What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Co w ogrodzie rosnie Ci ??? 07

G

Guest

A w ogrodzie rośnie...


Mała rzecz a cieszy :rolleyes:
Pozdro :wave:
 
Last edited:
Hehe! Dywaniasty spoko :) Fajne odmianki :D
Tylko czy ty masz to zamiar hodowac wszystko pod hps 150wat <tak pisze w grow logu> <wow> Niewydaje ci sie ze to za malo?? :D A jaka masz powierzchnie boxa/grow roma?? :D
Pozdrawiam
 
Nio własnie obczailem tez to teraz 150w na flo dla 13 roslinek ... chyba duzo za mało :) ale nie wiem to chyba zalezy od wielkosci boxa ale zeby pomiescic 13 roslinek to trzeba wiekszy box wiec chyba 150w to duzo za mało ...
 
G

Guest

A nie pomyśleliście, że nie są to nasiona femi lecz regular - zakłada się, że rośliny pokazują płeć 50/50 ... Wiadomo, że może wyjść więcej jak i mniej roślin płci żeńskiej...

@DywaniastY - bardzo fajne odmiany - w szczególności Zamal i Jock :D -
Passion - bardzo smaczny ;-)
 
G

Guest

150 tylko na weg, potem 400
na wegu potrzymam z miesiąc, może ciut dłużej, chciałbym dobry plonik zebrać :lurk:
grow box? hmm narazie trzymam to normalnie w szafce na ubrania, dykte tylko z tylu poluzowalem, wentylacji nie ma praktycznie, srednio 25 stopni jest.

Ten zamal też mnie ciekawi :chin: , hc pisał ze egzotyka :yummy: :sasmokin:

nasionka z seed.pl i cana.fr

jest ich jusz 14, patrzylem w glebe,miałem przesadzać jedną roslinke do doniczki z lipnym cob, a tu kiełek cob się wyłonił :sasmokin:
jescze tam jednego durbana pominołem (ten świerzy)
zaraz w growlogu poprawke dam :joint:

na 16 nasionek 14 wylazło naaaajs

Pozdro :wave:


 
Last edited:
DywaniastY nio to zmienia kolej rzeczy jesli bedzie 50/50 to 400W bedzie dobrze jeszcze zalezy jaka wielkosc bedzie mial box i jak beda rosly Ci roslinki bo jak chcesz miech veg to beda juz sporawe potem jeszce flo wiec beda naprawde duze ...
Ja zycze Ci jak najlepiej bo tak wszyscy mi zyczyli jak zaczynałem :) Dzieki ziom :)

Pozdro 600

Kupuje cyfrowke wreszcie i mam nadziej ze juz bed emogl kabinowac z fotkami :D

Oto link:
http://www.allegro.pl/item154940747_nowy_panasonic_dmc_tz1_futeral_sd1gb_gw_f_ra_.html
 
G

Guest

Dziękuwka :joint:
..myśle je troche poprzyciać, będą troche niższe, niewiem jak to na plon wpłynie, i czy warto przycinać czy jedną główna łodyge trzymać
 
jezeli przycinasz roslinke to rozdwaja Ci sie top i roslinka idzie w szerokosc chyba nie traci sie na tym na plonie mozna nawet trenowac tak roslinke ze wszytkie topy beda mialy taka samoa ilosc swiatła ale to trzeba dlugo wegowac i najlepiej jechac z nasionami fem a nie natural ...
 

Badman

Member
siemano panowie :wave: zaczne od rzyczen bo dawno mnie tu nie bylo wiec wszystkiego naj na ten nowy rok :canabis:

co tu durzo pisac postanowilem zrobic sobie szafe zasadzilem tak cynamon female seeds ,kalichakra mandala seeds ,Godbad x Dreamweaver fribi z sb ,misty x nol nejm z ostaniego autdoora , i mutant znaleziony w singlu .
milego ogladania :
cynamon



G x D


poprawej mutant :D po lewej autdorr


zubr w trawie piszczy :d

cala gromadka


a wymiary szafy to 50 x 80 x h 180 weg 4 x 24 w kompakty flo hps 250 w
wyszly z pod ziemi 14 grudnia narazie tyle

elo 520 !!!!





pokój !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
opłaca się przesadzać kwiatki w połowie kwitnienia??

opłaca się przesadzać kwiatki w połowie kwitnienia??

opłaca się przesadzać kwiatki w połowie kwitnienia??:chin: da to cosik?? robił to ktoś kiedyś. mam lenia i nie chce mi się sprawdzać bo mam możliwość pare wsadzić do dużej skrzynki. miałem rozdać krzaki ale chętni się rozmyślili i muszę zrobić z nimi użytek a szkoda mi ich wyrzucać :bat:
 
A w jakich sa teraz ?? chociaz moim zadniem moze by to cos dalo ale chyab nie zawiele ale sprubowac zawsze mozna tylko teraz jak to bedziesz robil to mozesz uszkodzic korzenie i to moze odbic sie na wielkosci plonow ... Tak to wyglada z mojej perspektywy a niech moze wypoei sie ktos bardziej doswiadczony ...

Pozdro 600
 

Fish131

Active member
Lewar said:
nie mam pomyslu jak zrobic tak duze doniczki na swoj wymiar. co sadzicie o uzyciu grubych workow na smieci, a nawet dwoch. z drenazem moglby byc klopot ale o to sie nie martwie. przy przenoszeniu roslin co jakis czas (np w celu treningu). ziemia mogla by zmienic swoj ksztalt (podnoszac nawet za sama gore doniczki+lodyga) i korzenie na tym ucierpiec. co myslicie o takim sposobie? gdyby dac im nawet 2 tygodnie zeby dobrze rozwinely system korzeniowy? moglo by cos z tego byc?

Jak juz chcesz sie bawic w takie cos to nie z workow na smieci, tylko przejdz sie do ogrodniczego i kup czarna folie. Jest ona bardzo wytrzymala wiec powinno byc ok. Jest dosc tania bo chyba kolo 8-9 zl za mb ale szerokosci ma 4 metry- przynajmniej ja taka kupowalem...
Jezeli boisz sie ze podczas przenoszenia roslin uszkodzisz korzenie/ziemia bedzie zmieniac swoj ksztatl/itp to pobaw sie w McGywera- kup kilka listewek (oczywiscie nie takich mega chudych) i zrob stelaz do ktorego przyczepisz w/w folie... Jak takie listewki okaza sie za slabe i bedzie obawa ze calosc nie wytrzyma ciezaru ziemi to kup jakies deski i sam zbuduj taka skrzynie do ktorej pozniej oczywiscie wrzucisz czarna folie... Mozna sie bawic i mozna zrobic cos ciekawego heh...

Lewar said:
edit: ponawiam pytanie ;) wolicie wysylac ukorzenione klony czy swieze szczepki?

Dla mnie to bez znaczenia... Wysylalem w obu formach i wszystko bylo ok. Wiadomo ze ukorzenione klony dluzej przetrwaja, ale ja jak wysylalem swieze szczepki to po prostu koncowki wsadzilem do takiego gumowego wezyka, w ktorym byla woda... Z jednej strony wezyka wsadzilem wykalaczke owinieta folia spozywcza, a z drugiej strony lodyzke owinalem tez tasma i obie strony dzialaly jak korki, dzieki czemu woda utrzymywala sie w srodku... Szczepki dotarly cale i zdrowe i teraz sobie rosna. Hehe kto wie ten wie u kogo haha.
A jak ktos jest zbyt leniwy do zabawy z wezykami to niech idzie do ogrodniczego czy kwiaciarni i kupi takie specjalne, gotowe pojemniczki (wyglada to jak tuba na jointa heh)...
Pozdro!
 
Last edited:

szok

Member
PanMarihuanek said:
opłaca się przesadzać kwiatki w połowie kwitnienia??....

olej to ! a tym bardziej jak ci sie nie chce, wręcz może zaszkodzić, myślę że nikt nie przesadzał wiec doświadczenia są znikome w tym temacie, ja sie kiedys szarpnąłem w 1szym grow na taki zabieg ale nie wiem czy zaszkodziło bo byłem za cienki wtedy by to ocenic. wiem na pewno że nie pomogło na 100%
 

alarec

Member
a ja cały czas się zastanawiam nad tym pytaniem co już wcześniej zadałem:
"czy da się coś nałożyć na męską roślinę, żeby nie zapyliła żeńskich?"
a jakbym założył pończoche czy tam rajstopę?
a czy np. pyłek z 5 jaj jest w stanie zapylić 2 samiczki?
 

szok

Member
alarec:o ile pamiętam to delikatnie próbowano ci to wybic z glowy ale jesli nie dociera to do ciebie to spróbuj zrobić po swojemu a potem wal do mnie(czy do kogo tam chcesz) na PMa z ofertą nasionek...
 

Lewar

Member
@Fish mysle z tymi listewkami. zrobie stelarz na gore wg wymiarow i podepre na dwich listewkach. w srodku worek/folia kiszonkarska (mam calkiem sporo, ale z workow byloby latwiej a tez sa grube). moze bede dzisiaj cos kombinowal.

kwiatki dochodza do siebie, dzisiaj doszla bimbrownia z co2 a termostatu nadal nie ma- wciaz 24/0, temp. 28-29*c

pozdro,
Lewar
 

alarec

Member
czytałem ostatnio w jakiejś książce że można uciąć gałązke z krzaka męskiego i wstawić ją do wody.
takie coś bi mi odpowiadało bo mam drugiego boxa na veg.
tylko czy pąki otworzą się przy fotoperiodzie 18/6 czy musi być 12/12?
ile by to trwało zanim otworzą się jajca?
czy 5 pączków jest wstanie zapylić 2 rośliny?

szok said:
alarec:spróbuj zrobić po swojemu a potem wal do mnie(czy do kogo tam chcesz) na PMa z ofertą nasionek...
no dobra, będe pamiętał o tym
tylko narazie staram sie nie zapylac, bo chcialem tylko jeden szczyt zapylić, ale jakby sie coś nie udało, to będzie w pip nasionek bubbleberry.
narazie krzaczek mi bardzo smakuje :yummy: więc najchętnie chcialbym typową sinsemilę, ale żeby przyjemność mogła się powtarzać to pestki muszą być
 

Lewar

Member
pobieralem kony meskie na samym poczatku flo-po ukorzenieniu, 24/0 pod swietlowkami day light kwitly normalnie i pylily. byly takie porobione ze same przekwitaly, opadaly prawie wszystkie liscie a nastepnie sie revegowaly/kwitly i tak w kolko ;P
 

Latest posts

Latest posts

Top