тях, а сега ги намирам в някои връхни глави. Гледах в една енциклопедия, че въпросната мушичка е виновника, като си снася яйцата и плъзват червейчета из коза. Grapholita delineana това е името на малката гадина, не лети като обикновена пеперуда, а като я побутнеш с пръст отскача като бълха. И мисълта ми е, че и аз незнам как да се справя със проблема. Казвайте някоя химия дето ще ни свърши работа. Знам само за нуреле ама е доста силно за посредата на цъвтежа, нали?

извинявам се но нежелая да препоръчвам (рекламирам) химий,мога само да ви насоча към чичко "GOOGLE" потърсете как се справят производителите на индустриален коноп,а също така и производителите на "хмел"(най-близкия братовчед на ганджата в европа).С този омразен гад.
 

gwan

Member
Добре,щом сте решили само на познати форумджийи,да отговаряте ,извинявам се че се натрапих,желая ви всичко най-най,и напукващи реколти,простете ми.
 

gwan

Member
Защо пък само на познати? Аз ти отговорих по горе.

да така е,благодаря,само че не говоря за тази тема,писах тук заради името на темата,за да не спамя по другите теми.малко нелепо се получи все едно се натрапвам ако е така извинете,ще се постарая да не задавам въпроси.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
да така е,благодаря,само че не говоря за тази тема,писах тук заради името на темата,за да не спамя по другите теми.малко нелепо се получи все едно се натрапвам ако е така извинете,ще се постарая да не задавам въпроси.

Човек, не се притеснявай, задавай въпроси, темите са и твои. На никой не му е гарантирано, че ще получи отговор. Мен лично често ме мързи да пиша, и само чета :) Предполагам и с другите е така. В случая дори не знам за твоя неотговорен въпрос. Ако ти трябва отговор спешно, пиши пак :)
 

damyanek

Member
мда...и аз съм така...но като цяло гледам да отговарям само когато имам опит в нещо...ае общо взето тук сме за да си помагаме :dance013: поне така си мисля :tiphat:
 

Astral

Member
И аз да питам:
върховете на някои глави изсъхват и стават кафяви, а отдолу са си нормални.Откъснах това кафявото от една глава и вътре имаше розова тънка гъсеница.:yoinks:Няма снимки, сори, ама много ме гони параноята.Ако някои знае как да се избавя от гадовете ще съм благодарен.Не искам да пръскам с инсектициди, особено сега, когато наближава брането.

Аз също имам подобни набези...забелязах въпросната гад,която наистина е безмилостна и сигурно поема повече THC и от мен:laughing:Действа бързо и безмилостно.Премахнах нападнатите върхове,но това само забави нещата и не реши проблема...днес с изненада открих и 1 все още жива да си подава главицата от 1 от тестовите глави които суша.Надявам се да си близо до жътва и да нямаш много поражения:wave:
 

Dr_Tre

Member
Еми, аз само махнах засегнатите части, не съм ги третирал с нищо.През уикенда ги нагледах и нямаше нови набези.:woohoo:
Четох, че не понасят ниска влажност тези гадини, пък то си беше доста сухо напоследък (до вчера :laughing:).И така, поуспокоих се вече, няма да са драматични загубите.
Успешна жътва на всички!:)
 
Top