What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Co w ogrodzie rosnie Ci ??? 07

Lewar

Member
prawie 3 tygodnie, po fotkach widac z tydzien do tylu, ale nadal mam problemy z temperatura :[ doszukalem sie bledow i niedlugo wyjde na prosta :>

@Fish131
w przyszlym tygodniu spodziewam sie klonow GF i CIN od FS, porownamy sobie hehe :) jak lepiej wysylac klony, ukorzenione czy swieze szczepki?
 
G

Guest

nie tak okazale jak twoja kov ale jakze cieszy oko kiedy otwieram okno :)
rosna zupelnie z przypadku zasiane podczas segregacji nasion ktore teoretycznie nie byly nic warte ale jak widac cos z nich wyroslo, wegetuja tak juz z 1.5 miecha widac pogoda im nie strasza a bywal nawet snieg oraz minusowe temperatury rosna sobie w "hydro medium" jakim jest mech na dachowkach hehe
fotaki z dzisiaj




 
Last edited:
C

Ca2

Ferajna na parapet.

Early Misty f2

Vortex x Rosetta Stones


Hehhh to może jakieś haze na out tegoroczny:> :D
 
Załatwiłem jzu kolejna hps jescze nie wiem jaka moc podobno 250W ale dokladnie nie wiem i wiem ze ze słupa podobno najasniej swieciła na jakies wsi :p jak bedzie to 250 to bed3e juz mail 400w mh + 250w hps na veg a na flo bedzie 400w + 250w hps czyli na 8 roslinek to wystarczy albo 10 bo narazie jest tylko 6 ale ziomek mnie poprosil czy nie wrzuce do siebie jeszce jednej doniczki :D A ja dobry chlopak jestem to sie zgodzilem bez zastanawainia :) Pozdro 600
 

Lewar

Member
got damn it

one maja ok. 2 tygodnie wiec nie jest najgorzej ale mogloby byc lepiej, dajcie im tydzien to wrzuce odmienione hehe

HC, dal bym im i to szczerze od serca, poczekam ze 2-3 dni i podam N dolistnie, mam nadzieje ze pomoze.

pozdro
 
Last edited:
Lewar Ty masz tego boxa tak w piwnicy dobrze pamietam ?? ja tez mam podobne problemy z roslinkami ale tylko chyba dwoma 4 sa ladne dosyc ... Sam nie wiem od czego to moze zalezec ...
 

Lewar

Member
dokladnie... pierdolenie o szopenie !!!!!!!
teraz zrobie wszystko zeby mialy idealne warunki i podleje sama woda, zobaczymy
spryskiwales roslinki?
 

Lewar

Member
nie, soil (torf+ziemia+keramzyt+dolomit). niedlugo zrobie donice 15-20l i do mieszanki dolaczy coco.

nie mam pomyslu jak zrobic tak duze doniczki na swoj wymiar. co sadzicie o uzyciu grubych workow na smieci, a nawet dwoch. z drenazem moglby byc klopot ale o to sie nie martwie. przy przenoszeniu roslin co jakis czas (np w celu treningu). ziemia mogla by zmienic swoj ksztalt (podnoszac nawet za sama gore doniczki+lodyga) i korzenie na tym ucierpiec. co myslicie o takim sposobie? gdyby dac im nawet 2 tygodnie zeby dobrze rozwinely system korzeniowy? moglo by cos z tego byc?

pozdro, Lewar :wave:

edit: ponawiam pytanie ;) wolicie wysylac ukorzenione klony czy swieze szczepki?
 
Last edited:
C

Ca2

toptopganja: dobrze wysuszyłeś te szczyty :> 450gr przy 400W lampie ostro nagina to powszechnie przyjęte 0.5-0.7g/W i na fotach szczyty dość świerze mi się wydają.
 

szok

Member
lewar: lepiej jest wysłac ukorzenione no chyba ze nie ma sie czasu na ukorzenienie bo odbiorca ma ochote juz je mieć :)

co do doniczek to w castoramie (i podobnych) sa wiadra budowlane 20L za okolo 5-6 zł, jesli nie takie to mozesz uzyc skrzynek takich jak w sklepach sa np. na pieczywo(bochenki) tylko ze one sa z dziurami a na mleko sa takie same (40x60cm) ale całe bez dziur. robisz scianke dzialowa i tyle. ja kiedys robilem scianki dzialowe a teraz juz mi sie nie chce i sadze kilka roslin do jednej.
poza tym nie sadze aby byly ci potrzebne az 20L doniczki. ja sadze czasem w tych wiaderkach (też castorama 2,89zł/szt)co sa na fotce z zyczeniami tutaj
a one maja cos kolo 12L. na taka 12Litrowkę to veg odpowiedni wg mnie to jest 3-4tygodnie a na 20 litrow to zeby ja zapełnić całą korzeniami a co za tym idzie w pełni wykorzystac musiał bys miec strasznie długiego vega. nie stosowałem nigdy wiekszych doniczek wiec moze nie dostrzegam ich zalet i mnie najwyżej ktos oswieci...

Ca2: nie wysuszył na bank i sie teraz najarał że tak dużo wyszło ale z kazdym dniem niestety mina bedzie mniej radosna bo ganji bedzie ubywac
 
Last edited:
@toptopganja: bardzo ładne ilości Ci wyszły, gratulacje
A u mnie zaczął się czwarty tydzień flo. Wszyscy odwiedzający mnie mówią o jakimś intensywnym zapachu - a ja nie wiem o czym oni mówią bo ja nic nie czuję nawet jak wracam po dłuższej nieobecności. za to jak wącham kwiatki to czuje milutki zapaszek. fotki będą może jak mi leń przejdzie:D
 
G

Guest

toptopganja - mógł byś powyrzucać/poobcinać te pejedyńcze liście i obrać łodygi z bobów
na wadze była by mniejsza liczba ale materiał był by dużo lepszy
bo chyba właśnie o to chodzi :lurk:

ile czasu suszyłeś ?

:wave:
 

Lewar

Member
@szok dzieki za odpowiedz ;)
mysle o dlugim vegu 5-6 tygodni i chcialbym doniczki ok 15 litrow, jesli sie nie uda to oczywiscie beda mniejsze. poszukam za wiaderkami, zawsze mozna je w jedna strone nieco zgiac, bo na szerokosci 80cm chcialbym zmiescic 3 roslinki. mialem pomysl na doniczki zbiorcze, ale nie wiem ktorzy to faceci wiec wiesz jak jest :)

pozdro
 

sairu

Member
nowy inkubator przedsiebiorczosci. cala uprawa idzie w miksie kompostu z kokosem i perlitem bez ziemi. 5 nasion puscilo kielki po 12-24h ale od 2 dni stoja w miejscu :( kielki jak byly male tak narazie zostaly. troche to dziwne. nie mialem takiej sytuacji wczesniej.


requiem- mysle ze twoj problem to mutacja. ostatnio troche o tym poczytalem i zdaje sie ze problem narasta wraz z powiekszaniem sie feminizowanych serii u roznych breaderow.




 
Mozliwe sairu ale nie pewne :) poniewaz moim zdaniem duzo rzeczy jeszce moze byc powdoem od nawozow do np zimna bijacego od dolu na ziemie w sobote musze pare rzezcy w boxie porobic ...
 
Top